Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 14:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Tak i na tomto letišti se před nedávnem objevil zákaz vjezdu a jsou tam připravené závory.
Udajně proto, že tam jezdili po runway nějaká paka autama a tahali za sebou saně a pěkně ji zřídili.
:cry:

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 11
Tak to je smutne. Predpokladam ze uzavrena bude cela prijezdova silnicka... ? :(

Je to pekna plocha, ale neni mi jasny jeji oficialni statut. Byl jsem tam asi 3x litat, 2x bezproblemu, se vsema se dalo vpohode domluvit, ale potreti tam odpoledne prijela particka "velkejch borcu" a hned se ptali "kde ste se tady jako vyloupli ?!"... Pokousel jsem se z nich nejak dostat, jestli maj plochu pronajatou nebo jestli tam existuji nejaka pravidla, placeni za udrzbu atd, ale jedinou odpovedi bylo "uz sem nikdy nejezdete" :evil:

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:09 
Mazák
Mazák

Abu> Je to nouzova plocha. Neni v databazi letist protoze nema sveho provozovatele. Kdo vi na koho si narazil, mozna to byl majitel pozemku nebo najemce. A nebo taky mistni vocas mistr sveta amoleta...Nak

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Značka zákazu je cca 20m od hlavní silnice závora je až za mostkem před kopečkem na příjezdové cestě.

Snažil jsem se zjistit kdo je majitelem případně kdo to má v pronájmu zatím nemám zdání.
Pokud se to nezměnilo mělo letiště statut zemědělského letiště a nouzové přistávací plochy pro malá letadla a větroně.

Taky mi to je líto začínal jsem tam jako dítě někdy v roce 1985 a teď abych chodil lítat na pole :cry:

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:10 
Mazák
Mazák

Obrázky: 6
KUA tam chodim lítat :cry: Musim zjistit co a jak. Je pravda že poslední dobou to tam pravidelně rozhrabávali nějací pitomci s auty.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

No prave, proto jsem se ptal jestli to maj pronajaty a jaky jsou pravidla. Kdyz takhle nekdo prijde na nase klubove letiste, tak se mu snazim vsechno vysvetlit, vcetne toho ze plochu mame pronajatou a za pronajem a udrzbu si platime. A je tam cedulka "soukromy pozemek". Poslat nekoho hned doprdele bez dalsiho vysvetleni mi prijde jako reakce primitiva.

A co to znamena "nouzova plocha" ??? Teda krome toho, ze tam asi obcas neco pristane/odstartuje. Ma to nejakeho majitele, spravce, vztahuji se na to nejake oficialni zakazy... ???? Donedavna tam nebyla nikde ani zadna cedulka.

Pro skutecnyho pitomce s offroadem neni zavora problem, objede to po poli (overeno v praxi na nasem klubovem letisti ve V.Dobre) :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:34 
Mazák
Mazák

Abu> no z pravidel letoveho provozu sem si moc zepamatoval, ale mam tuseni ze nouzove plochy se primarne vyuzivaly pro "praskovani". Cmelka pristane, doplni se mu zasoby a on vesele poprasi okolni pole.

A muzes je vyuzit i pro nouzove pristani. V CR je jich myslim 225 (aspon zverejnenych) a pro ULL pilota je dobre mit je v GPS kdyby neco :D Nak

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:34 
Mazák
Mazák

2Abu: Ten člověk co tam na vás křičel nebyl majitel ani nájemce. Mluvil jsem sním další týden.

Před chvílí jsem zaslech že údajně už letiště bude zavřené navěky. Došlo k nějakým neshodám s myslivci a střílení po letadlech ? Berte to prosím s rezervou je to neověřené (jedna paní povídala).

Docela mě to dostalo chodil jsem lítat skoro jen tam a teď nemám kde zalítnout 2m Katanu. :evil:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:38 
Mazák
Mazák

Vigo> s myslivci? No vim ze ti lidovi bouchalove strili po vsem co se pohne. Hele rys! Prásk...Hele Orel! Prásk...

Ale ze i mozna i po letadlech. Jenom mi neni jasny co za honitbu muzou mit v tech polich. Vytezek honu budou 3 vychrtli zajici a jeden bazant co se nahodou zatoulal. Nak

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

No a mel ten prudic nejake pravo nas vyhazovat, krome prava zvykoveho (jako ze na tenhle pisecek si vzdycky chodili hrat a nikoho jinyho tam nechteji)?

S myslivcema to je teda smutny. Ne ze bych tam chtel jezdit nejak pravidelne, mam to skoro hodinu cesty pres celou Prahu, na Dobry jsem za 20minut. Ale je tam spousta prostoru a planoval jsem tam zalitnout kompozitovyho 3m elektrovetrone...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Ono tak jak to je teď to stejně nemůže asi zůsat. Je tam jen zákaz vjezdu bez dodatkové tabulky tzn. nemohou tam ani ti co tam mají ten hangár.
Zatím nevím jestli je vůbec ta značka povolená (jestli ji tam nedal sám o sobě).
Je to spojovací cesta pro zemědělce a už vidím jak si každej traktorista otevírá závoru a zase jí zavírá. V sezoně je tam dost provoz.
Zajímavé je že se tam neobjevila např cedule "soukromí pozemek zákaz vstupu".

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 15:58 
Mazák
Mazák

2Abu: Netuším proč se tak choval prostě lidi sou lidi :?

Ohledně letiště se pokusím zjistit víc, ale asi došlo k nějakému konfliktu a plocha nebyla nikým pronajatá. Modeláři tam byli více méně pouze tolerováni. Majitele jsem nikdy neviděl a ani nikoho kdo by to tvrdil.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 16:07 
Mazák
Mazák

Tak s těmi myslivci je to asi nesmysl. Omlouvám se za mylnou informaci. Skutečný důvod bohužel neznám..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 16:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

No a komu to teda veskutecnosti patri? Statu, obci, zemedelskymu druzstvu, soukromnikovi??
Na to jsem se ptal, kdyz jsem mluvil o tom, jaky statut ma "nouzova plocha" (co to znamena pro piloty dospelych letadel je mi celkem jasny, ale co z toho plyne pro ostatni bezne smrtelniky?)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.02.2008 16:14 
Mazák
Mazák

Soukromá plocha. Silnice je snad obcí.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další