Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 8:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.1.2020
Příspěvky: 36
Bydliště: ČR
Zdravím kolegy modeláře. Jsem už starší pán a když jdu létat pěšky (vzdálenost tak do 2km tam a stejně tolik zpět), tak mě nošení éra a vysílače už docela zmáhá. Chci se proto zeptat, zda někdo neví o nějakém ručním přepravním vozíku pro rc větroně o rozpětí 2-3m. Něco ve stylu nákupní taška na kolečkách. Jde mi především o profesionální hotový výrobek, který by se dal někde koupit hotový. Na nějaké stavění a nebo velké úpravy nemám ani prostor ani prostředky a konec konců teď už ani moc chuti. Možná ani nic takového neexistuje a skončí to u té nákupní tašky.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 9:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Napadlo mě třeba použít vozík na golfové hole...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 13:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
A musí to být vozík?

https://rckane.cz/boxy/8347-763318-task ... dEQAvD_BwE


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 19:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2012
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Napasdl mě tento.

https://www.fuxtec.cz/product/skladaci- ... escription

Mám jej doma a je přijatelně veliký, široká kola se neboří, brzda na zadních i předních kolech, dá se tlačit i táhnout. Po složení je velmi kompaktní.

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 a podpis odstraním


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.07.2021 23:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 300
Bydliště: Valašské Meziříčí
Amigo2 píše, že nošení ho zmáhá, proto rada od zdzd asi není to pravé. Vozík na golfové hole je lepší, jen podle mé zkušenosti by to chtělo měkčí případně i větší kola. Trasa na letiště nejspíš postrádá kvalitu golfového trávníku. Mám obavy, že drncání vozíku s malýma kolama by nebylo dobré pro model ani vysílač a další výbavu.
Já sám chodím pěšky s trek. holemi 1,5 km a Hotwinga mám na jednoduchém držáku na batohu. I při šetření váhou má batoh cca 5,5 kg. Nosím i malou nabíječku s lipolkou 3S/5000mAh a pár nezbytných věcí. Po příchodu na louku měním tričko, protože pod batohem je totálně mokré. Jináč mi to zatím vyhovuje. Pro lepší představu přidám pár fotek.
Příloha:
Držák na batohu.jpg
Držák na batohu.jpg
[ 409.27 KiB | Zobrazeno 2556 krát ]


Příloha:
Držáks batohem.jpg
Držáks batohem.jpg
[ 436.11 KiB | Zobrazeno 2556 krát ]


Příloha:
Odchod po setmění.jpg
Odchod po setmění.jpg
[ 39.29 KiB | Zobrazeno 2556 krát ]


Hotwing je v překlížkovém držáku v molitanech a nahoru někdy přidávám ještě Wendyho vrtulí dole a připoutaný gumovými oky. Ruce mám volné na trek. hole. To mi usnadňuje chůzi, mám trochu potíže s nohama.
Nikomu svůj způsob nevnucuju, jen ukazuji, jak to mám vyřešené do doby, než zase budu jezdit autem.

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.07.2021 4:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 3115
Bydliště: Středočesko, ČR
Obrázky: 0
Když jsem ještě chodil lítat, tak jsem používal upravený bágl s vnitřní konstrukcí z kartonu. Jezdil jsem s ním i na kole.
Příloha:
IMG_3838.jpg
IMG_3838.jpg
[ 112.13 KiB | Zobrazeno 2536 krát ]



Na větroně se dá pořídit přepravní bágl (před tím jsem měl bágl na pruty do něj se dala dát i V2)
Příloha:
IMG_3338.jpg
IMG_3338.jpg
[ 62.42 KiB | Zobrazeno 2536 krát ]



No a když jsem tahal větší modely, nebo víc modelů tak to jistil vozík za kolo Croozer. Má velkou výhodu, že se dá úplně složit a strčit třeba za skříň. Lze ho používat i jako ruční kárku, má nastavitelnou rukojeť.
Příloha:
IMG_0901.jpg
IMG_0901.jpg
[ 118.47 KiB | Zobrazeno 2536 krát ]


_________________
Fyziku respektuji, ale nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1139 NE = už nelítám


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.07.2021 5:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
to Igor659 : Ta tvoja prva fotka ... vypada to ako vybava BatMana :D

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.07.2021 6:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
Amigo2 píše:
Zdravím kolegy modeláře. Jsem už starší pán a když jdu létat pěšky (vzdálenost tak do 2km tam a stejně tolik zpět), tak mě nošení éra a vysílače už docela zmáhá. Chci se proto zeptat, zda někdo neví o nějakém ručním přepravním vozíku pro rc větroně o rozpětí 2-3m. Něco ve stylu nákupní taška na kolečkách. Jde mi především o profesionální hotový výrobek, který by se dal někde koupit hotový. Na nějaké stavění a nebo velké úpravy nemám ani prostor ani prostředky a konec konců teď už ani moc chuti. Možná ani nic takového neexistuje a skončí to u té nákupní tašky.


... z podobného důvodu jsem si zhotovil pojízdnou " krosničku " na modely hlavně kvůli lítání na Križné.
Ale doba je jaká je a tak mi tento vozík leží v dílně nevyužitý... Třeba by ještě někomu posloužil.


Přílohy:
IMG_2890.JPG
IMG_2890.JPG
[ 97.23 KiB | Zobrazeno 2518 krát ]

IMG_2889.JPG
IMG_2889.JPG
[ 82.5 KiB | Zobrazeno 2518 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.07.2021 7:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.12.2011
Příspěvky: 4
Taky mám vozík již nevyužitý. Více fotek na Modelbazaru.
Příloha:
vozík.jpg
vozík.jpg
[ 117.58 KiB | Zobrazeno 2481 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.07.2021 13:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Amigo2 Vozík na kolečkách (na rc větroně o rozpětí 2-3m), hotový. Nákupní tašky do (10), 30 nebo 50 kg.
Asi by byly dobré ty s většími kolečky a opěrkou na postavení. Jsou i více kolečkové. A taky jsou "schodolezy".
A jak psal autor Amigo2: Možná ani nic takového neexistuje a skončí to u té nákupní tašky.

Rankito: Test 7 nejlepších
Skladací
levný 510,- 5Five® Plastový
schodolez kolečka 14 cm
Kolečka 22cm
+ velký výběr (od 320,-) v Nákupní tašky
Luxus PlayCare Playmarket, 30kg/40l
Luxus Video SKLÁDACÍ


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.07.2021 22:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Nákupní taška na kolečkách je pro toto použití úplně v pohodě! Sám jednu provozuju už několik sezon, stála mě asi 500,- a plastová kolečka pořád drží. Naposled jsem s ní byl na louce dnes odpoledne, mám to asi 1,5 km. Jediné co jsem upravil, že jsem si prodloužil rukojeť (taška pak při tažení je položená víc na ležato a nemlátí mě do nohy). Uvnitř v tašce mám vysílač ve futrálu a model připínám gumicukem navrch. Na zádech mám batoh s drobnostma, ve druhé ruce nesu ochr. futrál s baterkama. Na tašce vozím jednoho paraglidistu (viz. foto z doby kdy jsem si tašku čerstvě pořídil) nebo plastovou skládací lehoučkou přepravku s druhým, tentokrát ležícím paraglidistou či el. vrtulník Raptor 550. Před pořízením této tašky jsem nosil modely v ruce a to se fakt pronese, pořád jsem musel střídat ruce. Větší spalovací vrtulník jsem táhnul za ocas a pod ližinama měl připevněnou jednoduchou osu s kolečky. Ten RC větroň bych dal do kartonové či jiné lehké krabice a tu přidělal gumicukem na tašku.


Přílohy:
IMG_20180414_143224.jpg
IMG_20180414_143224.jpg
[ 54.93 KiB | Zobrazeno 2303 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.07.2021 14:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
prikrylm píše:
Napadlo mě třeba použít vozík na golfové hole...


Malý kola je vopruz, velkej odpor na 2 km. Kámoš kdysi jezdil na letiště na prskoletu Stadión. Za tím měl přívěsnej vozejk podobnej tomuhle.
Trochu to upravit, podél voje držák na křídla a můžeš buď pešo, nebo za kolo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.07.2021 17:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jako kluk jsem jezdil na kole lítat s F3B modely s vozíčkem. Dovnitř se vešel naviják s vysílačem a vším co jsem potřeboval. Nahoru, mezi polstrované tyčky 3 modely. Bohužel nemám žádnou fotografii.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.07.2021 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
https://www.cyklospeciality.sk/mestske-bicykle/kargo-bicykle

Len ta cena :? :?

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.07.2021 21:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 212
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha
já jezdím na letiště na kole, ale nemám žádný vozík, tak jsem éro zapíchnul do batohu a taky to funguje, jen nesmim pod strom :-(


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz