Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 19:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Ahoj, chtěl bych vás požádat o radu.
Dostalo se mi do rukou 3 vojenských padáků. Jeden pilotní kulatý neřiditelný. druhý kulatý záložní částečně řiditelný, třetí typu křídlo. Mám k tomu i postroje, jsou to padáky vyřazené z nějakého důvodu z vojenského skladu. Přemýšlel jsem co s nimi a napadlo mě ten padák typu křídlo využít jako draka na tahání na lyžích. Co si o tom myslíte? Je to možné? kdyby se to třeba nějak jinak převázalo. Vím, že každé křídlo má svoji geometrii na danou věc, ale co kdyby to třeba nějak šlo. V padácích se moc nevyznám, tak se obracím na vás.
Nemám para. kurz.
Pokud by vás napadlo jiné využití starého padáku, kromě toho si ho pověsit na strop, sem s ním.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2014
Příspěvky: 451
Není to možné


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.12.2017 21:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Co jsem viděl různě na netu a v tv, tak se na takové účely používají padáky jako na paragliding. Ty jsou úplně jiné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 11:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
paplik píše:
Přemýšlel jsem co s nimi a napadlo mě ten padák typu křídlo využít jako draka na tahání na lyžích. Co si o tom myslíte? Je to možné?

otázka je, co je vlastně tvoje priorita - využít (za každou cenu) co se ti dostalo do ruky, nebo se věnovat snowkitingu?

já se snowkitingu věnuju cca 13-14 let, považuju to za můj "nejhlavnější" sport a s tím spojen i styl života - viz taky můj nick tady (a všude jinde), takže doufám že můj názor můžeš vzít za relevantní ;-)

úplně PRVNÍ SPECIFICKÝ kite pro snowkiting (pozor - neplést si s kity na vodu, buggy, atd...) - OZONE Frenzy se objevil na trhu v roce 2003. v té době už měl hafo bezpečnostních prvků, které jsou jednoduše NUTNOSTÍ. Postupně se samozřejmě přidalo pár dalších firem, takže dnes jsou na trhu kity, které prošly minimálně 12-13 letým vývojem a jsou vyrobeny z nejnovějších a nejkvalitnějších materiálů na trhu (vrchlík DuPont, 3M, šňúry Edelrid) a obsahují bezpečnostní prvky převzaté z drahých paraglidových křídel s certifikací!
takže odhadem - ty se se svou přestavbou dostaneš tak cca 20 let zpátky, výkonem, bezpečností, komfortem obsluhy, atd...
stratíš na tom zbytečně mnoho cenného času, vyrobíš něco co nakonec ani nemusí fungovat, a když náhodou bude tak si můžeš škaredě ublížit.
ale hlavně - ve finále tě to vyjde možná mnohem dráž než ověřený pár let starý kite z kite bazarů (snowkiting.cz)

A ano - kiting dokáže být velmi NEBEZPEČNÝ sport, když se nebere dostatečně vážně (2017: mrtvý INSTRUKTOR kitingu na Nových Mlýnech), nebo se člověk do toho pouští sám s minim. znalostmi (2016: mrtvý snowkiter nalezen na poli u někde Pardubic), nebo se zbytečně šetří na kvalitní výbavě a hlavně možnosti jít na kurz (těch je i v CZ dostatek). za těch pár let jsem viděl spoustu velmi ošklivých zranění, věř mi, dokonce ani já nejsem výjimkou...
jinak jsem viděl jezdit i tříleté dětí, nebo i 86 let starého dědu, takže se správným vybavením a znalostma to není zas taková hrůza.

takže moje rada zní, jestli tě něčím zaujal snowkiting - jdi do toho, je to jeden z nejhezčích sportů vůbec, v jiných formách povrchu (voda, tráva, asfalt, písek, taky led) se dá dokonce kitovat celý rok a rozhodně i v našich podmínkách), využíváš maximálně přírodní energii, užíváš si ticho bez vrčení motoru, čistý vzduch bez spáleného benzínu, pojezd za barákem bez dojíždění na sjezdovku, nákupu permic, stání v řadě, cizí nebezpečí na sjezdovce, atd, atd...
začít můžeš třeba zde: snowkiting.cz - menu SNK PRVNÍ KROKY vlevo

ale jestli jenom potřebuješ zužitkovat ty padáky, tak s nima můžeš třeba zakrývat auto před sluncem, udělat přístřešek pro lidi (nebo i zvířata), ušít si z toho nějaké oblečení, nastříhat z ních proužky do zahrady na plašení hladových ptáků, nebo udělat dětem radost a postavit jim típí :wink:

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 14:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Jde mi hlavně o využití toho padaku. Kityng me napadl jen jako jeden nápad využití.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2012
Příspěvky: 1096
Bydliště: Šumná Šumava
Obrázky: 2
Podle toho to píšeš by mohlo jít o padákovou soupravu - VTP100. Postroj, záložák, jeden kulatý vrchlík a druhý vrchlík křídlo. Cca v roce 2000 šlo pod pilu 200 armádních souprav, velká část část z nich byla nových, nepoužitých. Důvodem byly lobbistické tlaky na nákup nového materiálu, ty padáky fungují normálně.
Životnost padákové techniky je v nejlepším případě 20 let, a to ještě musí několikrát úspěšně projít revizí a následným prodloužením životnosti. Po dvaceti letech máš sice stále funkčně perfektní padák, ale můžeš na něm tak maximálně cvičit baliče, páč nemá papíry. To je prostě fakt, musíš vysypat další 2 tis Eur za nový a nikdy nepoužitý záchranný padák odložit ve sběrném dvoře.

K tvému dotazu - jako kitový padák je to naprostá blbost - u tvého křídla nejde regulovat výkon, pouze směr kterým se pohybuje. Absenci jakýchkoli bezpečnostních prvků už tady někdo zmínil. Za cenu nových šňůr koupíš starší kite. Použít by to šlo jako paraglide - bude to na úrovni prvních a primitivních klouzavých padáků, tj někdy okolo roku 1980. Takže taky nic moc.
Jediné smysluplné použítí které mě napadá je záchranný prostředek při požáru mrakodrapu. Znám člověka který se po nuceném výstupu z letadla houpal na 13 let propadlém padáku (tedy 14 let nepřebaleném) Přesto fungoval normálně a zachránil mu život.

_________________
Zpátky doma, v kopcích :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2011
Příspěvky: 1037
Obrázky: 0
Tak mě napadlo využití, oddelam popruhy ze sedačky a pripevnim na batoh závaží. Za vesnicí máme rozhlednu, Tak to dam klukům, ať to můžou házet z rozhledny a zase balit. Jako malí jsme takto házeli padacky igelitového pytle.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Nestihne sa ti otvoriť... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz