Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 20:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.10.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha, Letňany
No Tak na ty placy jsem tak trochu koukal, tu Prahu 8 docela vítám, znám to tam a tam je dost prostoru. Ten lesopark znám, uvažoval jsem o něm... tak před 3 rokama jsem tam někoho viděl, od té doby jsem tam nebyl, ale já zatím létám radši výš, pak mám víc času, kdybych pomotal prsty... :D tak zejtra klecany padaj (když je to tam rozoraný) a jedem se kouknout na točnou (momentálně jsem na P4) a to, že je Rimr "tam někde taky" se mi hodí, jednou asi budu docela rád za nějakou pomoc s turnigy t9x, protože to asi bude nejlepší varianta (levné, mnoho funkcí a rád se hrabu v HW), taky studuji SPŠE, takže je to trochu v oboru, rád se přiučím něco, co mě zajímá i mimo školu.

Díky za rady, asi se ještě zeptám konkrétně, do budoucna je ten lesopark ideální, je to kousek a je tam prostor, ale i teď bych se bál kvůli lidem okolo, zatím jsem rád na place sám (nebojím se o ostatní a jsem víc v klidu)

_________________
Když letím, jsem rád.
Když neletím, lepím.


Naposledy upravil kirisek95 dne ned 11.11.2012 19:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 03.11.2012 23:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
DAF píše:
Jako letňanský se obrať na letňanské. .


Jen se neboj, kdyby bylo jak radit, poradíme. Nebo myslíš, že si zalítá kolem Tesca? V Letňanech se lítat nedá, navzdory letňanskému letišti. Ten park je taky ničemu, lítat tam akro, byť EPP mi přijde pro někoho, kdo to neumí, jako úplně zcestnej nápad. Pořád bude mít nějaký čumily. A u nás kam chodím lítat je to totéž, před 1/4 rokem jsem chtěl aby vzali švagra a nevzali. Modeláři jsou jedna rodina ale lítat s nima nechtěj. :roll:

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 12:56 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.10.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha, Letňany
Tak dneska jsem byl v Klecanech a je to tam pro mě dostačující, takže asi tam... ale budu muset pořídit něco na 2,4Ghz asi turnigy t9x, protože na 35mhz se docela bojím, každou chvíli mám rušení, sice malý, ale pořád je to nepříjemné, tak díky všichni. :))

_________________
Když letím, jsem rád.
Když neletím, lepím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 13:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
V Klecanech jsem lítával ještě když tam nebyly ty paneláky ani Ahold - asi rok 99. To to tam ještě šlo. Když jsem poletoval EPP chodil jsem sem: 50°9'52.351"N, 14°27'43.353"E . Je to ale na start z ruky a přistát do pole. Jestli to ale chceš startovat ze země, lítal jsem o pár metrů dál: 50.165288,14.467245 (dej do google mapy). Startoval jsem i přistával s konstrukčním trenérem, jde to. Pokud budeš chtít pokračovat a mít větší modely, musíš nejdřív pořešt místo kde lítat.

Abych nezapomněl - pokud bys tam jel, musíš tam vjet ulicí Statková a potom se na všech odbočkách drž vpravo.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 13:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.10.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha, Letňany
No tak už to beru z ruky, známej chválil a říkal, že za "chvíli" to budu dávat i do ruky :D no tak zatím neplánuju nic většího a ty klecany mi na tohle zatím stačí :)

_________________
Když letím, jsem rád.
Když neletím, lepím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
AR1 píše:
DAF píše:
Jako letňanský se obrať na letňanské. .


Jen se neboj, kdyby bylo jak radit, poradíme. Nebo myslíš, že si zalítá kolem Tesca? V Letňanech se lítat nedá, navzdory letňanskému letišti. Ten park je taky ničemu, lítat tam akro, byť EPP mi přijde pro někoho, kdo to neumí, jako úplně zcestnej nápad. Pořád bude mít nějaký čumily. A u nás kam chodím lítat je to totéž, před 1/4 rokem jsem chtěl aby vzali švagra a nevzali. Modeláři jsou jedna rodina ale lítat s nima nechtěj. :roll:

Probůh, to je jasné, že nepůjde na parkoviště k Tescu, nebo k LIDLu. Ale předpokládal jsem, že vy jako místní mu řeknete, kam chodite. Já chodím buď na to pole u nás, nebo do Zdib. Na Zdiby jsem mu také dal odkaz, tam to pro bublinky je výborné, pro motoráky použitelné, pro velké motoráky nepoužitelné (zástavba kolem). Jinak vím, že kope, který je taky z Letňan, jezdí k Vinoři, což není zas tak daleko. Ty, pokud vím, jezdíš létat do Sedlece, ale to je klubové.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 16:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 404
Bydliště: Praha 8
AR1 píše:
Jestli to ale chceš startovat ze země, lítal jsem o pár metrů dál: 50.165288,14.467245 (dej do google mapy).


To jako že jsi startoval z toho nájezdu nad dálnici??

_________________
ex Modela T4, QB-15
Phoenix, DX6i, Easystar II, Blade Nano CP X


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 16:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
Pavle v klidu, já jsem tím chtěl říct, že v Letňanech se lítat nedá a tudíž mu konkrétně z Letňan neporadíme, dojet musí tak jako tak někam autem a to už je jedno jestli jede z Prahy 7-8-9-xx.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.11.2005
Příspěvky: 5337
Obrázky: 0
shrubber píše:
AR1 píše:
Jestli to ale chceš startovat ze země, lítal jsem o pár metrů dál: 50.165288,14.467245 (dej do google mapy).


To jako že jsi startoval z toho nájezdu nad dálnici??


Tak drsnej nejsem :D Z toho esíčka před nájezdem, je docela rozšířený. Lítal jsem tam s tímto http://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=30386 byl to můj první kostrukční model a druhý celkově a šlo to.

_________________
http://ar1.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 16:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 404
Bydliště: Praha 8
Já bych se teda docela bál kdekoli takhle blízko k dálnici. Ztratím kontrolu, vletím mezi auta, někdo to nabere v rychlosti 130 km/h a je průser jak mraky.

_________________
ex Modela T4, QB-15
Phoenix, DX6i, Easystar II, Blade Nano CP X


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 17:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 660
Bydliště: Sedlatice (Telč)
shrubber píše:
Já bych se teda docela bál kdekoli takhle blízko k dálnici. Ztratím kontrolu, vletím mezi auta, někdo to nabere v rychlosti 130 km/h a je průser jak mraky.


Byl jsem s kolegou, který vlastní větroňě ARDEA a vyplivnul mu signál na poli hned vedle dálnice (naproti AERA Vodochody) to byl adrenalin aby to tam nepadlo :cry: :cry:
nakonec to dopadlo dobře ale ta představa toho průseru
Vyhořel mu régl a šlo to ve spirále k zemi - i to se stává

_________________
Hitec Aurora 9
3DP mini, Loop a další


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2012 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
K tomu mostu, který vede odnikud nikam, o kterém se zde bavíte, se dnes už vlastně oficiálně motorovým vozidlem nedá dostat. Dali tam na příjezdovku od Ďáblic zákaz vjezdu všech mot. vozidel (kromě dopravní obsluhy a traktorů místního kulaka). Od Zdib tam je na cestě nějaká závora, a to samé jsem viděl i na příjezdu od Březiněvsi. Nosit to tak daleko v pazourách se mi nechce, nehledě na to, že mám také strach z té dalnice. Docela pěkně se dalo poletovat tady http://www.mapy.cz/#q=Zdiby&x=14.464917 ... 227_1&l=15 , "u plynu", trčí tam ze země nějaké trubky. Je tam i asfaltka, ovšem poměrně úzká na bezpečný start ze země. S větrákama to tam bylo přímo nádhera. Občas nějaký cyklista, případně venčič štěkavce domácího, ale jinak nic. Nad skládkou se dala chytit termika.
U toho mostu je plácek pěkný, ovšem mírně nakloněný a do zatáčky. Pokud by to bylo o kousek dál, dalo by se tam v poho startovat i s většími modely. Jaké by tam ale bylo na přistání raději nehodnotím, pro někoho může být i Ruzyně (pardon letiště V.H.) malá.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: pát 10.05.2013 21:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Víte někdo o místě k létání na Praze 6? ideálně někde v Šárce? bydlím kousek :) díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2013 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Relativně nedaleko (3 km po pokruhu):
www.sobinka.eu
Přímo kolem Šárky legálně lítat nelze, je to ochranná zóna Ruzyňského letiště, mohlo by tě to přijít na dost peněz.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praha a blízké okolí k létání
PříspěvekNapsal: sob 11.05.2013 18:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Žatec
Díky za tip, určitě se přijedu někdy podívat :) Jde mi o to, že jsem změnil práci a budu čekat 3 měsíce na nové služební auto :D Mám teď malého blejdíka mQX, tak s tím můžu kdekoli, ale třeba s Torem jsem našel hezký svah kousek od Jenerálky.

http://rcmapy.com/?locid=828 - na téhle mapě je to označené jako neoficiální místo, ten svah je kousek jižněji

Myslíš že by byl problém si tam Toro hodit? Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz