Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Problem se zprovoznenim GPS trackeru
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 23:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2013
Příspěvky: 68
Ahoj, mohl by mi prosim nekdo poradit?
Koupil jsem na ebay takovyto GPS tracker:

http://aukro.cz/gps-tracker-gps-gsm-vyh ... 52559.html

A nejde mi zprovoznit. Da se na nej dovolat, dokonce to i zvedne a zapne se vestaveny mikrofon, ale nereaguje na zadne SMS, ani nejde vyhledat dle navodu na vyrobcem urcenem webu.

Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 23:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Jsi si jistý, že to zařízení obsahuje GPS přijímač? Ani v technické specifikaci o něm není zmínka.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 23:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
Zkus ho resetnout. V zakladu by nemel zvedat telefon pro odposlech, ale tipnout a poslat zpet smskou polohu. Nemam tento, ale velmi podobny s registraci na gps228 nebo tak neco.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 23:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2013
Příspěvky: 68
JosefSvejk píše:
Jsi si jistý, že to zařízení obsahuje GPS přijímač? Ani v technické specifikaci o něm není zmínka.


No, priznam se, ze po precteni ruznych prispevku uz o tom nejsem taky presvedcenej, ale zatim jsem se nedostal ani k tomu aby mi to poslalo alespon souradnice ziskane pomoci GSM.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 23:41 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2013
Příspěvky: 68
Marena píše:
Zkus ho resetnout. V zakladu by nemel zvedat telefon pro odposlech, ale tipnout a poslat zpet smskou polohu. Nemam tento, ale velmi podobny s registraci na gps228 nebo tak neco.


No to je prave to co nevim jak se dela. Nekde jsme videl, ze se tam posle SMS #factory, ale to neudela nic.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.04.2014 23:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Třeba tady už pro jistotu není o GPS ani zmínka. A cena $14 i s poštovným tomu asi odpovídá. 8O

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 0:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
proč nekontaktuješ prodejce??? Tím bych začal.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 6:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2013
Příspěvky: 68
Beep píše:
proč nekontaktuješ prodejce??? Tím bych začal.


To jsem udelal. Ale kupoval jsem to na ebay z nejakeho cinskeho obchodu a zatim mi neodpovedeli.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
Přesně tenhle si pořídil jeden kolega modelář, není v tom GPS a je prakticky k ničemu :(

_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 9:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.12.2013
Příspěvky: 68
Děkuju všem za příspěvky. Bohužel si musím přiznat, že jsem koupil blbost a nebudu se s tím dál trápit. Mohl by mi tedy prosím někdo poradit nějaký cenově příjemný ale plně funkční GPS tracker? Mé základní požadavky jsou: malá velikost a váha, smysluplné zprovoznění a rozumná cena.
Dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 11:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
JosefSvejk píše:
Jsi si jistý, že to zařízení obsahuje GPS přijímač? Ani v technické specifikaci o něm není zmínka.

Ono asi tam v popisu bylo (záměrně?) vynechané písmenko? GPRS -> GPS ???

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 11.04.2014 21:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Thomass4841 píše:
Mé základní požadavky jsou: malá velikost a váha, smysluplné zprovoznění a rozumná cena.
Dík


Blbnu ted taky s myšlenkou, pořídit nějaký dohledávač, bohužel i u těch větších jsou ty recenze takové--na prd, pak jsem četl nějaký článek, kde testovali dohledávač gps na dohledání kola, přivázali ho ke sloupu a čekali a pak když ho konečně někdo ukradl hledali, dovedlo je to na přibližnou lokalitu, ale z kterého barálku-činžáku v okolí šel signál už detekovat schopni nebyli a nějaký další pomocný systém, který měl to místo upřesnit házel bludy.

Moje osobní zkušenost i s gps signálem přez mobil--v panelákové zástavbě mi to detekuje asi nějakým odrazem panelák naproti--opakovaně, vždy stejně, jedu svoji ulicí, když vlezu do svého vchodu, hodí to signál na protější panelák--cca 100m jinam.

Osobně to vidím na systém hrubého dohledání GPS spíš přez nějakou mobil--mobil aplikaci a na detailní dohledání by to spíš chtělo ještě něco co komunikuje--detekuje přímým měřením dosahu--osobně mám dobré zkušenosti i s dohledáním modelu pomoci síly signálu na anténkách 2,4 v rámci telemetrie, byl zde na muj dotaz v jiném vlákně i odkaz na systém :

https://www.indiegogo.com/projects/marc ... ing-system

bohužel to nemá pro českou republiku homologaci, je to drahý, ale určitě funkční.

uměl bych si představit, teda pokud to tak jde, že to aktivuje až fail save v případě ztráty signálu, po vypnutí vysílačky.

S tou homologací je to blbý, v mém případě--moooožná někdy mi ulétne větron to považuji za zbytečné dráždění hada bosou nohou, létat ale coptéru v řádu desetitisícu, asi bych toho hada s klidnou hlavou dráždil, páč o ničem jiném lepším teda potuchy ohledně dohledání nemám.

PS:párkrát jsemn dostal a nejen já pozvánku na místní stanici--policie česká, městská, vždy stejný problém--stání u popelnic na žluté čáře, vždy stejná odpověd--pánové, mám na výběr, bud vám zaplatit občas pokutu, nebo si na zadním parkovišti nechat ukrást, nebo vykrástz auto, páč to tam nejste v těch polích schopni ohlídat, co si myslíte a jak mě pokutou poučíte, nijak, já tam prostě parkovat budu. nikdy mi tu pokutu nedali a dnes už mi tam nikdo žádnou pozvánku na okrsek nedává a neviděl jsem tam lísteček ani u nikoho jiného, osobně si myslím, že když má něco určité opodstatnění, nakonec se k tomu přihlédne z lidského hlediska, i když to není v souladu s předpisy.

pro adminy----Osobně si myslím, že není nutné ten odkaz na ten u nás nehomologovaný systém mazat, muže sloužit i jako vodítko, jaký homologovaný pořídit u nás, navíc vysílač modela také není homologovaný, přesto je možné se o něm zmínit, že něco takového bylo, nebo je, občas to už s tím stihomamem opravdu přeháníte a ve finále vám tu zustane jen řešení Gamy ,Bety a všeobecně oblíbené SMETIŠTĚ.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz