Switch to full style
Nakupujete na internetu, hledáte radu jak zaplatit, co a kde koupit nebo schánice něco v modelářských kamenných prodejnách?
Odeslat odpověď

Poptávka po boPET fólii??

úte 05.06.2012 14:53

Zdravím vespolek,
mám v plánu objednávat boPET fólii od společnosti DuPont pod obchodním názvem Mylar o tloušťce 0.0035mm. Šířka role bude mezi 30 a 100cm (ještě se přesně neví). Problém je však v tom, že ji nikdo nedistribuuje a proto jsem oslovil výrobce, který by ji prodal, avšak jen v určitém malém množství.
Chtěl bych se tímto tedy přítomných zeptat, jestli by byl o takovou fólii zájem (protože sám spotřebuji jen pár čtverečních metrů, které by mě vyšly hodně draze). Předpokládaná cena bude s největší pravděpodobností pod 50kč za čtvereční metr.

Díky za přečtení!

Re: Poptávka po boPET fólii??

úte 05.06.2012 15:10

Možná... Identifikuj se. Protože na mail 300.400@...cz posílat peníze asi nebudu.

Re: Poptávka po boPET fólii??

úte 05.06.2012 15:27

Co myslíš tím "identifikuj se"?? Podnikatel, OSVČ,... nejsem, takže asi tak.

Platit dopředu bych určitě nechtěl - nejdřív bych to objednal a až by to bylo doma, tak bych postupně zájemcům zasílal (tady už s platbou předem, protože s dobírkou nekamarádím).

Re: Poptávka po boPET fólii??

úte 05.06.2012 15:32

Myslel jsem třeba zasláním nějakých informací v SZ.

Re: Poptávka po boPET fólii??

úte 05.06.2012 19:02

pokud jde o nažehlovací folii vhodnou třeba k nažehlování na EPP (viz vlákno sranda akrobatické větroně) tak bych se přidal. Můžeš napsat něco bližšího k té folii ?

Re: Poptávka po boPET fólii??

úte 05.06.2012 19:19

Toto by byla úplně obyčejná boPET fólie (se všemi svými vlastnosti, které běžně má - tzn. pevnost v tahu kolem 200MPa, smrštění při cca 150°C v řádu jednotek procent, hmotnost cca 5g/m^2,...) bez nějakých zvláštních úprav...
Čím je speciální ta nažehlovací fólie, je tam snad nějaké teplem aktivované lepidlo?

Re: Poptávka po boPET fólii??

úte 05.06.2012 21:06

A k čemu se taková fólie používá?

Re: Poptávka po boPET fólii??

stř 06.06.2012 6:34

Není to náhodou fólie která se používá třeba na takový model?
http://www.youtube.com/watch?v=mwggwsmkAQU&feature=related

Re: Poptávka po boPET fólii??

stř 06.06.2012 8:55

Ano, vzhledem k velké pevnosti a hmotnosti ~5g na metr čtvereční je to pro takový model ideální.
Co se týče "laminování", tak třeba společnost Fatra má pro účely laminování jednak úplně obyčejné fólie jako sháním já, ale pak i fólie s vrstvou nějakého lepidla, takže opravdu netuším, zda-li by to s tím šlo.

Re: Poptávka po boPET fólii??

ned 01.07.2012 18:28

Zdravím, bohužel musím zklamat všechny co měli zájem, protože z nákupu nakonec sešlo z toho důvodu, že výrobce změnil názor na minimální množství, které mi prodá (minimum teď stanovil na roli s nábalem několik kilometrů). :(
Odeslat odpověď