Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2021 23:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Miro_V píše:
Asi ani nie , ono sa to aj tak celkom dost tazko meria .

Těžko změřit? Levou zadní. Právě proto úhlovou šupléru s bublinou kdysi dávno někdo vynalezl a zveřejnil v Modeláři.
Měří to s přesností na 0,25 stupně. Jen ji najít, nebo si vzpomenout komu jsem ji půjčil.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 11:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak PILO XL už byl v luftě ale výškovka je hodně potlačená takže budu muset upravovat :evil:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2021 13:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Celeron píše:
Těžko změřit? Levou zadní. Právě proto úhlovou šupléru s bublinou kdysi dávno někdo vynalezl a zveřejnil v Modeláři.
Měří to s přesností na 0,25 stupně. Jen ji najít, nebo si vzpomenout komu jsem ji půjčil.


Asi som sa zle vyjadril - zmerat to nie je problem - staci si na stol polozit (a podlozit) model tak aby bol trupu v letovej polohe - vodorovne. A potlacenie motorovej prepazky , ci priamo motora namerat digitalnym uhlomerom oproti podlozke (mam ho v robote , doma mam len menej presny mechanicky).

Neviem ci to dokazem zrozumitene vysvetlit ale casto os trupu nie je pri lete v rovine - zalezi na uhle nabehu kridla a vyskovky , a vplyv ma na to aj natrimovanie kormidiel.
Model moze byt (teraz hovorim o modeloch vseobecne, nie o Lidli) spraveny tak ze je os trupu "do kopca ci z kopca" a preto je nutne zamerat sa na nastavenie podla nosnych ploch a nie podla trupu.

A problem moze nastat vtedy ked mas kridlo (oproti vyskovke) napr.+2st. , ale na vyskovke po zelete vytrimovane kormidlo tak ze nie je v rovine ale napr. dolu o niekolko stupnov.
A kde je vtedy rovina vyskovky ?? Podla pevnej casti nie , podla pohyblivej tiez nie , je niekde "medzi" nimi , ale kde ?

Asi by pomohlo pomerove vypocitanie plochy a odhadnut to ale presne vypocty ( a tym aj presne nastavenie modelu do "letovej polohy" na stole ) by boli podstatne zlozitejsie a v tom sa uz nevyznam...

A vlastne je to cele zbytocne , proste si podla potreby motor podlozim a je to :)

Ina vec je navrh modelu , tam sa uz musi trosku pocitat. Alebo aspon pouzit hodnoty podla svojich skusenosti ci podobneho modelu , ak pocitat neviete ci nechcete.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 18:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Musim konstatovat ze asi rovná křídla jsou mnohem náročnější na pilotáž nežli ušiska.Možná že jsem to na začátek přehnal s výchylkama ,zatím to honím v luftě hůř nežli byla moje představa ale doufám že Pilouše za čas dostanu do ruky jako Lídlouše


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2021 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dej velký expa. Nedávno jsem u samokřídla Arabela neměl zapnutý expa a na křidýlka při startu jsem ji tak "rozkejval" že jsem skoro nevybral. S expama je naprosto hodná.
A úplně rovný křídlo jsem zkoušel docela nedávno, viz http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=11&t=89239&start=405 Lítat se s tím dá, ale rozhodně to není hodný letadlo jako třeba velkej Lídlák. Udělal jsem na něm poziční světla na lítání v noci a kvůli vlastnostem a docela velký rychlosti jsem si zatím netroufl. A taky lítat v noci v zimě, když kobliha aspoň trochu nehřeje, nic moc.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.12.2021 0:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Malýho Lídláka mají v několika modelážských prodejnách. Netušil jsem, že ho taky dodává pod názvem Loopi Multiplex za necelý 3 stovky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2022 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Nazdar bando Lídlacká :lol: delší dobu jsem zde nebil ale nebojte žiju a lítám nebo nelítám? Kdo ví





Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2022 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
To je blbý, myslel jsem, že od země odskočí, dáš nový baterky a letíš znova. :cry: No co, trochu vteřiňáku a můžeš jít znova. Nebo je to horší?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 1:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Kamarad Vojto Stupak mi poslal dost dobry odkaz na jeho Lidl stroj, krizeny s necim od sousedu :)

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... lkQTctS21B

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 16.02.2022 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Podobne - ak nie to iste - kridlo mam niekde doma , ten trup bol taky priserny ze som ho nemal odvahu pouzit :D
Makky tenkostenny plast , nieco ako tvrdsia guma, tak mi kridla ostali. "Stavebnica" asi za 15 eur z Ciny , co som cakal ... :lol:
Asi niekedy nainstalujem ked bude nuda :-)

Ale ten podvozok (vozik) na "hybrid" z obrazkov sa mi paci , sikovny :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 17.02.2022 23:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Miro_V píše:
Ale ten podvozok (vozik) na "hybrid" z obrazkov sa mi paci , sikovny :)

No nevím, neřízenej startovací vozík se mi naprosto neosvědčil. Kór pro model s tlačnou vrtulí. Prostě cirkulárka. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 18.02.2022 5:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Aspon ten start nie je taka nuda, ked ti model zacne behat po letisku roznymi smermi, obcas namieri na ludi, obcas na auta... :D

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.02.2022 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Miro_V píše:
Aspon ten start nie je taka nuda,

To mi povídej! :mrgreen: Horší je, že letadlo je při odlepení rychlejší než vozejk a tlačná vrtule pak dělá (pokud přežije) z vozekju "salát".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.02.2022 13:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 493
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Celeron píše:
To mi povídej! :mrgreen: Horší je, že letadlo je při odlepení rychlejší než vozejk a tlačná vrtule pak dělá (pokud přežije) z vozekju "salát".


pokud to éro s tlačnou vrtulí dáš na vozík správně (kopytama dolů), tak se vozíku nic nestane


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 19.02.2022 19:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bildy píše:
pokud to éro s tlačnou vrtulí dáš na vozík správně (kopytama dolů), tak se vozíku nic nestane

Fakt si to myslíš? :-)
Mám stejné zkušenosti jako Jirka.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jyrry a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz