Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 03.08.2021 15:06 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10767
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zhruba 10let staré video. Odhaduji, že to bylo GoPro I :-)
Kamera na přilbě. Je tam občas pohled vedle, ale letadlo je opravdu uprostřed záběru. Mohu toto umístění doporučit.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Když nás do Gejzíru natáčela ČT, tak kameraman natáčel asi 10 startů a pak byly v příspěvku záběry z depa :D :D přeci jen jsou to rychlejší modely.

Ohledně umělé inteligence kamery jsem dost skeptický. Jednu dobu jsem to řešil velmi intenzivně a letící model na pozadí mraků je i pro neurální síť dost problém a to jsem chtěl jen vědět, zda se model = "tečka" nedostane na nějakou hranici. Dost to třeba pokazí okolo letící moucha, která je blíž :wink:
Jako řešení jsem viděl přepsat FW v nějaké zrcadlovce, ale to už je mimo moje možnosti.

Možná dnes nějaký telefon, dobíjet a chladit. Hmmm.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3153
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
No tým bruchom mykám podstatne menej ako hlavou...

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.08.2021 6:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Moje rada je kamera na hlavě. Kamera se stabilizací obrazu a vysokým rozlišením.
Viz Natáčení modelů v letu - http://kolmanl.info/index.php?show=in360go2_ms


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 12.08.2021 21:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Libor píše:
Moje rada je kamera na hlavě. Kamera se stabilizací obrazu a vysokým rozlišením.
Viz Natáčení modelů v letu - http://kolmanl.info/index.php?show=in360go2_ms


díky, todle vypadá zajímavě


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.09.2021 18:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dostala se mě do ruky za pár stovek outdoorovka Lamax 3.1 Atlas. Zjistil jsem, že bohužel nemá stabilizaci obrazu OIS ani EIS. Zkoušel jsem něco natočit chůzí kolem baráku a je to dost rozklepaný. Je to vůbec na točení lítání použitelný, pokud bude na čelence na hlavě? Stavět ji na stativ můžu ale pak ty záběry lítání nebudou správně "akční".
Dával jste sem někdo nestabilizovaný video z čelenky na hlavě abych si udělal rychlej závěr? Čelenku zatím nemám a tak to nemůžu odzkoušet v reálu.
A propo, existuje nějakej postprodukční soft, kterej dodatečně stabilizuje? Lezou z toho MP4 codec H264.
Díky!


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.09.2021 7:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6897
Bydliště: Moravský kras
TomasC píše:
Když nás do Gejzíru natáčela ČT, tak kameraman natáčel asi 10 startů a pak byly v příspěvku záběry z depa :D :D přeci jen jsou to rychlejší modely.

Jenže ty tvoje kategorie co lítáš jsou neušvenkovatelný. Když jsme točili live přenosy na akcích na Czechheavenu, jelo se na 5 kamer, dvě na točnách na každé straně dráhy, jedna fixní u země v ose dráhy, čtvrtá na točně na baráku nahoře a přenosný očko.. U většiny profíci, co točí mimo jiné sportovní přenosy, já pobíhal s očkem, a vždycky když jsi lítal ty s tou upištěnou muchou co se nedá ušvenkovat ani očima, natož kamerou, jsem měl nejvíc práce, protože jsem musel hledat nějaký hezký holky mezi divákama, aby tam měla režie co střihnout. Z pohledu kameramana jsou tyhle modely naprostý zoufalství, to se prostě natočit rozumně nedá.
BTW, zajímavá zkušenost to byla, živit bych se s tím nechtěl ani za zlatý prase.. Takový to, když se s dvoukilovou profi kamerou na rameni někam pohybuješ, režie ti do sluchátek houkne "pětka, střih!" a ty se musíš zaseknout v půlce kroku, držet záběr než to rejža střihne na někoho dalšího a v uchu ti přitom chodí brouk...

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.09.2021 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
mior píše:
Povedzme si na rovinu, že sledovať 5-minútové video s mikro mušacou bodkou niekde v priestore obrazovky je ÚPLNE O NIČOM!
Keď také video vidím, pozriem štart, pár sekúnd v strede a pristátie. Ostatné sekvencie preskakujem, lebo mi neprinesú nič okrem nudy.

Let modelu nie je futbalový zápas, aby bolo nutné zaznamenať celú dobu hry.


Tohle. Létání lze točit různýma věcma, ale nesmí tomu chybět jedna důležitá část - ochota to sestříhat na minimum, aby tam byly jen ty zajímavé záběry, moc se to neopakovalo, a tak vůbec. A přiznám se, že tohle je pro mě ta největší drbačka, a živit bych se tím nechtěl.

Znám lidi, co se jdou proletět koptérou nebo něčím, z hodiny letu udělají půl hodiny videa, nebo to dokonce nechají tak jak to je a plácnou to na YT. To je nekoukatelné. Je třeba si vážit času diváka.

Ohledně uchycení kamery: tohle video je točené kamerou uchycenou na hlavě (na brýlích) a samozřejmě tvrdě sestříhané asi z hodiny záběrů. Chce to mít pevné a neměnné uchycení a postupně to vyladit tak, aby kamera snímala přesně to, kam se koukají oči ve středu brýlí, a pak na to furt myslet, aby člověk sledoval model celou hlavou a ne jen očima. Chce to myslet na to, že teď zrovna natáčím a ne jen si jdu zalítat, a holt lítat blizko u sebe, aby v obraze nebyla jen tečka proti modré obloze. Ale v zásadě to funguje.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.09.2021 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Celeron píše:
...
Dával jste sem někdo nestabilizovaný video z čelenky na hlavě abych si udělal rychlej závěr? Čelenku zatím nemám a tak to nemůžu odzkoušet v reálu.

Toto je točené kamerou Mobius bez stabilizácie. Kamera je uchytená na šiltovke.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.09.2021 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Macil, díky za předvedení. Překvapilo mě, že i bez tý stabilizace je letový video vcelku v pohodě. Jen to nechce mít parkinsona či jinej neduh. Ta hlava na krku vlastně už docela dobrou stabilizaci od přírody má, dokonce dvě paralelně. :mrgreen:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz