Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: sob 24.09.2022 6:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
RC Revue 5/2021. Moji kluci teké nejsou nějaký extra umělci, tohle je ale vymšlený tak že to snad opravdu nejde udělat blbě

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: pon 26.09.2022 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dík za info, dohledám. Teda jestli tohle jsou schopní dát dohromady tví kluci, tak klobouk dolů. Ti mí (ale většina je začátečníků) mají problém udělat obyčejný dvojitý uzel :( .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2022 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Hele roures dá dohromady opravdu každý i ten co nikdy nestavěl. Vymýšlel to vedoucí kroužku takže je to znát

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2022 9:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
U RouRES se mi hodně líbí křídlo - právě je to ukázka celkem jednoduchého řešení bez záludností, za mne super pro kroužky, ale zároveň i pro zkušené, kteří to holt budou mít rychleji :-) Tohle mi přijde fakt povedené.
Upřímně mi ale přijdou docela děsné proporce trupu (viděl jsem i naživo), čumák je prostě moc dlouhý a naopak ocas spíš krátký, tohle prostě musí zvedat setrvačnosti v zatáčkách (popravdě letový projev na to celkem vypadal).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2022 15:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no no záleží tak nějak kterou verzi trupu si viděl. já už viděl minimálně 3 :-) Navíc minulý týden jsou viděl nový prototyp další generace Roures

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2022 17:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Azy píše:
no no záleží tak nějak kterou verzi trupu si viděl. já už viděl minimálně 3 :-) Navíc minulý týden jsou viděl nový prototyp další generace Roures


Viděl jsem (tipuji) to, co je nyní na fotce na LMK Roudnice http://lmkroudnice.cz/roures/ - ten je fakt vpředu dlouhý moc. Pokud bude nějaká nová "učesaná" generace, tak je to jen dobře, křídlo je dobře promyšlené už teď a po dalším doladění to může být pořád stejně dobré pro kroužky, ale přitom se dále zlepší výkony a letové vlastnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2022 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Tak to je druhá verze trupu, tzv. závodní. První verze je vyloženě krátká krabice. Ono není uplně cílené aby to byl soutěžní speciál jde spíš o to aby to bylo rychlé a jednoduché jako uplný start do kategorie. Tyhle účely to splňuje a sem tam se objeví i na bedně. Sám auto Tom Vydra byl vloni s Roureskou mám pocit že v první desítce v žebříčku. A omladina z Mekky resování Heřmanova Městce má také nějakou tu bednu z Roureskou

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2022 19:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Přečetl jsem recenzi. Díky hotovým, přesně a promyšlené vyrobeným, dílům to je "Lego". Neznám tvé kluky, ale ti mí jsou hrozná nemehla. Je tam jen jeden, kterému bych to svěřil. Ale ten chodí už sedmým rokem (včetně covidových období). Letos mám 5 úplných začátečníků a pak 4 v různém stupni pokročilosti, ale spíše mírně, než více pokročilí. Na takovou stavbu se musí ještě hodně učit. Přesnost a pečlivost znají tak nejvýš z češtiny, ale ne v praktickém uplatnění :lol: . A to nemluvím o potahovaní fólií. Zatím pracujeme s papírem a ti nejpokročilejší používají Vlies (přilakují a vypnou teplem, nenažehlují).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 4:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Hele moji kluci taky nejsou žádný zázrak a akdyž už předvedou že by jim něco šlo tak jsou strašně pomalý. Ono u stavebnic a celkeově ke stavebnicím ti řekne konstruktér že je jednoduchá ( viz třeba již zmiňované RESCO ), něco jiného ti řekne zkušený modelář ale vesměs taky řekne že stavebnice jsou jednoduché ...uplně odlišně pak kouká na věc vedou kroužku. V tom tkví kouzlo Roures dělal jí vedoucí kroužku takže opravdu se není čeho bát. Sám jí podle jeho slov dává za nějakých 6 hodin. potáhnout Vliesem se dá taky. Folie je pak hodně o grifu a hlavně o použité folii. Zkoušel jsem děcka učit s folii z HC ale děs běs. Pak jsem někde v akci koupil Oralight a ono to vypadalo uplně jinak

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 6:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ano, to co mně trvá hodinu, jim klidně tři až čtyři. Stavím většinou vzorové modely, takže si můžu ověřit dobu trvání stavby. Ale pravda je také to, že mám poměrně dost začátečníku, nebo jen (velmi) mírně pokročilých, se kterými bych se do toho nepustil. Stavbu by zvládnul, jak jsem už psal, jen jeden, ten "služebně" nejstarší. Díky tomu, že ještě neumí, tak jim proto mnoho věcí trvá dlouho, ale také dost prokecají (i když se jim v tom snažím bránit) a něco zaberou i opravy. Tím vším v žádném případě nechci říct, že ta stavebnice je špatná, nebo složitá, třeba něco takového jednou také postavíme (tedy někdo z nich).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 8:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Tak jsem koukal na stranky pana Hiesboka a ma pripravenou celkem pohlednou konstrukci.Dle poptavky tohoto vlakna.Za me pekne.

https://www.hiesbok.cz/rookie#detail-anchor-description


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 8:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
DAF - nemohu soudit kluky u tebe v kroužku, ale možná bys byl překvapen. Kouzlo křídla stylu RouRES je totiž v tom, že to je fakt skládačka. Nejde jen o to laserové řezání, ale hodně i o to navlékání na trubku, tady vlastně kompletně celý panel křídla poskládáš bez lepení a až nakonec, když to sedí, se vlepí žebra do odtokovky a zakápnou vteřiňákem k trubce (v kroužku to mimo jiné dává větší prostor pro kontrolu instruktorem). Upřímně si myslím, že třeba proti výše odkázanému RCHS Rookie bude RouRES o poznání jednodušší...

Jinak k fólii - souhlasím s Azym, že se náročnosti liší podle typu. Třeba Solarfilm Lite se skvěle žehlí, ale má nulovou toleranci k chybám (různé ohyby a tak), levná z Hobbykingu se zase občas hůře chytá, ale možná je zase tolerantnější k chybám. Přijde mi, že polyesterový Oracover (klasický i Lite) je v tomto takový ideální střed a pracuje se s ním opravdu lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 9:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
4tomashr,. už jsem to vysvětloval. Mám tam letos poměrně dost začátečníků a jen velmi málo (nějak) pokročilých. Je tam jeden (jediný), kterému bych stavbu svěřil a věřím, že ten by to pod dohledem nejspíš zpracoval. Už staví radiáky, dokonce sám vyrábí díly (samozřejmě s mou dopomocí - výroby - výroby žeber rašplovkou, přípravek na ustavení motorové přepážky, broušení trojúhelníkových list na odtokovku či křidélka /najdeme-li v potřebných rozměrech na trhu, kupujeme hotové, včetně třeba náběžek/ apod.). Tenhle tam chodí už od počátku, kdy jsem kroužek začal vést, je pro práci více než zapálený, podporují ho rodiče, takže může třeba stavět i doma (na rozdíl od jiných).
Co se týče potahových materiálů, vzhledem k tomu, že to vyúčtovávám, nevím (obecně), jak bych vyúčtoval HobbyKing či jiný zahraniční e-shop, s českými není problém. A to u zahraničních nehovořím o případném celním řízení.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Hele vyúčtování no na férovku prostě jim to "zasponzoruju" já 5 metrů folie na HC vyjde na nějakých 250 korun a udělá celkem dost radosti. Samozřejmě pokud chtějí něco lepšího tak buď sami a nebo sem tam se najde dobrá duše která daruje zbytky. A celní řízení .. na HC nakupujeme z Evropského skladu takže neřešíš

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2022 20:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7119
Bydliště: Vsetín
Azy píše:
Hele vyúčtování no na férovku prostě jim to "zasponzoruju" já 5 metrů folie na HC vyjde na nějakých 250 korun a udělá celkem dost radosti. Samozřejmě pokud chtějí něco lepšího tak buď sami a nebo sem tam se najde dobrá duše která daruje zbytky. A celní řízení .. na HC nakupujeme z Evropského skladu takže neřešíš


Taky to mám tak s tím sponzoringem ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Janek2 a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz