Pravidla fóra


Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 10:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Kolegové, předsedové,

jak to máte s daňovým přiznáním za pobočné spolky? Jedná se mi o to že klub neměl žádné příjmy ani výdaje (čerstvě založený) musí se podávat celé DP nebo stačí jen nějaké čestné prohlášení? Na FÚ se mi prozatím s dotazem nechce :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.03.2021 11:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2006
Příspěvky: 223
Bydliště: Říčany
Ahoj, velmi zajímavé téma ... rád se eventuálně sám poučím. Nicméně náš pobočný spolek byl čerstvě zaregistrovaný teď v únoru 2021 a tudíž jsme řešili, zda zajít na Finanční úřad a přihlásit se k dani z příjmu a podávat tím pádem i daňová přiznání. První daňové přiznání by pro nás bylo až za rok 2021, tzn. podané v roce 2022. Na téma pobočných spolků je na internetu mnoho moudra od různých daňových poradců, advokátů, právníků apod. a tím pádem mnoho výkladů a různých názorů. Náš pobočný spolek kromě členských příspěvků pro SMČR a členských příspěvků na provoz spolku mít žádné jiné příjmy nebude a podle zákona o dani z příjmu jsou členské příspěvky, pokud je máme uvedeny ve Stanovách pobočného spolku , tak by měli být osvobozeny od daně z příjmu a není potřeba se hlásit na FÚ a tím pádem ani podávat daňová přiznání. Peněžní deník (příjmy, výdaje) si povedeme pro sebe a pro účely sledování hospodaření a schvalování hospodaření na konci roku členskou základnou. To je povinnost a to být musí. Nepořádáme žádné akce, nevykonáváme žádnou výdělečnou činnost, nemáme žádné dotace, nemáme žádné jiné příjmy než členské příspěvky, neplatíme zaměstnance apod.. Tak to snad děláme správně :D
předseda 626tky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.03.2021 4:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2006
Příspěvky: 105
Bydliště: Táborsko
Také by mě zajímalo. Založili jsme v prosinci 2020. Ptal jsem se na SMČR, zatím bez odpovědi. Bude-li stačit nějaký deník, by bylo super. Také jedeme 0-0, jen členský příspěvek.
Staří bardi, poraďte !


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.03.2021 22:14 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Zatím to vypadá, !!! ZJIŠŤUJEME !!! , že se daňové přiznání pro klub, který jede za NULA, podávat nemusí. Ale je potřeba na rejstřík nahrát výkaz majetku a závazků. Pokud se to potvrdí, tak na stránkách Svazu bude zveřejněno, CO a jak to na rejstřík dostat.

Dám pak informaci i sem.


Pokud to zde čte nějaký daňový poradce, který by se k tomu chtěl vyjádřit, tak nechť mi klidně napíše nebo zavolá. Budu za konzultaci moc rád. Předem díky.
Tomáš Ciniburk


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.03.2021 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Tak pokud klub nemá žádný majetek, ani závazky, tak by to mohlo být úplně v klidu. Jako já nemám problém s FÚ, vždycky tam byli na mě hodní, ale jak nevím co tam napsat tak jsem z toho mírně nervózní...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.03.2021 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj kluci, byl jsem se na financaku poptat z naprosto stejneho duvodu (novy pobocny spolek SMCR, ktery bude bez jakychkoliv majetku, prijmu ci vydaju). Nejdrive si me tam prehazovali jako horkej brambor, az jsem skoncil ve 4 kancelari u nejake vedouci a ta mi rekla, ze pokud je to takto, tak se nijak registrovat nemusim a zadne danove priznani resit tedy take nemusim, toz tak je informace z FÚ Písek. Na zaklade tohoto jejich vyjadreni jsem zadnou registraci naseho spolku na FÚ tedy nedelal.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 16:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2006
Příspěvky: 223
Bydliště: Říčany
miglosch píše:
Ahoj kluci, byl jsem se na financaku poptat z naprosto stejneho duvodu (novy pobocny spolek SMCR, ktery bude bez jakychkoliv majetku, prijmu ci vydaju). Nejdrive si me tam prehazovali jako horkej brambor, az jsem skoncil ve 4 kancelari u nejake vedouci a ta mi rekla, ze pokud je to takto, tak se nijak registrovat nemusim a zadne danove priznani resit tedy take nemusim, toz tak je informace z FÚ Písek. Na zaklade tohoto jejich vyjadreni jsem zadnou registraci naseho spolku na FÚ tedy nedelal.


Díky za tvojí odpověď a zkušenost.
Honza


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 6:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Ze svazu žádné nové info? Blíží se už i konec prodlouženého termínu... :-(


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 8:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Opakovaně jsem to urgoval.. :oops:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.04.2021 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Jelikož jsem musel na FÚ dokládat ještě nějaké dokumenty pro vlastní DP, zeptal jsem se i na pobočný spolek, bylo mi řečeno že pokud PS skončí na nule, nebo ve ztrátě nemá(nesmí) DP podávat, bylo mi na rovinu řečeno že daná úřednice nějaké PS neřeší když nedají DP tj. nejsou v plusu a neřeší nějaký nedoplatek/přeplatek na dani.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz