Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1505 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 101  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: stř 15.08.2018 21:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.6.2018
Příspěvky: 20
Pěkné záběry :)

Hele pánové - možná bych měl možnost půjčit traktorek na posečení plochy a tak se ptám:

1. má to cenu - tedy chodí tam vůbec někdo? (já celé léto laboruju s kotníkem, takže jsem vpodstatě nepohyblivý :( )
2. jak je to tam s kamením - když už bych ten traktůrek půjčil, tak bych mu nerad ublížil
3. jak je to tam se spalováky a přistáváním na kolečka

Mějte se.

MARIO


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: čtv 16.08.2018 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2013
Příspěvky: 307
Bydliště: Orlová-Lutyně
1. nevím, jestli tam někdo chodí. Tady se s tím nikdo alespoň z platících poslední dobou nechlubí. Já tam teď lítám cca 1 - 2x týdně k večeru... Kromě minulé neděle jsem tam nikoho nepotkal. Byli tam dva kluci z Orlové. Jeden z nich začátečník. Zmínil jsem se jim o fóru a platbách... tak je otázka, zda se alespoň příští rok chytnou.
2. na sečené ploše by už kamení nemělo být. Sekal jsem to už nejen já zahradní sekačkou a nevím o tom, že bych bral šutry. Jiná věc je mimo plochu. Čert ví, na co tam narazíš.
3. Pokud jde o spalováky, nevím o tom, že by tam někdy lítaly. Je to spíš na větroně a malé polystyrény... a heli, a kvadry... Nejbližší obydlí jsou cca 200 m na západ či jihozápad.. za cestou. Je otázka, jestli by to někomu přes den vadilo. A po 22. hod tam určitě lítat nebudeš. Pokud jde o podvozek. Pokud je tráva sečená, dalo se na podvozek přistát. Pokud je trochu vzrostlá, žačíná být problém, ale to bude asi všude. Tráva jak je teď asi nevadí na heli, kvadru a něco lehkého, co přistává pomalou rychlostí na břicho. Pokud se však jde na přistání s něčím, co má vyšší rychlost, tak nesečená tráva na Dinu je problém. Zbytečně to ošlehá křídla.
A ještě jedna věc. Otázka, jak to tam bude za nějaký ten rok. Okolí plochy zarůstá čím dál více... křoviny, stromy... a to zkracuje prostor pro přistání pokud se jde na přistání rychle a ne příliš strmě.

_________________
TARANIS Q7; ARRIS 250B drone; F22 Raptor parkjet :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: ned 19.08.2018 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
okolni vegetace se obcas kacela, podle toho jak prekazela pri pristani.
okolni plochy obcas cas od casu nekdy poseka OKD, otazkou je, kdy ..

kameny na plose nejsou zadne
pristani s podvozkem neni problem (pokud je poseceno)

_________________
Stoupak.cz - Portál pro všechny větroňáře, házedláře a jiné maníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2011
Příspěvky: 909
Bydliště: Havířov
Obrázky: 8
Po několika měsících jsem zavítal sem, když už ne na letiště. Pročetl posledních pár stránek a ze všeho nejdřív vyjadřuji PODĚKOVÁNÍ KLUKŮM ZA POSEKÁNÍ, POHRABÁNÍ A VEŠKEROU ÚDRŽBU. Chystal jsem se urvat někde volné odpoledne abych se tam podíval a hrozil jsem se, co mě čeká za džungli, takže mi spadl opravdu kámen ze srdce. A potěšilo mě to, takže díky všem, kdo se na tom, že Dino nezpustlo podíleli jakkoli, pracovně či finančně.

Aleš měl pravdu v tom, že mi opravdu nezbýval čas na to se letišti věnovat tak jako v předchozích letech, kdy jsem ho párkrát do roka sekal, maloval pražce, kácel stromy a podobně. Vysílačku jsem letos měl v ruce na jedné soutěži v Hořicích a pak jen když jsem z ní při stěhování utíral prach :(

Rekonstrukce baráku a stěhování je za mnou, takže snad už opět budu moci přispět svou troškou do mlýna k údržbě.

A ještě doplním odpověď na dotaz Mariovi - spalováky tam měly v začátcích létání zakázáno, ale od té doby, co se k zemi poroučelo obydlí hned pod plochou už to asi není tak horké. Je fakt, že spalovací provoz tam nikdy žádný nebyl, takže nevíme, jestli to teď někomu bude vadit. Takže jediný způsob jak to zjistit je zkusit to. Doporučoval bych nelítat moc na západ, jih a východ by měl být O.K. Sever je kvůli stromům letově stejně dost nevhodný.

To Maverick - co se týče náletového porostu okolo plochy, tchán minulý týden nabrousil řetěz na motorovce, takže řešení by bylo ;)

_________________
Nahoru to padat nebude a dole to najdem.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: ned 26.08.2018 20:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.4.2016
Příspěvky: 88
Bydliště: Rychvald
Zdravím pánové,
Jsem z Rychvaldu. Nebude se někdo vyskytovat na letišti v tomto týdnu? Nikdy jsem tam nebyl a tak bych uvítal někoho kdo ví jak to tam chodí. Příspěvek na provoz beru jako samozřejmost.
Dík za info.

_________________
JETI DUPLEX DC16 II a různé poletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 18:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2013
Příspěvky: 307
Bydliště: Orlová-Lutyně
marcels píše:
Zdravím pánové,
Jsem z Rychvaldu. Nebude se někdo vyskytovat na letišti v tomto týdnu? Nikdy jsem tam nebyl a tak bych uvítal někoho kdo ví jak to tam chodí. Příspěvek na provoz beru jako samozřejmost.
Dík za info.

Předpokládám, že se tam objevím v úterý cca po 18. hod.

_________________
TARANIS Q7; ARRIS 250B drone; F22 Raptor parkjet :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 18:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2013
Příspěvky: 307
Bydliště: Orlová-Lutyně
draceq píše:
Po několika měsících jsem zavítal sem, když už ne na letiště. Pročetl posledních pár stránek a ze všeho nejdřív vyjadřuji PODĚKOVÁNÍ KLUKŮM ZA POSEKÁNÍ, POHRABÁNÍ A VEŠKEROU ÚDRŽBU. Chystal jsem se urvat někde volné odpoledne abych se tam podíval a hrozil jsem se, co mě čeká za džungli, takže mi spadl opravdu kámen ze srdce. A potěšilo mě to, takže díky všem, kdo se na tom, že Dino nezpustlo podíleli jakkoli, pracovně či finančně.

Aleš měl pravdu v tom, že mi opravdu nezbýval čas na to se letišti věnovat tak jako v předchozích letech, kdy jsem ho párkrát do roka sekal, maloval pražce, kácel stromy a podobně. Vysílačku jsem letos měl v ruce na jedné soutěži v Hořicích a pak jen když jsem z ní při stěhování utíral prach :(

Rekonstrukce baráku a stěhování je za mnou, takže snad už opět budu moci přispět svou troškou do mlýna k údržbě.

A ještě doplním odpověď na dotaz Mariovi - spalováky tam měly v začátcích létání zakázáno, ale od té doby, co se k zemi poroučelo obydlí hned pod plochou už to asi není tak horké. Je fakt, že spalovací provoz tam nikdy žádný nebyl, takže nevíme, jestli to teď někomu bude vadit. Takže jediný způsob jak to zjistit je zkusit to. Doporučoval bych nelítat moc na západ, jih a východ by měl být O.K. Sever je kvůli stromům letově stejně dost nevhodný.

To Maverick - co se týče náletového porostu okolo plochy, tchán minulý týden nabrousil řetěz na motorovce, takže řešení by bylo ;)


To je na osobní setkání a pouvažování na místě, co by se dalo udělat nebo mělo. pokud jde o to sekání stromů či křoví.

_________________
TARANIS Q7; ARRIS 250B drone; F22 Raptor parkjet :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 19:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Že by se Dino zase rozjelo ? :mrgreen:

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2013
Příspěvky: 307
Bydliště: Orlová-Lutyně
Dnes byl plochu "zkontrolovat" a polítat "marcels".
Samokřídlo lítalo krásně.

_________________
TARANIS Q7; ARRIS 250B drone; F22 Raptor parkjet :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 20:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Hmm Hmm , se budu muset někdy stavit ...

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 20:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.4.2016
Příspěvky: 88
Bydliště: Rychvald
Tak jsem se připojil k platícím uživatelům Dinoletiště. Taky jsem přispěl. Je to tam fajne :D

_________________
JETI DUPLEX DC16 II a různé poletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: stř 29.08.2018 10:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
Děkuji, příspěvek dorazil ... Zapsáno do tabulky

_________________
Stoupak.cz - Portál pro všechny větroňáře, házedláře a jiné maníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 16:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.4.2016
Příspěvky: 88
Bydliště: Rychvald
To: maverick68,
Tak jsem zjistil že se mi sekačka vejde do auta. Takže bych se k tobě mohl přidat. Jen se domluvit. Ve dvou to půjde lépe. :D
Než to vyroste pak to bez traktoru nedáme.

_________________
JETI DUPLEX DC16 II a různé poletuchy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: čtv 30.08.2018 17:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2013
Příspěvky: 307
Bydliště: Orlová-Lutyně
marcels píše:
To: maverick68,
Tak jsem zjistil že se mi sekačka vejde do auta. Takže bych se k tobě mohl přidat. Jen se domluvit. Ve dvou to půjde lépe. :D
Než to vyroste pak to bez traktoru nedáme.

Zatím bych to viděl dle počasí a času na sobotu dopoledne.
Napiš mi do SZ telefon. Ozvu se v pátek večer a domluvíme se.

_________________
TARANIS Q7; ARRIS 250B drone; F22 Raptor parkjet :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dinoklub-Dinoletiště 3
PříspěvekNapsal: pát 31.08.2018 6:49 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 594
Bydliště: Orlová - Lutyně
Obrázky: 0
Zdravím pánové :). Moc se omlouvám, ale zatím jsem neměl čas dopravit na letiště zahradní traktor a pokosit ho. Nedávno jsem jel kolem tak jsem ho zkontroloval. Naštěstí pro nás sluníčko poslední dobou pěkně pražilo a tráva od mého posledního sekání moc nepovyrostla :).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1505 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 101  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Joker a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz