Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 27.08.2021 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
DAF píše:
...
Nyní tam je k dispozici i model Easy (ten jsem řídil, ale byl osazen poměrně silným motorem, tak to létalo jako stíhačka), tam je to se stavbou podobné...

Aj ked mam stavebnice od p.Hiesböka velmi rad , tak Easy naozaj pre zaciatok nie je moc vhodne , aspon mne sa mi s nim nelietalo moc dobre (a motor som moc silny nemal) a casom som povodne kridlo vyhodil a spravil druhe. Teraz uz by som asi pilotaz zvladol ale vtedy mi to s nim proste neslo....

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 27.08.2021 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Na Outerzone jsem našel tenhle https://cakovicky-orel.rajce.idnes.cz/C ... 1467220052 model. Stavba jednoduchá, letové vlastnosti pohodové. Easy jsem blíže nezkoušel, třeba časem se k tomu dostanu. Mám raději pro začátek trošku větší modely, které mohou letět výš, výška "na tři chyby", tedy jen na dvě, ale i to musí stačit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.08.2021 18:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jde mi o seznámení se a učení lítání s RC modelem. Nikoli stavění. Zatím.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.08.2021 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
[*]Jestli nepotřebuješ rádio, asi bych šel do StepOne. Dá se koupit i bez vybavení, to můžeš pořídit I levněji. Na první kroky, tedy pády, to bude dostačující. Navíc to bude zhruba mít tebou požadovanou letovku.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Konec modelářů v Čechách.
Tak bych pojmenoval letošní kroužkovou situaci v Dobrušce. Přihlásilo se 6 kluků, na první kroužek dorazili ale jenom 3. Druhý kroužek, 2 kluci a jeden oznámil že nebude chodit pravidelně.
Tak to mě mrzí. Nepovedlo se zaujmout, ani nijak oslovit nové tváře.
:(

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 6:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Já mám letos plno - 10 děti, ale mám malé špunty od 5-ti let, úspěch je když si neuříznou prst a netrefí se házedlem do oka. Nicméně na první kroužek přišlo jen 6 děti, jeden se stěhuje, dva nemocní...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 7:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Včera první schůzka a v plném počtu - 10 kluků. Nemám až takové prcky (napsal jsem, že chci kluky od 10 do 15 let), ale mám tam jednoho 8 letého a na zbytek se musím podívat. Pro úplné začátečníky vyrobena "speciální edice" Čakovického orlíka - viz rajce Čakovický-orel (Čakovické letectvo), dá se, i se schnutím lepidla v pohodě udělat za schůzku (nelakováno). Pěkný a jednoduchý model je Mikro Easy (gumák se stínovým trupem), výrobce fa. Hiesbök (nechci dělat reklamu, je to jen tip). Ten se dá i s lakováním za dvě schůzky a třetí už se jed do luftu. Pokud se to vybarvuje, tak se musí přidat ještě tak půlka schůzky.
Je mi jasné, že v malých městech se kluci budou shánět hůř, mají spoustu jiných lákadel. V Práglu je to lepší, ale... ale i tady mají spousty jiných lákadel, možná ještě víc. Mám převis poptávky nad nabídkou.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 17:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2015
Příspěvky: 415
Bydliště: Královéhradecko
Obrázky: 24
Golfista píše:
Konec modelářů v Čechách.
Tak bych pojmenoval letošní kroužkovou situaci v Dobrušce. Přihlásilo se 6 kluků, na první kroužek dorazili ale jenom 3. Druhý kroužek, 2 kluci a jeden oznámil že nebude chodit pravidelně.
Tak to mě mrzí. Nepovedlo se zaujmout, ani nijak oslovit nové tváře.
:(


Zkoušel jsi dělat nějaký nábor ve vedlejším Novém Městě nad Metují? Tam je poměrně dost modelářů, kteří se scházejí na místním letišti LKNM, funguje tu Aeroklub a (nevím jestli ještě stále) i modelářský klub Elton.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 18:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Havířov, letos 6 kluků, čtyři chodili už loni. Letos stavíme model kategorie A3 s křídlem Jedelski. Zatím jsou šikovní.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Já sám nábor nedělám. To je na DDM. Dojíždí několik dětí z okolních vesnic. V tom asi problém nebude. Prostě je jich míň. Tak doufám, že nebudeme kroužek rušit. Ale čekal jsem jich víc.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.10.2021 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já nábor také nedělám, přesto se tomu dá jít malinko naproti. Už jsem ti to psal, zkus nějaké vábničky typu různých fotoalb.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Tak a stalo se, co jsem už sice několik let očekával, ale doufal že nenastane. Pro nezájem (malý zájem) dětí se modelářský kroužek po spoustě letech v Dobrušce ruší. :(
Nedokázal jsem nalákat několik z původních dětí a žádné nové. Nepovedlo se to DDM ani okolním školám. Zapojili do toho i soc. sítě. Stejně to nestačilo. :(
Konec modelářů jak je známe z dětství s balzou, překližkou, vůni nitrolaku a kanagomu nás dostihne. Ať chceme, nebo ne. Ve větších městech pomaleji, ale obávám se že taky. :(

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Já mám kroužek bohužel plný, proč bohužel? Protože 80% dětí to má jako odpolední hlídání, ne že by jim to bylo protivné, ale prostě ten zápal pro věc tam chybí. A proč bohužel podruhé? Protože kdybych tam měl jen ty co o to mají zájem, mohl bych se jim více věnovat, ovšem bylo by jich známo a jak je známo bylo by i méně peněz...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 19:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2012
Příspěvky: 465
Bydliště: Havířov
Obrázky: 28
Golfista píše:
Tak a stalo se, co jsem už sice několik let očekával, ale doufal že nenastane. Pro nezájem (malý zájem) dětí se modelářský kroužek po spoustě letech v Dobrušce ruší. :(
Nedokázal jsem nalákat několik z původních dětí a žádné nové. Nepovedlo se to DDM ani okolním školám. Zapojili do toho i soc. sítě. Stejně to nestačilo. :(
Konec modelářů jak je známe z dětství s balzou, překližkou, vůni nitrolaku a kanagomu nás dostihne. Ať chceme, nebo ne. Ve větších městech pomaleji, ale obávám se že taky. :(

Také mám obavu že modelářství , tak jak ho známe, časem zanikne. Bude to obrovská škoda.

_________________
Hrom do vrtule !!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 19:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Delší dobu sleduji i nedostatek a slabé zásobování materiálem jako je balza. Překližka na tom tak špatně není. A to bude taky brzo problém. Nejenom že nebude zájem mladých stavět ty krásné a klasické letadla, lodičky, rakety... Ale nebude taky z čeho. Není poptávka, tak není nabídka. Chápu prodejce.
Já na svůj zbytek života mám zásobu balzy dostatečnou, ale další generace netuším kde a jak budou nakupovat.
Star pila už vůbec nenabízí můj nejoblíbenější rozměr balzových prken 100x1000mm. A přes 1000mm tam není nic.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz