Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 11:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Ahoj,

muzu se zeptat ... zasilka aby nebylo vymereno clo a DPH musi byt do 22EUR?
Tech 22 EUR je ale vcetne postovneho? To znamena kdyz mam zbozi z ciny shipping free, pak musim pocitat s tim ze posta napari postovne 100-200Kc a cena zbozi nesmi presahnout 400-500Kc, aby se to veslo do 22EUR?

Kdyz prokazu fakturou v PDF ze zbozi ma cenu nizssi nez 22EUR, i tak zaplatim poste poplatek 99Kc?
Oplati se v takovem pripade editovat PDF a rozlozit celkovou cenu na postovne a cenu zbozi?
Kdyz byla na zbozi sleva diky kuponu a na fakture je uvedena cena, sleva, postovne a Total, bude se vypocitovat castka z Total?

Diky
mech1


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 12:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2016
Příspěvky: 61
Bydliště: Kroměříž
mech1 píše:
zasilka aby nebylo vymereno clo a DPH musi byt do 22EUR?
Tech 22 EUR je ale vcetne postovneho?

Nevím, jak to má být správně. Ale já jsem z několika set balíčků z ali NIKDY neplatil ani korunu. A 95% z nich je shipping free. Zboží v hodnotě cca 0,1 až 108$ (můj strop odvahy na nákup z číny). Poplatky byly 2x při nákupu z HobbyKingu kde bylo věcí za cca 250$ (1300,-Kč a 4800,-Kč což byla darda). A několikrát se balíček zratil, ale peníze za zboží mi vždy vrátili.

_________________
MC-20hott, MC-22s, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 24.02.2017 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
mech1 píše:
Ahoj,

muzu se zeptat ... zasilka aby nebylo vymereno clo a DPH musi byt do 22EUR?
Tech 22 EUR je ale vcetne postovneho? To znamena kdyz mam zbozi z ciny shipping free, pak musim pocitat s tim ze posta napari postovne 100-200Kc a cena zbozi nesmi presahnout 400-500Kc, aby se to veslo do 22EUR?

Kdyz prokazu fakturou v PDF ze zbozi ma cenu nizssi nez 22EUR, i tak zaplatim poste poplatek 99Kc?
Oplati se v takovem pripade editovat PDF a rozlozit celkovou cenu na postovne a cenu zbozi?
Kdyz byla na zbozi sleva diky kuponu a na fakture je uvedena cena, sleva, postovne a Total, bude se vypocitovat castka z Total?

Diky
mech1


Na první stránce tohoto vlákna najdeš odpovědi na všechny tvé otázky.
Jen k tomu slevovému kupónu - v úvahu se bude brát cena zboží před slevou.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 7:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Chápu dobře, že https://www.postaonline.cz/trackandtrac ... 48SG%0D%0A

prošla celnicí bez DPH? Jinak by tam bylo, že k zásilnce byl přiložen výměr z celnice, ne? Ještě nikdy sem nic neclil, tak nevím jak to chodí.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 8:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A z čeho tak usuzuješ? DPH zaplatíš při doručení jako dobírku.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.07.2017 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Nevím, jen se ptám.

Tady tam má ještě v trackingu zmínku "K zásilce vyhotoven celní výměr - přiložena celní daňová složenka."
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?t=36818&start=1012

a ve sledování mám stále Výše dobírky: 0 Kč.

Řeším to jen kvůli tomu, že jsem za hranicema a doma mají zákaz přebírat dobírky, pokud jim to neoznámím. Echo sem poslal, aby kdyžtak dobírku přebrali, tak snad to bude dobrý.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10487
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já měl teď zajímavou zkušenost. Objednal jsem eBay kupu elektronickejch cajků. Poslal jsem tři objednávky v "bezcelní" výši, druhou po 2 dnech a 3 po dalších 3 dnech. No a ten kvokvot čínskej viděl stejnou adresu, vše zabalil do jednoho pytle a poslal. Na nalepeným lístku bylo Electronic Hobby Parts 3$. Ve skutečnosti toho bylo za 60 a přes celníky to prošlo bez placení.
Tak nevím, jakým způsobem ta celní pošta pracuje...
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 11:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2014
Příspěvky: 447
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Tak to jste na tom dobře..

Já mám teď na odbavení (pošta 120 Praha) samokřídlo za cca 1532Kč, přičemž:
- Clo 0Kč
- DPH 362Kč
- Manipulační a celní poplatky 192Kč
Sečteno a podtrženo 554Kč.
Což je více, než jedna třetina ceny zásilky.. :(
A to nepočítám fakt, že se tam válí už více, než 8 dní, tj dvakrát déle, než byla na cestě..

_________________
Nákazu léčím systematicky - "Pěkně kulkou po kulce".
http://www.vscharlie.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 19:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.7.2017
Příspěvky: 3
Jen jedna třetina? Já jsem zaplatil výpalné celnímu úřadu a celní poště téměř 58 %. Chtěl bych jim poslat stížnost, nejradši ale žalobu. Jenže už vidím, jak mě to všechno akorát naštve a já s tím strávím hodiny času...

O co šlo - zboží stálo 33,25 USD s dopravou zdarma. Vše jsem jim doložil i s částkou strženou z karty (806 Kč). Ano musím zaplatit DPH (je to nad limit) a jelikož se mi tam nechtělo jezdit, tak i 192 Kč poště za zastoupení (je to dost, ale co se dá dělat). Ovšem oni z toho vykouzlili dph+poplatek 465 Kč, protože doprava zdarma není doprava zdarma, ale podle tabulky to stojí 498 Kč - a z toho je DPH stovka, že jo. Jak ale můžu platit DPH z něčeho co neexistuje, co jsem nikdy nikam neplatil? Pokud na celní poště neumí anglicky a nedokáží pochopit slovní spojení FREE SHIPPING, tak nemám slov. Asi se to už řešilo, přišel někdo s nějakým nápadem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 19.07.2017 22:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
bouncer píše:
přišel někdo s nějakým nápadem?

Ano. Nikdy si nenechávej na zásilku napsat "free shipping". ;-) A nebo si zvol nejlevnějěí placený způsob dopravy, já si třeba z BG volím registered air mail za řádově dolarovou cenu, tam se pak nic vymyslet nedá a úřední šiml musí držet hubu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 8:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.7.2017
Příspěvky: 3
Chápu, díky. Už jsem si tu pár postů přečetl a tohle našel. Dává to smysl, ale i tak je mi to proti srsti - velké množství zboží má free shipping, ať už proto, že je ten vývoz dotovaný nebo že je shipping prostě zakalkulován do ceny zboží. Chápu, že se EU, potažmo celníci u nás takovému dovozu chtějí bránit a danit, danit, clonit. Ale v principu pokud klesne kurz nebo ČP zdraží tabulkové poštovné, tak každá free shipping zásilka může spadnout do zóny pro DPH, protože v tabulce je 500 (nebo 533 Kč) a to je sakra blízko limitu - jasně je to až pro těžší balíčky, ale i tak. A 22 EUR je teď ~575 Kč, tak už člověku na cenu zboží moc prostoru nezbývá. Takhle se můžeme dostat do stavu, kdy by DPH o výši ~120 Kč podléhala i protržená šprcka za 10 centů s free shipping.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 8:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
bouncer píše:
nebo že je shipping prostě zakalkulován do ceny zboží

Ale v tom případě máš prodejce donutit, aby to na zásilku napsal. Pokud tam bude napsáno, že cena za zásilku je X včetně poštovného, tak opět není prostor vymýšlet opruz. Ale pokud je na zásilce, že cena zboží je X a poštovné zdarma, tak si tam celník to poštovné připočítá podle sazebníku a jsi v pytli.
Se spoustou prodejců v tomto směru jednat jde, jenom je potřeba si to vyjednat dopředu, protože když je už objednávka hotová (čti: zaplacená), tak se na tebe každý vyprdne.

Další varianta je prostě to ignorovat a počítat s tím, že úplně všechny zásilky ti nezachytí (na to nemají kapacity). Takže když se občas zaplacené DPH rozloží na všechny objednávky, tak ve výsledku jsi pořád v plusu. Já mám doposud ze zahraničí řádově desítky nákupů (určitě víc než 40), z toho dobrá polovina je přes 22 éček. Přičemž zachytili mi prozatím 4, na kterých jsem dohromady doplatil necelé 3000 Kč. Přitom nezohledňuju fakt, že to bylo na zásilkách, kde jsem to tak jako tak čekal, protože byly zároveň těžké a rozměrné. Takže když to rozpočítám, dělá to 75 Kč na zásilku. To je přijatelné, protože kdybych stejné věci kupoval u nás, stálo by mě to o těžké tisíce víc.

Chápu, že pokud uděláš jeden nákup za 3 roky v ceně 22 éček a ještě k tomu doplatíš další 4 kila, tak to naštve. Ale to je prostě pech.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 11:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Mám teď problém s několika balíčky z Banggoodu. Kamarád mi před několika ( cca třemi ) měsíci objednal pár drobností. Vše v cenách do 250,-Kč. Celkem to bylo 11 balíčků. Prvních pět přišlo v rozmezí cca 11-25 dní po objednání, na zbylých 6 už čekám od 28 do 42 dnů a pořád nic. Na místní poště balíčky nejsou. Adresa stejná, z Číny odešly - balíčky jsou nejspíš někde ukradené ( vzhledem k ceně neměly sledovací číslo ).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 11:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.7.2017
Příspěvky: 3
No dobře, teď už to vím, tak bych se to snažil domluvit. Ale do dnešního dne jsem o tom nařízení týkající se free shipping nevěděl a ani mě nenapadlo, že by něco takového mohlo existovat.
Pro mě není rozdíl v termínech free shipping a shipping included. Nehledě na to, že stovky českých eshopů mají dopravu zdarma a taky neplatím státu DPH podle ceníku ČP (doufám, že to nikdo z MF nečte, aby je nenapadlo to zavést).

Zásilek z Číny jsem měl už určitě přes 100, ale v drtivé většině to bylo pod 20 usd, pár na hraně a jen pár podléhalo jasně DPH, ale krom té poslední to nebylo evidentní, takže prošly bez problému. Ve výsledku tedy mě ani tak neštve ta částka, určitě jsem ušetřil už dost na to, abych to v klidu pokryl, ale spíš o princip. Těch daní se v dnešní době platí hodně a platit daň z něčeho, co jsem nikdy neuhradil, je směšné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 10.08.2017 19:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.6.2014
Příspěvky: 35
Bydliště: Spytihněv
Ahoj prosim o vaši zkušenost s nakupovaní napřiklad dronu.Vždy je u takoveho balíku 100%, že ho celnici chytnou nebo 50/50?Cena drobu je 57US.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz