Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.02.2011 22:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Zatím jsem to zkoušel jen na joysticku. Když ve hře klikneš na Menu a Controls, tak nahoře máš rolovací seznam ovladačů. Tu si rozklikneš a měl bys tam vidět tvůj Joystick. Pak si v polích pod tím přiřadíš jednotlivé osy ovladače příslušným kanálům a případně dáš reverzy. Pak když skočíš zpět do hry, tak by to mělo fungovat.

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.02.2011 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 620
Bydliště: Louny
FMS mi normal chodi sWin 7 pomoci Virtual Serial Ports Emulator
http://www.eterlogic.com/Products.VSPE.html

je potreba stahnout tuto knihovnu
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3drm
a nakopirovat do C:\Windows\System32


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.02.2011 22:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
kasssy píše:
Zkoušel jsem vysílač i joystick a nic. Joystick se mě alespoň podařilo zkalibrovat přímo ve wind. Vysílač ani tam ne,ikdyž ho PC najde. Ale v simu nejde ani jedno. Asi povolám bratránka,ten si stím pohraje,jeho to baví :D

Zřejmě nemáš správně zvolený zdroj signálu v simulátoru, a proto ti to nefunguje. Poté co připojíš vysílačku nebo joystick k PC a přesvědčíš se, že je vidět ve Windows tak až potom spusť simulátor Desk Pilot a po kliknutí na tlačítku Start pak klikni myší na tlačítku menu v levé horní části okna v simulátoru a zobrazí se ti další svislé menu, ve kterém klikneš na tlačítku controls a zobrazí se ti obrazovka s nastavením Control settings kde je v horní části pod popisem Controller rozbalovací seznam, ve kterém musíš zvolit odpovídající položku tj. buď tu, která přísluší už připojené vysílačce nebo tu pro už připojený joystick a když to máš zvolené tak musí být vidět pohyb v příslušných kanálech na pravé straně obrazovky. Jsou tam čísla pod sebou a vedle nich jsou linky s ukazateli polohy příslušného kanálu. Pokud máš správně zvolenou položku ze seznamu Controller a pohneš ovladačem na zvoleném zařízení tj. na vysílačce nebo na joysticku tak to na těch ukazatelích musí být vidět.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.02.2011 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.11.2010
Příspěvky: 629
Bydliště: Praha 4 - Budějovická
Obrázky: 2
Drondys, jeste jednou dik. Trochu jsem si to prohledl podrobneji, zaletal si a FMS budiz zapomenut. Desk Pilot je pekny program, asi si neco koupim na Hobby Partz ;)

Take jsem mel s kalibraci problemy. Napodruhe se to povedlo, ale co jsem delal jinak, nevim...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.02.2011 8:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2010
Příspěvky: 191
Bydliště: Týn
mikymik píše:
FMS se docela blbe instaluje na Vistach. Je treba vytvorit virtualni COM port a po kazdem resetu i update registru. Na Win 7 to urcite take nejak jde :D
Ten DeskPilot je docela zajimavy, dik za odkaz. Grafika je urcite lepsi, ale vlastni ovladani mi realnejsi neprijde. Mylim se?


grafika je lepší ale to ovládání je zvláštní hlavně směrovka je to trhané u těchto volně šiřitelných simulátorů to asi jiné nebude na první osahání páček určitě stačí

_________________
davos & EasyCub, Swift II, Optic6


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.02.2011 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Taqk joystick už jede. Pomohlo zapnutí v doporučeným pořadí. Ještě testnu vysílač a uvidím :D Děkuji za rady

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.02.2011 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
vysílač nejede. Ale asi úproblém mezi vysílačem a interface. Když připojím interface,tak se nahlásí,že se v pořádku nainstaloval a i sim ho hlásí jako PPM,ale nijak nereaguje na pohyby pák,tak asi rozeberu vysílač,jestli tam není upadlej nějakej drát jak mívaj Hiteci ve zvyku :) Ono už má rádio nějakej prodlém v programu,ale na modelech funguje,ikdyž už jen dvě paměti :oops:

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.02.2011 12:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
davos píše:
Grafika je lepší ale to ovládání je zvláštní hlavně směrovka je to trhané u těchto volně šiřitelných simulátorů to asi jiné nebude na první osahání páček určitě stačí

Mě to tedy trhavé rozhodně nepřijde. Pokud ovládám směrovku plynulým posunem kniplu na vysílačce tak je odezva plynulá i v simulátoru. Pokud máš viditelné trhání v obraze pak musíš mít nějaký problém ve vykreslování grafiky na PC. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.02.2011 12:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
kasssy píše:
vysílač nejede. Ale asi úproblém mezi vysílačem a interface. Když připojím interface,tak se nahlásí,že se v pořádku nainstaloval a i sim ho hlásí jako PPM,ale nijak nereaguje na pohyby pák,tak asi rozeberu vysílač,jestli tam není upadlej nějakej drát jak mívaj Hiteci ve zvyku :) Ono už má rádio nějakej prodlém v programu,ale na modelech funguje,ikdyž už jen dvě paměti :oops:

Zkus vysílačku připojit k jinému PC u nějakého známého, kterému na jeho PC ať už jakýkoli simulátor funguje. Tím si nejlépe ověříš, zda problém je nebo není ve vysílačce.

Pokud problém nebude ve vysílačce může být i v nesprávném ovladači pro kabel. Pokud se ve vlastnostech PPM zařízení přímo ve Windows vůbec nepohybují ukazatele, pak je možné, že máš nevhodný ovladač pro ten kabel co používáš k připojení vysílačky do PC. Jen samotný kabel totiž nestačí a je potřeba k němu mít nainstalovaný ve Windows správný softwarový ovladač jak ve vztahu k tomu kabelu tak i ve vztahu k příslušné verzi Windows, protože některé ovladače, které fungují třeba na XP nemusí fungovat správně na sedmičkách. To, že se ti objeví PPM zařízení ve Windows ještě neznamená, že je softwarový ovladač, který ho detekuje zcela vhodný k tomu kabelu, protože může číst data nevhodným protokolem, který je určen ke komunikaci s jiným kabelem, a to pak muže mít tento projev tj. že sice vidíš PPM zařízení, ale není žádná reakce na pohyby kniplů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.02.2011 13:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2006
Příspěvky: 1128
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Obrázky: 2
Musím se omluvit za plašení. Rozdělal jsem vysílač a zjistil,že nic nebylo upadený,ale byl odpojenej celej konektor ke koncovce učitel žák.. když jsem měl vysílač rozdělanej kvůli rozšíření o přepínače,tak jsem to zapoměl připojit :oops:
Teď už to funguje dobře po zkalibrování a hrozně se mě líbí aerovlek. Ten jsem u FMS nenašel. Zkusím přidat další modely? Ještě jednou dík za rady a teď už jdu cvičit. Musím si natrénovat ovládání se zlomeným palcem,ať nesedím 3týdny na prdeli,ale ať můžu alespoň lítat :D

_________________
Chybama se člověk učí..hmm asi jsem jeden z nejvzdělanějších lidí...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.02.2011 14:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2010
Příspěvky: 191
Bydliště: Týn
Drondys píše:
davos píše:
Grafika je lepší ale to ovládání je zvláštní hlavně směrovka je to trhané u těchto volně šiřitelných simulátorů to asi jiné nebude na první osahání páček určitě stačí

Mě to tedy trhavé rozhodně nepřijde. Pokud ovládám směrovku plynulým posunem kniplu na vysílačce tak je odezva plynulá i v simulátoru. Pokud máš viditelné trhání v obraze pak musíš mít nějaký problém ve vykreslování grafiky na PC. :wink:

V grafice to určitě není dělá to jen u tohoto simulátoru, možná že je to érama zkoušel jsem zatím jen dvě.Vyzkouším i jiný a uvidím.

_________________
davos & EasyCub, Swift II, Optic6


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIMULÁTOR FMS & WINDOWS 7
PříspěvekNapsal: čtv 23.07.2015 18:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Mně chodí FMS i DeskPilot na Win7 64bit s pomocí SmartPropoPlus (simulace pákového ovladače přes zvukovou kartu). Vysílačku mám normálně připojenou audio-kabelam do mikrofonu :mrgreen: Akorát se to musí nakalibrovat pro každý program zvlášť...

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz