Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 5:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Tome, Cuto i Belmondo děkuji za odpověď přetlumočím dále.
Dovolím si přidat foto jak jsem to vyřešil na svém novém bublinkovém FunCubu :lol: :lol: :lol:


Přílohy:
DSCN3828.JPG
DSCN3828.JPG
[ 52.85 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]

DSCN3813.JPG
DSCN3813.JPG
[ 61.83 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]


_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 6:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Je upozornění, neodpovídá to požadavkům označení. Psané je že to musí být umístěno viditelně a pokud se jedná o model který má/měl skutečnou předlohu a rušilo by to realistický vzhled tak to může být umístěno v bateriovém prostoru.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 9:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
K tomu umístění... za mě je OK.

V prováděcím nařízení, je napsáno
2019/947, Článek 14, odstavec 8.
Provozovatelé bezpilotních systémů uvedou své registrační číslo na každém bezpilotním letadle, které splňuje podmínky popsané v odstavci 5.


To je splněno.


Dájí se najít informace, kde se označování upřesňuje: Pokud rozměry modelu nedovolují, aby byla značka uvedena viditelným způsobem na trupu, nebo model představuje reálné letadlo, kdy by připevnění značení na modelu zkazilo realističnost zpodobnění, je přijatelné umístit označení umístit uvnitř prostoru baterie, je-li tento prostor přístupný.

To je splněno.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: sob 08.05.2021 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
TomasC píše:
K tomu umístění... za mě je OK.

V prováděcím nařízení, je napsáno
2019/947, Článek 14, odstavec 8.
Provozovatelé bezpilotních systémů uvedou své registrační číslo na každém bezpilotním letadle, které splňuje podmínky popsané v odstavci 5.


To je splněno.


Dájí se najít informace, kde se označování upřesňuje: Pokud rozměry modelu nedovolují, aby byla značka uvedena viditelným způsobem na trupu, nebo model představuje reálné letadlo, kdy by připevnění značení na modelu zkazilo realističnost zpodobnění, je přijatelné umístit označení umístit uvnitř prostoru baterie, je-li tento prostor přístupný.

To je splněno.


Tak to se omlouvám, měl jsem za to, že to opravdu musí mít reálnou předlohu a nějaká ta "maketovost" tam musí být.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Není mi jasné, co musí modelář absolvovat jako člen Svazu modelářů. Byla dohodnuta jednotná registrace všech členů Svazu. Tedy kódové jednotné označení vydané ÚCL + číslo licence. To se tedy týká registrace modelů. Ale je nutná ještě registrace jednotlivých pilotů ? Píše o tom třeba L.Kolman na svých stránkách. Tedy absolvování testu, po kterém bude vydáno registrační číslo. Já tomu rozuměl tak, že členové Svazu modelářů jsou registrováni automaticky podle dříve vydaných licenčních čísel a ten postup s testem se týká jen modelářů, kteří členy Svazu nejsou. Musím tedy jako člen Svazu absolvovat ještě test ? Já tomu rozumím tak, že nemusím.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 8:37 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10761
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Rozumíš tomu dobře. Aktuálně nemusí dělat člen Svazu modelářů žádný test. Libor asi není členem Svazu modelářů. O vyjímce se píše na Liborově webu zde: https://www.kolmanl.info/index.php?show ... #MREG_CTU1 úplně dole

protože "jelikož úroveň bezpečnosti provozu modelů letadel v klubech a sdruženích je dobrá" (citace z Prováděcího nařízení EU 2019/947).


Co bude až uběhnou dva roky, záleží na novele zákona, která leží v parlamentu a pak jeho aplikaci ÚCL.

Nicméně, pokud chce i člen Svazu modelářů létat s dronem, tak na ten se musí registrovat samostatně a udělat si pro sebe pilotní test. Dron pak provozuje pod vlastním číslem provozovatele.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kámoš Petr si udělal online test někdy kolem počátku ledna a má doklad o výcviku. Zapomněl ale na registraci provozovatele a tak jsme to u něj dnes zkusili přes tu e-identitu.
Vygeneroval si NIA ID tedy systém jméno, heslo, SMS. V tom NIA ID potvrdil všechno na co se to ptalo, telefonní čísla a emaily.
Nic dalšího se už v NIA ID nejde zadat, všechny údaje, co se dají vyplnit tam má.
Pak se zkusil přes NIA ID přihlásit do registrace provozovatele na UCL jako fyzická osoba. Zadal jméno, heslo, přišel mu na mobil ověřovací kód. Po zadání a odeslání kódu vyskočí hláška že na e-identitě nejsou zadané všechny potřebné údaje a dál se nehne. Jak jsem psal, nic salšího doplnit do e-identity nejde...
Podařilo se Vám někomu přes tohle NIA ID projít? Funguje jim to vůbec? Vím moc dobře, jak to s funkčností těhle státních "sítí" je, každá nová se nejdříve musí zhroutit...
Nabízí to ještě možnost přes:
Mobilní klíč eGovernmentu
e-Občanka
EU ID
1.CA
moje ID
nebo některou bankovní identitu
Ale nic z toho nemá a tak jsme nic dalšího nezkoumali.
Povedlo se Vám někomu skrz to prolýzt a který přesně?

Po příjezdu domů jsem zkusil se přihlásit na Registraci provozovatele přes podpisovej certifikát 1.CA, co mám a zase to napsalo že: "Rozšíření nejsou nainstalovaná. Nainstalujte si chybějící komponenty I.CA PKIServiceHost a Extension". Tak jsem je kliknutím stáhnul a oba napsaly že už jsou nainstalovaný. A taky se přes to nejde nijak dostat. Je to všecko jeden ohromnej bordel, nic nefunguje jak má. Přes 1.CA lezu do daňovýho portálu, sociálka, zdrávka, podepisuju s tím faktury, emaily a nevím co ještě dalšího a všechno jde bez problému, jen na ÚCL nic. :roll:
Zkusil jsem to samý přes jinej prohlížeč a zase hláška: Při zracování požadavku došlo k chybě. Jen netuším, co to je zracování. Jak to může fungovat, když ti IT hamburgržrouti neumí ani napsat český slovo správně? :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: stř 12.05.2021 20:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
OMLUVA Celeron použil "NIA ID" Kdežto já ověřoval možnost použí "MojeID"

U MojeID nutno projít přes POSTUP "Dvoufaktorová autentizace" - Hardwarová USD klíčenka (nebo jiný "klíč")
BEZ TOHO JE HLÁŠKA:
Bohužel nemůžete pokračovat v přihlášení, váš účet nemá připojen ¨
bezpečnostní klíč, není ověřena vaše totožnost a váš účet není napojen na
služby veřejné správy.


Návod jak na online služby veřejné správy přes mojeID

PROTOŽE MI ŠLO JEN O OVĚŘENÍ (a nebudu pořizovat žádné další komponenty)
TAK JSEM V TOMTO BODĚ SKONČIL A NEPOKRAČOVAL
Snadné a většině běžných občanů JEDNODUŠE DOSTUPNÉ mi to absolutně nepřipadalo

Párování mojeID se systémovým bezpečnostním klíčem
https://www.mojeid.cz/cs/podpora/dvoufaktorova-autentizace/
https://www.mojeid.cz/cs/podpora/dvoufaktorova-autentizace/
Zabezpečení účtu mojeID systémovým klíčem Windows Hello
https://www.youtube.com/watch?v=KijsyBdmCDY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2021 8:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 10:32, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2021 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Teď jsi mě rozesmál. V poslední době se vedla jinde diskuze o nových podmínkách užívaní aplikace WhatsApp, kterou před časem koupil Face Book a podle nových pravidel chtějí shromažďovat data o uživatelích (a přeprodávat je dál). V diskuzi pod článkem (konkrétně i-dnes) se diskutující hrdinové bili v prsa, jak jim to nevadí, že u všech aplikací odklikají souhlasy, aniž by četli podmínky atd. Když se někde objeví bezpečnostní kamera, nebo se vyhlásí sčítání lidu, oboje nějakou formou provozuje, ať už přímo či zprostředkovaně, stát, tak se všichni můžou pos...zbláznit, co si to stát dovoluje a jestli ta data budou v bezpečí, jestli to není špiclování, policejní stát atd. Že Face Booku v minulosti unikly údaje o mnoha milionech klientů (osobní data, přihlašovací údaje ad.) nevadí, to je v cajku. Neříkám, že stát je ideální správce, ale přeci jen jsem zatím neslyšel, že by došlo k hromadnému úniku, jako o FB, ale i od jiných soukromých subjektů (obchodníků).
Mimochodem, zjišťoval jsi třeba, jestli zůstaneš v registru, pokud odevzdáš řidičák? Já to nevím, ale řidič je také přeci potenciální terorista (viz útoky vozidly v Německu a Francii). Zeptej se zdejšího admina, jestli můžeš zrušit registraci zde (už na to v minulosti odpovídal).
Opravdu nejhorší smrt je z vyděšení :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2021 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no, data shromazduji vsichni. komercni spolecnosti az na hranu toho co jim zakon dovoluje (a mozna i pres ni obcas), stat zadne hrany nema a kdyz nekde vyplave ze kasle na zakony, tak se proste vyda novy zakon ktery to dodatecne legalizuje.

DAFe ale myslim ze ten rozdil mezi facebook/whatsapp/google a podobnymi versus stat je ten, ze u tech aplikaci te nikdo nenuti je pouzivat a kdyz uz je pouzivas, muzes "stay low" tim ze proste tam davas jen to co uznas za vhodne (treba nic) takze z datoveho hlediska nejsi tak zajimavy.
Kdezto u statu je to o necem jinem. Tam proste nemas na vyber "nepouzivat", protoze proste musis. A to co statu poskytnout nechces, tak si stejne veme, stejne tak si veme i to, co shromazduji komercni subjekty nebo je prinuti na jejich naklady to tak cinit, i kdyz nechteji. Stat je cerna nenasytna dira a s jidlem roste chut. Posledni rok to dost ukazuje v plne nahote i na poli shromazdovani udaju.

Ona je videt i neefektivita - Google, facebook se dokazi vyborne uzivit poskytovanim sluzby "zdarma" a vytezovanim dat, ktere ziskaji vicemene legalni cestou od lidi vicemene dobrovolne. Stat ziskava daleko vice dat za sluzbu, kterou nechceme a platime ji vice nez kralovsky.
Zminovane scitani lidu je klasicky priklad - stat za nekolik miliard (ono to neni jen tohle scitani ale i dalsi naklady s tim spojene) ziskava data, ktera vetsinove uz ma, ktera mu pak jsou celkem k nicemu protoze je nedokaze a nechce efektivne pouzit pod pohruzkou nasili a prislibem, ze budou pouzity k bohulibym ucelum i kdyz vsichni vedi, ze to neni pravda. Pak se nedivme, ze kdyz to lide vidi ze se tomu prici. Scitani je jen obri akce k tomu, aby CSU oduvodnil existenci sveho baraku na Skalce plneho uredniku, pricemz pro efektivni vytezovani techto dat ze stavajicich struktur a databazi a jejich interpretaci by stacil vlastne jen maly uradecek, mozna jen odbor na nejakem ministerstvu se dvema oddelenima - datovych inzenyru pravni oddeleni (a to by melo byt nejvetsi) a k tom unejaky dustojnik pro styk s ostatnimi urady.

a co se tyce registrace modelaru - verim, ze SMCR a pripadne NSA to delaji celkem z povinnosti a nehrozi nejake vetsi zneuziti udaju, protoze na tohle asi nejsou uplne zarizeni a dostatecne zajimavi. Co hrozit muze (a casem bude) bude maximalne to, ze se tech dat chopi nejaky chtivy urad nebo silova slozka a pak se az se zase pritahnou srouby pujde pekne podle seznamu a kontrolovat, buzerovat a vymahat a pokutovat co je treba.. Historie zna mnoho pripadu zneuziti ruznych seznamu statni moci. Neni treba chodit daleko - svinarna s obesilanim vsech lidi co plati elektriku s tim, ze maji automaticky platit i televizni poplatek a pokud se sam neodhlasis tak ti to automaticky prisijou je taky pekny hnus.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2021 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Máš pravdu jen částečně. V každém případě vidíš, že lidé svá osobní data dávají v šanc FaceBookům a podobným subjektům zcela bezmyšlenkovitě a pak se diví, že je "otravují" různé reklamy (to by se dalo pochopit, chceš náhled zadarmo, bude to platit reklama, kterou budeš proto povinen shlédnout), nedej bože, jsou jejich data nějak jinak zneužita. Už se ti stalo, aby na data, která jsi poskytl státu, ti někdo vybral konto, udělal si půjčku, kterou po tobě někdo chce splatit, vybral ti fotky z tvého cloudu a ty pak putovaly světem? Ne. Nevím, jaké služby ti stát nabízí a ty o ně nemáš zájem, z minulých diskuzí zřejmě půjde policii, soudy a podobné instituce. Ale znovu zopakuji, z Face Booku, myslím i z Amazonu a dalších subjektů, unikly v minulost obrovské objemy osobních dat. Ze státem spravovaných registrů jsem zatím o takovém masovém úniku neslyšel. A mimochodem, nadáváš velmi rád na úředníky. Já se jich nechci zastávat, ale jen si uvědom, kdo je úkoluje. Jsou to tebou volení "zástupci lidu", a jedno z jaké partaje. Měl jsem tu čest se s názory některých politiků seznámit blíže, absolutně o spoustě věcí nemají ánung, ale hlavně ve volebních kampaních řvou, jak to všechno zlepší. Tím končím, protože ty máš svůj názor a stejně tyhle poslední příspěvky velmi brzo smázne moderátor či admin pro odklon od tématu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2021 10:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 17.6.2019
Příspěvky: 277
Bydliště: Země
Obrázky: 6
. .


Naposledy upravil hrst dne ned 23.05.2021 10:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2021 13:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@hrst Osobně si myslím, že ÚCL je povinen přijmout "papírové vyhotovení" žádosti osobně
A k prokázání identity by měl pro občany ČR stačit OP. A pro cizince pas. Osobu by do evidence ÚCL dal referent
Trochu složitější je to s testem pilota.
Řekněme, že by tam IT museli vygenerovat individuální papírové vyhotovení testu
s iniciálami zkoušené osoby a datem testu. Po časovém limitu by se test odevzdal a vyhodnotil.
Je to pracné, zejména při opakování neúspěšných testů. Asi to nemá šanci, aby to ÚCL zavedl (uředníko-hodiny)
Za mne možnost ONLINE byla velmi výhodná. Bohužel jen pro "DIGI" gramotné jedince.

Je řada států co zavedli formu e-stát a každý svéprávný občan zdarma dostal
e-klíč pro přihlašování a e-podpis pro stvrzení údajů předávaných do e-evidence (státních databází).

Jako bonus pak bylo fungování i ve zdravotnictví, školství, referenda, volby, ...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Registrace modelářů
PříspěvekNapsal: čtv 13.05.2021 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10492
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Přesně tak, hrst, vraťme se k meritu problému registrace. Problémy Xiftobůčku si řešte laskavě někde jinde.
Vyzkoušel jsem dva způsoby na dvě osoby a ani jedna na první šlápnutí nefunguje.
Zavolal jsem na 1. CA a s jejich podpisem, který je takzvaný Twin, to nefunguje. Musí být komerční certifikát. Ten se ovšem nabízí jen IČařům. Pěkná debilita UCL nabízet tuto možnost fyzický osobě. :roll:
Na 1.CA mi bylo poradíno, že to mám zkusit přes bankovní přístup. Tak jsem zkusil. Jenže ČSOB 24, přístup přes kartu v čtečce jede jen přes IE11, který zase pro změnu nepodporuje UCL. :roll:
Tak jsem to zkusil přes Edge. Nainstaloval se doplněk ČSOB, řeklo si to o pin a bác, prý špatný certifikát.
Tak jsem zavolal na číslo podpory ČSOB, co tam byla. Tam jsem se dozvěděl, že vše na huvno, musím mít certifikát ČSOB e-identity. Tak jsem si ho vytvořil. Dokonce se s ním dostanu do svých účtů ale do ÚCL to zase nejde, prostě jsem v ČSOB a zpět do ÚCL se vrátit nelze.
Strašný!!!!
edit: Všechno jsem shodil, a zkusil znova v Edge registraci ÚCL. A nebudete tomu věřit, jako první v nabídce e-identit se nabízí ČSOB
a dokonce to po zadání přihlašovacího jména, hesla pošle SMS a opravdu mě to do ÚCL pustí. 8O Pohoda, pomalu 3 hodiny zkoušení...
Myslím si, že trochu o počítadlech za 45 let šaškování kolem něco vím. Jak ale tohle zvládne obyčejnej kmán, netuším....


Přílohy:
e-id.png
e-id.png
[ 114.03 KiB | Zobrazeno 2201 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 368 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz