Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 951 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 17:15 
Mazák
Mazák

Steve píše:
Dcera dostala navíc info, že čínské zásilky nechávají "až na konec", oznámení neposílají a zásilky zpět do Číny nevrací.

to je pomerne inovativni pristup jak katovat kosty, jen co je pravda. Ale nejsem si jist, jestli to nahodou neni tak trochu nelegalni, protoze me to pripada, jako kradez.. navic v organizovane skupine. Posta dostala zaplaceno za sluzbu doruceni za svuj usek (po CR, k tobe domu). Jen tak si nechat zasilku na sklade a zatlouct ze ji maji a nevratit ji odesilateli proste neni legalne mozny.
Uvedomte si, ze to neni tak, ze do republiky prileti letadlo plny balicku a posta to z vlastni dobre vule rozvozi odesilatelum, protoze postovny dostal zaplaceno nekdo v cine. Ten nekdo v cine ma nejakou smlouvu s nejakou prepravni spolecnosti v cine (asi cinska posta nebo kdokoliv jiny), ta zase ma smlouvu s nejakou jinou spolecnosti ktera to prepravi na uzemi cr a zajisti zase jinou smlouvou, ze po CR to rozvozi ceska posta. Takze ceska posta inkasuje svuj podil a nyni zda se, krome obvykle rezignace na vykonani sluzby za kterou dostala zaplaceno, jeste povysila slendrian na proces? tomu se nechce verit ani me a to mam rad ceskou postu asi jako dymejovy mor.

To ze je postovne na cinske balicky napsane v eshopu "zdarma" nebo "skoro zdarma" neznamena, ze se neplati - jen je schovane v cene zbozi, nebo cast z toho treba i dotuje cinska vlada formou nejake podpory exportu apod. ale tak jako tak, Posta neni charita, inkasuje za kazdy vas balicek prachy od smluvniho partnera. a inkasuje presne tolik, kolik si vyjednala.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 23.02.2020 18:22 
Mazák
Mazák

Samozřejmě, že to není nikde písemně uvedeno.
Je to klasická "Hlava XXII".
O tom, že ČP je alergická na tyto druhy zásilek uz se veřejně ví.
A nejednou jsem slyšel komentáře pracovníků na tyto zásilky. Ve stylu mají to zadarmo, tak ať si počkají.... Nebo že jim to nosí zadarmo...
No a pokud o zásilce nevíš, tak ji nebudeš hledat. Něco dojde za 14 dní, většina za měsíc a víc a občas něco nedojde vůbec. A podle trasování je zásilka "úspěšně doručena" :-(

PříspěvekNapsal: ned 23.02.2020 18:28 
Mazák
Mazák

Zajímavé, že vždy se mi ztratily těžší a dražší věci. Kupodivu i jedna z Česká, koupená na Ali.
Doručení dne, kdy jsem byl na táboře formou, která uvedené číslo v takové formě vůbec nepoužívá a nikdo mě ani nekontaktoval. Firmy (řidiči) to běžné dělají a občas přijde i SMS předem s kontaktem na řidiče. Refundace neuznána.
Teď mi zase údajně úspěšně doručili zásilku 14.1. (o tom vůbec nevím) a přesto ještě běží ochranná lhůta.

PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2020 17:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Chodí vám teď zásilky z Číny?
Koupil jsem na Ali ze skladu v Polsku a on mi to poslal z Číny, že prý v Polsku nemá zboží skladem. Tak nevím jestli mám čekat nebo stornovat. Prý to poslal rychlou poštou:) YunExpress

PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2020 20:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Včera balíček placatý - frézičky z Číny. Nalezeno v kaslíku.

PříspěvekNapsal: pát 17.04.2020 8:08 
Mazák
Mazák

Včera mi po dvou a půl měsících přišly kardany, placatý balíček 5x10cm. A z polského skladu mám objednané věci už 14dni a nic. A teď jsme objednával z CZ skladu a podací číslo je DE :-/ no uvidíme... Asi 5 balíčku z Číny má status "at local post" ale nikdo o nich neví ...

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 951 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 60, 61, 62, 63, 64