Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 75  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2022 16:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1793
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
A nejen pri filmovani.https://www.mall.cz/cinky-zavazi/iso-tr ... escription
A muzes i posilovat. :mrgreen:
Letani kolem sebe je jaksi prirozene. A nizke prulety take.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2022 17:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
A nejen pri filmovani.https://www.mall.cz/cinky-zavazi/iso-tr ... escription
A muzes i posilovat. :mrgreen:
Letani kolem sebe je jaksi prirozene. A nizke prulety take.


Srandicky,jo ... toz si spocti, kolik tahne do lan 2kg tezke ero, pri letu rychlosti 90km/h za bezvetri. :wink:

Pokud vane 5-9m/s vetrik, situace se mirne zmeni. Honoty tahu stridave rostou a klesaji ... obcas mne vychyli ze zakladniho postaveni , teda kdyz se vhodne nezasprajcuju.

Jeden let trva cca 6 minut. Kdyz mam naladu, dam na jednom treninku 4-6 startu .Kdyz odchazim vim, ze jsem chvili aktivne pouzival pravou ruku. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2022 18:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
veka1 píše:
Kdyz odchazim vim, ze jsem chvili aktivne pouzival pravou ruku. :)
veka1

A levou jsi Peter nikdy nezkusil? Jak by to asi dopadlo? :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2022 18:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
[quote="jyrry"][/quote]snažím se lítat kolem sebe nebo alespoň blízké průlety, když se pokouším něco natočit...


Zase zbytečná impulsivní reakce.Samozřejmě se nepokouším "něco" natočit co by oslnilo svět,je to jen čistě pokus o oživení vlákna sice blbým obrázkem a blbým érem ale jak se zdá trochu se povedlo.O nic jiného mi tady nejde.Můžu si zakoupit líbivé éro,líbivě ho natočít a to je tak vše,neoslovilo by mě to a psát že jsem si byl zalítat a i bez fotky můžu denně .Asi to z těch blbých záběrů není vidět ale mám kolem sebe samé kopce a to se nízký průlety dělají sakra hůř nežli na rovině.Lítám na svahu převážně se skonem1m/10m.Dnes jsem pilně trénoval,4 baterky na samé nízké průlety tak se třeba zase někdy pokusím tady rozproudit debatu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2022 19:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1793
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Peter vychazi mi to na cca 62, 1 N. Tzn 6, 2 kg. Bez vlivu vetru pri tebou udane rychlosti a hmotnosti, bez vlivu rotace zeme a poloze vuci rovniku. :mrgreen: To se fakt zaprit musis.Nejvic to roste tou druhou mocninou rychlosti.Takze kdyby jsi chtel spocnout, tak staci letet pomaleji.

Opraveno. Mignul jsem se. :|


Naposledy upravil HONZIK 22 dne čtv 26.05.2022 14:38, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.05.2022 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
Do vzorce se dosazuje hmotnost, nikoliv tíha, takže to na 20m lankách vychází cca 62,5N => něco přes 6kg.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.05.2022 2:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3954
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
dratek píše:
snažím se lítat kolem sebe nebo alespoň blízké průlety, když se pokouším něco natočit...


Zase zbytečná impulsivní reakce.Samozřejmě se nepokouším "něco" natočit co by oslnilo svět,je to jen čistě pokus o oživení vlákna sice blbým obrázkem a blbým érem ale jak se zdá trochu se povedlo.O nic jiného mi tady nejde.Můžu si zakoupit líbivé éro,líbivě ho natočít a to je tak vše,neoslovilo by mě to a psát že jsem si byl zalítat a i bez fotky můžu denně .Asi to z těch blbých záběrů není vidět ale mám kolem sebe samé kopce a to se nízký průlety dělají sakra hůř nežli na rovině.Lítám na svahu převážně se skonem1m/10m.Dnes jsem pilně trénoval,4 baterky na samé nízké průlety tak se třeba zase někdy pokusím tady rozproudit debatu


Kopce nemaje, litam nekolik let s jednim nekoupenym modelem, furt jednu a tutez sestavu ,na furt stejnem, primerene rovnem , mnou udrzovanem placku,nekolikrat denne...teda pokud zrovna neleje.

Z kazdeho letani mam foto,z kazdeho startu videozaznam.Vyuzivam je k naslednemu rozboru, tj. abych vedel , jak to furt psuju. 8)

Videa po sezone centralne vymazu z compu... funguje to jako vseobecne znama "cerna skrinka" .

Toz si rikam, ma cenu to zverejnovat? Koho by to dnes jeste mohlo zaujmout?

Lidi a modelari aktualne zadaji krev a trisky... i to se mi stava , jen ty intervaly jsou lehce delsi, nez kazdy den.

Pozn. mozna bych to dal casteji ,kdybych heftoval levoruc, jak se dotazoval Jiri (Celeron)

Zrovna vcera odpoledne prestalo u nas curat shora dolu na zemekouli ... no a vecer jsem tri dal. :wink:

PS. omlouvam se, ze neni skoro nic videt... puchyr se jiz ukladal ke spanku, tak jiz moc neroznil.

veka1



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.05.2022 7:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
veka1 píše:
... no a vecer jsem tri dal. :wink:

Napriek tomu, že si vo veku kedy by ti mali zobrať vodičák, tak lietaš veľmi slušne.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.05.2022 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
veka1 píše:
...Zrovna vcera odpoledne prestalo u nas curat shora dolu na zemekouli ... no a vecer jsem tri dal. :wink:

Jsi lepší, já dal jen jedno :lol: .

Ale abych aspoň trochu zůstal u tématu, tak fotečku z předletové přípravy po dokončení modelu Pluto. Jezdí rovně, kormidla kormidlují jak mají. O víkendu předpokládáme zálet.
Příloha:
foto Petr.jpg
foto Petr.jpg
[ 94.69 KiB | Zobrazeno 1155 krát ]


_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.05.2022 19:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Peter(veka1) všechno má cenu i kdybych byl jediný co by na to čučel,zavzpomínám na svých 12-15 let a combaty se stuhou za sebou a vůni spáleného rycinu z přeplňované Brněnské 2a půlky.......později mi Libor Bursa nechal u otce předělat Moskito Permota ..........jo na to stačilo půl našeho vesnického hřiště a nebo farní louka u kostela.Pokračuj dál tak jako doteď,vždy obdivuju tvoji preciznost jak stavební tak leteckou ale samozřejmě nejen tvoji,zajímají mě všichni kdo poletují kdekoliv a s čímkoliv a nedávají najevo že jsou šikovnější nežli kdokoliv jiný i když šikovnější jsou,to jim vždy rád potvrdím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.05.2022 23:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1265
Bydliště: Teplice v Čechách


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 29.05.2022 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 633
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.06.2022 18:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9139
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Příloha:
20220602_173750.jpg
20220602_173750.jpg
[ 13.95 KiB | Zobrazeno 748 krát ]



Jak jsem uvedl už ve vlákně o motorových modelech, dnes jsem zalétl Pluta jednoho z mých kluků. Letá to velmi dobře, takže musím Petra pochválit za dobrou stavbu. Foto je z mobilu, lepší se nepovedlo. Ono držet v jedné pracce vysílačku a v druhé mobil, nejde moc dohromady. V sobotu dojde k předání majiteli, který si s ním (doufám) užije hodně a hodně startů a hlavně také stejný počet přistání.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.06.2022 12:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Teda dnes bylo dopoledne počásko. Skoro nefoukalo, samobrko Arabela chytala termiku snad úplně všude. Měl jsem si vzít termickýho větroně, s ním by to bylo jeden let na celý dopoledne. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.06.2022 13:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1793
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Jojo videl jsem to. Cap letel v termice na zadech. Kridla slozena, nohy pokrcene. :mrgreen:
U nas furt prsi.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 75  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], miran50 a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz