Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 75  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 5:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
No jo strejdo dostal si mne :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.04.2021 21:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Dneska jsem zkoušel svah u Sentic (49.3074514N, 16.4601789E), vítr z jihu, a pěkné. Pokoušel se tam o vzlet pán s paraglidem a moc mu to nešlo, povídal, že je nevhodný směr větru, že to při více východním větru nese lépe. Ale Alula si užívala. Na západ jsou stromy, jinak místa dost i na přistání za hřebenem.
Až na tu teplotu. Vydržel jsem lítání asi 1/2 h a musel jsem zase sednout na kolo a zahřát se cestou zpět.

Zítra zkusím vzít Maiu... (kdyby se chtěl někdo přidat, budu tam asi kolem 14h.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.04.2021 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Toto video neni dnes už je to par let zpět ale připomenulo mi to jak má zítra krásně foukat,... a já musím do služby :evil: :evil: :twisted:
Až ti strejdo Přikryle zítřek závidím :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.04.2021 21:25 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:
Až ti strejdo Přikryle zítřek závidím :)


Ono to bylo zítra, ale včera, takže dneska. A jo. prohnal jsem ji. Maiu.. Spousta větru a vzhledem k tomu, že jsem by i v +- 100m, tak nějaká termika asi taky. Jednou jsem ji při jednom z pokusů o přistání (páč přistání se trénovat musí, žejo) pustil moc za hřeben a jak se tam ten vzduch vrtěl a neodhadl jsem vzdálenost stromu, tak jsem to moc nezvládl, ale i tohle "přistání" bylo tak "něžné", že jsem jí neublížil. (obr.)

Větru tam bylo tolik, že se ve vzduchy udrželo i "chlupaté" Zorro bez motoru. A to má klouzavost tak max 1:5 :)


Přílohy:
20210410_155259.jpg
20210410_155259.jpg
[ 262.23 KiB | Zobrazeno 1243 krát ]


_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 7:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Krásně si ji tam posadil jako na ranvej :) Já nejsem žádnej svahák byl to po prvé
no a na přistíní jsem vždy šel aspoň X krát :lol: :lol: :lol: Ještě že tam neni člověk závislý na motoru.
Ale je fakt že je to snad nejkrásnější polítání. Ta krajina výhled,.... Ale škrabat se tam je vopruz :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 8:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
U mě je (zatím?) "přistání na víckrát" normální. Přistávám, přistávám, najednou fúúú (nebo fůůů?) a je zase vysoko...

A vyškrabat se na svah, je spíš otázka toho svahu. Třeba takové Pouzdřany nebudou fyzicky tak náročné. Ale musí být vhodný vítr.

Nic, beru Alulu a jdu na další svah...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 9:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
prikrylm píše:
U mě je (zatím?) "přistání na víckrát" normální.

Nechci v tomto nikomu radit, každý to má jinak. Já třeba i zalítání nového modelu provádím s výškoměrem v soutěžním režimu F5J, kde nejde motor zapnout víc jak jednou. To jsem nucený trénovat přistání úplně pokaždé. A tento režim nikdy u žádného modelu neměním. Jsem si na to taknějak zvykl.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.04.2021 14:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Golfista píše:
... To jsem nucený trénovat přistání úplně pokaždé. A tento režim nikdy u žádného modelu neměním. Jsem si na to taknějak zvykl.

Když máš F5J a placku, tak přistaneš vždycky. Ale na svahu, když už jsi nad zemí a všechno je "připraveno na přistání" a ono do toho foukne a model poskočí o tři metry výš, tak se prostě přistání tak nějak opakuje, pokaždé mi to prostě nejde, i když fakt chci. :) Proto trénuju přistání, třeba jednou příjde doba, kdy budu přistávat tak nějak najednou.

Taky je to otázka modelu. Třeba taková Alula na svahu nemá jak brzdit, nedá se zmenšit vztlak nějakými "křidélky nahoru" nebo tak něco.

A nebo to jde s každým modelem a jenom to neumím...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Bol som dnes skusit novu kameru ako toci tak som natocil par zaberov na okolie ziliny pri nasom letisku, pocasie bolo fajn :)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.04.2021 7:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
prikrylm píše:
... Třeba taková Alula na svahu nemá jak brzdit, nedá se zmenšit vztlak nějakými "křidélky nahoru" nebo tak něco...

No, právě to "nebo tak něco" chci zkusit:
Příloha:
svah_1600.png
svah_1600.png
[ 38.06 KiB | Zobrazeno 957 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.04.2021 11:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
prikrylm píše:
...neodhadl jsem vzdálenost stromu, tak jsem to moc nezvládl, ale i tohle "přistání" bylo tak "něžné", že jsem jí neublížil.
Tak to jsi měl fakt z pr..le štěstí.
Mně dělá i s umělými čočkami odhad vzdálenosti čím dál větší problém. Před pár dny jsem si novým Lentusem při přistání nabořil do vlastního auta, protože se mi jevilo, že už jsem za ním. Křídla díky geniálnímu MPX jištění vyjely předpisově ven, čumák se zkrátil o půl centimetru - to jsem v pohodě natáhl zpět. Ale zánovní auto bude chtít klempíře :(

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.04.2021 13:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
jyrry píše:
No, právě to "nebo tak něco" chci zkusit:
Příloha:
svah_1600.png

To je ovšem pěkný nápad! Tím by se dalo i "kormidlovat".

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.04.2021 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.7.2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Hodonín
Ahojte,

tak se nám včera vyčasilo, vítr taky konečně vál rozumně - tak do 3 metrů, tak jsem po dlouhé době vyrazil provětral Lionka.
Díky covidu nemůžu za hranice na letiště Holíč, tak jsem si našel nové místo na loukách rekreační oblasti Lučina, kousek od Strážnice. Jsou tam už mírné kopečky a solitérní stromy tak se tam vzdušnina i trhá a je termika. Už při příchodu na louku jsem viděl dravce jak na 4 otočky nastoupal tak 100 metrů. Tedy podmínky více než slibné. Sice tam v nárazech foukalo i trošku víc, ale přesto jsem šel nahoru. První let asi 20 minut, jenom pár slabších stoupáků, ale ten druhý se vydařil - šla taková řada stoupáků, že jsem jen přeskakoval z jednoho do druhého. Dokonce se povedlo i to, že jsem kroužil společně s dravcem a ještě se na nás zavěsil dospělý větroň - byl vysoko, tak se nedalo určit jestli kyjovský nebo holíčský. Na 2 minuty motoru hodinu plachtění. A to už jsem šel dolů schválně. Přistání jsem musel opakovat dvakrát, jelikož foukalo proti svahu - louka je mírně do kopečka - a při dělání "esíček" pro ztrátu výšky Lionek vůbec neklesal. Svahoval. Tedy skvělý zážitek.
No a dnes zase fouká a bohužel ještě bude.
Zdravím.
Pavel


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 25.04.2021 20:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
No, právě to "nebo tak něco" chci zkusit:
svah_1600.png

prikrylm píše:
... Tím by se dalo i "kormidlovat".

Mně na to přivedly úspěšné zkoušky s "odporovou směrovkou" - rozevírané klapky "paralelně na sobě".
Pakárna je právě to "na sobě", kdy ty klapky musí mít poloviční tloušťku a při všech pohybech se nesmí o sebe opřít.
Tohle mě napadlo jako řešení, vlastně "butterfly" ale řízené kanálem směrovky. Klapky budou mít plnou tloušťku danou profilem.
Na čtyřech křídlech od 950 do 2360mm mi to funguje "paralelně", dá se tím fakt řídit jako směrovkou. Tohle by mohlo fungovat taky, prostě to postavím a uvidím, ladit se to dá skoro neomezeně :-)
No a když tam bude ještě mix od nějakého poťáku, může se to rozevírat jako butterfly a tím brzdit.

edit: Tak to není tak objevné řešení :-D Samokřídlo Amokka, fotka z nabídky výřezů:
Příloha:
Amokka.jpg
Amokka.jpg
[ 174.53 KiB | Zobrazeno 740 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.04.2021 10:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3760
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Včera, Maia, 49.2801025N, 16.5904936E, 17-19h, mírný vítr, i termiku jsem trefil, lety i dlouhé, prostě začátečnické nadšení z toho, že mi ten dron (F3K :) ) funguje.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1120 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 75  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz