Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 14.11.2021 20:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 562
Bydliště: ostrava-poruba
Obrázky: 0
Ahoj no tento rok to asi už nestihneme. Furt fouka a už je kosa u vody. :(


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2021 15:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Ahoj synci.
Tož u mě je to asi tak.
Coby penzista ráno vstanu, mrknu z okna a když nefouká, beru do ruky érečko, přes rameno vysílač a už si to šinu na jeden ze dvou plácků které mám asi tak 5 min. volné chůze daleko (Poruba 8 obvod).
Dám dva lety po 12 min. Celý den mám potom skvělou náladu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2021 15:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 483
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 1
Paris Ivan píše:
Ahoj synci.
Tož u mě je to asi tak.
Coby penzista ráno vstanu, mrknu z okna a když nefouká, beru do ruky érečko, přes rameno vysílač a už si to šinu na jeden ze dvou plácků které mám asi tak 5 min. volné chůze daleko (Poruba 8 obvod).
Dám dva lety po 12 min. Celý den mám potom skvělou náladu.


Ahoj Ivánku náš :D Při vší úctě, toto beru jako provokaci :lol: Opatruj se. L.

_________________
Když jde všechno proti tobě, pamatuj, že letadlo vzlétne vždy proti větru a ne s větrem. H.Ford.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.11.2021 20:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Ahoj.
Ještě trochu k tomu modýlku (tak mu říkám).
Je v této řadě druhý. Má řízena motor, křidélka, výškovku a směrovku.Serva HXT 900 9ti gramová. Je celý z polystyrenu, baterka, tříčlánek.
Hmotnost 230 g, takže mi soudruzi z EU i se svými směrnicemi můžou vlézt na záda.
První modýlek nalétal letos 36 hod. Tento druhý od září, už 6,5 hodiny
Ivan


Přílohy:
038.JPG
038.JPG
[ 116.95 KiB | Zobrazeno 5721 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.11.2021 14:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 483
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 1
Paris Ivan píše:
Ahoj.
Ještě trochu k tomu modýlku (tak mu říkám).
Je v této řadě druhý. Má řízena motor, křidélka, výškovku a směrovku.Serva HXT 900 9ti gramová. Je celý z polystyrenu, baterka, tříčlánek.
Hmotnost 230 g, takže mi soudruzi z EU i se svými směrnicemi můžou vlézt na záda.
První modýlek nalétal letos 36 hod. Tento druhý od září, už 6,5 hodiny
Ivan


Ahoj. To říkají ti praví organizovaní, co nemuseli dělat licenci a dostali jen QR kód k nalepení :D :D

_________________
Když jde všechno proti tobě, pamatuj, že letadlo vzlétne vždy proti větru a ne s větrem. H.Ford.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 26.11.2021 19:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Ahoj kucí.
Trochu to uvedu správným směrem.
Kdysi, když modeláři chtěli začít soutěžit, muselo se začít organisovat.
K soutěži byl přijat po tech. přejímce model, který splňoval stavební pravidla dané kategorie.
Součástí přihlášky bylo i prohlášení soutěžícího, že model postavil vlastnoručně.!!!
Licence soutěžícího sestávala z kodu obsahujícího číslo klubu, podle okresů a č.člena klubu.
Tato licence měla u volných kategorií určenou velikost, typ písma a umístění na všech oddělitelných částech modelu. Něco jako SPZ na autě.
Ještě dnes si pamatuji svou první licenci OK-1-430 To jsou vzpomínky na r.1964
Dnes v době compjůtrů je vše ještě jednoduší. V generátoru QR codu si ten štítek vytvořím sám během minuty jakkoli velký, vytisknu a herkules to jistí.
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.12.2021 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 562
Bydliště: ostrava-poruba
Obrázky: 0
Ahoj kluci ,přeji Všem pěkne a klidne Vanoce. :wink: Alonzo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 30.12.2021 15:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 483
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 1
Ahojte i od mě. Hezké Vánoce už vám asi popřát nestihnu, ale aspoň doufám, že jste měli nadílku spravedlivě, podle vašich zásluh. :D
Tak ať ten Nový rok 2022, když už nebude lepší, aspoň není horší, než byl tento! Pevné zdraví všem. L.

_________________
Když jde všechno proti tobě, pamatuj, že letadlo vzlétne vždy proti větru a ne s větrem. H.Ford.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 23.05.2022 18:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 562
Bydliště: ostrava-poruba
Obrázky: 0
Ahoj kluci modelaři. Dlouho tady nikdo nic nenapsal , žijete někdo ? :lol: Chodite ještě pouštět letadylka nebo už jste to zabalili. Ja osobně jsem ještě nebyl. Ale byl jsem parkrat s lodičkou na porubskem rybniku. Měj te se pěkně. Letu zdar. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2022 11:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 483
Bydliště: Ostrava-Poruba
Obrázky: 1
Příloha:
20220604_092247.jpg
20220604_092247.jpg
[ 51.71 KiB | Zobrazeno 2931 krát ]

Příloha:
20220605_101138.jpg
20220605_101138.jpg
[ 134.23 KiB | Zobrazeno 2935 krát ]

Ahojte úderníci. Hlásím bez mučení zběhnutí k loďařině. Uvidíme, jestli jde jen o chvilkové pomatení smyslů, ale zatím se mi to líbí moc! Ani nevím, jestli sem tudíž ještě patřím, nebo mám přesedlat na jiné vlákno :D
Ve finále mě vlastně ale postrčila osoba, kterou nemůžu jmenovat, protože by se mohl Alonzo urazit. Takže já za nic opět nemůžu. Ale u vody je s tím heblem prostě krásně, to mi nevezmete..
Opatrujte se, Ahoy! L.

_________________
Když jde všechno proti tobě, pamatuj, že letadlo vzlétne vždy proti větru a ne s větrem. H.Ford.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 13.06.2022 14:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 143
Ahoj
tak co chlapi, chodíte někdo lítat nebo k vůli ,,drahotě"jste se na to vykašlali? Tak napište kdo byl včera Lítat :D Tak uspěšné vzlétnutí a přistání.Čus 8O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.06.2022 13:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Ahoj,
Tak tolik co za posledního půl roku jsem nikdy v životě nenalítal za celý rok.
V Porubě je dost míst a příležitostí pro naše hoby. :D :D Klidně se o své poznatky podělím.
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2022 8:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 562
Bydliště: ostrava-poruba
Obrázky: 0
Ahoj Ivane, tak jsme radi že aspon Ty litaš jak Ti to čas a počasi dovoli. Jak už jistě viš tak ja a Lolin jsme přešli na lodičky a to diky tomu že neni moc vhodnych ploch tady v Porubě na litani. Kde by se nepletli chodci a cyklisti a mněli jsme klid na naš koniček. Tak jestli mužeš tak prosim napiš mista k litani. Radi by jsme toto leto šli aspon parkrat do vzduchu. Měj se pěkně a letu zdar . Alonzo .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2022 11:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.1.2011
Příspěvky: 524
Bydliště: Ostrava-Poruba ČR
Ahoj.
Hned z kraje musím přiznat, že moje lítání a to myslím od října loňského roku se odehrává převážně s čtvrtkilovými modýlky.
Nějak jsem v nich našel zalíbení. Převážně chodím lítat ráno kolem 7 hodiny nejlépe za bezvětří nebo mírném vánku.
V zimě kolem 8 hodiny a tam bych to bezvětří ještě zdůraznil.
Míst kam chodím je několik, fotbalové hřiště v Pustkovci, plácek před kostelem v Pustkovci, nebo profláknuté Padělky.
Nejčastěji však chodím na neudržovanou louku nad hřištěm Erows a domovy pro seniory spíše až k nim, je tam příjezd autem.
O čase stráveném ve vzduchu hovoří údaj ve vysílači, se třemy modely po 15 min. na let, skoro 65 hod.
Zdravím Ivan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 27.06.2022 17:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 562
Bydliště: ostrava-poruba
Obrázky: 0
Ahoj, tak to Tě chvalim za neunavnou modelařskou činnost. A ja myslel čim starši modelař tak tim větši modely si pořizuje. Tak Tě chvalim že litaš ještě s malyma letadylkama. Měj se pěkně at se daři.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz