Reklama

Pravidla fóra

Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 650 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 11.11.2017 22:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Měl bych (ode mě asi už opakovaný) zvědavý dotaz spíš z pohledu rekreačního elektrovětroňáře kterého ze všeho nejvíc baví lovit termiku (na zvlněný rovině, pořádný svah v okolí nemám) - které vrchlíky ve velikosti cca 4 metrů jsou opravdu ty pravé do termiky. Bez ohledu na pilotní náročnost, bez ohledu na cenu. Není totiž špatné mít nějaké vize byť do hodně vzdálené budoucnosti... :)

Videa na trubce, kde s modelem někdo na rovině krouží v termice bez motoru prokazatelně dlouhé minuty jsem asi ani neviděl, to jsou samé výpomoce od svahu.

PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 10:46 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (5)
V termice lítaj všechny vrchlíky. Podmínkou je, že tam ta termika musí být. I s malým Powerem od Opálů jsem si krásně v termice a na rovině zalítal. Z vrchlíků co jsem zatím mohl v termice vyzkoušet je to Fox 2,6 od Opale. Samba si ještě k pořádné termice nečuchla, tak nevím, ale lítat bude určitě. Menší Fox od Opale, hlavně z vypuštěným speedem lítá v termice taky dobře.
Nový Cross Alps bude taky lítat určitě dobře a navíc bude víc odolnější na sbalení v rozmydleném ovzduší o které není v termice nouze :) . Dle mého ani Nexus od Hackera by nebyla špatná volba. Základem je lítat, lítat a zase lítat. A když je možnost lítat s variem , tak ho používat.
Možná se ozve někdo jiný a dozvíš se o něco víc.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 11:23 
Mazák
Mazák

Venku je ošklivo a nelétavo, tak jsem si zase chvíli hrál a programoval vysílač. Dává hlášení o odjištění a zajištění háčku. Dále jsem přidal jeden mix, kterým je možno za letu trimovat stažení a nebo vytažení obou rukou současně.
Jako hlavní výhodu tohoto trimu vidím při zalétávání a nastavování optimální délky řidiček. Mix se ovládá levým posuvným potenciometrem (P6) a k jeho aktivaci slouží vypínač. Je na logické straně u kniplu výškovky. Při vypnutí vypínače ruce panáka automaticky přejedou do vychozí pozice. V jaké poloze je při vypnutí vypínače mixu ovladač P6 je jedno. Aktivace trimu je samozřejmě hlasem (trim ruce zapnutý) z vysílače ohlášena, jakož i jeho deaktivace (trim ruce vypnutý). Vše je ohlídáno funkcí, která nedovolí vysílač zapnout pokud není ovladač P6 v neutrálu a vypínač mixu v poloze vypnuto.
Trim je samozřejmě naprogramován jako globální to znamená, že při přepínání jednotlivých letových režimů (start, termika a akrobacie) se poloha natrimovaných rukou pilota nemění. Rozsah trimu je nastaven tak , aby ruce šly plnule nastavovat od neutrální (výchozí) pozice +-30mm.
Pro případné vážné zájemce jsem schopen vytvořit jakoukoliv hlášku do vysílače Jeti. Jedná se o soubor typu wav. Hlášky jsou namluveny stejným hlasem jako je originál od výrobce.
No teď ještě tento mix přenést do dalších modelů :D :D :D
Mám v plánu natočit nějaké krátké video :lol: :lol: :lol: , kde bych vysvětlil a ukázal rozdíl mezi singl a double skinem, aby případný zájemce viděl jak vrchlíky v reálu vlastně vypadají. Dále ukázat co je to speed a jak vlastně funguje. Nastavení vysílače v praxi a co dělaljí ruce panáka při pohybu kniplů, jak se nastavuje délka řidiček a další jiné vychytávky.
Dle mého je lepší věci vidět na vlastní oči, než o nich sáhodlouze psát :wink:

PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 16:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Tohle zhroucení vrchlíku mě ale přece jen trochu zaskočilo, asi jsem to s tím "Bez ohledu na pilotní náročnost" trochu přehnal, stres při lítání si užívám s vrtulníkem a stačí. Dole v komentáři vysvětluje firma Opale, že je to velkou turbulencí a ať příště lítá výš.

https://youtu.be/qWdKlybz6JE?t=110

PříspěvekNapsal: ned 12.11.2017 17:31 
Mazák
Mazák

Když na to koukám, tak pilot je docela odvážnej, tak jak mu to klaplo nad trávníkem, tak mu to klidně mohlo klapnout nad stromama a bylo by veselo. No a takový překvapení se stávají i při lítání v termice. Kroužíš stoupáš, vario libozvučně pípá. Najednou z ničeho nic prda. Zoufale taháš za kniply padáš a padáš. :lol: :lol: :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 650 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44