Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 555 versus procesor, podivnosti
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 22:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
a je to........ :lol:
sice 555 jev GM za 7,80 kč,-ale proč to neřešit arduinem za pár stovek........ :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 22:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Nikdo nepíše, že ten jednoduchý servotester nejde udělat s 555. Ale arduino je zkrátka jiná liga. Můžu si naprogramovat další funkce dle libosti, připojit displej apod. A k té ceně? Když si objednám a nechám poslat arduino z PRC a 555 z toho GM, tak mě arduino přijde na polovic oproti 555.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: čtv 18.01.2018 22:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ufon13 píše:
a je to......

To chce použít hlavu a vnímat co tu lidi píšou. Nechtějí jen hýbat servem podle poťáku a max. nastavit neutrál.
Já to psal už na začátku. Kdybys nebyl takový ignorant a přečetl si třeba popis co dělá tohle, tak snad, opakuji SNAD uznáš že s 555 by to byla docela dizertačka, při tom to je jeden blbý PIC za 25,- Káčé, žádné tvoje stovky :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 1:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ach jo......... tak jooooooo máš pravdu........ :lol:
jde jen o to, že servotestr z 555 funguje v pohodě a nepotřebuju na to žádnej procák........., ale když bez něj neusneš tak si ho tam dej......já s tím problém nemám mě to funguje bez něj přesně tak jak to potřebuju já i návštěvníci.....
mimochodem kamaráde ........věcná.........
proč ve vlhkém baráku procákem řízené servo v modelu jeřábu funguje jen občas (takže musím na reklamaci jet i 2x týdně 250km zadarmo) a stejné po překopání na ovládání servotesterem s 555 broukem funguje3 roky bezchybně...... nebude to právě tím, že pro chybu procáku s mikrotištákovými cestičkami stačí i vlhkost nad 50%??????
a to se fakt mě vyplatí............... :wink:
bohužel jsem jak blb naletěl na trend a nechal si procákové řízení vyvinout na míru ...... posléze jsem ho z modelu v Táboře musel vyjmout a nahradit....... procákové odešlo výrobci zpět......ale bylo to ve středověkém baráku...... možná tam strašilo.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 5:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
No, víš, ony se nepoužité/nezapojené vstupy procesoru musí (umět) ošetřit. Jinak to reaguje i na přiblížení prstu, dýchnutí (ten tvůj vlhký barák) a podobně. To není vada procesoru, to je jeho vlastnost a když to někdo osere tak se pak uživatel diví (a argumentuje tím).

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Přesně tak, je třeba umět rozlišit blbě odvedenou práci. Kdyby procesory nefungovaly, nebyly by všude. Řízení modelů nevyjímaje.
Ale ještě větu hlavně pro varoka a pod., pro "určení směru". S procesorem můžeš servotester klidně během několika minut změnit třeba na melodický zvonek (třeba i s výběrem melodie potenciometrem) pouze nahráním jiného softu (který si vytvoříš) a připojením zesilovače s repro místo serva. A jde to samozřejmě i vrátit nebo udělat zpomalovač serva (serv) pro klapky atd. a to pořád s jedinou osazenou destičkou - pouze přehraješ soft. Vše závisí na fantazii tvůrce. A to nemluvím o zpravidla větší spolehlivost díky menšímu počtu pasivních součástek.
Je to sice náročnější než spájet součástky podle schématu ale určitě je to směr, který stojí za to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 16:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Někoho prostě procesory neoslovily, no.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 17:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
jyrry píše:
No, víš, ony se nepoužité/nezapojené vstupy procesoru musí (umět) ošetřit. Jinak to reaguje i na přiblížení prstu, dýchnutí (ten tvůj vlhký barák) a podobně. To není vada procesoru, to je jeho vlastnost a když to někdo osere tak se pak uživatel diví (a argumentuje tím).


což mě jako zákazníka fakt nezajímá........jdu jednoduchou cestou bez nutnosti ošetřování mimo nanoprotech který používám vždy preventivně.......
cena za zakázkový modul kolem litru......potřeba 3 kusů to rozmělnila...... cena modulku s 555 kolem 50,-kč + v obou případech stříknutí nanoprotecu.......
cena benzinu na reklamace s procákem kolem 6000,- za tu dobu. cesta tam a zpět abych ty vehementy nahradil je 250km se spotřebou 7,6l/100km.....
jednoduché počty jednoduchá volba........ at si kdo chce dělá co je mu libo a z čeho chce za mě jdu cestou ověřených jednoduchých řešení.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 17:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Vy, pane, ale mícháte jabka s hruškama. Nejde srovnávat nějaké zakázkové, tedy asi profesionální, výrobky s těmi našimi bastly pro zábavu. A pokud si necháte postavit na zakázku zařízení za 1000 Kč, které se dá funkčně plně nahradit zařízením za 50 Kč, je chyba spíš na vaší straně.
Podomácku vyrobený servotester rozhodně není věc, kde je na prvním místě spolehlivost i v extrémních podmínkách. A pro mě je práce s mikroprocesory větší zábava než se "zastaralou" 555. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
ano byla to moje chyba nechal jsem se ukecat na ,,jednoduchost,, procesorového ovládání a jeho ,,spolehlivost,, :roll:
původní věta od kolegy byla ,,budeš se s tím bastlit doma hodinu a stejně to nevydrží....,, no tak jsem bastlit nechtěl no........znovu tu chybu už nedělám. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: úte 23.01.2018 19:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... Speciální měřáky nemám ...

Jestli mohu doporučit tak tenhle osciloskop nadělá spoustu radosti a pomůže odhalit všelijakosti co lezou z elektroniky. Po nějakém multimetru to je velmi užitečný přístrojek (a za málo).
Mám předchůdce podobného ale ve futrálku a odladil jsem s ním všechny moje PICovské výtvory. Umí ukázat nejen tvar signálu ale ledacos na něm změří - třeba zrovna opakovací kmitočet servosignálu a šířku jeho impulzu.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: stř 24.01.2018 22:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Další příklad jednoduché aplikace kde by se to s 555 realizovalo namáhavě...
Příloha:
PIC_vyp.jpg
PIC_vyp.jpg
[ 95.41 KiB | Zobrazeno 1355 krát ]

Zdroj servoimpulzů pro BLDC pohon minipilky. Po zapnutí napájení je zapotřebí aby regl dostával 2-3 sec signál "nula" aby se mohl iniciovat, pak teprve servosignál najede na "full".

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: čtv 25.01.2018 6:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry I dnes jsou jedinci kteří z principu odmítají jakékoliv "NOVOTY", ba i tací co jsou hrdí na neužívání PC.
Pokud se uživatel elektro zařízení obecně obeznámí jak s možnou HW i SW variantou daného řešení,
umí pak posoudit PRO a PROTI obou variant. Ba je i řada "součástek" co mají rozdílné HW reakce-chování, *)
kdy ve skutečnosti jde jen o jedno univerzální HW zapojení, a různé HW reakce-chování řeší nahraný SW.
- Skutečností (pokud nekupuji naprogramovaný mikroP) je nutnost jistého potřebného vybavení a znalostí,
pokud mám příslušný aplikační program navrhnout, odladit a do mikroP nahrát.
*) předchůdcem byla programovatelná hradlová pole, programovatelná spojením/rozpojením propojek(antifuse)
_Existují i opakovaně programovatelná pole, kdy stav propojek je určen obsahem nějaké EPROM


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: čtv 25.01.2018 12:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
A ti nejzarytější to mohou řešit pneumatickými logickými obvody :wink:
Má to své výhody když nejde elektrika 8)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Servotester
PříspěvekNapsal: čtv 25.01.2018 16:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
--- POD ČAROU ---
A co teprve PNEUMATICKÝ POČÍTAČ Turingova typu z Lega. (Sice pomalý, ale odolný vůči radiaci i EMI.)
Pneumatic Lego Turing Machine
----
Turingův test není testem inteligence, ale testem toho, zda počítač napodobí inteligenci lidskou


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz