Switch to full style
Aby těch modelářských kategorií nebylo zbytečně moc. Když se to dotýká modelaření, ale nenašli jste zde specializované fórum. Taková témata vložte sem.
Odeslat odpověď

RC motorka

úte 05.11.2019 21:32

Ahojte.

Mám doma tuto rc motorku

http://www.petrovemodely.cz/psychocycle ... motorbike/

IMG_20170122_190309.jpg



Motor je jednosmerný brushed. Ako servo slúži tak isto jednosmerný brushed motorček s prevodom.

Z nejakého dôvodu prestalo servo otáčať riaditkami, na zatáčanie. Servo motor ide, počuť že bzučí. Keď ho skúšam bez záťaže, tak páčka sa otáča. Akonáhle ju osadím ale na riaditka, tak už akoby nevládala zrazu.

Uvažujem nad prerábkou, keďže originál je27 Mhz a NiCD baterky.

Dal by som tam brushed esc regler, čo zvláda aj lipol baterky. Ale ako zriešiť servo. Problém so servom je nasledovný

1.) musí zatáčať (doľava, doprava)
2.) pokiaľ mám páku (volant serva) v neutrále, tak riaditka musia byť voľné a točíť sa aj samé doľava /doprava - kvôli tomu aby motorka šla rovno a vyrovnávala sa.

Ak by som dal servo klasicky na pevno, ako na lietadle, že by držalo riaditka pevne, nebude motorka jazdiť. A neviem ako vyriešiť tie riaditka, aby servo zároveň zatáčalo nimi doľava/doprava ale zároveň aj boli voľné, pretáčali sa, ak je servo v neutrále.

Neriešil niekto stavbu /prerábku rc motorky? Nejaké návrhy/rady ako vyriešiť servo na riadenie.


ďakujem.

Re: RC motorka

stř 06.11.2019 0:16

To by šlo možná vyřešit vidličkou z pružinovýho drátu tvaru V. Spodní vrchol V by byl připevněnej na disku serva a ty dva konce by se opíraly o řidítka. Servo by dávalo pokyn k zatáčení a ty pružící konce V by natáčení předního kola dokázalo přetlačit. Podobnej princip byl na neutralizaci knyplu do střední polohy ve starých křižákách ve vysílačích. Třeba někoho napadne něco lepšího nebo jednodušího.

Re: RC motorka

čtv 07.11.2019 16:11

Taky nezapomeň na skutečnost, že pokud chceš na motocyklu zatočit doprava, musíš dát řidítkům impuls doleva. Říká se tomu countersteering a člověk ho aplikuje narozdíl od modelu podvědomě...... :wink:

Re: RC motorka

čtv 07.11.2019 16:21

Ahoj. to viem, ze sa musí zatáčať opačne, o tom som čítal už na forach, cez google. Ze sa musi revertovať servo. Ja skôr riešim to ovládanie, že aby servo aj zatáčalo (na povel) ale zároveň tam bola vôla, že bez pokynu z ovladaca sa riaditka aj tak budu volne otáčať dolava/doprava, kvôli stabilite , aby nepadla.
Odeslat odpověď