Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 22:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Prorock píše:
Požadavek na AA je z důvodu snažší dostupnosti. Někde na nádraží zjistím, že mám vybitou baterku a můžu koupit AA - LiOnky tam těžko nabiju, ale zvážím to.

Tak záleží, jestli "na nádraží" znamená "po měsíci chození v pustinách", anebo "po víkendu". Jakože zásoba třeba čtyř náhradních 18650 váží srovnatelně s tou baterkou samotnou, takže jde plánovat dost dopředu a prostě je vzít s sebou. Třeba před časem jsme jeli na čtyřdenní výlet na kolech, bral jsem si náhradní baterky do světel, a nakonec jsem je nepoužil, protože na denní blikání i večerní souvislé svícení nám stačily každému dva články 18650.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 7:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ak chceš silné LED svetlo, napájaniu 2 x 18650 sa nevyhneš.
Je ale problém na ebay objednať 2 x toto https://www.ebay.com/itm/Cylindrical-Ty ... SwhMFZr7X2 ? Potom si na stanici kúpiš 6 ks AAA, napicháš ich tam a frčíš ďalej. Zásoba energie 6 ks AAA bude určite lepšia ako s nejakými 2 ks AA.
Mne sa tie batérie 18650 v tom svietidle páčia. A rozdiel medzi napájaním 2 ks 18650 a 1 ks 18650 je na svietivosti a výdrži obrovský.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 7:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Proč by silné LED světlo mělo znamenat 2S napájení? Dopředný proud bílé LEDky je okolo 3.3 V maximum (CREE XM-L2 má cca 3.4 V při limitním proudu 3 A), napětí skoro vybité 18650 je cca 3.6 V, ztráta napětí na synchronním step-down měniči je zanedbatelná.

Ono se stačí podívat, jak vypadají běžně prodávané baterky napájené dvěma 18650: typicky jsou zapojené _paralelně_.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 8:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
... mal som doplniť svoj príspevok, ale urobím to teraz.
Ja nepíšem o nejakých HI-tech baterkách od 1000 Czk, vyššie. Píšem o baterkách okolo 20 dolárov objednávaných prevažne z Číny.
Neviem, prečo je to tak, ale mám 2 batérie s T6 čipom, jedna napájaná 2 x 18650, jedna napájaná 1 x 18650. Tá druhá svieti oproti tej prvej ako detská hračka.
Treba si uvedomiť, že číňan tam použije menej kvalitnú elektroniku, šuntové baterky a bohvie aká je tam regulácia. Myslím, že to je hlavná príčina. Ale zase za tie prachy /do 20 doláčov/ sa to oplatí, hlavne to treba poctivo vybrať.
Na druhej strane určite bude kvalitná baterka, rádovo 80-100 eur lepšie svietiť na 1 kvalitnú 18650. Ale ak zoberieme pomer cena/výkon, tak nech sa už každý sám rozhodne.
Mimochodom, ja keď nabíjam tie 18650, tak v tej baterke, kde sú dve, tak jedna má vždy kľudne aj pod 2 volty a tá druhá okolo 3. Nejako to neriešim, ale snažím sa ju už nabíjať častejšie. Na nej sa ťažko pozná, že už je vybitá, lebo stále svieti dostatočne.
Takto funguje už vyše roka, niekoľko mesiacov bola dokonca v denno dennej prevádzke keď som ju požičiaval na nočné stráženie stavby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 10:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
No vždyť jo, mezi těma čínskýma baterkama jsou fakt rozdíly. Třeba ta LZZ-186 co píšu výš dává skutečně těch 1.8 A. A vedle toho jsem měl ještě jednu ruční (ne čelovku), na které psali že na maximum má 2.4 A, což podle mých měření nemá ani náhodou (tak 0.7 A), a podle toho taky svítí. Měl jsem v ruce několik čínských baterek (cca 10 různých typů) s CREE XM-L, a fakt není pravidlo, že baterka na dva články by snad měla obecně nějakou lepší elektroniku. A z těch několika dvoučlánkových jsem nepotkal žádnou, která by ty dva články měla sériově. Jistě jsou, ale je potřeba na to dát pozor při nákupu.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
No čím dál tím víc se mí zamlouvají ty svítilny na Li-Ionky. Nejvíc mě štve, že zoomovatelná svítilna na Lionku Fenix FD30 nemá nabíjení usb konektorem, takže jedině na nabíječce. Ty nezoomovatelné mají nabíjení přes usb konektor, ale nevím jestli ten zoom můžu oželet. Jinak se mi zamlouvá asi nejvíc ta značka Fenix. Nitecore je trochu dražší, nemá zoomy ten nejnižší režim je podle mě až moc nízký - 1 lumen.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 12:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
Prorock píše:
No čím dál tím víc se mí zamlouvají ty svítilny na Li-Ionky. Nejvíc mě štve, že zoomovatelná svítilna na Lionku Fenix FD30 nemá nabíjení usb konektorem, takže jedině na nabíječce. Ty nezoomovatelné mají nabíjení přes usb konektor, ale nevím jestli ten zoom můžu oželet. Jinak se mi zamlouvá asi nejvíc ta značka Fenix. Nitecore je trochu dražší, nemá zoomy ten nejnižší režim je podle mě až moc nízký - 1 lumen.


Stejně na náhradní baterky budeš potřebovat nějakou krabičku, tak co rovnou powerbanku, kde můžeš nabíjet 1-4 18650 (každá šachta nabíjí samostatně) z USB.
https://www.ebay.com/itm/TOMO-S4-18650-Li-ion-Battery-Charger-Power-Bank-DIY-Mobile-PowerBank-Dual-Output/222648470713?hash=item33d6e20cb9:m:mXISMeWIOME6Q38SXrMqGXw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
No koukám na světelný tok u mojí současné svítilny Ansmann s X2 diodou a je to 12 lumenů, což mi ve většině situací stačilo.- https://svitilny.heureka.cz/ansmann-x2- ... e/#section . Fenix FD20 na 2AAčkové baterie má maximum 350 lumenů, nedovedu si představit situaci kdy bych 17 krát větší výkon potřeboval. Tedy si ani nedovedu představit, kdy bych využil výkon kolem 1000 lumenů u svítilen s Lion akumulátorem ... je v tom nějaký fígl ??

http://www.svitilny-fenix.cz/produkt/za ... enix-fd20/

Ono zase pořizovat domů další nabíječku a další druh baterek je trochu zbytečné. Tedy akumulátory 18650 už mám ve Futabě, kde je nabíjím modelářskou nabíječkou, což bych mohl dělat opět přes adaptér, ale je to trochu zdlouhavé no..no šlo by to také.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 16:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Prorock "... je v tom nějaký fígl ?? ..." JE
1) Fenix FD20
- LED Cree XP-G2 S3 s životností 50 000 hodin
- Díky elektronice s konstantní regulací proudu(SPÍNANÝ MĚNIČ) poskytuje stálý světelný výkon
_(=KONSTANTNÍ PROUD LED) i při snižování napětí v bateriích (při jejich pozvolném vybíjení)
Čtyři režimy výkonu:
měřeno s NiMH akumulátory s kapacitou 2500 mAh: 350 lumenů:(2 h - 3 W) -> 100 lumenů(7,5 h - 0.8 W)
-> 50 lumenů (16,6 hodin - 0.5 W) -> 8 lumenů (80 hodin)
měřeno s přibalenými alkalickými bateriemi: 350 lumenů (36 minut) -> 100 lumenů (4 hodiny)
-> 50 lumenů (12 hodin) -> 8 lumenů (55 hodin)
_Digitálně regulováno pro konstantní jas.
- možnost zoomování + celková kvalita provedení(Záruka pět let)
2) Ansmann X2 LED
0.5W LED, Orientační dosvit: 40m, Doba svícení: 20 hod, Svítivost: 20 Lumen (400 Lux) !ČERSTVÉ BATERIE !!!
_životnost LED cca. 10 000 h, jednoduché robustní provedení, příznivá cena, celková záruka 2 roky,


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 16:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Prorock píše:
Fenix FD20 na 2AAčkové baterie má maximum 350 lumenů, nedovedu si představit situaci kdy bych 17 krát větší výkon potřeboval.


Tak to já zase ano...

Na jednon bicyklu máme světlo 1 500 lumenů, na druhém 1 600. Je to krmeno z 2S2P liIon. Super. Jen s tím tak nějak nemůžeš na silnici. Zabili by tě.

Tady jsou v akci, foceno o půlnoci.

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/ ... 47663a.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 18:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
zdzd píše:

Tak to já zase ano...

Na jednon bicyklu máme světlo 1 500 lumenů, na druhém 1 600. Je to krmeno z 2S2P liIon. Super. Jen s tím tak nějak nemůžeš na silnici. Zabili by tě.

Tady jsou v akci, foceno o půlnoci.

https://s3.amazonaws.com/gs-geo-images/ ... 47663a.jpg


To už je ale spíš taková technická hračka ne? ve skutečnosti Ti stačí asi méně ne ??


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
Tak jsem byl v Kronium.cz v Showroomu se podívat na ty jejich kousky. Ten zoom je opravdu šikovná věc, asi do něj fakt půjdu... A vzhledem k tomu, že se dají nabíjet přímo jejich fenixácký Lionky usb kabelem, tak bych mohl i do toho modelu s LiOnkou :-) to ale uvidím...bude to dárek k Vánocům. jinak pěkné hračky no.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 20:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Prorock (kronium+LiIon+zoom=zaostřovací) == FD30 ? (kronium+LiIon+nabíjení usb) == RC11 ?
LiIon 18650 s vestavěným nabíječem a USB konektorem ?
Dobíjecí USB baterie Fenix 18650 2600 mAh (Li-ion)
Zdá, že svítilny Fenix předpokládají u LiIon článků vestavěnou el.ochranu (ochrana není součástí svítilny).
Dobíjecí baterie Fenix 18650 2600 mAh (ARB-L2) s ochranou (protected)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
guchar píše:
Zdá, že svítilny Fenix předpokládají u LiIon článků vestavěnou el.ochranu (ochrana není součástí svítilny).


u FD30 je napsáno, že má:
Inteligentní ochrana proti přehřátí.
Digitálně regulováno pro konstantní jas.
Ochrana proti náhodnému vložení baterie obráceně (přepólování).

což mi jako ochrana přijde..


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: LED svítilny
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 20:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
... vestavěnou el.ochranu (ochrana není součástí svítilny)... ochrany proti PŘEBÍJENÍ / NADMĚRNÉMU VYBITÍ


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz