Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 20:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
jyrry píše:
jardah62 píše:
.... lepší, než jen svištící vrtule a ticho.

nesmis byt mejdlo a moc vyvazovat brtule a kuzely :-P
Mohl jsi slyset v nedeli DH98, lital jsem kousek od vas ... sice mne asi ceka generalka lozisek, ale to je nepatrna cena (a hmotnost) ve srovnani s ozvucovacim herberkem :-)


No comment. Mé halové GB (240g letová hmotnost) se zvukem poprdávajícího dospělého motoru znáš. Taky mám soundmodul zvaný vibrace+rezonance trupu.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 20:32 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
jag42 píše:
No máš samozřejmě pravdu, ale jestli Tě dnes někdo nas..l, nemusíš se vybíjet tady... :roll:

Proč si to myslíš že se vybíjím..to moje příspěvky na tebe tak působí? :)
Ti dva kluci, které jsem uvedl ve svém prvním příspěvku v tomto vlákně v oblasti ozvučování elektromodelů odvedli kus poctivé práce a podělili se o výsledky se svým okolím. Ty informace jsou slušný a fakty podložený odrazový můstek pro rozhodování dalších "hudebníků".
Bohužel , sledování dalšího vývoje ve vlákně ve mě vyvolalo dojem ( možná mylný,v takovém případě se omlouvám), že se na ty jejich weby nikdo pořádně nepodíval.Jinak by ta debata podle mě pokračovala asi trošku jinak. Není to škoda?

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 21:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2012
Příspěvky: 2
to defjak: pro účely ozvučení menšího letadla bych zkusil IHM60 od firmy iHome, pořídil si ho syn k iPhonu pro lepší poslech hudby, a je to věcička, která má na svoje rozměry a hlavně hmotnost podle mně neuvěřitelně silný a sytý zvuk. Basový efekt je dosažený rezonancí vzduchu v plastové harmonice. Vypadá to třeba zvláštně, ale funguje. Byl jsem tím hodně překvapený. Je teď k mání třeba na Amazonu do 20 dolarů, u nás nevím, možná někde u Apple by byl k poslechnutí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2012 22:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Díky zkusím kouknout...

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 9:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
sus.jir1 píše:
.....

zajimave...
Basuje to i kdyz se to drzi v ruce, nebo jen polozene na stole?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 10:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Chtěl jsem to najít někde v obchodě, abych na to kouknul.
Něco jako Datard nebo tak, chtěl bych to slyšet na vlastní ucho.
Vypadá to zajímavě ale nepředpokládám nějaké zázraky.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 13:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.11.2012
Příspěvky: 2
to jyrry: výsledný zvukový efekt je nezávislý na umístění reproduktoru, jen je potřeba, aby harmonika byla roztažená - převozní poloha je totiž jako u klasické "tahací" harmoniky, oba konce se spojí k sobě
to defjak: jak jsem psal, u nás bych předpokládal dostupné předvedení v prodejnách IPhone nebo Apple, kam je primárně určen, dnes to bude typ 61 nebo 62, my už to máme doma rok, a k tomu co očekáváš resp. neočekáváš: když jsem slyšel tuhle věc poprvé, tak jsem si málem sednul, a to zejména vzhledem ke hmotnosti a velikosti, ale každý může mít svoje měřítka, to je jasné. Nicméně pokud by bylo v trupu místo pro válec o průměru 60 a délce 70mm, zkusil bych to, o tomto rozměru nic hlasitějšího neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 13:58 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
sus.jir1 píše:
.... pokud by bylo v trupu místo pro válec o průměru 60 a délce 70mm, zkusil bych to, o tomto rozměru nic hlasitějšího neznám.

uvezu i trochu vetsi valec, ale dokud neuslysim, neuverim. Zkusim se u nas zastavit kde by to mohli mit, ono neco je hlasitost v mistnosti (na pomerne hlasity poslech staci prekvapive malo Watiku) a uplne jine to je pak venku, neumim si predstavit ze tohle ozvuci prostor 50m kolem sebe (jinak to nema smysl do era cpat)...
Jak jsem psal, mam nedavnou zkusenost s repraky 2x15W na otevrenem prostranstvi a nic moc... Fyzika je neoblomna... leda by vymysleli nejaky supertrik...
Zkusime, poslechneme, uvidime.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 14:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak neverim uz dopredu - http://www.ihomeaudio.com/iHM61W/#tech_specs
hraje to z vestaveny Li baterky (jakapak se tam asi vejde), tudiz dostupny vykon nulanulaprd, ani jsem se nikde nedopidil informace o vykonu repracku, o tom taktne vyrobce mlci, frekvencni rozsah taky radsi nepise...
Jo, lepsi nez chrchlaky v notesu, to nejspis jo, ale na slusny a dostatecne silny zvuk to nebude.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2012 20:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Dejfaku, třeba ti to trožku zuží výběr možných reproktoru.jen takové základní odrazové laické informace po ruzných pokusech z hovna udělat kuličku.
Bez pruměru--plochy membrány basy nebudou, bude to hučet, ale né basovat, nic mnoho na tom nezmění ani pokusy s basreflexem.

osobně bych se zaměřil na 4 ohmové reproduktory s vyšší citlivostí--třeba používané do automobilu, kdy jsou reproduktory samostatně--basový--středový, výškový.
nebo používané v basových bedýnkách k počítači

váhově jsou vcelku dobré s plastovým rámečkem---oválné, třeba z mazdy---ty levné typy jsou řešené jako širokopásmové---uprostředb membrány mají takový trychtýřek.

malý lehký magnet ti stačí---stejně budeš ten reproduktor krmit jen malým výkonem do 10ti W.Tam by se dalo experimentovat právě s nějakou šunkovou basovou bednou--reproduktorem a zesilovačem z ní.
počítači---z 220v tam bývá malý zesilovač na cca 12v ss

Docela ploché o větším pruměru jsou basové reproduktory z Oktávie.

osobně bych zajel na burzu do Kolbenky, páč tam koupíš na pokusnictví neuplné sestavy--nebo samostatné reproduktory za opravdu pár korun. Na zkoušku, jestli ten reproduktor není spálený stačí plochá baterka, pokud není, tak je slyšet po připojení plesknutí.

V lepších hifi bednách se většinou používají 8ohm reproduktory s lepším pruběhem křivky, ale nižší učiností---hlasitostí, kupuj jen 4ohm ,ty budou hrát hlasitěji a zkreslený pruběh tě pro tvé použití opravdu nemusí vubec zajímat.

Vubec se nezabývej mnohopásmovými auto reproduktory--budou těžké, naopak bych zkusil prehistorické repráky třeba z lampových rádii, nebo starých televizí--budou mít asi bleděmodrý rámeček.

hutných pevných basu ale nemáš šanci v žádném případě docílit, kdyby to šlo, tak notas nehraje tak jak hraje---chrchlá.

nepořeší to ani nějaký Bosse--v sestavě u malých repráčku s neodym magnety bude stejně kuli basum těžká basová bedna---je to jen technologie malých prcku za mnoho peněz pro uživatele, kteří věří, že bose hraje dobře i když je vše malé--hraje to hnusně, jen nejlíp ze všeho, co je malé :D

Osobně bych si pořídil basovou nahrávku--pořešil to jako přenosný zesik a vyrazil na burzu zkoušet repráky---ideálně z krabicí od bot s vyřízlou dírou, do které ten reprák zastrčíš---tak nějak už stačí, na repráku bez ozvučnice nepoznáš nic a pokud máš vizi, že jen nějak přišroubuješ do letadla reproduktor, tak to raději zastav dřív, než vyházíš peníze oknem--bez ozvučnice to basovat nebude a bez basu to bude chrchlátko i s reproduktorem o pruměru kilometr.

Osobně bych menší model koncipovat takto--od centroplánu dozadu bud celý potažený balzou, nebo zevnitř na příčkách nalepený depron.

žádné táhla, ale lanovody, aby šla zadní část trupu využít jako uzavřená reprobedna, podle rozměru trupu v těžišti umístěný reproduktor.
Příloha:
repro.jpg
repro.jpg
[ 54.17 KiB | Zobrazeno 3564 krát ]

Příloha:
repro.jpg
repro.jpg
[ 54.17 KiB | Zobrazeno 3564 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 0:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Podle toho nákresu by zvuk nešel ven ale dovnitř letadla.
A potřebuji komplexní zvuk nejen basy, což v tomhle průměru nebude problém.
Ale ten zvuk dovnitř to nebude to pravé.
Je mi jasné že musím shánět 4ohmové a repro s co největší citlivostí db
Prolézal jsem i Hifi fora a dopisoval si z výrobcem reprosoustav.
V té velikosti co mám, tak ten repráček co je k tomu je tak nej co se tam dá dát.
Ještě laškuju s těma vejškáčema dopředu a dozadu v přídavných nádržích, aby to bylo slyšet aspoň dál jak na 15m
Dobré repráky jsou s neodynovými magnety, ty jsou lehčí jak klasické.
A to je vše.
Aby to mělo zvuk motoru tak jedině větší repro, nejlépe do konstrukčního éra.
To tu všechno bylo napsáno a je mi to jasné.
Bohužel konstrukční éro takové velikosti na větší repro nemám.
Tak to zkouším s těma malíma, aspon že by to bylo slyšet na popojíždění a jako taková lehká kulisa při průletu.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 5:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dejfak píše:
.... laškuju s těma vejškáčema dopředu a dozadu .....

vejsky nee; stredy, ty budou trochu slyset, vejsky zanikaji - jsou vic smerovy, zkus si to pred reprobednou, vytoc vejsky, stahni basy a pochoduj vlevo-vpravo... Stredoton tak do 6kHz bych rekl ze musi stacit, basak otevreny pod ero, aby nefunel do kabiny.
Aby nekdo nerekl ze tu jen teoretizuju a placam - mam v planu "nejak" ozvucit 1,6m dvoumotora, zatim jsem zvuk motoru vzdal a chci tam alespon kulomety, trup bude bubinek a mlatit do nej bude nejaky udelatko, uz jsem to na podobne "malym" eru videl a slysel, je to slusny a za malo...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 7:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2716
Bydliště: Ústí nad Labem
jyrry : Kamarád něco takového zkoušel; jde to, ale efekt docela kazí rozběh a doběh motoru pohánějícího ono udělátko. Zkus předem myslet na tenhle efekt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Ohľadom malých modelov: aj toto mám ozvučené. Hmotnosť audiosystému je do 200g, výkon 20W, zvuk nezaostáva za väčšími modelmi.
http://www.rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=2350


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ozvučení el.letadla spalovákem
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2012 7:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
http://www.modelsoundsinc.com/catalog_sound_systems.htm
tohle znam, jen mne "trochu" odradila cena ... ale lepsi to nebude... bez dolacu nejsou kolace :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 347 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz