Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1099 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 74  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 18.09.2021 12:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Po prvnim nastartovani se syticem, chyta cely den na prvni skubnuti, ... teda pokud jeden nezapomene zapnout zapalovani, ze? :lol:

Za mne ,maximalni spokojenost ... taham s nim modely v rozmezi RCHs az RCVS 8)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Minule když jsem lítal s Quasarem tak to s druhou baterkou nějak nereagovalo. Po pár vteřinách jsem si všiml že je horký ten JST konektor baterky, a než jsem ho vytrhl, tak už byl úplně změklý. Doma jsem zjistil, že je v něm zalomený asi pin z protikusu konektoru z regulátoru. Tak jsem vyměnil konektor u regulátoru i u baterky, krátce vyzkoušel že všechno funguje (serva, motor, LEDky) a byl připravený na další let.

Což nastalo dneska. S Quasarem měl letět syn, takže nevím přesně co se dělo - viděl jsem že kontroluje funkčnost serv, pak zapnul motor, a po pár vteřinách říká "ono se to nějak cuká". A skutečně, motor se jen tak cukal tam a zpátky, a zevnitř trupu se vydatně kouřilo (čehož on si nevšiml), no vypadalo to docela modelově :-)

Tak jsem skočil po letadle, otevřel kryt baterky, vytrhl baterku z regulátoru, a jal se zjišťovat rozsah škod. Z regulátoru se odpájely všechny tři dráty k motoru, baterka byla mírně teplá, a naštěstí polystyrenové křídlo bylo jen očouzené. Magický tovární kouř ovšem už unikl. Regulátor samotný měl propálenou tu smršťovačku ve které byl uzavřený, a to nad jednou součástkou poblíž výstupu k motoru. Tak předpokládám, že to byl jeden ze šesti FETů co řídí motor, a ne BEC. Regulátor je Maytech Falcon 12A, podle popisu má mít spínaný BEC, ale těžko říct, kde byl problém.

https://www.bighobby.cz/regulator-mayte ... -12a-sbec/

Tenhle regulátor zrovna nebyl úplně skvělý - moc mu nebrzdila brzda, a zbytek parametrů byl nastavitelný jen přes programovací kartu, ne přes knipl vysílačky. Jaký regulátor na 3S okolo 10-12 A se spínaným BECem byste doporučili? Nebo teda úplně bez BECu, lineární v letadle s mnohal LEDkama asi nechci použít.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Prave pred par dnami som mal podobne problemy s regulatorom Maytech - teda aspon som si myslel - regulator sa hrozne zohrieval a po par sekundach vyplo cely prijimac . Rychlo som vypol baterky , po vychladnuti skusil znovu a rovnaky problem.
Nakoniec som zistil ze je zhorene jedno KST servo - a nejakym skratom pretazovalo regulator. Po vymene serva bezi zas vsetko v poriadku.
Chyba ktora by ma fakt nenapadla....

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 19.09.2021 20:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Mne toto isté vyviedlo servo Emax.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.09.2021 6:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 632
Bydliště: Holešov
Obrázky: 8
Moc nás to baví. Jsme nadšení začátečníci :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
YT: Lubos72cz | czlusa.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.09.2021 20:57 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Po celodennich zahradnich aktivitach ve slunecnem cerstvem pruvanu, jsem se pul hodiny po 18h, z cista jasna vyskytl na zelene louce a poletal az do 20 h...dobre bolo.

Ps.to skoro nocni letani mi vyhovuje mnohem vic, nez mzourani do slunce pres den.

Příloha:
patecni turbulentni podvecer_001.jpg
patecni turbulentni podvecer_001.jpg
[ 123.43 KiB | Zobrazeno 1287 krát ]


Příloha:
patecni turbulentni podvecer_002.jpg
patecni turbulentni podvecer_002.jpg
[ 203.7 KiB | Zobrazeno 1287 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 12:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Přesně jak píše veka1 "to skoro nocni letani mi vyhovuje mnohem vic, nez mzourani do slunce pres den." I já nejraději chodím lítat na večer, kdy se už nemusím hádat s větrem ze které strany zase fučí, že musím startovat do slunce, které nechce ani na chvíli zalézt za mrak. Proto jsem si své oblíbené relaxační křídlo vybavil ledkama, aby slábnoucí světlo nezhoršovalo čitelnost modelu. I ten večerní vzduch prosycený rosou zlepšuje letové vlastnosti a bublinky kloužou daleko lépe. Jen doma musím vše zvlhlé vybalit, aby to uschlo.
Letu zdar
Příloha:
Křídlo v trávě.jpg
Křídlo v trávě.jpg
[ 67.94 KiB | Zobrazeno 1210 krát ]


Příloha:
Odchod po setmění.jpg
Odchod po setmění.jpg
[ 39.29 KiB | Zobrazeno 1210 krát ]


_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 7423
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
veka1 píše:
Po celodennich zahradnich aktivitach ve slunecnem cerstvem pruvanu, jsem se pul hodiny po 18h, z cista jasna vyskytl na zelene louce a poletal az do 20 h...dobre bolo.

Ps.to skoro nocni letani mi vyhovuje mnohem vic, nez mzourani do slunce pres den.

Příloha:
patecni turbulentni podvecer_001.jpg

Příloha:
patecni turbulentni podvecer_002.jpg


veka1


To mi teda vysvětli, jak lita termicky větroň vecer v 8 kdyz uz zadna termika neni :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 20:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
graup15 píše:
To mi teda vysvětli, jak lita termicky větroň vecer v 8 kdyz uz zadna termika neni :-)


Take lahke a nevies??? Proste to leti jako obycejny vetron... si jenom tak klouze v podvecernim vzduchu jako v mori jablecneho zele. :wink:

Bohuzel vcerejsi podvecerni vzduch byl po celodennim pruvanu rozjareny, jako kdyz kobyla prdne... proto jsem "psal turbulentni podvecer"... u zeme to bylo chvilemi o ptaka.

To chudacisko Elan,byt nalozeny na 490g,placama lital v nozaku. Na druhou stranu z 30+8 metroveho gumicuku jsem ho strilel do 70-80m... nahore to slusne funelo :)

Ps. u malych bezmotorovych vetronu nemam rad lety, delsi nez 5min. Kdo se ma na to placatidlo delsi dobu koukat, none? Ale, muze to byt tez zvyk s F2B akrobatu .. tam taky heftuju cca 5min. :lol:

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 25.09.2021 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
graup15 píše:

To mi teda vysvětli, jak lita termicky větroň vecer v 8 kdyz uz zadna termika neni :-)

A prečo by nemala byť? Zem je teplá, vzduch studený.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2021 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Igor659 píše:
Přesně jak píše veka1 "to skoro nocni letani mi vyhovuje mnohem vic, nez mzourani do slunce pres den." I já nejraději chodím lítat na večer, kdy se už nemusím hádat s větrem ze které strany zase fučí, že musím startovat do slunce, které nechce ani na chvíli zalézt za mrak.

Páni, presne tak ako píšete.
Je to najkrajšia (a podľa nás aj najlepšia doba) na lietanie.
Příloha:
Večerné lietanie 1.jpg
Večerné lietanie 1.jpg
[ 54.26 KiB | Zobrazeno 1038 krát ]


Příloha:
Večerné lietanie 2.jpg
Večerné lietanie 2.jpg
[ 46.43 KiB | Zobrazeno 1038 krát ]


Dali sme tomu krásnemu kúsku dňa meno: "happy hour".
Příloha:
Večerné lietanie 3.jpg
Večerné lietanie 3.jpg
[ 13.67 KiB | Zobrazeno 1038 krát ]


V podstate sa snažíme lietaniu počas slnečného dňa vyhýbať. Výnimkou sú samozrejme modelárske akcie.
Avšak na také to pravé podvečerné lietanie treba mať aj dobré pozičné osvetlenie.
Příloha:
Večerné lietanie 4.jpg
Večerné lietanie 4.jpg
[ 152.42 KiB | Zobrazeno 1038 krát ]


Příloha:
Večerné lietanie 5.jpg
Večerné lietanie 5.jpg
[ 132.72 KiB | Zobrazeno 1038 krát ]


Ale keď to vyjde, tak sa na tie krásne chvíle dlho spomína (obrázky sú z prelomu leta a jesene (podzimu) v roku 2015 na kopci Vtáčnik nad Banskou Bystricou, konkrétne nad sídliskom Sásová, kúsok nad "legendárnou" Ďatelinou - http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... -zaslubena ).
Příloha:
Večerné lietanie 6.jpg
Večerné lietanie 6.jpg
[ 53.5 KiB | Zobrazeno 1038 krát ]


_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2021 11:05 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Hezke podzimni podvecery mam rad ... jsou idealni na odpocinkove poletani a pohodovou udrzbu letove plochy. :)

Příloha:
udrzba kruhu_001`.jpg
udrzba kruhu_001`.jpg
[ 137.64 KiB | Zobrazeno 992 krát ]


Příloha:
udrzba kruhu_002.jpg
udrzba kruhu_002.jpg
[ 140.84 KiB | Zobrazeno 992 krát ]


Příloha:
udrzba kruhu_003.jpg
udrzba kruhu_003.jpg
[ 143.59 KiB | Zobrazeno 992 krát ]


Příloha:
udrzba kruhu_004.jpg
udrzba kruhu_004.jpg
[ 97.34 KiB | Zobrazeno 992 krát ]


Příloha:
udrzba kruhu_005.jpg
udrzba kruhu_005.jpg
[ 41.88 KiB | Zobrazeno 992 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2021 11:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Ta Veko-vosa na steroidech :mrgreen: je pekná. Nemas nejake aktualni zabery z letu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2021 12:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
HONZIK 22 píše:
Ta Veko-vosa na steroidech :mrgreen: je pekná. Nemas nejake aktualni zabery z letu?


mam ale nejsou publikovatelne... mobil ve slabem svetle vytvari kostkovane, ne moc ostre videa. Az si udelam na kebuli drzak GOPRO , tak to s kusim s ni.. ale myslim ze to bude podobne. Nemam techniku na koudne filmovani :( .

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2021 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Tak dneska to s RESkou šlo :) výstřel v bezvětří byl o ničem - 60m ale potom se začaly dít věci, po odpoutání z gumy to nepřestalo pípat a v kruhu o průměru 100m ve kterém jsem se plácal to nosilo všude... netrvalo dlouho a 2m nebylo moc vidět. Dolů v nějaké spirále, zpět do cca 250m, tam to ale pořád nosilo, tak do 150m a někam jinam, tam už to konečně vypli tak byl čas na nějakou "akrobacii". Dalo se tam být i hodinu, ale chtěl jsem trénovat starty :) jen jsem nějak ten log zapomněl zapnout hned na začátku...

Příloha:
res.JPG
res.JPG
[ 28.96 KiB | Zobrazeno 905 krát ]



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1099 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz