Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 77  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 11.09.2021 22:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No nic, Jasoň i Drsoň lítají dobře a vrtule s motorizací pasuje.
Na pořadu dne je proč neletí delta, ta lidlácká Černá sviňa. Udělal jsem statický tahový testy vrtulí, napájeno 8,4V ze stabil zdroje na letovej regl a servotester. Měřeno tlakem čumáku delty do vytárovaný digitální váhy:
6 / 5" tah 47g, proud 2,25A, 19W
6 / 3" tah 62g, proud 2A, 17W
5 / 3" tah 58g, proud 1,7A, 14W
Ty letový zkoušky v sobotu ráno byly čistě náhodou s vrtulí 6 / 3", která má ze zkoušených nejvyšší statický tah. Poměr tahu a hmotnosti je cca 1:1,2 při plně nabitý baterce, při částečně vybitý to bude o dost horší, ale tam jsme se zatím nedostali. Ještě jsem zkusil tah s řízením reglu z vysílače abych vyloučil špatnou kalibraci rozsahu plynu a na plnej plyn byl tah stejnej jako při řízení servotesterem.
Tak proč to sakra neletí? Myslím, že jsem měl poletuchy s mnohem horším poměrem tah / hmotnost a přesto letěly.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 17:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes sice funělo jako sfiňa ale zkusil jsem Jasoně s 3S1P 1Ah místo původního 2S1P 1Ah. Jinak vše stejný včetně vrtule.
Radši jsem lítal na max 3/4 plynu abych něco neutavil, na zemi s plnejma baterkama byl odběr 19A a to je na 20A regl o prsa. Zajímavej letovej projev, když jsem ťuknul na pár sekund plnej, tak skoro JET. :)
Taky jsem zkusil Drsoně. Protože mě 6A Foxy regl občas omezil na přehřátí, tak jsem osadil 12A regl Foxy. Letovej čas stejnej jako na 6A regl, baterky končily na stejným napětí ale Drsoň letěl malinko rychleji. Regl zcela studenej. Překvapilo mě, že ale motor byl i za tohodle chladnějšího počasí podstatně teplejší, než za tepla minulýho týdne. Asi má regl na větší proud kvůli paralelně řazeným fetům menší vnitřní odpor zůstává na něm menší úbytek a do motoru jde víc "šťávy".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.09.2021 21:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Zdravím pánové,nemáte někdo tušení kdy bude k mání Lidl Glider?Dík k. :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 28.09.2021 4:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Pravdepodobne az za pol roka, pred MDD.
Ale mozno zmenia plany a buchnu to aj skor...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 6:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Díky za odpověď,ajaj :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 11:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Miro_V píše:
Pravdepodobne az za pol roka, pred MDD.
Ale mozno zmenia plany a buchnu to aj skor...


Nebyl bych takovej optimista, Lídlák byl minule někdy rok 2018. Koukni na datum většiny starých videí na Trubce. Čistě náhodou jsem byl na servisu u zákaznice, co dělá šéfovou prodejny Lidl v Ovčárech u Kolína. Ptal jsem se na glidery proč třeba nejsou na e-šopu. Je to jednorázový zboží z nabídky prostředníka, když to nabídne, Lidl to dá do letáku na přímej prodej. Takže to klidně nemusí být už nikdy ke koupi.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Celeron píše:
Nebyl bych takovej optimista, Lídlák byl minule někdy rok 2018. Koukni na datum většiny starých videí na Trubce. Čistě náhodou jsem byl na servisu u zákaznice, co dělá šéfovou prodejny Lidl v Ovčárech u Kolína. Ptal jsem se na glidery proč třeba nejsou na e-šopu. Je to jednorázový zboží z nabídky prostředníka, když to nabídne, Lidl to dá do letáku na přímej prodej. Takže to klidně nemusí být už nikdy ke koupi.


V 2018 bol ako pises.
V 2019 sa objavil okolo MDD na polskom Lidli (to nie je az taky neprekonatelny problem) , 20.6.2019 v Prazkom Lidli - Řepích (Makovského -mozno aj v inych) a mimo Lidla nieco podobne ale vacsie (Nincoair 1200mm).
V 2020 boli v ceskych Lidloch asi 10 dni pred MDD , slovenske neviem.
V 2021 boli na MDD v Ceskych aj Slovenskych Lidloch (na Slovensku som ich videl ale len v e-Shope - tam som ich kupoval ja) - uz nova varianta z vylepsenych foriem

Podla mna pomerne vysoka sanca ze budu zas .

Ale s istotou ti to nepovie ani vedenie Lidlu :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2021 22:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak pánové netrpělivý Lídlisté,po té co jsem kontaktoval kamarády z "NDR"o informacích jak to vypadá u nich s možným nákupem Lídloušů jsem zjistil že se tam prodávájí pod názvem Pilo XL.Jsou trochu dražší 17,50?Éček .Překvapení bylo že po chvilce klikání jsem našel i prodejce u nás tak jsem si jednoho na zkoušku objednal ,nebudu psát u koho protože nevím zdali mi objednávku potvrdí a nechci dělat zatím žádný humbuk ,jakmile mi objednávku potvrdí tak adresu zveřejním,pokud mě už někdo nepředběhne.Jinak v Němcích jsem to našel skladem na EBAY,OTTO a ještě na jednom kšeftě ale ten jsem ztratil.Takže závislost na Lídlu už nebude asi tak zásadní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 16:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem byl opět zkusit "Černou svini", deltu z Lídlu. Je v ní motor a vrtule jako na Drsoňovi (malej lídlák), který už lítá naprosto skvěle. Zvětšil jsem směrovky průhlednou fólií 0,8 mm, protože se mi minule nezdála směrová stabilita.
Tentokrát jsem ji chtěl pomoct gumicukem, kterým střílím naprosto bez problémů 3 x těžší a o 150% větší Xenii, což je delta, rovná teska od Tošovského/Janáčka. 5 m špagátu a 5 m gumy 5 x 5 mm.
První start byl bez motoru, druhý s motorem. Rychlost vystřelení byla obrovská ale stejně to neletí, jen to kopíruje balistickou křivku. Na rozdíl od minula to aspoň letí rovně. Ani s motorem a plně nataženou výškovkou to ale nevzletělo. Na tý deltě je něco špatně už asi při návrhu forem. Těžiště je umístěný podle známýho programu "Těžiště". Plocha je 3 dm a váha 96g. 32g na dm2, to by mělo snad letět. Původně ta delta měla kolem 50g. Přijde mi, že je nějakej divnej profil. Rovnej spodek ale vršek má tvar banánu, příšerně tlustá odtokovka a vlastně i celej profil.
Skončilo to ulomeným čumákem ale bez problémů to šlo slepit vteřiňákem.
Nějakej nápad jak to dostat do vzduchu? Přesvědčit někoho na letišti aby ho vzal s sebou nahoru jako parazita?
Asi to bude první letadlo v životě, co jsem nepřinutil k letu. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 16:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
dratek píše:
Překvapení bylo že po chvilce klikání jsem našel i prodejce u nás tak jsem si jednoho na zkoušku objednal ,nebudu psát u koho protože nevím zdali mi objednávku potvrdí a nechci dělat zatím žádný humbuk


Že Pilo XL měla Alza víme, ale už nemá. Místní prodejci Jamary ho měli za 370,- a už taky ani kus. Tak jsem zvědavej, kde jsi to vyčmuchal a ještě mají. Z Amazonu se mi objednávat nechce.
Jinak Pilo je malej Lídlák (Drsoň), Pilo XL je velkej Lídlák (Jasoň).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 17:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak zatím jen potvrzení že objednávka je registrována.Máš dobré informace Celerone ale z Alzy to není ,tam mají jasně napsáno že není v prodeji ,tam kde jsem to "vyčmuchal" mají napsáno DO 7 DNÍ Proto jsem zatím v klidu a adresu nezveřejňuji dokud mi nepřijde výzva k zaplacení,mám tušení že to asi prodejce bere z EBAYE....no uvidíme s čím mě překvapí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.10.2021 18:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
dratek píše:
Tak zatím jen potvrzení že objednávka je registrována.Máš dobré informace Celerone ale z Alzy to není ,tam mají jasně napsáno že není v prodeji ,tam kde jsem to "vyčmuchal" mají napsáno DO 7 DNÍ Proto jsem zatím v klidu a adresu nezveřejňuji dokud mi nepřijde výzva k zaplacení,mám tušení že to asi prodejce bere z EBAYE....no uvidíme s čím mě překvapí.

Asi som to videl , v oranzovej farbe. Ale adresu zverejnovat nejdem ,to je tvoje tajomstvo ;-)

Len mam pocit ze to nie je ten novy LIDL glider , ten ma uz naznacene kridelka. Skor to vidim na ten predchadzjuci typ, ale to nie je problem, lietal rovnako dobre :wink:

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.10.2021 14:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
O tajemství Miro nejde,klidně ho zveřejni ale já nechci vytrubovat do "světa" že někde něco mají když to nemám ověřené. Pokud jde o barvy tak tam nabízejí jak modrou tak oranžovou .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.10.2021 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Jasne, chapem.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2021 11:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Pokud by byl dostupný ,,starý,, LIDL, bylo by to super, protože nový letošní nelétá tak dobře, je to poznat už jen obyčejným hodem z ruky

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1153 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Igor659 a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz