Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: sob 11.01.2020 2:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
_ Obyčejný x-talem řízený budík (1x AA) s kontaktem na spínání bzučáku (transduktoru) jsem měl v textu
04.01.2020 16:10, taky. Kdysi byly za nějakých 20 Kč a stačilo jim i cca 0.8V měřil jsem čas chodu vybíječek 1.2V
Nakonec jsem tam ten odstavec smazal, nutná návazná elektronika to zbytečně komplikovala

_ U požadavku 10-ON 14-OFF to chce ciferník 24 hodin a nejde použít obvod spínající bzučák na cca 15 min
U těch 24 h by šla odmontovat minutová rafika a k hodinové dát kontakty SET a RESET ovládání klopného obvodu
Jenom mezi těmi ručičkovými strojky od šikmo-oček jsem neviděl 24h stroje. Coby lodní/military strojky/hodiny

24 Hour, Zulu, Military Time Quartz Clock Movement, Motor with Hands
https://www.ebay.com/itm/24-Hour-Zulu-Military-Time-Quartz-Clock-Movement-Motor-with-Hands-/220845019267
DIY Replacement Part AA Battery Wall Clock Movement 24 Hour Clock Movement
https://www.alibaba.com/product-detail/DIY-Replacement-Part-AA-Battery-Wall_1306962760.html
24 Hour Quartz Clock Movement - CM212
https://www.hswalsh.com/product/24-hour-quartz-clock-movement-cm212

_ Při rozumné ceně (pokud nevadí velikost) ten týdenní termostat pro kotel se vezme zapojí A je to
Nakonec dva alkalické D "buřty" (nebo něco nabíjecího) mohou být pro LED i termostat společné
AKCE Basetech TS108B 279,- Kč BYCH BRAL z fleku

_ Jaký je vlastně účel: zapojení 10 hodin a na zbytek dne vypnout napájení jediné led diody? K čemu slouží?
Jsou nějaká další omezení (podmínky) mimo: LED 20 mA napájení ze 2 ks AA ? (NAPĚTÍ U(led) = barva / typ)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: čtv 16.01.2020 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Těch 10/14 hod jsem odhadoval. Smířil bych se i s 12/12. I když původně jsem plánoval jinak. Omezení je jediné. Jde mi o to, aby to bylo co nejmenší. Téměř "mikro". Malá deska se součástkami a já k ní připájel napájení a výstup na diodu, maximálně dvě. Ale je to jenom taková myšlenka. Nejspíš právě kvůli složitosti to nebudu realizovat. I když stále je možnost nějak to udělat.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: čtv 16.01.2020 21:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.12.2017
Příspěvky: 129
Bydliště: ČR
Dobrý večer. Je těžké radit, když nechcete prozradit, k čemu to má sloužit. Zásadní problém je přesnost (pravidelnost spínání ve stejnou denní dobu). "Hrubý" časovač s miniaturními rozměry by se nejlépe realizoval jakýmkoliv mikroprocesorem v SMD provedení. Tonda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2020 1:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Myslím že náramkové hodinky POLJOT měly budík s mechanickým kontaktem
Impulz od něj by mohl překlápět řídící klopný obvod.
Ale pořád to řešení s uP na malém PCB je nejschůdnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2020 20:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Lioton píše:
Je těžké radit, když nechcete prozradit, k čemu to má sloužit.

Myslím, že to není až tak důležité. A proč jsem to nenapsal, má jediný důvod. Protože pak se tady bude řešit jak jsem to měl udělat jinak a proč to dělám takhle a pod.
Ta přesnost spínání není důležitá. To že jsem se dokázal smířit s časem sepnutí místo 10 až na 12 hodím o tom snad dost vypovídá.
Jde mi o to, aby to svítilo ve dne (proto těch původních 10 hod.) a v noci nesvítilo. Na přesném času sepnutí/vypnutí nezáleží. A aby se cyklus opakoval denně. Myslel jsem, že to půjde zadělat do nepatrně větší krabičky než ta, co je na tužkové baterie a opravdu jsem nechtěl supersložité programování, nebo zdroje a měniče, nebo co vlastně. Netušil jsem, že to bude tak složité a proto jsem se ptal.
Doufal jsem v nějaký odkaz na jednoduchý, už hotový obvod (neumím ho udělat) ke kterému to jenom připojím. Sám jsem nic takového zatím nenašel. Ale nic se neděje. Nejde o život.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: pát 17.01.2020 21:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Golfista píše:
Jde mi o to, aby to svítilo ve dne (proto těch původních 10 hod.) a v noci nesvítilo.


Za dne/noci nebo za světla/tmy? Záleží to na čase nebo na světelných podmínkách?

Protože to druhé je výrazně jednodušší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: sob 18.01.2020 2:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Vypínaní denním světlem má řada zařízení třeba solární svítilny do zahrady.
Stačí na to čidlo světla a jeden tranzistor. Chtít to řešit spínacím časovačem je příliš komplikované.

Věčná svítilna, 14. ledna 2007 v 0:26 | hawelson | SVĚTLO
http://hawelson.blog.cz/0701/vecna-svitilna
AA lze nahradit MiMH akumulátory, nebo při častější kontrole (zda netečou) "regenerovat" nenabíjecí alkalické

Jednotlivé solární (fotovoltaické) články se mi nedaří najít
Většina levných (cca 50 Kč) solárních světel je na jeden článek 1.2 V
Snad tahle by mohla vyhovět tvému požadavku 2 ks AA tahle z výprodeje
LED Solární svítidlo 2xLED/0,12W/2xAA 6500 K IP44
https://www.svet-svitidel.cz/solarni-led-svitidlo-2xled-0-12w-2xaa-6500-k-html/
(za pokus (po konci new year china) stojí čínské eshopy)

Tohle za neuvěřitelných 119 Kč, mimo další vymožeností je na !!! Li-Ion 3.7 V
LED solární svítidlo 20 3W se senzorem pohybu a soumraku - studená bílá
https://www.berge.cz/led-svitidla/led-solarni-svitidlo-20-3w-se-senzorem-pohybu-a-soumraku-studena-bila


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2020 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Právěže na čase.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2020 18:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Volnaskarsko uckarsky casovac by to zvladal, len to nie je uplne presne, muselo by sa to "poladit" a tiez by si to musel odpalit v case ked sa to "prepina" ... proste nema to absolutny cas, je to casovac v relativnom zmysle, proste naprogramujes mu 10 svietiacich hodin a 14 tmavych hodim a po nejakom case (napriklad ked vymlatis baterku) ti to trochu ujde a zase ho odpalis ked ma nastat zmena

netusim co presne chces dosiahnut, ale vie to ovladat servo, ma to logicky vystup, logicky vstup a ma to vystup s bipolarnym tranzistorom na max 0,5A, programuje sa to jetiboxom 64 programovych krokov, su tam skoky, podmienene skoky timeouty atd, takze tam ide urobit dost zlozity program


Přílohy:
t.jpg
t.jpg
[ 78.46 KiB | Zobrazeno 2421 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2020 19:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Golfista: "Právěže na čase." Dobře z hlediska ČASU je důležitý jen poměr ZAP. ku VYP. 10 ku 14 (12 ku 12),
nebo počátkky ZAP. a VYP. by měly nastat zhruba ve stále stejnou dobu HH:MM_
Nebo je podstatné bylo ZAP. bylo za tmy a VYP. za denního (umělého) světla?
On ani ten požadavek, ne příliš větší jak dvě AA, v žádné aplikaci (co mne napadají) se mi nejeví jako VÝZNAMNÝ.

_ Jen jinými slovy se na totéž už ptal zdzd .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: časový spínač, 3V/10hod
PříspěvekNapsal: ned 19.01.2020 20:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Napsal jsem to nesrozumitelně. Ano, by to mělo nastat stále ve stejnou dobu každého dne. Na přesnosti nezáleží.
Prosím nehledejte na co to mám. Moje nápady jsou někdy zvláštní, připouštím. A nechtěl jsem většinu času řešit proč to nedělám jinak a že je to blbost a pod. Děkuji.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz