Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 19:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Chápu to dobře ???

Registrovaní modeláři musí létat podle předpisu a podle čísla se dohledají.
Všichni ostatní JAK SE JIM CHCE !!!

Ka


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 19:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 16.12.2014
Příspěvky: 140
Jinak registrační čísla na modelech pomatují všichni co létali a byli registrovaní za komunistů, nebo se pletu?

Ka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.12.2020 20:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.8.2005
Příspěvky: 4949
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
ka2012 píše:
Všichni ostatní JAK SE JIM CHCE !!!

Ano chápeš to správně. Krást se může taky jak se chce ... dokud je někdo nechytne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2020 16:15 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
ka2012 píše:
Chápu to dobře ???

Registrovaní modeláři musí létat podle předpisu a podle čísla se dohledají.
Všichni ostatní JAK SE JIM CHCE !!!

Ka

Myslím, že to chápeš špatně.

Všichni, kdo chtějí létat legálně ve vzduchu s modelem nad 250g musejí být registrování.

Členy Svazu modelářů zaregistruje Svaz. Nečlenové se musejí registrovat sami na dron.caa.cz .

Ti co se neregistrují ať, že nechtějí nebo nevědí, tak to je jejich věc. Je to prostě o tom, zda chci a nebo nechci dodržovat zákony či nařízení.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2020 17:41 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Předsednictvo Klubu leteckých modelářů schválilo na svém pondělním zasedání úpravu Sportovního řádu, kde se mimo jiné, upřesňuje označení modelu od 31.12.2020. Informace najdete na zvláštní stránce, která byla zařazena do struktury webových stránek.

https://svazmodelaru.cz/klem/oznacovani-modelu/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2020 18:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Tome, super článek pro "běžné domácí modeláře" či soutěžící na akcích pořádaných v ČR.

Přiznám se ale, že mi není úplně jasná situace na mezinárodních akcích mimo ČR. Jak to chápu, tak by asi i modelář v rámci FAI kategorie v případě účasti na soutěži (třeba) v Německu měl mít složený vlastní "průkaz pilota", je to tak? Ale co to ID provozovatele - neměl by mít na zahraniční soutěži (nebo i třeba létání někde v Alpách), kde má vlastní pojistku, nikoli SMČR (neuvažuji teď ME/MS, kde to je jinak) na modelu spíš vlastní registrační číslo než číslo SMČR?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2020 18:55 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Se zahraniční soutěží a účastí zahraničních závodníků v ČR si také lámu hlavu. Vím o tom, ale nejdřív domácí :D :D.

Aktuálně, pokud to hoří, tak mám "ústní" informaci (tedy může dojít ke změnám!!!), že když bude zahraniční modelář létat na akci Svazu, tak na něj platí stejné podmínky jako na českého modeláře.
Ale nesmí létat mimo. Pak na něj dopadá EU legislativa, pokud je z EU, když je ještě více mimo, tak se aktivuje Nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2019/945 ze dne 12. března 2019 o bezpilotních systémech a o provozovatelích bezpilotních systémů ze třetích zemí. A to je pro modelářství málo.

Z toho "usuzuji", že účast českých modelářů na zahraničních akcích bude záležet na tom, co si dohodnou místní v zahraničí. Prostě je to otázka, ze začátku poněkud podrobněji napsaných propozic.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2020 19:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
No mě právě připadá, že na akcích v EU, což je valná většina toho, co nás zajímá (do Austrálie jezdí jen F5D :-) ), by neměl být žádný legislativní problém, ALE právě za podmínky, že bude mít modelář kromě licence i tu kartičku "piloťáku", tedy složený test.
Osobně to tedy "mým pilotům" v F5J jako trenér budu doporučovat, nic to nestojí a složením testu chybu neudělají určitě.
Ale tedy s tím označením "provozovatele" mi to vrtá hlavou, já si myslím, že by spíš měl mít vlastní a ne SMČR. Ale souhlas, že je třeba řešit jedno po druhém, zatím jsi publikoval "pro ČR", myslím si ale, že na nějaké doplnění dojde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2020 22:15 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na stránkách Svazu modelářů je zveřejněna informace, jak je to s létáním mimo modelářská letiště.
https://svazmodelaru.cz/klem/2020/12/24 ... -modelaru/

Abych to shrnul. Členové Svazu modelářů mohou létat na celém území ČR do výšky 300m v souladu s Deklarací Svazu modelářů. Samozřejmě mimo vyjímek uvedených v Doplňku X (např v okolí letiště do 100m s modelem pod ,91kg, atd...).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2020 23:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
TomasC píše:
Na stránkách Svazu modelářů je zveřejněna informace, jak je to s létáním mimo modelářská letiště.
https://svazmodelaru.cz/klem/2020/12/24 ... -modelaru/

Abych to shrnul. Členové Svazu modelářů mohou létat na celém území ČR do výšky 300m v souladu s Deklarací Svazu modelářů. Samozřejmě mimo vyjímek uvedených v Doplňku X (např v okolí letiště do 100m s modelem pod ,91kg, atd...).
Jsem velice rád, že výklad dopadl tak, jak plyne z deklarace. Pánové, díky!!

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Takže na všechno co lítá, velikost QRkodu se neřeší (jenom aby to bylo čitelné). Nebudou jednotlivé kluby svým členům přidělovat "originální" QR kody? Nebo chápu to dobře, že je pro všechny členy vygenerovaný jeden? Tento: https://svazmodelaru.cz/klem/wp-content ... 2/SMCR.png

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Golfista píše:
Takže na všechno co lítá, velikost QRkodu se neřeší (jenom aby to bylo čitelné). Nebudou jednotlivé kluby svým členům přidělovat "originální" QR kody? Nebo chápu to dobře, že je pro všechny členy vygenerovaný jeden? Tento: https://svazmodelaru.cz/klem/wp-content ... 2/SMCR.png
Kód provozovatele je jeden pro všechny, na éru musí být ještě licence pilota ve tvaru CZE 012-345. Zda lze toto označení použít na všechny poletuchy nevím, ale na většinu asi ano. Výjimkou asi budou fotografické/filmovací koptéry např. DJI, čili letadla, která se dají koupit pouze rtf. Otázkou je, pokud si koptéru někdo vyrobí nebo sestaví. Nějaká diskuze tu o tomto tématu probíhala.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 14:56 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Označování modelu jsem popsal zde: https://svazmodelaru.cz/klem/oznacovani-modelu/

Pokud něco není jasné, tak napište, doplním text. Budu rád za zpětnou vazbu.


Ohledně klubového QR jsem přemýšlel nad samolepkou pro klub MK RCMANIA.cz p.s. kd by byl QR kód Svazu a vytištěné CZE 211 - ___ Kde by si každý napsal svoje číslo fixou. Vyzkoušel jsem to a bylo to ošklivé.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Dosud jsem používal mezinárodní označení ve tvaru: CZE 800++
Podle toho odkazu mi připadá, že nově musím všechna označení vyměnit za QR kód + licence (co jsem používal doteď) a to, na jedné samolepce.
Problém je v té výměně. Jak jsem někde psal (a řešil to) před rokem, nebo dvěma, Mám problém sundat stávající licenci, bez poškození potahu. A to jak u větších , tak i u malých (házecích) modelech.
Nestačilo by přidat samostatný QR kód k licenci, velikosti 15 x 15 mm?
K tomuhle?: https://mvano.rajce.idnes.cz/Modely_klu ... 1467558851

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2020 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Golfisto: žádný QR kód používat nemusíš a můžeš si přeci nalepit registrační čísla na model tak aby byly vidět a byly čitelné kamkoliv, pokud se jedná o maketu a čísla by vadila, pak se mají nalepit do prostoru baterie. QR kód je pouze jedna z možností digitální mládeže a jinak stačí i "centrofix / popisovač na cd" a načmárat čitelně rukou.

Pokud je to jinak, pak prosím odkaz na právní normu s citací.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz