Switch to full style
Vlákna jednotlivých modelářských klubů.

Pravidla fóra

Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky
Odeslat odpověď

Tranformace klubů na spolky

pon 02.11.2015 0:22

Kdyby byl zájem, na svazovém webu už visí pokyny, jak dokončit transformaci klubů na pobočné spolky:
http://www.svazmodelaru.cz/new_smcr/aktualita.htm

Re: Tranformace klubů na spolky

pon 02.11.2015 8:19

Dotaz, máme mod. klub pod SMČR, stanovy platí SMČR?
Ale musíme udělat transformaci klubu na spolek, ale stanovy nemusíme řešit?

Díky za info

Re: Tranformace klubů na spolky

pon 02.11.2015 10:33

Každý pobočný spolek musí ctít svazové stanovy. S případnými dotazy doporučuji se obrátit přímo na pražský sekretariát SMČR, já jsem sem pouze vložil odkaz.

Re: Tranformace klubů na spolky

pon 02.11.2015 11:01

dobrá, zkusím se jich zeptat, děkuji ti :wink:

Re: Tranformace klubů na spolky

pon 02.11.2015 11:27

Klub jste měli pravděpodobně jako občanské sdružení , tedy transformace na "POBOČNÝ spolek" SMČR.

Re: Tranformace klubů na spolky

pon 02.11.2015 18:41

Nejsem členem tohoto svazu, ale jiného, problematiku spolku řeší §234-302, §3034 zák.89/2012 Sb. Doporučuji věnovat uvedeným § pozornost.
Stanovy hlavního spolku jsou závazné pro pobočný spolek(p.s.). Specifikace p.s. v §228.
§229 návrh na zápis p.s. podává hlavní spolek (Svaz). Jestli i změny?
Členská schůze, obsah pozvánky na člensko schůzi a termíny, usnášeníschopnost, termín pro vypsání náhradní členské schůze
http://portal.justice.cz/Justice2/ms/ms ... 0&d=332845
http://portal.justice.cz/Justice2/ms/ms ... 9&d=339490

Re: Tranformace klubů na spolky

ned 06.12.2015 8:48

Prosba ohledně transformace klubu, musíme zvolit předsedu a zapsat do rejstříku sídlo klubu p.s.
A právě řeším jaké napsat sídlo klubu, vždy bylo podle místa bydliště předsedy, protože nemáme žádnou klubovnu ani jiný objekt.
Může to tak být i nyní, jak to máte vy?


Díky za info.

Re: Tranformace klubů na spolky

ned 06.12.2015 10:29

Sídlo klubu lze nechat napsat kamkoli, kde s tím majitel nemovitosti vysloví souhlas. Může to být bydliště předsedy, bydliště jiného člena klubu, anebo třeba u něčí tchýně, která jinak nemá s pobočným spolkem nic společného (ale to už by při přebírání korespondence nemuselo být praktické).

Re: Tranformace klubů na spolky

ned 06.12.2015 12:17

Jak to funguje s tím pobočným spolkem? Pokud hlavní spolek (třeba SMČR) nafláká dluhy, neplatí to taky pobočný spolky? :mrgreen:
Tohle tak nějak znám s jiný zájmový "organizovaný" činnosti. Od tý doby do ničeho organizovanýho nevlezu a doufám, že mi to do konce života vydrží :wink:
Jirka

Re: Tranformace klubů na spolky

ned 06.12.2015 13:00

Dobrá otázka. Aniž bych na ní znal přesnou odpověď, tak je třeba si uvědomit, že pro exekutora a jemu podobné orgány je adresa sídla pobočného spolku tuze zajímavá.

Re: Tranformace klubů na spolky

ned 06.12.2015 20:05

Díky za odpovědi, s exekutorem jste mě nepotěšili.

Pobočným spolkem chceme být, kvůli soutěžím, potřebujeme licenci.

Jinak bych transformaci neřešil.

Re: Tranformace klubů na spolky

pon 22.02.2016 10:49

Podařilo se už někomu zdárně dokončit transformaci klubu na pobočný spolek?

2 měsíce ze 6, kdy je tento proces letos "zdarma", budou za týden fuč.

Re: Tranformace klubů na spolky

pon 22.02.2016 13:08

Za náš klub jsem přeregistraci poslal 28.ledna. Do 15.2 jsem měl odstranit chybu, stačilo upravit v inteligentním formuláři.(přiznám se, že jsem na úřednické formuláře levý :-()
Zatím žádná odpověď ani změna, mají ze zákona měsíc.

Tak zatím čekám, jak to dopadne.
Odeslat odpověď