Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 29.05.2020 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
jyrry píše:
S 10,5kg dvoumetrem dvoumotorem jsem byl nejvýš cca 85m a to jen když jsem si tam namontoval GPS na vyzkoušení, jinak spíš níž...
S 2,6m akrobatem při souvratu 100m bez problému.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 3:54 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.7.2019
Příspěvky: 30
Bydliště: Hradec Králové
graup15 píše:

Jak? No normálně, prostě na ty jejich nesmyslné nařízení seru...
A lítám si spokojeně jak vysoko chci.


Já seru na celou EU. Trochu mě jen zaráží, kolik lidí té nucené kolektivizaci a povinnosti se organizovat, aby mohl provádět nějakou činnost nadšeně hýká a to netýká jen té nesmyslné legislativy kolem modelářů. Kubera, dej mu Pán Bůh věčnou slávu měl pravdu, za chvilku nám budou chtít určovat i to, kdy a jak budeme moc šoustat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 5:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
graup15 píše:
Jak? No normálně, prostě na ty jejich nesmyslné nařízení seru...
A lítám si spokojeně jak vysoko chci.

Petr686 píše:
Já seru na celou EU. Trochu mě jen zaráží, kolik lidí té nucené kolektivizaci a povinnosti se organizovat, aby mohl provádět nějakou činnost nadšeně hýká a to netýká jen té nesmyslné legislativy kolem modelářů. Kubera, dej mu Pán Bůh věčnou slávu měl pravdu, za chvilku nám budou chtít určovat i to, kdy a jak budeme moc šoustat.


nono :-D ale řidičák jste si udělali, co? na to neserete, že? :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 5:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Je to tak nějaká pravidla existovala už od počátků všeho a měli svůj význam a smysl,.....
No ale člověk od počátků hledal možnosti jak tyto pravidla obejít,.......

Poučení? Ať si z toho každý vybere sám :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 6:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
jyrry píše:


nono :-D ale řidičák jste si udělali, co? na to neserete, že? :-D


To není moc vhodné přirovnání, řidičák musím mít pouze když chci jet po veřejné komunikaci, všude jinde můžu jezdit i bez řidičáku. Létání s modely ale chtějí omezit úplně všude.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 7:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Nejsem zastáncem EU, ani nějakého registrovaní, ale vzhledem k tomu co se teď děje (litá kde kdo a kde koliv - letiště, centra měst, firmy,...) Tak si myslím že registrace zase není taková pruda... A musíme uvědomit, že sestřelit modelem(dronem) letadlo není taková sranda. Jasně, ve volném terénu asi těžko potkám A320 ve 150m (to bych fakt už musel být kousek před prahem dráhy) ale potkat tam ULL nebo vrtulník záchranky možné je. A ať se nám to líbí, nebo ne, tak "velké letadla" měli, mají a budou mít přednost.

p.s. viděl jsem na vlastní oči když nevelký model sežral kus vztlakové klapky (nebo to bylo křidélko? Už je to dlouho...) Blaníku když zrovna byl ve stoupání na navijáku ( v tento okamžik ho chudák žáček ani nemohl ani vidět, jelikož jediné co je vidět, tak je nebe...)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 7:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.5.2015
Příspěvky: 9
Bydliště: Č.Bud.
To není moc vhodné přirovnání, řidičák musím mít pouze když chci jet po veřejné komunikaci, všude jinde můžu jezdit i bez řidičáku. Létání s modely ale chtějí omezit úplně všude.

Ano, ale musí to být jen na tvém pozemku,jinak musíš mít souhlas majitele.Tak sem netahej nesmysly.A ani vzduch nad tvým pozemkem není tvůj ale je státní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
pepinozbrna píše:
Je to tak nějaká pravidla existovala už od počátků všeho a měli svůj význam a smysl,.....
No ale člověk od počátků hledal možnosti jak tyto pravidla obejít,.......

Poučení? Ať si z toho každý vybere sám :lol: :lol: :lol:


Pravidla od počátků určovali ti kdo vládli, né prostý lid!! Mnoho jich nemělo význam a smysl.
Hitler taky vymyslel mnoho pravidel...a??
Takže celé je to o uhlu pohledu. Ano řidičák mám a dogmaticky předpisy nedodržuju. Ale snažím se nikomu neublížit a ani sobě samozřejmně. Takže jako magor nejezdím.
A s lítáním je to stejné...nejsem magor co bude lítat v 500m u VPD Ruzyň.
Ale 70km daleko kde občas lítaj jen ULL klidně. Nedávno jsem zrovna uhýbal jednomu ULL drandidlu. A kdo lítá kompozity ví,že převážná většina lítá rychleji než to ULL. Takže uhnout je naprosto safety.
A vrtulník je slyšet na kilometry!! Apache v bojovém (tichém) režimu tu fakt nelítá .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 8:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
graup15 píše:
Takže celé je to o uhlu pohledu. Ano řidičák mám a dogmaticky předpisy nedodržuju. Ale snažím se nikomu neublížit a ani sobě samozřejmně. Takže jako magor nejezdím.
A s lítáním je to stejné...nejsem magor co bude lítat v 500m u VPD Ruzyň.

Jenže takhle se, bohužel, nechovají všichni - jak píše blesk. Mezi "nadšenci", co si koupili kde co létajíc je i spousta "magorů". Proto "je potřeba" pravidla - na která budou ti magoři stejně z vysoka, třeba jen proto, že o nich nebudou vědět...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 8:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7424
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
A řešení? Lejstro, paragraf, nařízení..atd???
Silně mi to vše připomíná akci Corona .
Data pořádná nejsou (to samé u děsivě ohrožujících modelů). Takže je třeba vyděsit a vystrašit . Poté podsunout změnu zákonů.
A lidé za oslavného hýkání si ani neuvědomí,že mají furt méně a méně svobody.
Good Luck


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 8:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
graup15 píše:

Pravidla od počátků určovali ti kdo vládli, né prostý lid!! Mnoho jich nemělo význam a smysl.


Pravidla jsou pro "blbce"
Inteligentní člověk se rychle dokáže zorientovat, chápe souvislosti a nedělá ptákoviny aby ohrožoval jiné svou činností.

Žádná pravidla nikdy nezabránila blbci konat blbství. Pouze omezila rozumně uvažující lidi.

Jenže nikdo si nepřizná, že je právě ten "blbec" a navíc nikdo nemá tak obsáhlé znalosti ve všech oblastech, aby vše dokázal posoudit.
Mám obavy, že se s novými pravidly budem muset smířit i v této oblasti.
Celý život v respektování pravidel balancuji na hraně na základě svého přehodnocení. A ani v tomto to nebude jinak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 8:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . z vesela to tu pokračuje . .
:-)
Měl jsem osobní korespondenci s panem Ciniburkem ( pokud nastala gramatická nesrovnalost v příjmení tak zcela neúmyslně ) a mně nevadí dodržování pravidel a bystrost úředníků v Bruseli je obdivuhodná, ale mně vadí, proč by majitel
nějaké knížky, průkazu měl mít výhody . . To jsem už zažil. Když pravidla, tak pro všechny stejná a pak si poraď.
Položil jsem panu TC ještě otázku - má pilot, člen Aeroklubu ČR nějaké výjimky z pravidel leteckého provozu na rozdíl od
pilota nečlena ??
Rada ať my, co nechceme být členy KLeM si založíme svoji organizaci je opravdu šalamounská . . mám rád humor. Ale
v Německu - viz můj pokec někde nahoře, tomu tak je . . Bohužel mi mi není třicet . .
Leč vycházím z toho, že nejhorší je smrt z vyděšení . . . .
Pohyboval jsem se od r. 65 po svazarmovských letištích v provozu pří závodech volných větroňů a nepamatuji problém . Dnešní doba přinesla možnost poletovat se samoletným výkvětem techniky s náznaky umělé inteligence majitelům bez . .
Byl již někdo za poletování v řízených okrscích, sestupových rovinách letišť a atd potrestán za obecné ohrožení ??
Já o nějakém případu nevím. Na to netřeba ouředníků v Bruseli . . Kdyby tam tak vymysleli § na Janouška . . . :lol:
Vzletem v Let !!
Leon

PS - nevíte někdo jaký je doporučený poměr benzin - olej na záběh motoru ROTO 35. Do toho s čím lítám, není to ROTO
dávám ten lepší benzin (Verva 100okt ..?) a olej 2strok LS+ Husqvarna


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 8:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Odhadujem, že 99% zdejších diskutérov si to nariadenie neprečítalo. Je to marný, je to marný, je to marný...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 11:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Leon píše:
Pohyboval jsem se od r. 65 po svazarmovských letištích v provozu pří závodech volných větroňů a nepamatuji problém . Dnešní doba přinesla možnost poletovat se samoletným výkvětem techniky s náznaky umělé inteligence majitelům bez . .
Byl již někdo za poletování v řízených okrscích, sestupových rovinách letišť a atd potrestán za obecné ohrožení ??
Já o nějakém případu nevím. Na to netřeba ouředníků v Bruseli . . Kdyby tam tak vymysleli § na Janouška . . .

K tomu si dovolím 2 poznámky:
1) Vzpomeň si, kolik v roce 65 bylo ve vzduchu letadel a to zejména v neřízeném provozu. Mi sice v roce 65 bylo jen 7, ale nevzpomínám si, že by u nás za dobu mé školní docházky kousek od Hlučína létalo něco jiného než vojenské Migy nebo sem tam (opět vojenská) helikoptéra. A to bylo a je v Zábřehu svazarmovské letiště a a když nad námi navíc přeletěl i nějaký Zlín, tak to byla výjimečná záležitost. A to mám za to, že kdo tehdy létal s tím Zlínem, si dával hodně velký pozor, aby dodržoval všechno co má. A letecká nekázeň, kdy by letěl, kde nemá, byla mám za to, že méně častá než je dnes protože by si už asi nezalétal. A jo, historky starých letců, že dělali psí kusy, jsem slyšel na letišti taky. Nějaké soukromé UL a nebo něco jiného co na pravidla moc nehledí? No, to v žádném případě.
2) A proč povinné členství v nějaké organizaci? Mám za to, že Bruselu ani tak nejde Janouška, jako spíš o to, aby každý model měl na sobě povinně evidovanou imatrikulaci. To pro případ, že do něčeho model vrazí a jeho zbytky se najdou. Pak jde dohledat vlastníka a tedy i pachatele. A tu imatrikulaci musí někdo spravovat. A tady to vypadá, že to bude právě SMČR, má přece jen největší základnu. Pokud by to byl i někdo jiný, tak by to bylo poněkud složitější na správu a tu někdo dělat musí a nějaký čas to zabere. A důvod proč se na evidenci tlačí ti je snad taky jasný. Stačí se podívat na opakované příspěvky graup15. Lidi, kteří se chovají podobně jak on, protože přece ví co dělají a žádné pravidla pro ně neplatí, plus lidi, co neví, že nějaké pravidla vůbec existují, jsou ten důvod proč se k podobným restrikcím přistupuje.

Taky jsem původně byl zatvrzelý proti členství, ale když jsem si postupně dal 2 a 2 dohromady a když vznikl klub rcmania, kdy mě to nijak zvlášť neomezuje, tak jsem změnil názor a jdu cestou nejmenšího odporu. Jinak řečeno, protestovat můžeš, ale to je tak všechno, co proti tomu zmůžeš. A má cenu si kazit zbytek života?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30.05.2020 12:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
jio píše:
...
Mám za to, že Bruselu ani tak nejde Janouška, jako spíš o to, aby každý model měl na sobě povinně evidovanou imatrikulaci. To pro případ, že do něčeho model vrazí a jeho zbytky se najdou. Pak jde dohledat vlastníka a tedy i pachatele.
...


S ledčím se dá souhlasit, ale tomuto argumentu neveří snád ani samotní Bruselští byrokrati :lol: a toto jako zajištění ochrany před modeláří neukázněnými, nezodpovědnýmí či dokonce teroristy rozhodně nemůžou myslet vážně :evil:
Takže pravé důvody budou úplně někde jinde a jde pouze o stav přechodný vedoucí k ... jak už zde jinde bylo propíráno :?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz