Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 512 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: nákup v HobbyKingu
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 20:22 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
JuraS. píše:
K nákupu u HK...v sobotu mi poděkovali emailem za nákup a slíbili že do 12 hodin mi packnou a shipnou zásilku...sobota je dáááávno pryč a doteď nic...furt to mají někde na skladu..přitom všechno vybrané bylo skladem...

Někdy trvá 2 až 4 dny než to skutečně odešlou a naběhne to na poště v Hongkongu. Občas i déle jak jsem už dříve psal v mé odpovědi v jiném podobném tématu viz tento odkaz.

Další věc je to, že dokud ti to skutečně nepošlou tak nemáš nikdy 100% jistotu, že to je skladem i když je to vše uvedeno jako skladem a v některých případech výjimečně dokonce i když se všechny položky objednávky zobrazí jako reserved po zaplacení. Psal jsem o tom už dříve v mé odpovědi v jiném podobném tématu viz tento odkaz.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 20:29 
Mazák
Mazák

jyrry píše:
JuraS. píše:
......v sobotu mi poděkovali emailem za nákup a slíbili .......

a nemeli mezi tim taky nejakou jejich nedeli? Ten email je standardni a posila ho automat, tomu je jedno, ze je patek odpoledne...

Oficiálně ne viz tento odkaz. Čínský svátek byl 1. až 3.10. a v HongKongu byl ještě navíc svátek 5.10., ale pokud měl tou sobotou na mysli teď 8.10. tak dnes je teprve pondělí, ale v tomto týdnu žádný svátek nemají ani v Číně ani v HongKongu . Leda, že by měli o víkendu nějaké firemní "mecheche", na kterém se všichni tak "zlískali" , že budou pár dní totálně neschopní. :mrgreen:

Ale spíš to odhaduju, že to možná zabalili, ale buď to ještě nedošlo na poštu a nebo jestli jim zrovna při tom balení nějaká položka v rámci té objednávky nedošla tzv. mimo pořadí a mimo informace v systému jak už jsem také zmínil výše (pozn občas se to stává).

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 21:25 
Mazák
Mazák

Tu jste mě tedy moc nepotěšili..do toho ještě prodleva na celnici, pošta než se jí uráčí mi dát vědět, že mám něco na celnici...půlka listopadu...začínají inventury...do tý doby mě vyžene ředitel na dovolenou kterou mi pak na stavbu letadla nedá...v klidu jsem ho mohl za 2 dny slepit ale dělat to po večerech v panelákovým bytě s 3 mi ženskými to zrovna nejde...

PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 15:45 
Mazák
Mazák

Jsem si řekl "co že bych se nezeptal?" a zeptal jsem se na helpdesku hk na to jak dlouho jim trvá něco zabalit že stále moje zaplacená objednávka je ve stavu přípravy..uvidíme co mi odpoví..doufám, že jsem se netrefil do období jako bylo na přelomu loňskýho roku, že jim tro trvalo měsíce něco zaplaceného dodat...nechtěl bych sponzorovat nějaký číňany...vlastně nikoho...

PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 16:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 7
Tak trosku mi to pripomina zakazniky ve fastfoodu, kdyz po 10s rvou, ze jeste nemaj zradlo...

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:09 
Mazák
Mazák

scarabeus píše:
Tak trosku mi to pripomina zakazniky ve fastfoodu, kdyz po 10s rvou, ze jeste nemaj zradlo...

jsem zvyklý na jiné rychlosti a znovu připomínám si, že pro tohle jsem v 89 nemrznul v litopadu na václaváku...a hlavně jsem zvyklý na třeba dealextreme, na nákupy na aukru na ebay...

PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:25 
Mazák
Mazák

JuraS. píše:
...jsem zvyklý na třeba dealextreme, na nákupy na aukru na ebay...

Tak to jsi měl velké štěstí, že se ti to nestalo i tam. Ono záleží případ od případu jak na HobbyKingu tak třeba i na eBay i jinde. Z vlastní zkušenosti vím, že i na eBay i jinde se stává, že to občas trvá déle než jen pár dnů než to vůbec odešlou i když třeba zrovna nejsou žádné svátky. Takže to chce trpělivost.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:35 
Mazák
Mazák

s nákupy v zahraničí nemám nejmenší problémy..zato s českými rádoby obchodníky jen starosti..na některé bych vzal do ruky bič..tak třeba nákup na ebay, v číně jsem koupil řídící jednotku na měření pH, za baj woko 2,5 litru..za týden to bylo v praze..3 dny to leželo an poště než ta si vzpomněla, že jim tam něco leží co patří mě..jenže ta věcička ne a ne fungovat jak by měla..s mou mizernou angličtinou sjem se spojil emailem s prodejcem a informoval ho o problému..první návrh byl zda bych nemohl jednotku vyzkoušet s jinou sondou (skládá se to z řídící jednotky a měřící sondy), to jsem mu musel odmítnout protože jsem neměl po ruce nikoho kdo by měl tuhle vychytávku..tak mi normálně bez jakéhokoliv problému poslal další sondu na vyzkoušení..ta sonda normálně v českým krámu má hodnotu víc jak 15stovek...ale ani s touto sondou to nechtělo pracovat..tak jsem ho o tom informoval a on mi navrhl, že abych mu to celé poslal a abych mu napsal kolik $ stála doprava do číny...poslal jsem mu to a druhý den mi pípala bankovní zpráva, že mi přišli peníze na účet..pak za týden od prodejce zpráva, že se velmi omlouvá, že řídící jednotka byla nějak poškozená a že mi express poštou posílá nový, vyzkoušený kus...tak nějak si představuji v praxi heslo "náš zákazník, náš pán"
zato na českém aukru jsem i 2 měsíce sponzoroval nějakýho českýho šmejda a muselo to řešit i aukro...znám i české shopy kde po zaplacení druhý den jde balík...

PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 7:20 
Mazák
Mazák

tak jsem dostal odpověď typu : musíš vydržet pionýre, jedna věc (skawalker) kterou jsi si objednal a zaplatil není na našem skladu a my musíme počkat až se to z příručního skladu doveze do hlavního (prý to putuje lodí ?!?-sakra to by mě bavilo u nich dělat logistika....)abychom ti to mohli zabalit a poslat. věř nám, že děláme co můžeme, neboj se balík ti nakonec pošleme. musíš jen vydržet, pionýre....
tak tak asi...tak já vydržím....

PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 7:46 
Mazák
Mazák

Obrázky: 16
JuraS. píše:
tak jsem dostal odpověď typu : musíš vydržet pionýre, jedna věc (skawalker) kterou jsi si objednal a zaplatil není na našem skladu a my musíme počkat až se to z příručního skladu doveze do hlavního (prý to putuje lodí ?!?-sakra to by mě bavilo u nich dělat logistika....)abychom ti to mohli zabalit a poslat. věř nám, že děláme co můžeme, neboj se balík ti nakonec pošleme. musíš jen vydržet, pionýre....
tak tak asi...tak já vydržím....

Z toho druhýho skladu na objemější zboží to putuje celkem rychle (pár dní) viz jedna z mojich posledních objednávek:

JIT-Item Paged in ChangAn @Sep 27 2011 7:09PM
JIT Picked in BackWarehouse @Sep 28 2011 11:28AM
JIT In Transit to FrontWarehouse @Sep 28 2011 11:54AM
BSKT2166 JIT ARRIVED IN WAHLOK @Sep 30 2011 6:23PM

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 8:18 
Mazák
Mazák

Docela by se hodilo dát do objednávky výpočet předpovědi jak dlouho bude zabalení a odeslání trvat..abych se nejen já nedivil a neptal se...asi tak jako když si objednám na míru okna..to vím, že to musí vyrobit, nabarvit atd..že to bude nějakých 14 dní trvat..u věcí naskládaných v regálu bych předpokládal automatický sklad který hned po odkliknutí (automaticky) vyskladnění to sám z regálu naháže na pás...

já mám tohle info..

JIT-Item Paged in ChangAn @Oct 8 2011 8:58AM
JIT Picked in BackWarehouse @Oct 8 2011 2:09PM
JIT In Transit to FrontWarehouse @Oct 8 2011 2:09PM

teď lokálně u mě je Oct 13 2011 8:29AM

PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 12:48 
Mazák
Mazák

JuraS. píše:
Docela by se hodilo dát do objednávky výpočet předpovědi jak dlouho bude zabalení a odeslání trvat..abych se nejen já nedivil a neptal se...asi tak jako když si objednám na míru okna..to vím, že to musí vyrobit, nabarvit atd..že to bude nějakých 14 dní trvat..u věcí naskládaných v regálu bych předpokládal automatický sklad který hned po odkliknutí (automaticky) vyskladnění to sám z regálu naháže na pás...

já mám tohle info..

JIT-Item Paged in ChangAn @Oct 8 2011 8:58AM
JIT Picked in BackWarehouse @Oct 8 2011 2:09PM
JIT In Transit to FrontWarehouse @Oct 8 2011 2:09PM

teď lokálně u mě je Oct 13 2011 8:29AM

Tak to je hustý, jak si to vůbec můžou dovolit, napsal jsi jim, že jsi z Prahy? Sem slyšel, že Pražákům to vozí jejich bratranec Wang z Libuše rikšou do tří dnů a trikem adidas jako pozornost :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 13:08 
Mazák
Mazák

jestli to byl žert pak nechápu na co..jsme prostě zvyklý na jiné rychlosti..včera dopoledne jsem na ebay koupil 2 věci od různých prodejců a dnes už mám potvrzení, že mi byly odeslány..jeden prodejce mi posílal z číny věc bez účtování poba a to jsem bral jen drobnost za 14$..za tuhle cenu jsme koupil něco co se dá sehnat i u nás ale za cenu 600,-kč...fakt se divím, že nějakej číňan nezřídí třeba v libuši lokální sklad modelařiny místo kopií triček...

PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 13:11 
Mazák
Mazák

Obrázky: 16
JuraS. píše:
jestli to byl žert pak nechápu na co..jsme prostě zvyklý na jiné rychlosti..včera dopoledne jsem na ebay koupil 2 věci od různých prodejců a dnes už mám potvrzení, že mi byly odeslány..jeden prodejce mi posílal z číny věc bez účtování poba a to jsem bral jen drobnost za 14$..za tuhle cenu jsme koupil něco co se dá sehnat i u nás ale za cenu 600,-kč...fakt se divím, že nějakej číňan nezřídí třeba v libuši lokální sklad modelařiny místo kopií triček...

Ale si vem že by se třeba HK 450 prodávala běžně lidem na tržnici, to aby se pak uvědomělý modelář bál vyjít na ulici...

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 13.10.2011 13:25 
Mazák
Mazák

napsal jsem sem něco vážnýho k zamyšlení ale email co jsem právě dostal to zamázl..můj order byl právě shiped...
doplnění 9:23 dne 15.10.2011..stále se balík neobjevil na HK poště....
je 23:00 dne 15.10.2011 ...stále se balík neobjevil na HK poště....
je 9:13 dne 16.10.2011 a ....stále se balík neobjevil na HK poště....
je 21:38 dne 16.10.2011 a...stále se balík neobjevil na HK poště....soudruzi nespěte !!!!!
je 7:31 dne 17.10.2011 a ....stále se balík neobjevil na HK poště....
je 11:50 dne 17.10.2011 a....situace se nezměnila...HK pošta o mém balíku stále neví....
mě jebne..radostí...
Kód:
Outward Ordinary Parcel

Item Number: CP835906392HK
Posting Date    Drop-off Point    Origin
17-Oct-2011    Air Mail Centre (Counter Section)    Air Mail Centre (Counter Section)

Date #    Location    Delivery Status
17-Oct-2011    Hong Kong    Item posted and is being processed.

jen aby to teď ještě neleželo v HK týden na poště a pak to neoběhlo celý svět...

je 7:18 dne 18.10.2011 a balík je stále na poště v HK a čeká na zařazení do nějaké přepravy...
je 9:01 dne 18.10.2011 změna... 18-Oct-2011 Hong Kong Processed for departure.
je 9.42 dne 19.10.2011 a změna .... The item will leave Hong Kong for its destination on 20-Oct-2011

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 512 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Další