Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pát 15.02.2019 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Podle mě to půjde zlikvidovat, všichni musí provozovat pouze komplety PunkAir :D .
To by byli proti sobě, tím že nebudou dostupné bazarové křídla, budou všichni kupovat ty jejich nové.
Navíc vše může být i poškozené a neletové.
:D Přemýšlím že bych dal Nyose i s potahem sedačky EVO a pilotem Robinem do šrotu. To by dalo dohromady slevu 350 EUR. Pokud by vzali i vyráběné díly jako koš vrtule a výztuhu sedačky tak sleva dalších 95 EURO.
Doma mi pořád zůstane veškerá elektronika.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 0:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Nabídka na slevu 250 eur na CA 2.8 je lákavá, ale při bližším prozkoumání mi to přijde jako plichta. Když hypoteticky vezmu u sebe nyní nevyužitý, ale skoro nový vrchlík Opale Hybrid 3.0, pošlu ho pojištěně za nevím jaký peníze do německa a dostanu tu slevu, tak mi přijde z německa nový vrchlík, kde stejně taky zaplatím nějaké to jejich nemravné německé poštovné při dopravě k nám.

A nebo nový vrchlík pořídím zde přes českého Hackera, který mi možná dá nějakou trochu hezčí cenu než německou oficiální, nevyužitý vrchlík nabídnu k prodeji zde nebo přes modelbazar za podobných cca 7 litrů a v konečným výsledku to bude plus mínus to samý. Jen s tím výsledkem, že může být o jednoho českého pilota RC paraglidingu víc. A u němců to platí taky - v důsledku je pro všechny lepší prodat letuschopný vrchlík se slevou dalšímu zájemci a rozšířit jejich řady než kvůli té samé slevě nechat sešrotovat.

V jiný situaci je ale kolega Dub, který vezme svůj nejlevnější nejmenší vrchlík a už má motivaci si pořídit bílý Ca 2.8. :) Pokud v tom teda není nějaký skrytý německý háček, třeba že vrchlík musí být v podobný velikosti atd. Nebo se podmínky záhy upřesní, až se jim začnou množit zájemci o slevu na CA 2.8 a budou posílat vrchlík prodávaný za 1800 nebo kolik před pár lety na Hobbykingu.

Ale třeba je nějaký smolař, co má doma neprodejný potrhaný vrchlík a rázem se tak může stát klikařem! :lol: Já bohudík/bohužel tímto smolařem/klikařem nejsem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 12:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Je mi jasné že za takové peníze bych vrchlík prodal i u nás a navíc já si můj komplet cením na mnohem víc než by se dal bazarově prodat, proto ho raději olétám. Hodí se to pro někoho kdo má opravdu hodně starý a jetý vrchlík. Co se týká toho poštovného do Německa tak jenom vrchlík by nestál zas tolik.
Příští týden v sobotu jedu pracovně do Prahy právě na letiště do Letňan, takže se zastavím i na Prodejní Výstavě Modely.
Podívám se na živo na vrchlíky od RC Para Sky, také tam bude Hacker, takže se konkrétně pobavím o dodání zboží od PunkAir a nakonec se musím rozhodnout pro konkrétní vysílač od Jeti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: sob 16.02.2019 22:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Německý Hacker má v nabídce nový malý vrchlík i s vybavenou krosnou (bez rádia) za cenu šrotovného! Ten červenej má hezký barvy.

https://www.hacker-motor-shop.com/Para- ... og&p=11384


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2019 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Nevypadá to zle za ty prachy a s kompletní krosnou, akorát ta náběžka ve videu vypadá strašidelně. Je ale pravdou že tak malí vrchlík bez motoru prostě moc dobře nepoletí a na motor jim to chodí dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2019 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Martin M. Rozhodně lepší řešení, jak si popsal . Je lepší padák prodat na bazaru a udělat radost někomu jinému, než ho nechat nesmyslně sešrotovat . Čekám na tu jejich DS 12 . Mohlo by to být takové záložní rádio do batohu, když se jde blbnout na kopec , ale jsem zvědavej na cenu :-(. Tak to tam okoukni :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: ned 17.02.2019 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
To sešrotování jsem nemyslel vážně, proto ten usměvaví smajlík. Počítám s tou DS-12, ale je fakt že ergonomicky mi víc pasuje DCčková řada. Tam mě však vadí velikost a váha vzhledem k tomu že chodím létat s padákem hlavně pěšky a z ničím jiným už vlastně ani nelétám. Prostě potřebuji ten vysílač hodit v nějakém malém pouzdře do batohu.
A vysílač už potřebuji koupit jelikož už jsem rozprodal všechnu telemetrii Spektrum a i většinu přijímačů. Navíc už mám koupené 4 přijímače Duplex, proudový senzor, vário a GPS senzor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2019 8:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Na Rc manii jsem našel tuhle tabulku co srovnává jednotlivé jeti vysílaše. Škoda, že u té 12-ky není v základu vario, křivky. To jsou fce, které v rc paraglidingu využiješ docela dost. Hlavně ty křivky. Vibrační alarm, také není na škodu :-). Cena dole uvedena asi 13000,-. K tomu dokoupit funkce o kterých jsem psal a jsi na 15 jen to fikne. :-)
Příloha:
tabulka jeti.jpg
tabulka jeti.jpg
[ 111.96 KiB | Zobrazeno 1621 krát ]


_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: pon 18.02.2019 23:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2010
Příspěvky: 875
Bydliště: Hluk ČR
Obrázky: 88
Jo tu tabulku už jsem vyděl, počítám toho dokoupit ještě více ať to něco umí.

Dneska jsem byl provětrat padák a ejhle skoro jsem skončil na stromě. První let 34 min naprosto v pořádku a při druhém mi vysadilo řízení, už jsem se vyděl na stromě. V podstatě to spadlo do fail safe, naštěstí se to zbrchalo, ale byly to dlouhé vteřiny. Pak už jsem létal obezřetněji a nad otevřeným prostorem. Po nějaké době to vypadlo ještě jednou a už se to nevzpamatovalo, takže padák v podstatě tvrději přistál. Horší bylo to, že se na zemi rozjel sám od sebe motor, když jsem pro něj šel. Naštěstí jenom tak na tři čtvrtě plynu, ale i tak jsem se dobře polekal, aby mi to nevzalo šňůry nebo dokonce vrchlík. Byl však naštěstí bokem vrtule. Po prozkoumání na místě jsem zjistil že za vším stojí servo speedu. Při jeho pohybu došlo k úplnému výpadku řízení a když to jelo tak všechny serva cukali a i ten motor se samovolně rozjížděl a zastavoval. Doma jsem stáhl data z GPS senzoru a zjistil že během letu došlo ke čtyřem úplným výpadkům, kdy napájení přijímače a i čidla GPS spadlo na 0V. Takže vlivem vadného serva speedu došlo k přetížení obvodu BEC. Když jsem servo odpojil vše se chovalo normálně po opětovném připojení samé cukání a při prudkém pohybu serva speedu zase úplný výpadek.
No měl jsem doma náhradní servo takže už je vše připravené na další létání. Musím však konstatovat že serva Power HD jsou úplné šmejdy jelikož my za dva roky odešly všechny tři. Bohužel toto bylo 15 dní po záruce. Na řízení teď používám serva JX a zatím v pohodě.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Tak hlavně, že to dobře dopadlo a na závadu jsi přišel. Ono s těmi levnějšími servy je to spíš takově sázka do loterie. Podle mě dost záleží na várce z jaké serva pocházejí. Se servy HD Power zatím žádné negativní zkušenosti nemám. Elektricky jsou dobré všechny. Spíš jsem jich pár zlikvidoval mechanicky. Přešel jsem na JX a zatím dobrý. Tak uvidíme. Jediné co vím na 100% , že ani jednu značku výše jmenovaných serv bych si do vrtulníku nedal :-). U toho RC paraglidingu se sem tam to nějaké škubnutí ztratí :-). V Tvém případě by Ti asi ani nepomohl nějaký ten Buffer pack a nebo alespoň ten kondík od jeťáků nepomohl. Co jsem pochopil, tak servo speedu šlo asi do zkratu. Jen by mě zajímalo, jestli samo od sebe a nebo bylo v zátěži? V jedné z krosen, kde mám ty 25kg HD-čka, jse musel zapojit ten kondík od jeti. Když jsem brnknul do páky výškovky (obě ruce dostaly takový krátký impulz), tak to BEC na Spinu nedal a vypadlo spojení . Když se servy hýbalo pomalu, tak to bylo v pohodě. Kondík to vyřešil. No je to taková záplata, ale funguje to :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 8:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
Mně odešlo jedno Power HD 13kg DIGI. No, odešlo...

od narození nemělo plynulý chod v jednom místě se jakoby přidíralo. Usoudil jsem na nějaký bordel v převodu a servo rozebral. Na jednom kole byla mezi zuby zamáčknutá špona. To jsem vyčistil, vyzkoušel na nečisto a všechno OK. Tak jsem servo komplet složil, zapnul a shořel servozesilovač. Protože jsem, debil, pod něj zapomněl dát tu izolační podložku a zkratnulo se to přes vývody poťáku.

Všechno špatné je ale k něčemu dobré. Mám náhradní převody, motor, krabičku, poťák...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Martine, že by Sir Edmund , měl nového majitele :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
Zdeňku u těch hádeček , to zas taková finanční tragedie není :-) a jak píšeš náhradní díly se hodí vždycky. Obvzlášť, když se povede takový pěkný šikovně provedený kotrmelec přes ruce :-)

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 9:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
No, pořídil jsem Infinity s originál krosnou. Tam jsou ruce rozpažené, tedy míň na ráně než u Robina od Hackera.

Nicméně i tam jsem zabudoval tento systém: http://www.rcparagliding.cz/viewtopic.p ... 288&p=3058

Uvidíme jak se to osvědčí. Zatím se to jen učil nahodit do vzduchu, dospěl jsem do stadia, že to nevypadá úplně beznadějně. Pak začala padat voda a je pořád bláto. Tudíž probíhá "technologická přestávka".

BTW: Už se někomu někdy podařilo vyválet vrchlík v bahně? Co pak s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klub příznivců RC paraglidingu
PříspěvekNapsal: úte 19.02.2019 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2006
Příspěvky: 1409
Bydliště: Litoměřice, ČR
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (6)
To víš, že podařilo, to není vůbec žádný problém. Nechal jsem to uschnout, pak jemným kartáčkem, ale opravdu jemným očistil. Pak vzal vlhký harřík namočený jen v čisté vodě a pomalu se špíny zbavil. Hlavně žádné saponáty a jiné pomůcky. Poškozuje to ten zátěr na látce, který není vidět, ale činí ji skoro neprodyšnou :-).
Taky bacha na starty z lučních cest a jiných míst kde projíždí zemědelská technika ale i jiná motorová vozidla . Jsou to někdy docela olejničky a na trávě občas ulpí zbytky oleje a je to . Tam už jsem použil trochu jaru jinak to nešlo :-(

_________________
Jeti DC-24,DS-12,VBar,PsychoHammer,CrossAlps2.8,Sir Edmund Race,Samba 2.6,Ultra 3.5,Logo700,Logo 200


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 91  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz