Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 13:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Další problém s poštou ... už fakt nevím, kam napsat, aby se Česká pošta přestala chovat jak mafiánská organizace.
4.12. převzala česká pošta balíček z vyměňovací pošty. 11.12. byl balíček doručován. ve stejný den se pak u trasování objevila hláška "Uložení zásilky - adresát nezastižen". Už to je lež - celý den jsem byl doma, čekal na balíček a nikdo nepřijel, nezazvonil ... prostě nic, jako už několikrát. Jenže další zpráva už nepřišla, žádné upozornění, žádná SMS nebo mail, kde je balíček uložený - jestli na balíkové poště, nebo na místní poště - prostě ticho. Tak jsem napsal stížnost a žádost, aby aspoň pošta sdělila, kde zásilka je, že si pro to zajedu. Opět žádná odpověď, žádné upozornění.
A pak už to šlo rychle:
28.12.2017: Vstup zásilky na SPU
28.12.2017: Výstup zásilky z SPU
28.12.2017: Přeprava zásilky k dodací poště
28.12.2017: Odeslání zásilky zpět k odesílateli - adresát zásilku nevyzvedl ve stanovené odběrní lhůtě.

Takže zaplacený balíček ( asi tři stovky ) je na cestě zpátky do Číny a já nevím, co dělat, aby se balíček zase vrátil zpět. Nejde o ty tři stovky, ale hlavně jakým způsobem se ta pošta chová - vůbec nedá žádnou zprávu a pak během jediného dne bez nějakého upozornění pošle zásilku zpět.
Přece není normální takové chování tolerovat ... nevím, kde si stěžovat, aby se aspoň něco hnulo. Bohužel nemám žádného známého v televizi a soudit se kvůli tomu mně kamarádka právnička nedoporučovala - vzhledem k našemu soudnictví bych to asi také neudělal.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Zakladatelem ČP je Ministerstvo vnitra ČR , Nad Štolou 3, 170 34 Praha 7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Asi se jim tam pojedu vysr.. na rohožku ! :evil:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Reditelstvi JM p.Nemec boss dorucovatelu 542 151 902
Velmi slusny clovek, kdyz neco nefunguje tak tento pan zaridi a pak prijde i omluvny dopis.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Jinak s postou muj posledni zazitek. Sokrome zbozi cena 170USD (v akci ktere jsem vyuzil -40USD) z Izraele . Predana objednavka pro cleni kde byla cena 170USD - 40USD sleva placeno 130USD, doprava free a byla tam napsana, predan PP screen 130USD placeno. Tzn cleni melo byt na castku 130USD nicmene bylo realne na 170USD.
Nemam naladu se s nimi handrkovat o 200Kc, ale opet me to pripomelo proc na postu zapomenout.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
A z omluvného dopisu si můžete udělat vlaštovku, se kterou si můžete zalétat místo toho letadélka, které vám poslali zpět do Číny :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 14:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Nejde o dopis ale o to ze se to nejak poresilo a jednou jsem panovi vysvetlil, ze nedoany material ma za nasledek neprijemne zdrzeni projektu a on ze sve pozice zaridim na lokalni poste individualni dovoz daneho baliku v 19hod.
Kdyby jste videli jak ten postak byl vynervovany a nas...., priceless :)

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 15:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
RCStudio píše:
Jinak s postou muj posledni zazitek. Sokrome zbozi cena 170USD (v akci ktere jsem vyuzil -40USD) z Izraele . Predana objednavka pro cleni kde byla cena 170USD - 40USD sleva placeno 130USD, doprava free a byla tam napsana, predan PP screen 130USD placeno. Tzn cleni melo byt na castku 130USD nicmene bylo realne na 170USD.
Nemam naladu se s nimi handrkovat o 200Kc, ale opet me to pripomelo proc na postu zapomenout.

Zcela normální postup. Proto je lepší se s prodejcem dohodnout, aby poštovné specifikoval na nějakou částku a slevy do faktury/platby nepsal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.01.2018 23:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Už mně jednou přišel omluvný dopis od poštovního ombudsmana a jako odškodnění 10 ks poštovních známek. Dopis jsem už posledních 10 let nikomu neposílal a tak známky jsou k ničemu a 1000 x raději bych uvítal, aby služby fungovaly aspoň o polovinu lépe, než dosud. Dnes jsem se opět dozvěděl z trasování balíčku, že dne 21.12. byl doručován další balíček ( opět klasika: adresát nezastižen a já nebo maminka celý den doma ) a ráno ( 3.1. ) tam ještě žádná informace nebyla. A stejný postup: žádné upozornění ve schránce, žádný telefon nebo SMS, mail ... prostě nic. Jediná změna byla v tom, že jsem ještě stihnul si pro balíček zajet - jinak by opět putoval zpět do Číny. Vlastně změny byly dvě - balíček tentokrát čekal na jiné poště, než u toho předchozího. Na poště jsem se žádné informace nedozvěděl - s balíkovou poštou nemají nic společného, s doručovatelkami také ne - mají své vedení, které s danou poštou nesouvisí. Takže jsem dostal jen telefonní číslo na balíkovou poštu, která je ale neveřejná a tak si dovedu představit, jak ten telefon dopadne ... tedy spíš jak dopadnu já.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 8:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2714
Bydliště: Ústí nad Labem
Hoši nedivte se. Pošta je momentálně pořád ještě NEPŘEDSTAVITELNĚ 8O zavalená právě zásilkami z Číny, osobně jsem tam viděl hromadu pytlů kterou bych přirovnal jen ke stohu slámy. Dělá na tom kde kdo (protože strojně to vzhledem k nestandardním rozměrům a popisům nejde) a vůbec se nedivím, že se ladacos nepovede. Osobně bych si teď z Číny nic neobjednal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 8:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2003
Příspěvky: 1696
Bydliště: Jaroměř, ČR
Obrázky: 0
JardaRůžička píše:
Hoši nedivte se. Pošta je momentálně pořád ještě NEPŘEDSTAVITELNĚ 8O zavalená právě zásilkami z Číny, osobně jsem tam viděl hromadu pytlů kterou bych přirovnal jen ke stohu slámy. Dělá na tom kde kdo (protože strojně to vzhledem k nestandardním rozměrům a popisům nejde) a vůbec se nedivím, že se ladacos nepovede. Osobně bych si teď z Číny nic neobjednal.


Jasně, počkáme :lol: :lol: :lol: A kdyby nachumelilo, tak taky počkáme, až to silničáři uklidí, třeba v březnu, nebo svoz odpadu....teď toho mají hodně, tak to budu 14 dnů skladovat doma, když to nestíhají. A se zlomenou nohou půjdu k doktorovi až za 14 dnů, to odpadnou fronty postižených chřipkou.
Znám spoustu povolání, kde když se jim nahromadí práce, tak dělají přesčasy, v noci, víkendy.

.....nechápu......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 8:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Česká pošta má určitě smlouvu z činskou poštou a zadarmo by ty balíčky neroznášela - je to práce jako jakákoli jiná. Čína sice poštu dotuje, ale platí za doručování u nás. Další otázkou je, proč pošťáci roznáší reklamy, losy a lákají ostatní na různé poštovní služby a pojištění - jen aby poštovní manažeři měli co nejvyšší příjmy. Kamarádova manželka je doručovatelka a nedávno ji kamarád zvážil reklamy: něco málo přes 47 kg. Pak se ale není co divit, že zvládat obojí je hodně obtížné. A dalším faktorem jsou naše celní předpisy: také bych rád objednal jeden balík za několik tisíc, než 20 balíčků po několika stovkách. Jenže celníci mě nutí využívat ten druhý způsob.
jen poznámka: v tom předchozím případě byl ten ombudsman přinosem - dostal jsem sdělení, že proběhla kontrola, daný zodpovědný pracovník skutečně u nás nebyl a dostal za to postih. Nevím jaký, ale aspoň se něco pohnulo.


Naposledy upravil Bořík dne čtv 04.01.2018 8:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 8:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
JardaRůžička píše:
Hoši nedivte se. Pošta je momentálně pořád ještě NEPŘEDSTAVITELNĚ 8O zavalená právě zásilkami z Číny, osobně jsem tam viděl hromadu pytlů kterou bych přirovnal jen ke stohu slámy. Dělá na tom kde kdo (protože strojně to vzhledem k nestandardním rozměrům a popisům nejde) a vůbec se nedivím, že se ladacos nepovede. Osobně bych si teď z Číny nic neobjednal.


Jenže jeho problém je v místní pobočce, kde mají nějaké trotly. Nerozvezou, nenahlásí, vrátí...

A tam zavaleni stohem určitě nejsou.

Jediná šance je opakovaně si stěžovat. Pošta je hrozná organizace, ale soustavnými stížnostmi se dá vycvičit. Vím i o takových případech, že zainteresované lidi nakonec vyhodili. Ale je třeba nenechat to spát. Začíná se voláním na šéfa pobočky a pokud nezabírá, tak výše a výše. Ombucman už je moc daleko, to není dobrý začátek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 11:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2714
Bydliště: Ústí nad Labem
zdzd píše:
Jenže jeho problém je v místní pobočce, kde mají nějaké trotly. Nerozvezou, nenahlásí, vrátí...
Souhlas, máš pravdu, také jsem v tom smyslu měl nějaká utkání. Tohle jsem psal jako upozornění, že momentální stav zpracování zásilek z Číny je na hranici kolapsu ve stadiu přerozdělování ke konkrétním poštám. To, že bych si teď sám z Číny nic neobjednával není ani tak proto, že se to velmi pravděpodobně protáhne, ale že těch zásilek je tolik, že je už nemají kloudně kde skladovat a spíš je stohují. Je to v pytlích, asi jako na rostlinný odpad do výšky vrstvy přes 3m. Krabičky se většinou nekonají, spíš jen jakési beztvaré pytlíky a omotávky. a to zatížení na těch nejspodnějších...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1052 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 71  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz