Switch to full style
Vlákna jednotlivých modelářských klubů.

Pravidla fóra

Pokuste se zde neřešit technické problémy. Téma, které bude mít více než 100stránek ukončete a založte další. Díky
Odeslat odpověď

Datové schránky pro kluby

pon 28.11.2022 14:48

Ahoj,

jak jste již jistě zaznamenali, všem OSVČ (a dalším), budou pro komunikaci s úřady od nového roku zřízeny datové schránky, pomocí kterých MUSÍ subjekt komunikovat s úřady. Předpokládám, že vzhledem k tomu že každý klub (pobočný spolek) pod SMČR má své IČO, vztahuje se tato povinnost i na nás, jako na předsedy jednotlivých spolků. Má k tomu někdo nějaké bližší informace? Nejsem OSVČ, takže jsem to nikdy neřešil.

Jako klub, který nemá žádné příjmy (jsme parta nadšenců co chtějí legálně létat, proto držíme klub při životě), mi bylo na FÚ nějaký rok zpět sděleno, že daňové přiznání nemám podávat, tak teď nevím jak v případě že by se na nás datovky vztahovaly.

Re: Datové schránky pro kluby

pon 28.11.2022 15:15

Rozhodně doporučuji vyčkat, až MV datovku zřídí.

Já jsem si sice zažádal, protože jsem chtěl vědět.. Bylo to zdarma, vyplnil jsem formulář, který stejně úředník opsal a vytisk. Stačila mi občanka.

Myslím, že to takový problém nebude. Těch komunikací s úředníky není tolik.

Důležité bude, aby si předseda nastavil notifikace.

Co VELMI doporučuji, je přihlašování do datovek přes bankovní identitu nebo jinou identitu občana. Nabídne mu to seznam datových schránek, do kterých má přístup a nemusím si pamatavat všechna "ta písmenka" a hesla.

Re: Datové schránky pro kluby

pát 06.01.2023 21:49

Tak a je to tady...
Přílohy
IMG_20230106_192213.jpg

Re: Datové schránky pro kluby

sob 07.01.2023 11:46

Zvláštní je, že jsem zrovna včera narazil na státní instituci, kde mě řekli, že přístup a komunikace s nima není přes datovku možná, rovněž nelze použít identitu občana, komunikace i nadále pouze přihlášením přes "tiskopis" na jejich webu přes certifikát 1.CA, PostSignum a pod.

Re: Datové schránky pro kluby

sob 07.01.2023 18:51

Zatím mi přišla jen jedna zpráva... O nefunkčnosti datovek 31.12.
Odeslat odpověď