Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2022 14:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
281772525_5241030525991099_4735765217220922212_n-768x576.jpg
281772525_5241030525991099_4735765217220922212_n-768x576.jpg
[ 147.23 KiB | Zobrazeno 2724 krát ]

Me se ta kategorie, libi. Treba tento model, ale nevim koho je. Kazdopadne pan konstrukter ma cit.I kdyz nevidim spicu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2022 14:59 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2008
Příspěvky: 318
Naše pravidla s kategorií RC A trojek/ jedniček počítají (viz. pravidla výše, poslední strana).
Gino RC bylo takto úspěšně otestováno v Litvě. Lze s ní létat jako s volňáskem i jako s RC čkem podle našich pravidel.
Navíc je tam jakási motivace i při lepení modelu.
Slepí li to klouček dobře, půjčí mu do modelu klubové rádio.
(Mimochodem moc děkuji za pochvalu naší stavebnice).

Asi jsem něco napsal špatně. Našim cílem je dostat se blíže dětem.
To znamená využít nějaký vhodný prostor nejlépe u školy (sportovní ovál) nebo třeba vesnické fotbalové hřiště (atd.)
Takže jsem na oválu otestoval Gino RC (kat. A3), Rudyho (kat A1) ty se vejdou bez problémů, Eddieho (rozpětí téměř 1500) ten se vejde,
ale už to není úplně komfortní zejména tam, kde jsou kolem hřiště nějaké stromy.
I když Eddie je v bezmotorovém letu velice obratný, je to školní „krabice“ .
Speciál RCHS na tom bude s obratností určitě lépe. S dvoumetrovkou už bych si tam ale už netroufl.
Vše na krátkém gumicuku v souladu s našim návrhem pravidel. (viz. pdf sedmá strana)
Tak doufám, že jsem to trochu upřesnil.
Modely kategorie RCHS tedy půjdou snáze použít i pro jiné účely než jenom pro „ostré „ soutěže této kategorie.
Přeji hezký den
rh


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2022 15:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
HONZIK 22 píše:
Příloha:
281772525_5241030525991099_4735765217220922212_n-768x576.jpg
Me se ta kategorie, libi. Treba tento model, ale nevim koho je. Kazdopadne pan konstrukter ma cit.I kdyz nevidim spicu.


Tiez by ma zaujimalo co je to za model , p.Hiesbok spomina Gino , Rudy a Ediieho , ale to nie je ani jeden z nich,myslim...
Ze by mierne upraveny Maxik ? Ten ale nema laminatovu trubku ale dreveny nosnik ocasnich ploch a nema winglety... ale tvar kridla velmi podobny.

Trosku to vypada ako Dino od TopModelu , co mam doma , ale ten ma laminatovu gondolu a tu ju nevidim (trosku trci aj za kridlo, asi by ju bolo vidiet)

No , nemusi to byt zo stavebnice...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: úte 16.08.2022 16:52 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Miro_V píše:

Tiez by ma zaujimalo co je to za model , .............

No , nemusi to byt zo stavebnice...


Esli v tom nevidis klasickou Bibrovinu , tak je neco spatne. :lol: Puvodne V2, dnes RCVS Limit znas (sak kdo by ho neznal) ....a toto je jeho mladsi, nedorostly bratr. :wink:

Pozn. ja jsem pro zmenu resil spise odolnost v provozu a snadnou stavbu mene zrucnymi staviteli, nez hon za minimalni hmotnosti, viz fotky modelu s prevlecnou spickou v prvnim prispevku .
Ero kolem 270-350g lze bezproblemove provozovat v ruznych podminkach a snese dost hrube zachazeni ( pro deti dost zasadni) coz bylo v prubehu poslednich ctyr let seriozne overeno :D

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 18.08.2022 15:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1776
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Na tech fotkach ze svazu, mas i fota tvych modelu. Trup s prevlecnym navlekem je skvely. A to litani na mulde, na naspu nebo co to je za hrbol tam u vas. :mrgreen: Krome dalnicniho naspu. Taky pekne.
S tim panem Bibrem, no musis vedet, protoze jeho skola je znacne meniva.
Napr. Ukosova vyskovka, sikma nabezka na ni, byla dlouho charaktericka.
Kridlo by slo.
Ale i pan Hiesbok takove umi. Ty od Top modelu maji ridsi zebra.
No proste verim ti, ze je to Bibrovina. :mrgreen:
Ono by slo model urcit podle imatrikulace. Ale majitel zde asi nechodi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2022 15:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Ahoj Tome,

jako vedouci jednoho krouzku si dovolim taky jeden postreh. Osobne tu nemam kluky, co by zvladli cokoliv na ovladani (at uz RES, eRES, RCHS ... /at si kazdy dosadi tu svou kategorii/). Stavime hazedla a vystrelovadla. Je to spise o tom kluky naucit postupy a stavet. Ucit je to na RESce je uplne zbytecny. Kdyz uz zvladnou hazedla, tak bych s nima spise pokracoval na A3.

Na mem krouzku klukum staci, kdyz model relativne dobre leta pri vyhozeni. A nejvetsi radost jim dela, kdyz to cele postavi oni bez meho pricineni. Ano, neni to vzdy hezke, obcas se jim neco nepodari - ale od toho tam chodi, aby se zdokonalovali. Takze za me bych uvital jednodussi modely.

Chapu, ze ne na vsech krouzcich jsou zacatecnici, ale stavet RCHS mi pripada mimo. Kdyz tu mame slibnou kategorii RES, ktera ma jednoducha pravidla, soutezi je relativne dost, proc stavet modely kategorii, ktere se letaji lokalne? Ano, je to obecnejsi problem (staci se podivat, kolik tech kategorii je a jak jsou vetsinou lokalne zamerene). Proc se nezamerit spis na to, aby vznikla levna varianta stavebnice RES pro svaz (resp. pro krouzky)? Byl by tu model pro mladez, se kterym se muzou ucit a navstevovat pripadne i souteze po republice (a to ne jen v urcite lokalite). Urcite by se nasel vyrobce, ktery by takovou stavebnici dokazal dostat do relativne rozumne cenove hladiny. Nemusel by to byt TOP model.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2022 16:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
creagel píše:
...Na mem krouzku klukum staci, kdyz model relativne dobre leta pri vyhozeni. A nejvetsi radost jim dela, kdyz to cele postavi oni bez meho pricineni. Ano, neni to vzdy hezke, obcas se jim neco nepodari - ale od toho tam chodi, aby se zdokonalovali. Takze za me bych uvital jednodussi modely...

Ty jsi se byl podívat na náš kroužek :lol: !!! Řeším relativně jednoduché a cenově dostupné stavebnice, od házedel k A3kám, nějaký ten gumák a až ti nejpokročilejší se (za několik let a pokud vydrží) propracují k nějakému složitějšímu modelu, který je navíc řízený. Kroužkoví nepřátelé - přesnost, pečlivost, trpělivost. Všechno podstatná jména ženského rodu, koho ve věku 10 až třeba 13 let holky zajímaly, to nastalo až kolem 15 roku. Mohl bych sáhodlouze popisovat jejich kiksy, kdy se hrdě zadívají na výsledek své práce, abych je lehce upozornil, že právě dokončili druhé levé křídlo k jednoplošniku. Většinou se to podaří zachránit, že jiný zase - teď už záměrně, postaví dvě pravá, pokud (a to většinou stíhám) to nezastavím ještě za chodu.
.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2022 9:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Je fakt docela otázkou, jestli by nestál za námahu vznik nějaké stavebnice ve stylu "RES easy" - prostě 2m RESka, ale řešená maximálně jednoduše i za cenu o něco slabší (ale ne nutně vyloženě slabé) výkonnosti...
Něco jako Reynaudův Olympic "pro 21. století" (pamětníci vědí, jinak třeba https://outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=6040) - obdélníkové křídlo s běžnými nosníky, uprostřed rovné aby bylo dělení co nejjednodušší, profil dole co nejrovnější, ucha lomená taky jen jednou, křídlo vázané gumou, ... Při dobrém návrhu z laseru by se to stavělo fakt samo.
Existující RESky jsou pěkné a staví se dobře, ale přeci jen je to spíš pro zkušenější s větším prostorem pro to něco zkazit - mám tu Kiwi, Wiki, SambaRES a MadRES, měl jsem (prodáno) AndREaS a RESolution a sice všechny tyto modely byly pěkné, ale žádný nebyl vyloženě cílen na jednoduchou stavbu.
S velkým přimhouřením oka byl "jednoduchý" RESolution od Hoelleina, ale i tam bylo pár věcí k diskusi a navíc se už asi nedělá.
Jsem si opravdu hodně jistý s tím, že by rozdíl v náročnosti stavby pro mládež mezi současným "běžným RES" a něčím navrženým od začátku jako "easy" byl velmi výrazný...


Naposledy upravil tomashr dne čtv 08.09.2022 10:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2022 10:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Nedavno som staval RESCO od Kavanu , na stavbu asi najjednoduchsia RESka zo stavebnice z tych co som videl ale urcite by to slo este mierne zjednodusit...

Model do kludu a brzdu som dorabal az teraz , viacmenej nebola potrebna.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2022 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
To RESCO je ale přesně to, co píšu - nic proti, staví se určitě dobře, ale to je z pohledu zkušenějšího...
Jinak ale pořád řešíš dvoje lomení na uchu (celkem tedy stavíš 5 dílů, které se nesmí zmotat a musí se slepit rovně), máš dvě lomené spojky, musíš trefit šrouby na trup, přesně přilepit a brousit D-box, osadit uhlíkovou trubku a tak...
Samozřejmě to zvládnu "levou zadní", ty taky, ale bude to stejně triviální i pro kluka v kroužku?
Srovnej to třeba právě s tím Olympicem, to je prostě zásadně jednodušší...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2022 13:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Pravda , cim menej dielov ktore je mozne pokazit pri nepozornosti ci neznalosti, tym lepsie.
A aj na jednoduchsich lietadlach sa clovek nieco nauci , ci uz stavbe alebo neskor pri lietani...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
Když už se to takhle rozjelo po čase směrem uplně jinam :-) tak moje postřehy ke stavebnicím RES vs. kroužek a to co mojim kroužkem prošlo ( je to čistě můj pohled )
- jako první a první impuls k tomu budeme dělat RES byla Samba - zpracování super, pro děcka některé KČNÍ uzly celkem nepogické skutečnost dopadla tak že jsme dospěláci seděli z vyvolenými v jiné hodiny než máme kroužek a stavěli. Ale nakonec se vše zvládlo a až na jednu která havarovala létají supr

- druhá várka byl Starmade 1 - nejrpve zděšení už při přejímce modelůkdy bylo potřeba si vybrat modely které nejsou prasklé :-(, kvalita opálení asi tak ajko když se já teď učím na našem K40, chybějící díly, děti z kroužku jak horníci. Letový projev vyloženě jak se říká u nás Autobus. Když to vezmu zpětně tak Starmade zatím byla nejlepší volba svazu pro kroužky ! Staví se rychle, což děti chtějí. I když se udělá nějaká chybička letí na první dobrou a celkem si nechá dost líbit. Takže za mě po tom co jsem to odsuzoval musím uznat že jsem se hluboce mýlil

- Třetí várka bylo RESCO - to byl uplně totálně krok vedle, tam jsem zjistil že Starmade vlastně není tak špatný a vlastně je uplně super pro kroužek ! Nazvali jsme to bludištěm pro děti absolutně nevhodné. Ze tří zatím nemáme ani jeden model. Spousta lidí nás i od toho odrazuje že to ani moc nelétá - nemohu soudit zatím nemáme hotovo, doufám že dokončíme alespoň jeden. Jediné co je na něm hezké je krabice.

- abych měl přehled ucelený tak z vlastní iniciativy jsem šel dále a nejprve si pořídil kiwi - perfektní zpracování, logická stavba u které se ale musí dávat pečlivý pozor co se dělá. Nepozorností se dá napáchat několik celkem fatalních chyb které nekončí dobře. Z vlastní zkušenosti třeba vylití pouzdra spojky. Kdy mi křídla zatleskali. Takže kiwi ano, vřele doporučuji ale buď v malém kroužku pár dětí a nebo jako druhou RES na pokračování a nebo staršímu šikovnému klukovi. U nás v kroužku ho stavěl 13tiletý Franta a dal ho.

- následovníkem kiwi je WIKI - nádherná diagonální KCE, která nemá obdoby, letový projev je složitější, ero se musí držet na rychlosti ale i tak má minimální opadání, když si člověk zvykne je to bomba. Rozhodně není pro začátečníky když už ale člověk zjistí co a jak tak .... jo verze z motýlem točí lépe :-)

- dalším co jsem zkusil bylo něco co se mi jeví jako super do kroužku - RouRES- krabice z dilny Roudnických kluků Tomáše Vydra a Vítka Salavy. Naprosto jednoduchá KCE která snad ani nejde díky systému zámků snad ani postavit špatně takže do kroužku naprosto super. ke stavebnici je i řada doplňků třeba jako lepší trup, nebo trup bačkora kdy se vezmou uši a mám elektrolet typu Easy star. Letově taky velmi zajímavé toohle do kroužku doporučiji všema deseti ! ( viz můj článek v RC Revue )

- teď ke mě putuje ze Slovenska ELI tak jsem zvědav a zároveň mám na stole už samořezem Moanu :-) Report časem podám

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 8:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
No z mého pohledu to vidím asi takto - Kiwi a Wiki (kde to platí ještě tak 2x více) jsou skvělé modely, ale pro kroužky bych je neradil, je tam docela hodně bodů, kde lze něco zkazit. U Wiki jsem i jako pokročilý na střed zíral snad hodinu, pak si dal pauzu a pak teprve po další úvaze jsem stavěl - výsledek perfektní, ale moc si neumím představit, jak by to zvládl žák (no teda spíš si to představit umím :( :( ). Stavba Kiwi https://adobe.ly/2GH4Q0r , Wiki pak https://adobe.ly/3S38Ewl .
Samba RES mi naopak přišla totálně blbuvzdorná, asi jediná záludnost je potřeba fakt pečlivě prolepit stojinu nosníku (viz https://adobe.ly/2q4UXSu ). Popravdě úplně nechápu, s čím jste měli problém, neměli jste to novější EVO?

Starmade jsem neměl, ale podle fotek by to mohlo být fakt dobré. Co mi přijde ze zkušenosti s podobnými modely jako možný problém pro kroužek je to, že nosník z uhlíkové trubky je naprosto nezbytné po základním sestavení (to asi problém není) důkladně po celém obvodu trubky prolít řídkým vteřiňákem a rovnou aktivátor, takže smrad a riziko přilepení prstů a tak. V tomhle je asi ta klasická Samba lepší, ta se dá prakticky celá slepit disperzí (až na něco málo kolem ocasní trubky).

Poměrně rád vzpomínám na německý AndREaS ("vzpomínám" proto, že jsem prodal, jinak možná ještě létá), ten je taky docela jednoduchý, pro kroužek by mohlo být kladem, že má křídlo lomené jen jednou, takže jen 4 díly a ne 6 a navíc má asi nejlépe řešenou stojinu nosníku (z lehké překližky, takže se to složí snáze). A lze disperzí slepit úplně vše. Mimochodem je za hodně slušnou cenu, je to prakticky nejlevnější RES (myslím v základu, neřeším případné dotované) - pro příklad https://zeller-modellbau.com/zeller-mod ... -hoellein/ - pod 3500 korun v přepočtu.

RESCO jsem neměl, ale taky jsem slyšel spíš negativa, naopak ale celkem dobré reference se mi donesly na novější Mirai od stejného výrobce, ale osobní zkušenost nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Azy píše:
- Třetí várka bylo RESCO - to byl uplně totálně krok vedle, tam jsem zjistil že Starmade vlastně není tak špatný a vlastně je uplně super pro kroužek ! Nazvali jsme to bludištěm pro děti absolutně nevhodné. Ze tří zatím nemáme ani jeden model. Spousta lidí nás i od toho odrazuje že to ani moc nelétá - nemohu soudit zatím nemáme hotovo, doufám že dokončíme alespoň jeden. Jediné co je na něm hezké je krabice.


Resco prave lieta nadherne (potah folia), nevyhoda je mala pevnost (flutter pri zvyseni rychlosti) a mala prenikavost voci vetru , takze model len do kludu.
Na ne-sutazne lietanie je zbytocne osadzat brzdny stit , v pohode sa da pristavat na naozaj malej rychlosti aj bez neho.
Celkovo skor pomalsi model ale nadherne chyta termiku , ked to uz dokazem aj ja tak to uz je co povedat :D

Pevnosti by dost pomohlo upravit rebra na strednej casti kridla aby bolo mozne osadit aj spodnu cast balzou (tuhy spodny + potah miesto len horneho tuheho , dole je len folia). Ale to nie je praca na kruzok...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poptávka po modelech RCHS
PříspěvekNapsal: pát 23.09.2022 11:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Azy píše:
... Letově taky velmi zajímavé toohle do kroužku doporučiji všema deseti ! ( viz můj článek v RC Revue )...

které číslo a ročník, docela by mě to zajímalo. Neznám tvé kluky, ale z mých by to dal jen jeden, a to ten nejstarší a nejzkušenější, ale toho to fakt bere, takže pracuje jak cirkulárka. Ostatní raději nekomentuju (až na světlé výjimky, ale ty ještě nedosáhly Petrovy úrovně).

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz