Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Sice to patří do jiného vlákna, ale ber to tak, že máš hodně velké štěstí. Tady si můžeš počíst ... mnoho lidí je velmi a velmi nas..ných.
https://www.firmy.cz/detail/13301516-vy ... oholy.html


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 12:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Já mám protaženo přes eCeP.Dph zaplaceno a teđ se můžu jen modlit kdy to Mordor vyplivne. :( Nejen ČP se daří nas..t lidi. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Pokud nevíš kdy to Mordor vyplivne, tak to neposílej přes pražskej mordor :)
Nakup na Aliexpresu, vyber poštu "Aliexpres standard" nebo její varianty a máš to ještě levněji a dříve než z oranžového smrada Banggoodco který pak stejně neřeší reklamace jak by měl (vlastní zkušenost).

Aliexpres standard chodí s přelepkou české pošty, doručuje česká pošta, samo se to proclí a dph platíš přímo při nákupu. Předávací pošta je pak Ústí nad Labem a né ta pražská celní, takže jsem letos si ani nevšiml, že byly vánoce a že pošta opět nestíhá, z ústeckého nemordoru to chodí do 2-3 týdnů po odeslání z žlutého kontimentu. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: úte 18.01.2022 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Ok.Děkuji za info.Já ale na Bg už nic neberu.Na Ali vlastně taky ne takže proto si to proclení zařizuji sám.Jináč bych se divil kdyby nešlo vše přes Mordor 120 ale třeba se mýlím a není to jen štèstí.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Co se týče pošty v Ústí, je to pro mne zatím chaos, přes Ústí mi šlo více než deset zásilek, vždy v pohodě. Někdy zásilky s už zaplaceným DPH jdou tudy, jindy jdou klasicky přes Mordor, a tam z 99 % zůstanou jen den dva a jsou propuštěné dál. Zatím jsem nepřišel na to, co rozhoduje o tom, jestli to půjde přes Ústí nebo přes Mordor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
MomoBrut píše:

Tak jsem něco objednal přímo u výrobce HM, jde to EMSkou. Sledovací číslo jsem měl hned, ECEP jsem prošel, prohlášení podáno. Chci hlavně vyzkoušet, jak to bude nakonec fungovat. Nevím proč, jsem skeptický, ale kuva jsem. Aktuálně mám v Mordoru zásilku už asi 3 týdny, je to taková bezradnost, až hrůza. Přes Mordor mi prochází hladce jen to, co má IOSS.


Tak jak to s tím vlastním clením skrze ECEP funguje? Objednáno a odesláno 5.1. jako EMS, tentýž den vyplněno celní prohlášení skrze ECEP. Přistálo to v Praze 14.1., 5 dní to trvalo převezt z letiště do Mordoru, ode dneška je to v Mordoru. Čekám, co se bude dít ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2022 16:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1710
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Přijde výzva od celníků na zaplacení XKč Dph.Po zaplacení přijde propuštěno do oběhu...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pát 21.01.2022 9:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Tak to bylo rychlé, dnes začalo celní řízení, ze správy cel došla emailem výzva k zalacení poplatku, mám zaplaceno. Čekám na odezvu z Mordoru ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2022 9:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
MomoBrut píše:
Pokračování Banggood Story: jiná objednávka z 23. listopadu (to jsem ještě věřil, že nějak fungují) falešně na jejich systému trackována, ve skutečnosti vůbec neodešla, po více než měsící napsali, že se prý ztratila. Dle dostupných informací z trackerů nebyla vůbec odeslána. Tak mi přislíbili znovu odeslání 30. prosince. Dodnes žádný aktuální tracking, tak zase píšu na chat. Teď mi napsali, že to dříve odeslali a že tu uvízlo u kurýra. No tvl 14 dnů uvíznuté. Je to fakt něco, úplně se tam posrali. Peníze zablokovány skoro dva měsíce, nic ještě fyzicky neodeslali, lži a výmluvy.

Berte to jako varování.

Situace je tedy celkem v prdeli, pokud si nezaplatíte prémiovou poštu v ceně vyšší, než je cena zboží. Není vlastně kde objednávat, protože jinak jde všechno přes Českou poštu a ta zkolabovala, mají tam přes 200 tisíc neodbavených zásilek. Mám jednu zásilku v celním řízení od začátku listopadu, doposud nebyla vyřízena, nevím kde je, na poštu se nedovoláte, na emaily neodpovídají. Česká pošta nemá zákonnou lhůtu na vyřízení zásilky. Prostě to tam může být v podstatě věčně.


Pokračování této story, stále nic neodeslali. Mezitím dvakrát komunikace, že do dvou dnů se to objeví v trackingu GLS. Samozřejmě lhali, nic v trackingu není, za celou dobu nic neposlali, lži od 23.listopadu. A ještě to dotáhli dál, jelikož konstantně tvrdí, že to už poslali, tak se nedá zrušit objednávka. Dokud od nich nedojde oficiálně zpráva, že se zásilka ztratila, nelze zrušit objednávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2022 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
MomoBrut píše:
Co se týče pošty v Ústí, je to pro mne zatím chaos, přes Ústí mi šlo více než deset zásilek, vždy v pohodě. Někdy zásilky s už zaplaceným DPH jdou tudy, jindy jdou klasicky přes Mordor, a tam z 99 % zůstanou jen den dva a jsou propuštěné dál. Zatím jsem nepřišel na to, co rozhoduje o tom, jestli to půjde přes Ústí nebo přes Mordor.


Dělal jsem si zpětně kontrolu objednávek ze žluté země, bylo jich hodně. Přišel jsem na to, dle čeho se dá poznat, že to půjde přes Ústí. Jsou to všechny tracking number končící F. A taková čísla mají pouze objednávky Aliexpress Standard Shipping, jsou to ty, na ktéré má ČP smlouvu s AliExpress. Dodání těchto zásilek je rychlé a bez problému. Pokud číslo zásilky končí kódem země, ve které se bude clít, tedy typicky NL nebo BE, tak to jde přes Mordor, tam to ale obvykle pozdrží jen na dva dny. Pokud číslo zásilky končí CN, jde to přes Mordor a bude se clít u nás a to znamená zdržení 14 dní až měsíc i více, s tím, že Vám nikdo z Mordoru nedá informace o tom, co se zásilkou je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2022 21:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.5.2003
Příspěvky: 129
Často to tu nesledujem. Moholi by ste napísať, čo je vo Vašom slovníku Mordor? Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2022 21:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
česká proclívací pošta 120. Mordor je pro to ještě hodně slušný název

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2022 14:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
Včera dorazila zásilka z Aliexpressu, 4 motory, číslo s F na konci, šlo to přes Ústí, objednáno 15.1, dorazilo 27.1. A moje jiné zásilky z listopadu stále trčí na poště Praha 120. Posílám jen pro info, jak a kde má člověk objednávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: pát 28.01.2022 14:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
soaron píše:
Často to tu nesledujem. Moholi by ste napísať, čo je vo Vašom slovníku Mordor? Ďakujem.

To neni nas slovnik. Je to slovo prevzate.
https://www.google.com/search?q=Mordor& ... e&ie=UTF-8
Ale ber to jako velkou tmavou realnou skvrnu ma mesici coz je realny pojem a muzes ji i videt. . Co do ni spadne jen tak z ni :mrgreen: nevyleze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vaše zkušenosti s Banggood.com
PříspěvekNapsal: ned 30.01.2022 18:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 740
MomoBrut píše:
Tak to bylo rychlé, dnes začalo celní řízení, ze správy cel došla emailem výzva k zalacení poplatku, mám zaplaceno. Čekám na odezvu z Mordoru ...

28.1. zásilka opustila Mordor a došel mi email z Mordoru, že budu něco platit při předání. Zřejmě to ty k***y posílají všem. Ono vůbec je to na podání stížnosti ČTÚ, že ČP automaticky skrytě předjímá a neznalého zákazníka vede za ručičku, aby používal její služby. Jsem sám zvědavý, co budou chtít při předání, věřím, že nic, proclíval jsem sám skrze ECEP, jsou to mizerové.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 179 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz