Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 709 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Pokud si dobře vzpomínám, chtěl jsi vyzkoušet papírový potah balicím papírem, nebo ne?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 17:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Což o to, to já bych i věděl, čím to potáhnout, ale nejdřív se v mém případě musí řezat :wink: . Líbilo se mi jedno křídlo, které dělal kdysi pepin. Měl klasicky říznuté křídlo, na náběžce měl uhlíkovou kulatinku, na odtokovce pásek uhlíku a celé to měl "zabalené" do Vliesu "namočeného" v laminátu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 08.12.2016 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
DAF píše:
Což o to, to já bych i věděl, čím to potáhnout, ale nejdřív se v mém případě musí řezat :wink: . Líbilo se mi jedno křídlo, které dělal kdysi pepin. Měl klasicky říznuté křídlo, na náběžce měl uhlíkovou kulatinku, na odtokovce pásek uhlíku a celé to měl "zabalené" do Vliesu "namočeného" v laminátu.

To jde IMO tezko udelat bez vakua. Takze ja bud papir, nebo balza a pak asi folie, neb pri laminaci bych hrozne ztezknul.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.12.2016 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak jen doufám, že by mohl stačit podtlak z vysavače. Při vyšším podtlaku, pomocí"lepšího" přístroje, by mohlo dojít k deformaci, která by mohla být trvalá. Pro tuto technologii by bylo třeba sehnat ještě tiskařskou fólii. To zatím nevím kde sehnat. Ještě tu je vekova technologie - tenký papír s Purexem. Ještě uvidím, co bude schůdnější. Z předchozích nedokončených projektů mi zůstaly ocasky. Třeba je použiju. S Luzrem jsem v kontaktu ohledně výřezů křídla.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2017 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
DAF píše:
Tak jen doufám, že by mohl stačit podtlak z vysavače. Při vyšším podtlaku, pomocí"lepšího" přístroje, by mohlo dojít k deformaci, která by mohla být trvalá. Pro tuto technologii by bylo třeba sehnat ještě tiskařskou fólii. To zatím nevím kde sehnat. Ještě tu je vekova technologie - tenký papír s Purexem. Ještě uvidím, co bude schůdnější. Z předchozích nedokončených projektů mi zůstaly ocasky. Třeba je použiju. S Luzrem jsem v kontaktu ohledně výřezů křídla.


Ahoj Pavle, tiskařského plechu pro vakuování netřeba. Zajeď do Kutila na Florenci a kup Durofol. Kdybys trval na tom tiskařském plechu, tak dej vědět, asi bych v komoře 1-2 pláty cca 70*70 vyštrachal.
Jinak obecně - jak to vidíte s oživením VDC? Byl jsem v neděli lítat v Líbeznici a přestože dost foukalo, tak i termika se dala nachytat a dost mne to navnadilo.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.03.2017 14:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
kope píše:

Ahoj Pavle, tiskařského plechu pro vakuování netřeba. Zajeď do Kutila na Florenci a kup Durofol. Kdybys trval na tom tiskařském plechu, tak dej vědět, asi bych v komoře 1-2 pláty cca 70*70 vyštrachal.
Jinak obecně - jak to vidíte s oživením VDC? Byl jsem v neděli lítat v Líbeznici a přestože dost foukalo, tak i termika se dala nachytat a dost mne to navnadilo.


No ja mám v plánu další dvě éra udělat VDC compatible... :)

Co se technologie týče, v posledních 2 měsících jsem zkusil ledaccos a

- vlies rozhodně ne - křídlo nijak nezpevní
- lisování s purexem jsem opustil, je to moc práce a výsledek nemusí být vždycky 100%
- zkoušel jsem taky laminovací folii (jak z laminovačky tak normální RC potahovací). To má to vadu že se mi nepodařilo ji aplikovat tak aby se tím "nesrovanala" klentba profilu do roviny (prostě to nažehlovaní profil 'vyžehlí').
- naopak jsem s překvapením zjistil, že opravdový kloboukový papír funguje a nekroutí

Takže aktualní technologie je XPS, kloboukový papír a barevná plastová lepící páska. Vypadá docela dobře, lítá to dobře, vychází to přesně (to odvozuju z faktu že křídýlka nepotřebují moc trimovat).

Trup PS, kloboukový papír a laminovací folie.

https://www.rcalbum.cz/profil/Luzr?mode ... ly-letadla


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.03.2017 9:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
Dnešek vypadá létavě.

Nechcete se někdo sejít třeba

https://www.google.cz/maps/place/Jitroc ... 8907?hl=cs

na neformální předkolo?

Pamatuji si že jsme tam měli jedno kolo a bylo to docela fajn místo....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.03.2017 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj!

Ja mam bohuzel rymicku :-(

PCHe


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 11.03.2017 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Já sice rýmičku nemám, ale jednak jsem si toho všimnul až teď a jednak jsem byl dnes mimo. Tedy mimo Prahu, nikoliv duchem :lol: . A pokud si pamatuju, tam smí jen elektry, ty mám ve velmi malém počtu. VDC musím znovu postavit. Ale jinak se přátelskému setkání nebráním.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 21:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
Sobota vypadá použitelně.... :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Luzr píše:
Sobota vypadá použitelně.... :)

A neděle? Šel bych i v sobotu, ale už něco plánuju doma, co nebude možné přeložit. A kde bys to viděl?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2009
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha 6
V nedeli uz ma dost foukat....

Jinak prijedu kamkoliv....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Hmmm, rád bych, prstíky už mě svrbí. Ale sobotu nevidím dobře. Dopředu už vím, že ať bude příští víkend sebelepší počasí, program už mám hotový, takže z létání nic nebude.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Já bych neděli asi taky zvládal (jestli mne teda děti nepřemluví ještě na poslední lyžovačku). V sobotu to vidím špatně, vezu dceru na "přijímačky nanečisto". V neděli má foukat kolem 5, to není zas taková hrůza. Že bychom zašli do Sedlce? Co ty na to Pavle? Jo a ještě jednu věc-DepronCup nebo lítání jen tak?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.03.2017 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Posledního Deprona jsem loni rozfragmentoval. Nového jsem zatím něpastrójil, takže pokud, tak přátelské poletání. Nastavil jsem znovu A9X, tak už bych ji mohl konečně vyzkoušet v luftě. K tomu mám ještě staré rádio, tak si to jen nepoplést, až to budu dávat do auta :lol: .

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 709 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz