Switch to full style
Nakupujete na internetu, hledáte radu jak zaplatit, co a kde koupit nebo schánice něco v modelářských kamenných prodejnách?
Odeslat odpověď

Re: Nákup v HobbyKingu

pon 19.03.2018 10:48

Nic neřeš a ber registered, to je z EU skladu klasické GLS a funguje velmi dobře.

Ad "na firmu" - pro neplátce DPH bude v pohodě bez čehokoli, fakturu k tomu dávají relativně slušnou a účetní by neměl mít problém. Pro plátce DPH bohužel neporadím, asi se z nich nějaký ten EU VAT papír dostat dá, ale osobně to nepotřebuji a tak jsem nezkoumal. Možná bude vědět někdo další...

Re: Nákup v HobbyKingu

pon 19.03.2018 13:44

Jáj, myslel jsem že fakturu nedodávají. Tím pádem se to řeší.

Re: Nákup v HobbyKingu

pon 19.03.2018 14:22

Ale jo, něco od nich přijde a mělo by to vyhovovat, opakuji ale, že to je vyloženě účet pro koncové užití (byť třeba ve firmě), nic o VAT atd. Někde jsem tam viděl něco o možnosti domluvit ještě detailnější účty, ale zkrátka tohle už jsem sám neověřoval.

Re: Nákup v HobbyKingu

čtv 22.03.2018 19:53

Kamarádi, má někdo zkušenost s reklamací z HK (ne Evropský sklad)? Koupil jsem regl 150A car a nejde nastavit. Je něco takovýho na stránkách. Hledám a nic nenacházím. Poslání je asi neřešitelný, nebo má někdo zkušenost?

Děkuju Jarda

Re: Nákup v HobbyKingu

čtv 22.03.2018 23:27

Tak slušná faktura nebo neslušná faktura. To je celkem rozdíl. Lze ji použít pro další předprodej nebo ne ? Už jsem i četl, že někteří používají výpisy z paypalu jako "fakturu" a pak už záleží na úředníkovi, který tam zrovna sedí na finančáku a jestli ví, že něco jako paypal existuje.

Re: Nákup v HobbyKingu

pát 23.03.2018 6:46

Logom píše:Tak slušná faktura nebo neslušná faktura. To je celkem rozdíl. Lze ji použít pro další předprodej nebo ne ? Už jsem i četl, že někteří používají výpisy z paypalu jako "fakturu" a pak už záleží na úředníkovi, který tam zrovna sedí na finančáku a jestli ví, že něco jako paypal existuje.

Neviem ako u Vás, ale u nás musí mať faktúra konkrétne náležitosti https://www.etrend.sk/podnikanie/faktur ... tosti.html

Re: Nákup v HobbyKingu

pát 23.03.2018 11:13

Logom píše:Tak slušná faktura nebo neslušná faktura. To je celkem rozdíl. Lze ji použít pro další předprodej nebo ne ? Už jsem i četl, že někteří používají výpisy z paypalu jako "fakturu" a pak už záleží na úředníkovi, který tam zrovna sedí na finančáku a jestli ví, že něco jako paypal existuje.


Jak mám jako laik chápat pojem předprodej?

Re: Nákup v HobbyKingu

stř 09.05.2018 15:30

Ma nekdo zkusenosti s ParcelForce z UK ? Cim to dorazi po CZ a jak to dlouho bezne jde ?

Re: Nákup v HobbyKingu

pát 18.05.2018 13:44

Kolegové mám dotaz
Dal jsem do košíku pár drobností z číny co nejsou v EU skladu
je to za nějakých 20 euro ..... ale naskočilo mi poštovné skoro 240 euro
a pokud to nepotvrdím nechce mne to pustit dál nabízí to dokoupit za dalších 100 euro a pak je poštovné zdarma.

To je nějaká zavedená novinka? Nebo jak postupovat dále bez toho nákupu za dalších 100éček.
Díky za radu a zkušenost.

Re: Nákup v HobbyKingu

pát 18.05.2018 15:17

urcite tam mate neco , co sse musi posilat drahou postou
i tak je ale 240 nejak moc

Re: Nákup v HobbyKingu

pát 18.05.2018 15:36

Tak jsem to zkoušel dávat ven z koše a tu cenu tam udělaly 3 položky z dolarového výprodeje
to by se tedy moc nevyplatilo :lol: :lol: :lol:
konkrétně : silikonový obal na baterie + polep na Bixlera + programovací karta

Re: Nákup v HobbyKingu

úte 04.12.2018 8:19

Ukradeno z jiného fóra.

Čekáte balíček z číny? Tak třeba ho tam poznáte :)

https://www.facebook.com/DotyczyKazdego ... 786175672/

Re: Nákup v HobbyKingu

ned 24.02.2019 15:36

Ahoj, řešil už někdo nedodání balíčků z EU skladu?
Čekám už 14 dní, a nic. Jsou to malé zásilky, a jde to poštou, ale ta samozřejmě nic neví

Re: Nákup v HobbyKingu

ned 24.02.2019 19:24

Jestli ti to pošťačka strká do roury na noviny, jako mě, tak ti to taky někdo mohl šlohnout. Vedle je sice schránka s dost velkou ďourou ale do ní to zatím nedala nikdy. A filamenty do 3D tiskárny jsem jednou našel jen hozený za plotem v kytkách a zrovna lilo jak z konve, všecko rozmočený, ještě že jsou zavařený v igelitu.

Re: Nákup v HobbyKingu

ned 24.02.2019 20:33

No taky jsem to tam už párkrát našel, ale ted teda nic.. 14 dní už se mi zdá docela dlouho
Filament mi vozí GLS, a to je uplně v pohodě
Odeslat odpověď