Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2020 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Steve píše:
Dcera dostala navíc info, že čínské zásilky nechávají "až na konec", oznámení neposílají a zásilky zpět do Číny nevrací.


to je pomerne inovativni pristup jak katovat kosty, jen co je pravda. Ale nejsem si jist, jestli to nahodou neni tak trochu nelegalni, protoze me to pripada, jako kradez.. navic v organizovane skupine. Posta dostala zaplaceno za sluzbu doruceni za svuj usek (po CR, k tobe domu). Jen tak si nechat zasilku na sklade a zatlouct ze ji maji a nevratit ji odesilateli proste neni legalne mozny.
Uvedomte si, ze to neni tak, ze do republiky prileti letadlo plny balicku a posta to z vlastni dobre vule rozvozi odesilatelum, protoze postovny dostal zaplaceno nekdo v cine. Ten nekdo v cine ma nejakou smlouvu s nejakou prepravni spolecnosti v cine (asi cinska posta nebo kdokoliv jiny), ta zase ma smlouvu s nejakou jinou spolecnosti ktera to prepravi na uzemi cr a zajisti zase jinou smlouvou, ze po CR to rozvozi ceska posta. Takze ceska posta inkasuje svuj podil a nyni zda se, krome obvykle rezignace na vykonani sluzby za kterou dostala zaplaceno, jeste povysila slendrian na proces? tomu se nechce verit ani me a to mam rad ceskou postu asi jako dymejovy mor.

To ze je postovne na cinske balicky napsane v eshopu "zdarma" nebo "skoro zdarma" neznamena, ze se neplati - jen je schovane v cene zbozi, nebo cast z toho treba i dotuje cinska vlada formou nejake podpory exportu apod. ale tak jako tak, Posta neni charita, inkasuje za kazdy vas balicek prachy od smluvniho partnera. a inkasuje presne tolik, kolik si vyjednala.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 23.02.2020 17:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Samozřejmě, že to není nikde písemně uvedeno.
Je to klasická "Hlava XXII".
O tom, že ČP je alergická na tyto druhy zásilek uz se veřejně ví.
A nejednou jsem slyšel komentáře pracovníků na tyto zásilky. Ve stylu mají to zadarmo, tak ať si počkají.... Nebo že jim to nosí zadarmo...
No a pokud o zásilce nevíš, tak ji nebudeš hledat. Něco dojde za 14 dní, většina za měsíc a víc a občas něco nedojde vůbec. A podle trasování je zásilka "úspěšně doručena" :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 23.02.2020 17:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Zajímavé, že vždy se mi ztratily těžší a dražší věci. Kupodivu i jedna z Česká, koupená na Ali.
Doručení dne, kdy jsem byl na táboře formou, která uvedené číslo v takové formě vůbec nepoužívá a nikdo mě ani nekontaktoval. Firmy (řidiči) to běžné dělají a občas přijde i SMS předem s kontaktem na řidiče. Refundace neuznána.
Teď mi zase údajně úspěšně doručili zásilku 14.1. (o tom vůbec nevím) a přesto ještě běží ochranná lhůta.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2020 16:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2014
Příspěvky: 232
Chodí vám teď zásilky z Číny?
Koupil jsem na Ali ze skladu v Polsku a on mi to poslal z Číny, že prý v Polsku nemá zboží skladem. Tak nevím jestli mám čekat nebo stornovat. Prý to poslal rychlou poštou:) YunExpress


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.04.2020 19:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Včera balíček placatý - frézičky z Číny. Nalezeno v kaslíku.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.04.2020 7:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Včera mi po dvou a půl měsících přišly kardany, placatý balíček 5x10cm. A z polského skladu mám objednané věci už 14dni a nic. A teď jsme objednával z CZ skladu a podací číslo je DE :-/ no uvidíme... Asi 5 balíčku z Číny má status "at local post" ale nikdo o nich neví ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06.05.2021 21:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2014
Příspěvky: 26
Bydliště: Sereď SK
To je to preposielanie cez Holandsko a Belgicko aby sa neriešilo clo a dph resp sa rieši ale tam priamo a potom to na trackingu vizerá ako doručené do krajiny adresáta. Ironia je že aj keď je to v EU doručenie od tial trvá strašne dlho. Minule som objednával z Ali z jedneho obchodu na dva krát az po NL to bol tracking takmer totožný a potom jeden balík už dávno doma a druhý stále na ceste takže naozaj nechápem ako to robia.
A taká malá zujímavosť aspoň na SK má pošta z doručovania čísnkych balíkov dosť dobrý biznis vraj niekde okolo 30% ked sa dobre pamatám takže v čr to bude určite niečo podobné


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 4:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
:evil: Zřejmě Novinka České pošty :evil:
Včera mi přišel balíček neformálního tvaru, to dělá číňan běžně,.....
ale tentokrát na omak s divným i neurčitým obsahem v přebalu CZ pošty.

A co uvnitř? Deset malých balíčků od různých prodejců.

Pošta konečně vymyslela způsob jak se zbavit svých dluhů a ušetřit na poštovném, které jí číňan zaplatil za každý balíček zvlášť.

Já se potom divím že na sledování zásilek mi to píše že balík dorazil do země určení už 2-3 týdny zpět.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 5:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
V posledních měsících mi cca polovina balíčků chodí do zásilkovny a to do celkem dobře vybrané (odesílateli) pobočky, mám to asi 300m...
Nevím ale jak to dopadne až bude taková zásilka opatřena místně uvaleným DPH a výpalným...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.05.2021 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Objednával jsem nažehlovací fólie z Anglie. Psali, že odesláno. Tak jsem zvědavý kolik budou dělat další poplatky co budu platit.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 7:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Včera jsem zaregistroval článek o tom: Že senát stáhl z projednávacích bodů právě ten o novelizaci plateb Cla a Dph z malých zásilek ze zahraničí.

Autor v něm rozebral přibližné termíny všech dalších nutných kroků kolem toho, než dojde k nabytí právní moci a účinnosti.
Vyšlo mu z toho že nejbližší možná účinnost tohoto je kolem 1.10.2021

Nicméně je to jen článek a navíc jsem si ho nezaložil, tedy ani na něj nemohu dát odkaz, zdali je to kachna nebo fakt :lol:

Nevíte o tom náhodou někdo více?

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 20.06.2021 8:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:

Nevíte o tom náhodou někdo více?


Jen odkaz:
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/balicky-zasilky-dph-cina-posta-clo-cervenec-senat.A210618_113035_ekonomika_ven


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
Máme tu novinku ZMĚNY OD 1. 10. 2021
https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... 2245fd594e
právě mi přišel email z české pošty abych vyplnil el. formulář... a vypadá to, že za balíček v hodnotě 80kč si ještě zaplatím další stovku naši oblíbené české poště :roll: :oops:
ale u balíčku jsem platil VAT* a je tam připsáno *VAT collected by eBay on this transaction based on applicable laws.
tak uvidíme... :wink:

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/celni- ... ahranici#6


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 19:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Mám tutéž situaci (eBay, DPH zaplaceno přes eBay), vyplnil jsem teda registraci ohledně toho výpalného, a psali tam "akční cena 0 Kč", tak snad za to žádné další výpalné platit nebudu. Poslal jsem jim tam screenshot z eBay, kde je jasně vidět, že DPH bylo zaplaceno. Ale větší e-shopy (Banggood) posílají už z Evropských skladů bez cla/DPH.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 17.11.2021 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Aktualni zkusenost se zasilkou z Anglie. Placeno bez DPH, v emailu od ceske posty rovnou link na vyplneni pres web. 2 varianty odbaveni - prvni doplneni udaju a za 97Kc, druha bez me spoluucasti, ale za 150Kc.
S clem a DPH pocitam (v online formulari jiz byly polozky objednavky vyplnene).

Nemam aktualne cestu do Prahy, abych si to vyridil na poste 120 osobne. Tech 97Kc za online vyrizeni je pro me ok (i s ohledem na cenu objednaneho zbozi).

U drobnosti z ciny by me zajimalo, jak to je. Pokud zaplatim VAT primo prodejci, budu mit jeho evidencni cislo pro vyplneni do formulare tak budu stejne platit tech 97Kc poste :/ ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz