Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 9:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Asi nejvíc závidím kitařům - časopis Modelář se proměnil z obecného modelářského časopisu na čistě kitařský a je na co se dívat. Nádherné fotky, stavební postupy, dokumentace ... i ta inzerce je, díky úzké specializaci, mnohem užitečnější, než u jiných časopisů.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 10:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Bořík píše:
Asi nejvíc závidím kitařům - časopis Modelář se proměnil z obecného modelářského časopisu na čistě kitařský a je na co se dívat. Nádherné fotky, stavební postupy, dokumentace ... i ta inzerce je, díky úzké specializaci, mnohem užitečnější, než u jiných časopisů.


No prave ja jsem asi kitar. Chtel bych nejake casaky, kde budou ty planky na letadla a ja bych si postavil nejake sam, az me neco zaujme. Chtel bych ty planky sbirat, ale samostatne jsou drahe. Tak upravim dotaz na:
jaky casopis je dobry na sber planku?
Nemusi to byt nutne jenom letadla a nemusi to byt nejlepsi planky. Budu rad za cokoliv do sbirky a klidne v elektonicke forme na CD a nebo na webu v e-casaku. Muzu si tisknout v praci velke formaty...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Plánky, nebo monografie? Prakticky každý modelářský časopis má svůj plánkový servis. Je otázkou, jaké plánky, resp modely to mají být. Pokud jen něco, co prostě léta, tak tam určitě něco zajímavého najdeš. Jinak se spousta plánků dá najít na Outerzone.uk, jsou volné a výběr je velký. Ale i jinde se dá něco najít, jen to chce hledat. Jsou tam i polomakety.
Pokud chceš dělat makety podle monografie, tak to je dost náročné. Do obrysu vkreslit vnitřní konstrukci atd., to není sranda. A je jedno, zda to je jen polomaketa, která nemá všechny detaily, jako vzor.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 12:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Dobře to napsal DAF: je třeba rozlišovat monografie - podklady na skutečné stroje a nebo už zpracované plánky na modely. Kvalitní podklady na skutečný stroj mají mnohem vyšší hodnotu - plánek si namaluje každý ( pokud ho to aspoň trochu baví ), ale dostat se ke kvalitní dokumentaci je podstatně složitější - i zpracovatelé těchto podkladů jsou na různých úrovních kvality a za kvalitní podklad často zaplatíš pořádný ranec ( pokud ti na tom záleží ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 12:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No chtel bych vykresy na modely letadel. Je mi jedno jestli je to maketa, polomaketa a nebo jen vylozene rc model nejakeho no name konstruktera, ktery byl treba navrzen na nejakou soutez. Chtel bych si treba postavit nejakeho lehkeho maleho akrobata, u ktereho mi bude jedno, jestli ho rozsekam, protoze ho postavim znova. Nebo nejake dobove ero, ktere se stavelo pred mnoha lety a rozletat ho. Proste si postavit neco sam a letet. Chtel bych sbirat ty planky a casem se ukaze, jakym smerem se pude dal.
Netouzim po vykresech a technicke dokumentaci k real letadlum, protoze nejsem schopen podle toho udelat model. Nemluve o tom, ze by se k tomu normalni smrtelnik ani nemel dostat, pokud to nejsou treba uz stara letadla, nekdy z dob druhe svetove.

EDIT: napsal jsem to dlouze a ve zkratce jde asi o planky na vse co leta :D viz. ty weby tech casopisu...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 12:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
quote="Bořík"]... Kvalitní podklady na skutečný stroj mají mnohem vyšší hodnotu - plánek si namaluje každý ( pokud ho to aspoň trochu baví ), ...[/quote]
No, to bych tak hrdě netvrdil. I když už dnes jsou PC kreslící programy, musíš vědět něco o konstrukci, odhadnout (u větších modelů třeba i vypočítat) napěťové uzly, abys síly vhodně rozvedl, nedělal místa s napěťovými špičkami atd. K tomu i něco ze svižnosti a pružnosti, tedy tak jsme tomu předmětu říkali, správně to byla pevnost - pružnost. K tomu ještě třeba navrhnout jiný vhodnější profil, protože originální nemusí být vhodný. To ta tebe žádný program neudělá. Viděl jsem jednou křídlo, kde byla horní a dolní pásnice, potud dobře. Ale byly vůči sobě přesazené a nebyla tam ani stojina, prostě nic. Model vzletěl a po krátké chvíli tleskalo křídlo nad trupem. U malých modelů můžeš "opisovat" z obdobných plánů, u větších (obříci) bych raději nějaký ten výpočet nejspíš udělal, pokud nebudu stavět podle ověřeného plánu. To samé bude při pokusech o odlehčení konstrukcí podle plánů. Také jsem viděl odlehčený duralový podvozek, který se z "neznámého" důvodu při přistání ohnul. Stavitel prostě ubral víc, než bylo vhodné (nevhodně zvolené rozměry a umístění kruhových otvorů).

To Bane, prohlédni si za dlouhých zimních večerů Outerzone.uk a předpokládám, že něco najdeš. Plány jsou v PDF a nechal jsem si je tisknout v copycentru, nejsou deformované (aspoň jsem na nic nepřišel, zatím). Prosím tě při podkladech se nebavíme o kompletní výkresové dokumentaci. Podklady je přiměřeně podrobný třípohled, případně kresby detailů, řezy trupu pro návrh přepážek, případně fotodokumentace s detaily, kabinou, podvozkovými šachtami atd. Pokud chceš jen poletovadlo, buď něco najdeš v plánkových servisech časopisů, nebo např na zmíněném webu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 14:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
No ... máš pravdu. Díval jsem se na to pohledem někoho, kdo chce stavět makety ( sám autor o sobě napsal, že je spíš kitař ). Dřív se plánky kreslili mnohem více, než dnes, kdy je víc "lítačů" než konstruktérů. Sám jsem stavěl vždy podle svých plánků . Nicméně nějak nevidím hlubší smysl v tom sbírání plánků - Pokud mám o něco zájem, tak je to většinou konkrétní věc a tam sehnat plánek je už docela snadné. Druhá věc je ta, jak kvalitní plánek to bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 14:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Jsou i internetové magazíny
Já třeba sleduju Soaring Digest, ale je to větroňářskej magazín ...to nebude pro tebe asi.
link na stažení:
http://www.rcsoaringdigest.com/pdfs/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 14:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Sbirka planu muze fungovat nejen jako sberatelsky ulovek (jsou takove, mam) ale take jako studnice napadu, reseni, prikladu konstrukce...
Pokud si sezenu jen ten jeden konkretni, nebudu vedet jak to delaji jini.
Muj nahled a zkusenosti.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
jyrry píše:
Sbirka planu muze fungovat nejen jako sberatelsky ulovek (jsou takove, mam) ale take jako studnice napadu, reseni, prikladu konstrukce...
Pokud si sezenu jen ten jeden konkretni, nebudu vedet jak to delaji jini.
Muj nahled a zkusenosti.


Souhlas. Taky "syslím'' plánky na modely z období, které mne zajímá. Jednak jsou tam detaily, které mohu využít jinde a jednak si říkám že když to nebudu stavět teď, tak jednou na to třeba přijde řada :wink: .

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud chce tazatel "jen" stavět, tak ve sbírání moc smysl nevidím, i když... Pokud by chtěl časem také konstruovat, tak prosím, tam to má smysl.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 16:09 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pak bych doporučil toto: http://www.profili2.com/eng/plans.asp


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 18:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já čtu a píšu rcrevue. V RCModelech se na můj vkus moc recyklují už vyšlé články a občas prostě pochybuju nad kvalitou autorů.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 20:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2015
Příspěvky: 58
Bydliště: Brezová pod Bradlom SK
Časopis Modelář som odoberal od 1969 ako jediný zdroj informácií. Nič a nikto nebol v okolí. Hltal som každé slovo, od začiatku po koniec. Potom ako sa Modelář preorientoval, som kupoval Model Hobby, RC Modely a Rc Revue. Nakoniec som objednal a najviac mi sadlo RC Revue. Ostatné občas niekde kúpim. Hoci dnes máme množstvo iných zdrojov informácií tak na nové číslo papierového RC Revue sa teším skoro rovnako ako ten malý chlapec v 69tom.


Naposledy upravil saro.j dne stř 11.10.2017 23:21, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doporucte modelarsky casopis
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 20:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak jsem se tím prokousal... http://eshop.rcrevue.cz/9-planky-rc-revue?p=17 8O
Někteří konstruktéři musí mít nejmíň stodolu plnou modelů až po krov... :?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz