Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 14:07 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.3.2021
Příspěvky: 76
Bydliště: ČR
V podstatě není co vymýšlet, strategie je daná. Létejte dokud to jde .


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 14:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Tak až takové "nadšení" pro svého koníčka jsem jaksi neočekávál. :cry:

Rozhodně ničemu nepomůže takováto rezignace, hlavně pokud se zatím lautr nic pro zvrácení situace neudělalo.
Osobně v tom spíše vidím příležitost a to nejenom něco zvrátit.

Jde o zásadní změny - revoluci v oblasti využití vzdušného prostoru a jako při každé revoluci, ten kdo je připraven či schopen se rychle zorientovat ze změn nakonec spíše těží či vyjde jako vítěz.

Jsem trochu překvapen, že větší aktivita nepřichází z centra, nebo od profíků vždyď jim tady EU usiluje o živobytí. A uměl bych si představit že každému návštěvníkovi drobných i mega nadnárodních modelářských e-shopů bude vyskakovat informace, apel, žádost o pomoc při záchraně jeho koníčka.

Docela by mne zajímalo, zda a kolik lidi by bylo ochotno podepsat nějakou dobře sepsanou petici mířící přímo na EU. Možnosti tu jsou, jen zda je někdo schopen a ochoten něco smysluplného sepsat.
https://ec.europa.eu/info/about-europea ... tion-eu_cs


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 15:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Víš, jaký je rozdíl mezi optimistou a pesimistou? Optimista nemá dostatek informací. Tenhle trend začal už před několika roky. V současnosti to už jen lze korigovat, ale asi ne přesměrovat. Trendy "zahnat" modelare na jejich letiště je venku silný, z mnoha důvodů. Např vztahem k soukromému vlastnictví, tam nepřijede modelář, aby vlez doprostřed pole, zde si roz alil nádobíčko a začal létat (občas to u nás ještě vídám), na letišti pak létáš podle daných pravidel, takže minimalizuješ možnost škod na cizím majetku. Bohužel přibyly trendy různých obchodníků, nebudu Amazon jmenovat, kteří chtějí určitě zboží doručovat drony, v jejich letové hladině jim prostě překážíme. Od dob Svazarmu se také navýšil provoz sportovních letadel, k paraglidery, ať už čistě na svahové létání, či s motorovou krosnou. Tak by se dalo pokračovat. A teď mi řekni, kdo tahá za ten (nej)kratší kus provazu!
Pro přiblížení se "normálu" je dle mého na místě oddělit do dvou kategorií jednak modely letadel a vrtulníků a jednak multikoptéry. Pro povinnost registrace zvednou hranici velikosti modelu viz 1000 mm/1000 g, nebo velikost plošného zatížení. Cvičné, školní a rekreační modely bývají jednak menší (ten metr +/-), jednak nebývají až tak těžké - podívej na začátečnické sety třeba od Wasserftáka (Alpha 1500, Beta 1400, kolik váží Gama 2100 teď nevim). Díky nižšímu plošnému zatížení také nebývají tak rychlé.
A jinak ke tvé poznámce, že by se do toho měli také dát "ti hoši shora", kdo tak asi založil toto vlákno? A i ty předchozí, která se týkala této problematiky. Jak vidíš, shora by nějaký zájem a aktivita byly, ale ta základna je jakousi mlčící většinou. Někteří si také hrají na pštrosy, jiní na hrdiny už nevím kolikátého odboje a dokonce vyzývají k občanské neposlušnosti apod. To se mám jít někam přilepit vteřiňákem?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 16:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Obmedzenie velkosti nema moc zmysel , 2 metrovy 200 gramovy model nikomu vazne neublizi (a videl som aj lahsie pri tej velkosti).
Obmedzenie hmotnosti a/alebo plosneho zatazenia je rozumnejsie , aspon podla mna. Velky lahucky model nie je nebezpecny , 1 kilova "letiaca pest" o velkosti 30cm moze byt aj smrtelna (velke plosne zatazenie, vysoka rychlost = podstatne vyssia nebezpecnost.).

A co sa tu myslim nespominalo - moznost bez nejakych registracii aj s tazsimi modelmi lietat na svojich pozemkoch. Len na nich - model by ich nesmel opustit a nesmie to byt v chranenych priestoroch , bez pristupu nezucastnenych osob, to by sa mozno dalo doriesit...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Jenže to bys musel nad svým pozemkem létat jen do úrovně druhého patra :lol: . Nevím přesně, tvůj je jen ten pozemek, co je pod ním a nad ním už jaksi tvoje není.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
DAF píše:
Jenže to bys musel nad svým pozemkem létat jen do úrovně druhého patra :lol: . Nevím přesně, tvůj je jen ten pozemek, co je pod ním a nad ním už jaksi tvoje není.

Netvrdim ze nad pozemkom je to moje cele :-) Ide o mozne lietanie s modelmi v ramci dodrzovania leteckych pravidiel , nie o spory s vlastnictvom.

A ja osobne mam pozemok len tak 50m2 , v meste a este zdielany , takze o sebe fakt neuvazujem :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 27.07.2021 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
Jedine reseni, ktere existuje je opusteni EU, pry este planuji zakaz prodeje normalnich aut, aby byli jen elektro, zakazali vykone vysavace, a takhle mohl bych pokracovat este hodne dlouho... (kdo by chtel argumentovat tim, ze od ni dostavame dotace, tak ten system je na zpusob chudi chudnou, a bohati bohatnou, deda drobny zemedelec ma slibene dotace uz 5 let, a nedostal nic, jak je to u velkych statku nezminuji)
da se rici, ze EU omezuje nase prava (ano, neomezuje, jen dava nesmyslne nesplnitelna pravidla)
O doprave dronem si myslim, ze je to dobry napad, ale aby to moc neomezovalo nase letecke aktivity, neb dle meho nazoru by kazde vlade by melo jit spis o spokojenost vlastnich obcanu, nez nejake ohromne mezinarodni spolecnosti.
dystak si budeme hrat na Flak :-D ;-)
Vzhledem k memu veku ke me politika moc nepatri, ale pokud mi neco az takhle omezuje konicky, tak mi to neda ;-)

tak snad jsem nenapsal moc velkou kravinu, nebo nespamoval...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.07.2021 5:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tvůj příspěvek je zcela,a mimo. A mimochodem, co si pomůžeme, když budeme mimo a nebudeme mít na dění už vůbec žádný vliv. Slovy klasika "opustiš-li mě, nezahynu, opustíš-li mě, zahyneš". Pokud moderátor tyto poslední dva příspěvky smazne, vláknu to nijak neuškodí.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 28.07.2021 5:49 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Omlouvám se, že jsem dlouho nepsal, pracuji na větší zakázce.
Děkuji za emaily, které mi posíláte.
Vše zpracuji a pak uvidíme jetli to co z toho vzejde dá nějaký smysl.
Myslím si, že je dobré udělat alespoň něco, než neudělat vůbec nic.
Tak uvidíme.
Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 30.07.2021 7:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Tak tohle je zajímavá příležitost a nejenom pro prezentaci modelařiny jako takové a ještě po značné částí republiky.
https://chiptron.cz/news.php?readmore=1252

V této době příležitost jak na vhodném místě a u podobně naladěné veřejnosti, případně vhodných médií poukázat na problém.
Bude zde možnost účastníky požádát o pomoc při řešení, nebo udělat sběr petičních podpisů, nebo cokoliv potřebného.

Teď by se měla ukázat vrchnost, případně i ve spoluprácí s modelářskou komerci, jak moc chtějí něco pro modeláře, ale i svojí vlastní budoucnost udělat.
Je zde příležitost jako dělaná na míru pro tuhle modelářskou šlamastiku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 6:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Omlouvám se,
nestíhám,
informací je mnoho.
tady například problematiku řeší v německu
https://www.rc-network.de/threads/die-neuen-europ%C3%A4ischen-regeln-f%C3%BCr-den-modellflug.802985/
kdyby se tím chtěl někdo prohrábnout
v každém případě by to chtělo koordinovat z národními kluby z celé evropy
nevím jestli na toto jsem ta správná osoba
ale nevzdávám to :D.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 7:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Souhlas, bez mezinárodní koordinace se toho moc prosadit nepovede.
Poláci to řeší také, třeba zde na to mají speciální složku.
https://pfmrc.eu/forum/146-przepisy-dla-modelarstwa-rc/

Aktuální vlákno k poslednímu znění nařízení EU.
https://pfmrc.eu/topic/83695-nowe-przep ... m-zrobimy/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Janek2 a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz