Switch to full style
Aby těch modelářských kategorií nebylo zbytečně moc. Když se to dotýká modelaření, ale nenašli jste zde specializované fórum. Taková témata vložte sem.
Odeslat odpověď

Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 11:08

Jelikož se stále objevují žádosti o kontakt na modeláře , udělal jsem jednoduchý výpis z justice.cz . Z něho je zřejmé, které modelářské kluby provedly přeregistraci na pobočný spolek. V těchto klubech by bylo možné se registrovat. Jen namátkově jsem zkontroloval několik klubů a zjistil že registrace není dokončena úplně, neboť nejsou vyplněny údaje jako předseda a další. V seznamu jsou kluby označeny žlutě ( kontrola jen namátková ).
Myslím , že toto by měl zkontrolovat svaz.
V dalším kroku jsem namátkově koukl do výsledkových listin některých soutěží a zjistil že některá licenční čísla uváděná v těchto listinách patří již neexistujícím klubům :(
Navrhuji aby svaz zveřejnil seznam registrovaných modelářů , tak jak je to na Slovensku, popř. umožnil jednoduchou kontrolu licencí a majitelů zda mají zaplacené příspěvky na daný rok.( na webu , popř. mobilem )
Přílohy
kluby.xls
(98.5 KiB) 288 krát

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 11:57

Pokud hledáte klub z důvodu změn v letecké legislativě, tak ideální seznam letecko modelářských klubů z www stránek Klubu leteckých modelářů.
https://svazmodelaru.cz/klem/odkazy-na-kluby/


Systém jako popisuješ je už dávno ve vývoji a to včetně systému na elektronickou verzi známky, která celý proces maximálně zefektivní. Jsem jedním ze zadavatelů a protože mám v klubu přes 280 lidí, tak vím, co potřebuji pro efektivitu práce.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 12:36

TomasC píše:Pokud hledáte klub z důvodu změn v letecké legislativě, tak ideální seznam letecko modelářských klubů z www stránek Klubu leteckých modelářů.
https://svazmodelaru.cz/klem/odkazy-na-kluby/


Dovolím si oponovat na stránkách svazu je pouze 1/4 všech klubů (99) , na justici je jich 421 proto jsem zde dal ten seznam

Systém jako popisuješ je už dávno ve vývoji a to včetně systému na elektronickou verzi známky, která celý proces maximálně zefektivní. Jsem jedním ze zadavatelů a protože mám v klubu přes 280 lidí, tak vím, co potřebuji pro efektivitu práce.


O tom jsme se bavili již přes SZ - jen pro připomenutí vývoj prodeje dálničních známek byl hotový za víkend . A aplikace na zobrazení 3 informací - jméno, licence, platba, trvá průměrnému informatikovi cca 2 hodiny ( i s kávičkou )

Nechci to více rozebírat, jen je třeba více pracovat .

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 12:47

Nadávat umí každý, ale pomoc nebo přiložit ruku k dílu to už ne :?
Nebyl bych tak vzteklej. Možná jsou jiné priority.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 13:12

sramy píše:Nadávat umí každý, ale pomoc nebo přiložit ruku k dílu to už ne :?
Nebyl bych tak vzteklej. Možná jsou jiné priority.


bylo řečeno že "to nejde"... tak k čemu přikládat pomocnou ruku?

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 13:15

TomasC píše:Systém jako popisuješ je už dávno ve vývoji a to včetně systému na elektronickou verzi známky, která celý proces maximálně zefektivní. Jsem jedním ze zadavatelů a protože mám v klubu přes 280 lidí, tak vím, co potřebuji pro efektivitu práce.


a bude to dříve než v roce 2035?

(Předběžný odhad, když termín na opravu svazového webu je rok a více...)

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 14:34

muznik píše:Dovolím si oponovat na stránkách svazu je pouze 1/4 všech klubů (99) , na justici je jich 421 proto jsem zde dal ten seznam

Znovu opakuji. Je třeba rozlišovat, leteckomodelářský klub a třeba klub lodních modelářů. Teoreticky je možné se jako letecký modelář přihlásit do takového klubu, ale postrádá to tak trochu v souvislosti s nastávající legislativou smysl.

muznik píše:Jen pro připomenutí vývoj prodeje dálničních známek byl hotový za víkend . A aplikace na zobrazení 3 informací - jméno, licence, platba, trvá průměrnému informatikovi cca 2 hodiny ( i s kávičkou ).


Aplikace má primárně sloužit pro předsedy klubů a tam je činností spousta. Zobrazení pro jednotlivého člena klubu je jen jedna část. Ohledně termínu 2hodinky. V systému budou osobní data a bezpečnost je tedy velkou prioritou. Jestli jsi průměrný informatik, tak ti zadání rád pošlu .

Pokud se má někdo zájem na projektu podílet, tak mi napište. Rozhodně se ozvu až bude dokončené zadání. Připomínky, nabídka spolupráce nebo účast v soutěži na projektu bude vítaná. Preferuji pře SZ.

Já osobně vedu evidenci členů klubu MK RCMANIA.cz p.s. v Excelu, ale pro celý Svaz to v Excelu asi moc nejde. Členové MK RCMANIA.cz p.s. mají již od začátku přístup k informaci, zda je jejich licence platná pro aktuální rok.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 14:36

SHU píše:bylo řečeno že "to nejde"...
Kde prosím?? Ideálně odkaz.

SHU píše:a bude to dříve než v roce 2035?
Zcela jistě.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 19:15

TomasC píše: Kde prosím?? Ideálně odkaz.


Částečně třeba tady http://svazmodelaru.cz/klom/wp-content/ ... zapis_-s-přílohami.pdf bod 9.1 , v příloze č.1 bod 1 máš hrubý náčrt jak by to mohlo fungovat. Není to podepsané ale je to můj text... Pokud by Tě to nějak zaujalo, mohu to dále rozvést jak by to mohlo fungovat aby to k něčemu bylo.

Jinak odkaz na osobní rozhovory s členy předsednictva (KLoM) se dávají dost těžce, hovory si nenahrávám... i když by se mi to už několikrát vyplatilo.
Kdykoliv jsem na to zavedl řeč, tak - to nejde, to by neprošlo, to by bylo moc drahé, to by trvalo moc dlouho... atd.

TomasC píše: Zcela jistě.

Beru Tě za slovo.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

stř 18.03.2020 23:23

SHU píše:Není to podepsané ale je to můj text...

To, co ale popisuješ je stanovisko předsednictva Klubu lodních modelářů. To není stanovisko Svazu , ani Klubu leteckých modelářů.

SHU píše:Pokud by Tě to nějak zaujalo, mohu to dále rozvést jak by to mohlo fungovat aby to k něčemu bylo.

Samozřejmě, že mě zajímá tvůj pohled. Napiš.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

čtv 19.03.2020 0:03

Asi neumím číst ale výše uvedení se baví jeden o voze a druhý o koze. Autor příspěvku zveřejnil seznam klubu SMČR a Tomas C se zmiňuje o seznamu klubů leteckých modelářů. Protože ještě nebyla oficiálně zveřejněna schválená pravidla, tak se všechny články týkající se změn zmiňují o modelářích jako o členech svazu modelářů. Nikde zatím nebylo zveřejněno, že se jedná jen o členy klubů leteckých modelářů. Pokud je modelář členem klubu lodních modelářů a zaplatí příspěvek, je tedy členem Svazu modelářů ČR a pokud staví i letecké modely, měl by platit příspěvky 2x ? A jsou takoví, že soutěží jak s modely letadel, lodí i aut. V modelářských časopisech byly zveřejněny články od Ing. Ladislava Kelera a v nich se zase objevuje podmínka členství ve SMČR. Asi nezbývá počkat, až bude zveřejněno oficiální znění.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

čtv 19.03.2020 0:31

Zveřejnil jsem seznam klubů, které mají ve velké většině www stránky. Tam předpokládám větší šanci na kontakt než z adresy sídla klubu, která je na rejstříku.

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

čtv 19.03.2020 10:01

Aero45S :Asi neumím číst ale

uklidním tě číst umíš :D , ale někteří vidí jen to co chtějí
Aero45S : Pokud je modelář členem klubu lodních modelářů a zaplatí příspěvek, je tedy členem Svazu modelářů ČR

Takto jsou stanovy a stejně tak to vidím já. Necítím rozdíl být v celorepublikovém klubu o 300 lidech ( původně Tomáš hlásal že skončí na 250 ) a nebo být v lokálním klubu byť plastiků ( tam o mně budou mít trochu přehled )

Ale trochu na vysvětlenou proč jsem informaci uveřejnil. Je spousta modelářů, kteří ani neví že jejich klub neprovedl přeregistraci na pobočný spolek a defacto klub neexistuje . Je i hodně takových co nemají v pořádku průkazky , prokazují se licenčním číslem klubu , který už vlastně ani není. To lze zjistit jak jsem napsal v prvním příspěvku, z výsledkových listin.
A jelikož stále řešíme jak budeme lítat bylo by rozumné toto podchytit.
Sramy : Nadávat umí každý,

Ty máš evidenci klubu v pořádku , ale o těch zbývajících 75% se to říct nedá. Není to nadávání ale výzva ,aby to předsednictvo svazu dalo do pořádku. Já ani ty to za ně udělat nemůžeme.
TomasC : V systému budou osobní data a bezpečnost je tedy velkou prioritou

Svaz po nás chtěl informace které se opravdu týkají GDPR ( rodné číslo , telefon) . Ale ohánět se GDPR při zveřejnění jména , licence a platby za rok je nesmysl , jako příklad jsem uvedl dva slovenské svazy
https://www.lermas.sk/wp-content/uploads/2019/05/registerLermas_web.pdf
http://www.zvazmodelarov.sk/new/docs/Zoznam_clenov_ZMoS_2020_03_11.pdf

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

čtv 19.03.2020 15:09

TomasC píše:Zveřejnil jsem seznam klubů, které mají ve velké většině www stránky. Tam předpokládám větší šanci na kontakt než z adresy sídla klubu, která je na rejstříku.


Tome malá poznámka - ten tebou odkázaný seznam je ale opravdu hodně nekompletní i ve vazbě na existující leteckomodelářské kluby. Řešili jsme letos s Vosejpkou kolem žebříčku a v podstatě tam jsou jen kluby, kde někdo dal souhlas k publikaci.
Podle mne by tam měly být automaticky všechny nezaniklé kluby s tím, že pokud kontakt nemají či nechtějí zveřejnit, tak tam bude jen číslo a jméno klubu.

K tomu druhému tématu - vazba letadel/lodí a tak. Je si třeba uvědomit, že SMČR je zastřešující organizace a další organizace pod ní (KLeM, KloM, KRaM....) se často hodně liší, třeba ve vazbě na další mezinárodní organizace a s tím spojené sportovní licence. V podstatě je průnik jen mezi letadly a raketami, což oboje spadá pod FAI (a na licenci je také uvedeno "Aeromodelling and Spacemodelling"), ale lodě už jsou něco jiného (ty zajímá Naviga) a kitaři a autodráhy to mají ještě jinak.
Proto je bohužel realitou, že modelář provozující závodně lodě i letadla asi musí být členem dvou různých "subklubů" v odlišných větvích...

Re: Seznam registrovaných p.s ve Svazu modelářů

čtv 19.03.2020 21:55

Souhlasím s tebou. V textu výše zmíněný SW má jako jeden požadavek požadavek i výstup klubu. A ta samozřejmě, že po jednotlivých odbornostech.
Odeslat odpověď