Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 11:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2017
Příspěvky: 356
Bydliště: Ruda nad Moravou
Mno sice mám ten LM 08/1955 v jiné kvalitě, ale bohužel to číslo v PDF začíná až stranou 171 - strana 170 (a před tím vše) chybí. Tak jsem byl rád za zde upnuté!
Ale je lépe čitelný a i fotky bych z toho vytáhnul lépe (stránku dávám k náhledu, printscreen z PDF)...


Přílohy:
LM_08-1955_str171.jpg
LM_08-1955_str171.jpg
[ 85.54 KiB | Zobrazeno 1961 krát ]


_________________
EXminimaketář & El & CO2 maniac dezertující ke kořenům - KHMM.cz; Hitec FLASHman 4 až 8, HTS
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.02.2020 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Já myslím, že bylo docela štěstí, že k tomu vystoupení nedošlo. Vypouštět na omezeném prostoru plném lidí v silném větru volné modely se spalovacím motorem, to by byl asi docela masakr. To někdo moc nedomyslel. Tedy pokud by se takhle na čas podařilo vůbec někomu ten motor natočit. Ale krev by tekla tak jako tak. Minimálně z prstů. :lol:

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 15.02.2020 19:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak přesnĕ to samé hned napadlo i mě :wink: , jen jsem se neodvážil to sem napsat, abych tu nebyl za škarohlída. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 0:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2013
Příspěvky: 1166
VTjr píše:
Tak přesnĕ to samé hned napadlo i mě :wink: , jen jsem se neodvážil to sem napsat, abych tu nebyl za škarohlída. :lol:

Ono by bylo někdy lepší míň rozvíjet všelijaké teoryje a víc si toho pamatovat a nebo skutečně někde něco odlétat.
Plocha na strahově je víc než velká, jsou místa podstatně problematičtější.
Pamatuji řadu modelářských vystoupení (hlavně před r. 89) v víc než tragických místech - a překvapivě, tehdy to proběhlo (kromě adrenalinu pilotů a pomocníků) vždy bez nějakých zásadních problémů, natožpak úrazu.
Pokud někdo netuší, o čem píšu, tak se třeba létalo s větroněma F3B na hříšti v Nových Hradech ( https://mapy.cz/zakladni?x=14.7897434&y ... uni&id=595 ) na fotbalovém hřišti v Nové Vsi ( https://mapy.cz/turisticka?x=14.5269299 ... uni&id=595 ) - tehdy tam byly okolo navíc topoly.
Taky se létalo s pokojáky v hale nádraží v Budějcích, s účkama na náměstí (vedle Samsona), v stromovce s tryskou a na ploché dráze ( https://mapy.cz/turisticka?x=14.4625622 ... uni&id=595 ) s M3 (pozdější F3A).
Také se létalo na Letné (Létáme pro Vás) lidí mraky (víc než si typický diskutér na ynternetu vůbec dokáže představit) a nepamatuji, že by tam byl někdy nějaký problém.
Prostě byla jiná doba - někteří modely (model nebyla pouze věc z EPP), uměli i uřídit, modely se vybíraly podle toho, kde se s nima muselo lítat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 7:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.5.2015
Příspěvky: 9
Bydliště: Č.Bud.
Má pravdu předseda, jsem taky pamětník těchto akcí.(FC)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16.02.2020 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2009
Příspěvky: 754
Na Letné jsem před x lety (samozřejmě po 89, v době revoluce jsem byl myslím ve druháku na průmce), předváděl takové poskoky s 3m Blériotem a-la Kašpar. Na víc jsem si netroufnul, on se ten Blériot moc řídit nedal. Ale tady mělo jít o volné modely s rotující sekačkou na předku, které mohl sfouknout vítr kamkoliv. To bych se netroufal vypustit nikde, kde nejsou kolem jen kilometry čtvereční polí. Ale dneska je jiná doba. :lol:

Ale zase dneska by zase na té spartakiádě nad hlavami cvičících létalo hejno dronů a snažili se vyfotit a natočit nejlepší záběry. :lol: A v případě mladších dorostenek v zelených sukýnkách by musely létat nízko. :lol: Takže každá doba má to svoje. :lol: :lol:

_________________
https://fokker1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2020 9:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
VTjr píše:
Přečetl jsem si ty články a ačkoli v tom z r. 1955 je na dnešní vkus až příliš mnoho komunistické propagandy poplatné té době, tak je tam jedna věta, která by se měla vytesat do kamene na fasádu ministerstva školství a sportu a toto neustále opakovat a zdůrazňovat politikům a tĕm, kteří naříkají nad stavem naší nastupující populace:
:mrgreen:

Každopádně díky za toto téma. Já o tom, že se nĕco takového připravovalo vůbec nevědĕl. :o


V souvislosti s touto poznámkou bych citoval z komentáře krajského radního p. Zdeňka Štefka, který nám přijel v říjnu na zahájení modelářské výstavy.
"Pokud žije modelářství, žije naděje na obnovu technického školství". Také do kamene tesat.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2020 10:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
MPml píše:
Plocha na Strahově je víc než velká, jsou místa podstatně problematičtější.
...
Prostě byla jiná doba - někteří modely (model nebyla pouze věc z EPP), uměli i uřídit, modely se vybíraly podle toho, kde se s nima muselo lítat.

Copak dnes je schopnost uřídit modely horší, než tehdy. 8O No ja si myslím, že je to spíš opačně. :P Nebyly simulátory, RC-soupravy pokud vůbec, tak pouze jednokanálové, neproporciální, a o jejich spolehlivosti bych taky vyjádřil značné pochyby. :(
Krom toho, pro volně létající motoráky není žádná plocha dost velká. :P Jak je asi mohli uřídit? Snad jen dobou chodu motoru, ale stejně kovový kužel nebo matka vrtule by i při stojícím motoru dovedla ublížit. :o
Takže u volňásků je podstatou bezpečnosti právě ten výběr plochy, a taky to, aby se na ní nebo blízko ní nenacházeli nezainteresovaní jedinci. Taková maminka, když má její dítě problém, tak se plně soustředí na nej a nesleduje zda zrovna do ní neletí něco ze vzduchu.

MPml píše:
Pamatuji řadu modelářských vystoupení (hlavně před r. 89) v víc než tragických místech ... se třeba létalo s větroněma F3B
Taky se létalo s pokojáky v hale nádraží v Budějcích,
... a nepamatuji, že by tam byl někdy nějaký problém.

F3B nebo M3/F3A - to už ale bylo řízené rádiem a nepředpokládám, že by na masové akce byli vybráni začátečníci, kteří řídit neumějí. :D No a pokojáky či U-čka asi moc ublížit nedovedou (pokud nikdo nevstoupí do kruhu).
Ale problém vždy být mohl. To je spíš štěstí, že nikdy nebyl. :mrgreen:

Opravdu nechtěl jsem být za škarohlída :oops: , souhlasím i s tím, že doba je jiná, nicměně příspěvek od MPml mě vyprovokoval, že ním asi opravdu jsem. :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz