Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 17.10.2021 22:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 19.11.2015
Příspěvky: 185
Bydliště: Praha 9
BeneFitmodel píše:
přesně tak a jsou dokonce i tací co dělají ramena a když pak příjde na lámaní chleba a jsou osloveni tak jsou neviditelní a skutek utek... že

Hele to že někoho oslovíš, neznamená, že to udělá. Takže sedni, udělej petici, a pokud bude smysluplná a srozumitelná, přečtu si ji (asi i mnoho dalších, které zde můžeš oslovit) a možná ji podepíšu / podepíšeme. Jinak ta akce že jsem jako vzbudil zájem a ukázal směr... no to není ani na zápočet na VŠT (vysoká škola trollů). A to neber jako žádné napadání.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 7:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
dratek píše:
A pořád a pořád jen samé napadání .Pokud někomu něco nevoní tak k tomu přeci nebude pořád čichat aby se neotrávil ale tady vidím stále pravý opak,čicháte a čicháte. Pokud tady zaznělo že se jedná o nějaké zachraňování neorganizovaných tak toho bych se nebál. Poletování neorganizovaných nebude dle mého názoru nikdy možný dokonale kontrolovat a je otázkou zdali vůbec k tomu dojde pokud budou alespoň trochu rozumní.A pokud kontroly budou tak více na letištích a plochách k tomu určených. Neorganizovaní si nemusí a doufám snad ani nebudou při své zábavě dokazovat do kolika Km se se svým érem dostaly atp. Jo už slyším ty hlášky o naivitě,bonzácích.... ale dost si pamatuji a pokud tady ještě za 3-4 roky budu tak se k tomuto přihlásím a zkonzultuji kolikrát jsem byl kontrolován protože se považuji za velmi častého poletovače i oproti mnohým organizovaným. Takže moje přání a myšlenka je kdo nemá zájem podpořit jakýkoliv pokus o něco tak ať jednoduše nereaguje,pokud ano tak se třeba přesvědčí že některé věci je jednodušší zařídit nežli se tady deklaruje.O nic víc tady nejde.


Já učím kluky pravidla spíše dodržovat, než je vědomě porušovat. Není to napadání, doposud vidím diskuzi. BeneFit má určitý názor a jiný prostě nepřipouští, všichni, co s ním nesouhlasí jsou nepřátelé lidu. Jako mnoho ostatních si nemyslím, že on to zachrání. Zatím tady jen tlachá, jeho návrh petice má hromadu podstatných chyb, které, jak doufám, vycházejí pouze z určité neznalosti detailů problematiky, třeba jeho tvrzení o obejití modelářů při přípravě nařízení. Co kdyby zašel na ministerstvo dopravy a projednal tam své požadavky? Pak může poreferovat jak dopadl (výsledek nejspíš už znám). Organizovaní logicky stojí za svazem a doporučují rozšíření jeho řad pro posílení jeho hlasu při jednáních. TomasC zde opakovaně otevřel diskuzi na téma návrhů úpravy pravidel. Já jsem neuměle navrhl zvýšení hmotnostního limitu, doplněného omezením výkonu motoru a případně velikostí modelu, a dále sjednocení maximální letové výšky na 300 m (létání s termickým větroněm ve sto metrech je nesmysl). Mimochodem, ač člen svazu, tak musím létat do 100 m, protože jsme v TMA, přes nás jde koridor na Ruzyň a o kousek dál jsou Vodochody. Ano, máš pravdu, že první budou na forhontě při kontrolách oficiální letové plochy, ale tam se dá předpokládat, že budou věci v pořádku. Už se to stalo, když hledali pilota nějakého dronu, který létal kde neměl. Ale věř tomu, že se najde "svině, která tě práskne", když mu bude vadit, že se bavíš, také už máme takovou zkušenost. To pak půjdou najisto i na tu neoficiální plochu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 7:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
Musím bohužel opakovaně zkonstatovat, že kolega dratek má pravdu.
Již 34 stránek se zde neděje nic jiného. :cry:

Kdeže zápočet, já už mám za sebou na těch 34 stranách vlákna kompletní studium. :lol:
Alespoň dle ty kvičící zdejší "většiny". Zato hlas-názor té pravé ale bohužel mlčící většiny by byl zajímavý ...

Pročtením zájemce zjistí, že je zde z mé strany předložená kompletní koncepce jak celou petiční akci realizovat.
Opět musím zkonstatovat, že zde nezazněl jediný koncepčný příspěvek ze strany těchto frflarů, fňukačů a rejpalů... kromě toho shazování a napadání.
Nemám patent na rozum a tak proto konstruktívní opozice která předkládá námitky-zdůvodnění-protinávrhy by celé věci jenom prospěla, což se většinově bohužel neděje.

Nekompletní zhrnutí předkládaného záměru jak by to celé mohlo vypadat.

1. Analýza situace - asi 10 stránek vlákna odsud viewtopic.php?f=11&t=90579
- popisuje stávající pasívní přístup komunity k nadcházející pohromě jež se na ní valí ve formě U-Space
- popis hrozeb plynoucích z postojů modelářů, jež se spoléhají na výjimky, které zatím platí, ale nové EU nařízení to můžou změnit
- popis možných aktivit modelářů, které mají potenciál hrozby zastavit, zvrátit nebo alespoň pozměnit
Dopady záměru komerce zlikvidovat modeláře by tak byli minimalizované.

2. Návrh možné nejefektívnější cesty jak hrozby odvrátit asi tak 20 stránek odsud viewtopic.php?f=11&t=90579&start=75#p1517938
- popis nutných kroků jak toho dosáhnout, sjednocením komunity počínaje až třeba po návrh obsahu možné petice
- nastínění možných cest po kterých dojít k cílí a petice není jedinou možnou cestou jak toto zvrátit
- návrh postupných a nutných kroků jak realizovat úspěšnou petici a to včetně zdůvodnění
- některé kroky nutné pro realizaci petice jsou zde již částečně rozpracované

3. Realizace
- války nevyhrávají generálové, ale pěšáci
- sebelepší strategie je bez armády pěšáků k ničemu

Dokola se zde objevují výzvy, aby jste všichni oslovili své známe, co by občas 1-2x v týdnu navšívili alespoň zdejší hlavní stránku rcmania.cz.
Současně by tito nový návštěvnící měli udělat totéž také u svých zmámých.
Tyto opakované výzvy sice nějaké výsledky přinesly, rozhodně to ale není zatím nijak mohutné hnutí... :(

Bez takové armády odhodláných a uvědomělých modelářů do předem prohrané války žádný vůdce nepůjde. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
BeneFitmodel píše:
Musím bohužel opakovaně zkonstatovat, že kolega dratek má pravdu.
Již 34 stránek se zde neděje nic jiného. :cry:

Kdeže zápočet, já už mám za sebou na těch 34 stranách vlákna kompletní studium. :lol:
Alespoň dle ty kvičící zdejší "většiny". Zato hlas-názor té pravé ale bohužel mlčící většiny by byl zajímavý ...

Pročtením zájemce zjistí, že je zde z mé strany předložená kompletní koncepce jak celou petiční akci realizovat.
Opět musím zkonstatovat, že zde nezazněl jediný koncepčný příspěvek ze strany těchto frflarů, fňukačů a rejpalů... kromě toho shazování a napadání.
Nemám patent na rozum a tak proto konstruktívní opozice která předkládá námitky-zdůvodnění-protinávrhy by celé věci jenom prospěla, což se většinově bohužel neděje.

Nekompletní zhrnutí předkládaného záměru jak by to celé mohlo vypadat.

1. Analýza situace - asi 10 stránek vlákna odsud viewtopic.php?f=11&t=90579
- popisuje stávající pasívní přístup komunity k nadcházející pohromě jež se na ní valí ve formě U-Space
- popis hrozeb plynoucích z postojů modelářů, jež se spoléhají na výjimky, které zatím platí, ale nové EU nařízení to můžou změnit
- popis možných aktivit modelářů, které mají potenciál hrozby zastavit, zvrátit nebo alespoň pozměnit
Dopady záměru komerce zlikvidovat modeláře by tak byli minimalizované.

2. Návrh možné nejefektívnější cesty jak hrozby odvrátit asi tak 20 stránek odsud viewtopic.php?f=11&t=90579&start=75#p1517938
- popis nutných kroků jak toho dosáhnout, sjednocením komunity počínaje až třeba po návrh obsahu možné petice
- nastínění možných cest po kterých dojít k cílí a petice není jedinou možnou cestou jak toto zvrátit
- návrh postupných a nutných kroků jak realizovat úspěšnou petici a to včetně zdůvodnění
- některé kroky nutné pro realizaci petice jsou zde již částečně rozpracované

3. Realizace
- války nevyhrávají generálové, ale pěšáci
- sebelepší strategie je bez armády pěšáků k ničemu

Dokola se zde objevují výzvy, aby jste všichni oslovili své známe, co by občas 1-2x v týdnu navšívili alespoň zdejší hlavní stránku rcmania.cz.
Současně by tito nový návštěvnící měli udělat totéž také u svých zmámých.
Tyto opakované výzvy sice nějaké výsledky přinesly, rozhodně to ale není zatím nijak mohutné hnutí... :(

Bez takové armády odhodláných a uvědomělých modelářů do předem prohrané války žádný vůdce nepůjde. :wink:



Ono není úplně vhodné, Benefite, urážet onu kvičící část, která je ochotna s tebou polemizovat, a pak chtít konstruktivní spolupráci. Připomínáš mi milion chvilek - také se snažíš rozhýbat dav tak, aby vyřešil a realizoval tvé cíle, aniž by tě to cokoliv, mám na mysli úsilí, stálo. Několik kvičících ti tady své názory napsalo, ostatní tě vesměs ignorují, zřejmě dle osvědčené poučky o nekrmení trola. Tvé aktivity jsou mi více či méně volné, o problematiku se zajímám poměrně dlouho, vím co se děje, a celkem si troufnu odhadnout i to, jak to skončí. Takže mi nakonec asi nejvíc vadí to, že v tomto vláknu dříve byly většinou informace relevantní jeho názvu, kdežto teď je to více méně tvoje tapeta. Takže hodně úspěchů ve snažení, třeba se najde někdo, kdo tvé nápady zrealizuje, a odteď přestávám krmit trola také.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 8:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
...a co takhle udělat nějakou vhodnou propagaci, jiné modelářské obory se o to starají dost vehementně - https://www.stream.cz/serie-1/zahradni- ... .seznam.cz (je to už kolikáté video na streamu), a v jejím rámci pak upozornit na rozdíl mezi skutečným modelářem (tedy člověkem, který v rámci provozování koníčka dodržuje jistá pravidla) a neukázněným nadšencem (tedy člověkem, který si něco koupí a poletuje s tím kdekoliv se mu to zlíbí, bez ohledu na jakákoliv pravidla). A potom lze postupně i poukázat na omezení s tím, že je koníček tak sešněrovaný, že prakticky nelze provozovat, nebo jen s velkými obtížemi.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 8:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.4.2021
Příspěvky: 344
OK, díky za upozornění a ukázání mého místa. :)
Jak už jsem zmiňoval, konstruktívní polemiky na úrovni naopak uvítám, moc jsem si jich bohužel zde zatím nepřečetl.

Snůšku invektív v objemu 34 stránek jsem se snažil snášet důstojně asi tak 20-30 zdejších počátečních stránek, nelze se divit že jsem na důstojnosti ubral a snažil se o krůček setoupit a přiblížit se k úrovni zdejších polemizantů.
Najednou se ale jedná z mé strany o urážky. 8O :?
Chyba!

Již jsem to zde psal také, v mém případě, pokud si sednu a nic nebudu dělat a pouze sledovat dění a spoléhat co na to vedení svazu, nepříjdu téměř o nic, naopak ta zráta čeká zejména vás...

Ta karikatura níže myslím sedí jak p...l na ... a nemyslím to nijak urážlivě, jde pouze o konstatování faktu v grafické formě.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 9:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Možná jsem zase četl špatně, ale když na celou věc kouknu z pozice TomasC a jeho práce, tak bych za poměrně hrubou ivektivu považoval už 1. (!) příspěvek tohoto vlákna.
BeneFitmodel píše:
...
Snůšku invektív v objemu 34 stránek jsem se snažil snášet důstojně asi tak 20-30 zdejších počátečních stránek, nelze se divit že jsem na důstojnosti ubral a snažil se o krůček setoupit a přiblížit se k úrovni zdejších polemizantů.
...

A pokud pak napíšeš něco takového (v podobném duchu je tu od tebe více řádků), tak nemůžeš čekat, že tvé aktivity bude někdo podporovat.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 9:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
DAFe
DAF píše:
...a co takhle udělat nějakou vhodnou propagaci, jiné modelářské obory se o to starají dost vehementně - https://www.stream.cz/serie-1/zahradni- ... .seznam.cz (je to už kolikáté video na streamu), a v jejím rámci pak upozornit na rozdíl mezi skutečným modelářem (tedy člověkem, který v rámci provozování koníčka dodržuje jistá pravidla) a neukázněným nadšencem (tedy člověkem, který si něco koupí a poletuje s tím kdekoliv se mu to zlíbí, bez ohledu na jakákoliv pravidla). A potom lze postupně i poukázat na omezení s tím, že je koníček tak sešněrovaný, že prakticky nelze provozovat, nebo jen s velkými obtížemi.


Já jsem se zařekl, ale přesto musím na Tvůj text zareagovat. I když už jsem se na dané téma zařazení mezi modelářstvo něco napsal . . .
Jsem bývalý organizovaný ( pro zapomnětlivé čtenáře v Modelklubu HK . . .), dnes neorganizovaný, ale troufnu si tvrdit že dbající
a létajicí v prostoru TRA 56 a TRA 71 s ohledem na prostor LKHK . . .
Navíc jsa ze staré školy létám před linií aut, modelářů, tak jak jsem se naučil u starších kolegů na rc place v HK u Terna okoukal, zažil . .
Když před asi 4-5ti léty začínalo "vymezování" vzduš. prostoru, propracoval jsem se telefonicky přes několik generálních štábů :mrgreen: až na
tower ŘLP Pardubice . .Byl jsem mile překvapen hovorem s asi lampasáky. Tenkrát ještě nefungoval AisWiev. Na naznačení problému,
že lítáme tam a tam a že bych rád věděl jak a kdy. Dostal jsem přímý telefon se slovy - když si chcete naplánovat TAM lítání, zavolejte
a mi vám rádi řekneme, co se bude dít . . .
Závěr:
- není neorganizovaný jako neorganizovaný.
- ignoranti se vyskytují ve všech soc. vrstvách. Pravda, někde je četnost vyšší . . :)

Takže jak může-mohl by slušný neorganizovaný a dbající, pomoci snahám vedení organizovaných o vyjednávání lítacích podmínek ?
A navíc od konce roku 2020 zaregistrovaný, byť jen na ÚCL . . .
To jsem se zde během nejenom momentálních asi 33 stránek ale i pár "ljot tamů nazád" nedozvěděl. Dokonce jsem si za jistý svůj
názor na možnost jednat s Bruselem vysloužil od direktora dištanc . . :o
Ale ano, ordnung mus sein, Tomáš měl recht, nejsme na politickém webu, ale modelářském . . .
No nic.
Tak DAFe poraď . . jak mám podpořit ??
Ď
Leon od HK


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Leone, bohužel jsem napsal jen "skutečným modelářem" a "neukázněným nadšencem". Tím modelářem jsem myslel lidi jak organizované, tak registrované. Neukázněným nadšencem zase lidi, kteří vidí nějakou v danou chvíli modní věc, kterou musí mít a o níž nic dalšího neví. Příklad Anife Hassan Vyskočilová se divila, když jí carabinieri dali pokutu za to, že létala někde ve městě nad lidmi (kde neměla), nebo exot, který si koupil dron na doručování drog, to aby nebyl tak lehce lapen (poslal to roévnou do rukou strážníka).
Tohle - podpora aktivit, je spíše na diskuzi s vedením svazu, tím já nejsem. A ti neorganizovaní by se pak zřejmě museli nějak zorganizovat, aby bylo vidět kolik jich vlastně je a co chtějí, takže by vlastně vznikl Svaz II :lol: . Pokud jde o petici, opravdu bych vážil na atomových váhách, a zase, opět konzultovat, aby nedošlo k tomu, že napáchá víc škody, než užitku - viz úvaha VTjr, že se může objevit protipetice, která za jistých okolností může získat větší sílu, protože nemodelářů je mnohem víc a oni nerozlišují modeláře a nadšence.
Ten odkaz byl jen jako ukázka, že někdo si propagaci zařídit dokáže. Viděl jsem články o kitařích (idnes.cz), ale o létajících modelářích ne (možná jsem blbě hledal).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 17:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Tak Pavle(DAFE) ač nevětroňář tak bych si dovedl představit novou třídu v termikavětroních -jak ukočírovat éro a nepřesáhnout povolenou výšku :idea: :) Dál bych chtěl požádat ty kteří vědí co je petice a již se nějaké akce účastnili aby mě tedy vyvedly z omylu. Vezmu li petici na podporu nějakého subjektu ,klubu, osoby, strany, hnutí......která má již rozvinutou aktivitu a nedaří se ji pohnout z místa třeba z důvodu nevelké veřejné publicity nebo malého přínosu pro město, kraj, stát atd. Tak lze vytvořit petici na podporu těchto subjektů bez toho aby petice obsahovala další nějaké podrobné požadavky. Prostě dávám hlas SMČR k jeho vyjednávání s orgány ČR,EU... a petici může podepsat vždy kdokoliv. Nemusí být spřízněn vůbec s ničím a s nikým, nemusí vytvářet žádné nové seskupení ani organisace, kluby skupiny atp., je to jen jeho vůle. Pominuli zatím plánovanou petici s některými požadavky co zde uveřejňuje BeneFitmodel tak bych asi dle mého pohledu čekal na to až se třeba vedení SMČR rozhodnou že v jednotě je síla bez rozdílu "rasy ,pohlaví, náboženství..." :lol: :lol: :lol: a vyzkouší zdali a jaká podpora by se našla.(JO TO SE NAČEKÁM :lol: :lol: ) Pak bych využil BenFitovy aktivity s projednáním jeho nápadů jak ještě vylepšit nějaká již daná omezující kritéria. Mě jako "slepci" oněch 100m už doživotně stačí ale podpořím klidně Vás nespokojené. Kdysi bývala PAVLE u Vás v PRÁGLU na Letné drakiáda, tam by byl klidně počinek petice. A když už jsem u draků jaké proposice má pouštění draků dle EU???? :roll: :roll: Jako kluci jsme pouštěli i na 500m vlasci 8) :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 18:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Proti takové petici, tedy jen na podporu jednání SMČR (nebo u nás LERMAS) nic nenamítám. Taková petice rozhodně nemůže ničemu ublížit. 8) To je asi její jediný klad, protože se obávám, zda petice, která bude mnohým nezainteresovaným připadat příliš nekonkrétní a tak trochu bezobsažná, najde dostatečnou podporu. :? :( Lidé, co podepisují, totiž rádi vedí co vlastne podepisují. :wink: V tomto ohledu ta Benefitova konkrétní petice má podle mne mnohem větší šanci na úspech při získávání podpisů. :roll: Ale taky má větší šanci nadělat víc škody než užitku. :P

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 18:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
dratek píše:
...A když už jsem u draků jaké proposice má pouštění draků dle EU???? :roll: :roll: Jako kluci jsme pouštěli i na 500m vlasci 8) :D

Na draky se pamatuje taky: viewtopic.php?f=11&t=88099&start=165#p1500330

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Na těch dracích by se to mohlo postavit.
Nesmět lítat s draky - to by mělo naštvat, nakopnout a vyburcovat hóódně lidí. :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 20:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak nevim, zda sis přečetl ten odkaz? :o Draky do 1kg se smí a vĕtšinou vĕtší stejnĕ nebyvají. Takže to lidi sotva nakopne. :roll:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2021 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
To se tam nemusí zdůrazňovat (v dnešní době čím větší lež, tím účinnější) :lol: :lol:
Takhle fungují všechna média o politicích nemluvě. :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz