Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Návody v češtině
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 5:45 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Louny
Ahoj kolegové. Jak tak pročítám toto fórum, tak jsem docela znechucen chováním českých internetových obchodů. Jak je možné že prostě někdo koupí zboží a nemá u něj český návod? To si opravdu české obchody myslí, že můžou jen tak bezbolestně porušovat zákony? Strašně se mi líbí jak mnoho lidí odkazuje na jeden shop (nebudu jmenovat) že tam návod prodávají..No to snad už nikdo nemůže myslet vážně a zvlášť ještě za něj chtít 300....Jaké máte zkušenosti vy? Já jsem vrtulník dostal i s českým návodem a tudíž se mě toto netýká, ale po prosčítání fora jsem docela překvapen..Víte o tom, že když ke zboží prodejce nedodá český návod k obsluze a vy s tím někde třísknete nebo někomu vznikne újma na zdraví nebo majetku tak je za to zodpovědný prodejce ze zákona, protože ke zboží nedodal český návod k obsluze??????????????Napište mi váš názor a zkušenosti..
Ahoj Tomáš

_________________
Mustang P51-D,Heli Walkera CB180Q,FG Baja 2WD v tuningu,TS-4E BMW,Nano copter 3d.
Vždy je co zdokonalit na modelu!!!


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 8:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
Nevím proč se rozčiluješ. To, že prodejce ke svému zboží nedává český návod je jeho chyba, porušuje tím platný zákon a v případě reklamce nemůže tvrdit, že poškzení vzniklo z důvdu špatné manipulace se zbožím.
Když jseš koupit knihu tak ti nepřijde divné proč za ní chtějí peníze?
Stejné je to s manuálem. Překlad něco stojí a udělat opravdu kvalitní překlad není jen tak.Jdi a nech si někde přeložit A4 anglickéh textu. Cifra kteru si za t řeknou ti protočí panenky. Tisk manuálu taky není zadarmo. Navíc ještě zaplatit člověka který tohle všechno ošéfuje. obvolá, objedná, manuály přidá ke zboží. Je toho dost. Nevím který konkrétní myslíš obchod, ale vsadím se, že ke svému zboží dodávají CZ návod autmaticky a v ceně.
To, že dávají někteří čeští obchdníci návody volně k dispozici ke stažení je pouze jejich dobrá vůle a díky jim za to. Je velice jednduché koupit si něco za kopečkama a doma potom plakat bez manuálu, že.

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 8:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Louny
Ahoj já se nerozčiluji ale chtěl jsem znát názor též ostatních..A to že překlad něco stojí a že to stojí toho prodejce není výmluva. Já jsem přeložený návod dostal a zajisté jsem rád.. Ale koukal jsem že plno lidí ne..Jinak ten zákon je =platný pro všechny země unie....

_________________
Mustang P51-D,Heli Walkera CB180Q,FG Baja 2WD v tuningu,TS-4E BMW,Nano copter 3d.
Vždy je co zdokonalit na modelu!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 649
Bydliště: Harrachov
tomasbob píše:
Ahoj já se nerozčiluji ale chtěl jsem znát názor též ostatních..A to že překlad něco stojí a že to stojí toho prodejce není výmluva. Já jsem přeložený návod dostal a zajisté jsem rád.. Ale koukal jsem že plno lidí ne..Jinak ten zákon je =platný pro všechny země unie....


Myslim, že jednoduší cesta je, zde na foru někoho z kolegů slušně poprosit
a on ti rád návod v ČJ naskenuje, popřípadě zašle odkaz na příslušný manuál.

_________________
(Blade CP - Prodán)(T-Rex 500 CF-Prodán)(T-rex 600 ESP-Flybarless+MicroBeast-Prodáno)(T-rex 600,FBL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návody k helinám
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 8:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
tomasbob píše:
Jak tak pročítám toto fórum, tak jsem docela znechucen chováním českých internetových obchodů. Jak je možné že prostě někdo koupí zboží a nemá u něj český návod? To si opravdu české obchody myslí, že můžou jen tak bezbolestně porušovat zákony


Pokud někde koupíš složitější věc bez českého návodu tak máš právo jim to i po 14 dnech vrátit a požadovat vrácení peněz - prodejce nesplnil zákonné podmínky. Tam kde je použití "jasné" návod být nemusí, když si koupíš v nový šroubovák tak k tomu taky nedostaneš návod. Mimochodem ale nikde není specifikován rozsah návodu, takže i jedna A4 s univerzálními informacemi k provozu modelu splňuje zákon, i když originální návod má 100 stránek s obrázky.

Ale jestli si někdo koupí něco ze zahraničí (nebo koneckonců i u nás ale u prodejce který na české návody kašle nebo si sám zboží vozí "na divoko" ze zahraničí) tak nevím proč by měl být JINÝ prodejce nebo třeba distributor povinen poslat mu zadarmo návod. Jasně že může, ale nemusí. A pokud řekne že ten český návod pošle za 300 tak proč ne, je to volba zákazníka jestli si na začátku výhodně zakoupí zboží s tím že český návod nepotřebuje a až časem zjistí že to není pravda.
Ostatně nejde přece jen ani o RC modely, co vím tak český návod třeba k autu nebo drahému foťáku koupenému v zahraničí ti někteří místní tuzemští prodejci taky nedají zadarmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 9:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Louny
JJ to je pravda. Vím, že plno kolegů modelářů návody mají a s radostí se podělí s ostatními...V tom je to fain...Já jsem si též o jeden napsal a dostal jsem ho ještě týž den, za což děkuji, protože jsem nevěděl jestli ho k helině též dostanu a dostal..A děkuji.
Díky za názory kolegové..

_________________
Mustang P51-D,Heli Walkera CB180Q,FG Baja 2WD v tuningu,TS-4E BMW,Nano copter 3d.
Vždy je co zdokonalit na modelu!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
tomasbob píše:
JJ to je pravda. Vím, že plno kolegů modelářů návody mají a s radostí se podělí s ostatními...V tom je to fain...Já jsem si též o jeden napsal a dostal jsem ho ještě týž den, za což děkuji, protože jsem nevěděl jestli ho k helině též dostanu a dostal..A děkuji.
Díky za názory kolegové..
a na co potřebuješ k helině českej návod , v original návodu jsou pěkné obrázky a podle toho to jde krásně sešroubkovat :D
jen k reglu by občas neškodil


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 12:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Louny
Třeba k vysílači?? jso lidé kteří neumí slovo anglicky a proto je hlavně k elektronice potřeba..

_________________
Mustang P51-D,Heli Walkera CB180Q,FG Baja 2WD v tuningu,TS-4E BMW,Nano copter 3d.
Vždy je co zdokonalit na modelu!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 12:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
A co je na tom divného? Rádio koupené u nás musí být s návodem a servisem, holt je o něco dražší.

Radio koupené venku český návod mít nebude a se servisem to bude taky asi slabší. Ale bude levnější.

Každého volba...

Jo, a překlad textu stojí cca. 300-500 Kč za normostranu. Normostana je 30 řádků po 60 znacích, tedy 1800 znaků včetně mezer. Každý si může lehce spočítat, kolik stojí překlad a tisk návodu, porovnat to s počtem prodaných TX, který v porovnání s nějakými sluchátky bude minimální. Nelze se divit, že se to odrazi na ceně a ochotě rozdávat návody zadarmo.


Naposledy upravil zdzd dne stř 10.02.2010 12:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Návody k helinám
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
tomasbob píše:
Ahoj kolegové. Jak tak pročítám toto fórum, tak jsem docela znechucen chováním českých internetových obchodů.


Ono tu ide skor o hladanie navodov pri kupe zo zahranicia.
Ochotni ludia pomozu, ked mozu.
Menej ochotni nie, ale nik im to nevycita, je to ich vec...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 13:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 27.9.2009
Příspěvky: 31
Bydliště: Louny
myslíte že jde pouze o lidi, kteří si kupují modely ze zahraničí? Zde je příklad:
http://www.raraskov.eu/raraskov/eshop/1 ... vysilackou
Třeba dole poznámka : Zatím pouze originální návod.....

A jde tedy pouze o lidi,kteří si kupují modely ze zahraničí???

_________________
Mustang P51-D,Heli Walkera CB180Q,FG Baja 2WD v tuningu,TS-4E BMW,Nano copter 3d.
Vždy je co zdokonalit na modelu!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Nezlob se na mně ale lidi co neumí slovo anglicky by měli nakupovat v čechách a pokud si pomocí někoho objednají v cizině, měli by být rádi že si mohou manuál v češtině koupit a ne se rozčilovat nad "drzostí" že za to chce někdo peníze.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 13:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
tomasbob píše:
myslíte že jde pouze o lidi, kteří si kupují modely ze zahraničí? Zde je příklad:
http://www.raraskov.eu/raraskov/eshop/1 ... vysilackou
Třeba dole poznámka : Zatím pouze originální návod.....

A jde tedy pouze o lidi,kteří si kupují modely ze zahraničí???
já si kupuji modely taky ze zahraničí , žádnej problém , dokonce jsem si před dvěma lety koupil i vysílač JR a maká super a bez návodu, je pravda že českej obchodník by měl dodávat českej návod aspoň beta verzi , ale ani dlouholetý prodejci a dovozci třeba (nebudu jmenovat) taky nedodává český návody , kdysi sem kupoval helinu a bez návodu a zhruba cca po měsíci mi přišla do emailu beta verze návodu ale přišla to je hlavní
musíš si vybírat prodejce když chceš českej návod a záruku ale musíš počítat stím že si cca o polovinu víc připlatíš


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
tomasbob napsal:
myslíte že jde pouze o lidi, kteří si kupují modely ze zahraničí? Zde je příklad:
http://www.raraskov.eu/raraskov/eshop/1 ... vysilackou
Třeba dole poznámka : Zatím pouze originální návod.....

A jde tedy pouze o lidi,kteří si kupují modely ze zahraničí???


A napsal jsi jim že porušují platné zákony této země??? Nebo jen plkáš na foru a přijde ti že jsi pro nápravu špatného stavu udělal dost?

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.02.2010 13:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Beep píše:
A napsal jsi jim že porušují platné zákony této země??? Nebo jen plkáš na foru a přijde ti že jsi pro nápravu špatného stavu udělal dost?


Nejzákladnější a nejčistší cesta je naprosto jednoduchá: Kupovat jen tam, kde návod je. Tím se to rychle vyřeší a samo.

Nakupovat vědomě bez něj aby se ušetřilo a pak se ohánět zákonem je tak trochu nonsens...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz