Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hádanka
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 21:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
Ahoj kolegové,
dostal jsem z pozůstalosti tento nedokončený model (rozpětí několik centimetrů přes metr) Rád bych ho dokončil ne podle fantazie, ale podle plánku, ale netuším, o jaký model jde. Nepoznáváte ho někdo?
Díky za jakoukoliv stopu :D
JardaB


Přílohy:
DSC_2768[1].JPG
DSC_2768[1].JPG
[ 62.65 KiB | Zobrazeno 4336 krát ]

DSC_2769[1].JPG
DSC_2769[1].JPG
[ 56.29 KiB | Zobrazeno 4336 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: čtv 17.01.2019 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Neručím za výsledek, ale zkus se podívat na tohle http://eshop.rcrevue.cz/planky-rc-revue ... t-118.html.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 3:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
Perfektní! to vypadá hodně dobře, seženu plánek a porovnám. Moc díky :-) to bych sám nenašel :-) Děkuju...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 6:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nechci hrát dětskou hru "najdi deset rozdílů", sám jsem nějaký našel. Malý rozdíl je v konstrukci VOP, kde jsou podle plánu žebra tři, ty máš čtyři, asi stavitel chtěl jiný tvar samotného kormidla. Samozřejmě to můžou být individuální úpravy podle vlastní invence. Dělávám to obdobně. Jinak pro hledání můžu doporučit prostudování plánkových servisů modelářských časopisů (tam jsem to našel), případně dalších plánkových serverů. Ovšem bez znalosti názvu (případně při špatném odhadu pro zařazení do kategorie) se to hlavně na serverech hledá dost těžko, např na Outerzonu jsou tisíce plánků, o dalších serverech ani nehovořím.
Pokud nezapomeneš, dej vědět, jestli to bylo ono.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 6:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
DAF píše:
Nechci hrát dětskou hru "najdi deset rozdílů", sám jsem nějaký našel. Malý rozdíl je v konstrukci VOP, kde jsou podle plánu žebra tři, ty máš čtyři, asi stavitel chtěl jiný tvar samotného kormidla. Samozřejmě to můžou být individuální úpravy podle vlastní invence. Dělávám to obdobně. Jinak pro hledání můžu doporučit prostudování plánkových servisů modelářských časopisů (tam jsem to našel), případně dalších plánkových serverů. Ovšem bez znalosti názvu (případně při špatném odhadu pro zařazení do kategorie) se to hlavně na serverech hledá dost těžko, např na Outerzonu jsou tisíce plánků, o dalších serverech ani nehovořím.
Pokud nezapomeneš, dej vědět, jestli to bylo ono.

Už teď se mi zdá, že podle plánků je výškovka placatá a já mám profil...nicméně se mu hodně podobá tak ho tak i pojmenuji a dokončím v tomto duchu :-) až bude hotovo pošlu sem fotku :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 9:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Asi takhle - pokud směrovku a další věci podle proporcí z HepCat dokončíš, tak neuděláš velkou chybu a nevidím důvod, proč by to neletělo.
Ale na druhé straně to přímo podle tohoto plánku není ani náhodou, odlišností je fakt hodně, viz právě zmíněná VOP...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
odlišnosti nevadí :-) chci ho mít jako vzpomínku na kamaráda co už brázdí v modelářském nebi :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Z těch málo snímků, které jsou jak u plánku (hlavně holá kostra), tak co předložil tazatel, jsou sice rozdíly patrné, ale zda jde o stejný či jiný model se bude moct rozhodnout až po důkladném porovnání obou. Mimochodem je i možné, že plánek mohl vyjít v různých "mutacích". Mohl bych takto poukázat např na starší model Taxi, kdy jsem identický plán s jiným názvem našel na Outerzonu (liší se v nepodstatných detailech). Není to jediný model se dvěma autory a názvy. Aby se to dalo blíže přesněji určit jen podle fota, muselo by to být foceno v podstatě v plánkových pohledech, tedy bokorys, půdorys, případně vhodné detaily konstrukce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hádanka
PříspěvekNapsal: pát 18.01.2019 23:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
AS tady https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2188 je zřejmě prapůvodní plán. Odkaz je z Outerzonu, pokud máš zájem, stáhni si, je to volné (a je tam spousta dalších zajímavých plánů!). Mimochodem, můžeš si zase zahrát "najdi deset rozdílů" :lol: . Sám jsem jeden našel jen při náhledu, VOP zde má jen dvě žebra 8) . Další jsem už nehledal, zajímal mě jen ten odkaz, abych ho mohl dát sem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz