Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 9:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.2.2014
Příspěvky: 7
Ahoj,
poslední dobou mi vůbec nechodí drobné zásilky z CN (eBay).

Už před půl rokem jsem na zdejší poště nadával, protože pošťák, když se zásilka nevešla do schránky, prostě ji položil na schránky... v bytovém domě... debil. Prý k pochybení došlo a napravili to...

Teď už čekám na několik zásilek asi právě ten půlrok. Postupně jsem objednával různé drobnosti - free shipping bez trackingu. Zhruba polovina došla do 3 týdnů, zbytek nepřišel vůbec - asi 4 zásilky.
U prvních dvou jsem přes BuyerProtection si nechal poslat věc znovu... samozřejmě stále nic nedošlo.

Teď co s tím? Číňanům věřím, že to skutečně odesílají, nikdy jsem s nimi předtím neměl problém, proto je mi blbé to řešit přes eBay. Mám vůbec šanci to řešit s ČP, když je to balík bez trackingu?

Samozřejmě čas od času na poštu zajdu, vystojím si frontu... samozřejmě nic nemají, kdyby měli, dají mi do schránky lístek... jistě...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 9:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 1151
Bydliště: Hlučín, CZ
Od jisté doby zásadně nepoužívám dopravu bez trackingu. Ale to asi není to, co jsi chtěl slyšet. :wink:
Trackované zásilky mi dorazily zatím všechny a v rozumném čase. Netrackované někdy až za mnoho týdnů (rekord je 12), ale je fakt, že se zatím neztratila žádná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 10:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.4.2013
Příspěvky: 121
Bydliště: Banska Bystrica
Obrázky: 0
za tie roky, co si kupujem blbosti z ebayu, mi par veci neprislo. predajca poslal dalsiu a ta uz dorazila. aj ked je pravda, ze na zaciatku roka bolo take obdobie, ked vtedy objednane veci sli az 2-3 mesiace

s postou to riesit je na dlhe lakte, ak sa vobec dostanes cez prveho zamestnanca posty. bez cisla zasielky ti kazdy povie, ze chyba na ich strane urcite nie je, aby to nemuseli dalej riesit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Oznámit prodejci,že to nedošlo...zpravidla se hned zeptá zda chceš věc poslat znovu nebo vrátit peníze přes PP, a k tomu ještě přihodí prosbu aby jsi mu nedával špatné či neutrální hodnocení-v postatě vyřešeno během 48 hodin
Peníze byly na PP a hodnocení jsem nedal jelikož ebay to má ošetřené,že když ti vrátí peníze přes transakci ta se uzavře a je hotovo,spokojenost na všech třech stranách.
A jinak ,že se ztrácí věci bez trackingu je normálka-český pošták má také své potřeby a nikdo mu nic nedokáže

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Naposledy upravil corsair dne stř 11.06.2014 13:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 11:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.6.2012
Příspěvky: 778
Bydliště: Plzeň
Obrázky: 0
No já si taky nechávam celkem často posílat no tracking, ale je pravda, že domů bych si to nelajznul.
Tyto zásilky nechodí jako balík, ale pouze jako běžné psaní a pošťáci se k tomu taky tak chovají.
Posílám si to vždy na firmu, kde je non stop recepční nebo ostraha. Zatím 100% úspěšnost.

_________________
Flop II, C182, EasyStar, BladeDancer, Tracy-E, Extra EPP, Guppy (ve stavbě), Copter


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 14:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Taky tak a zásadně do firmy. Zatím se nic neztratilo.

K "No traking" - onehdy jsem objednával drobnost z JP a sledovaná zásilka vycházela cca 4-krát dráž než obyčejná. I ta obyčejná představovala cca 80% hodnoty zboží. Takže jsem to pochopitelně riskl, ale neztratilo se to a přišlo až neuvěřitelně rychle (do 3 dnů, co jsem opravdu čuměl).

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 14:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
objednal som 2 veci od jedneho cloveka ... boli free post takze manik sa ani neslo poslat to ako jednu zasielku, poslane v jeden den v jednu hodinu ... jedna prisla po 3 tyzdnoch druha ani po dvoch mesiacoh ... tak chlapik povedal aby som este pockal a tak po 3 msiacoch som vec vyreklamoval, poslal prachy nespet a po ftakach ... po 4 mesiacoch obalka dosla :- ))) ... aj by som mu to poslal nazat, ale kedze cena bola nizsia ako postovne, tak som mu len poslal prachy na PP .. takze vecsinou staci cakat

inac to iste sa stalo aj mne, posielal som chlapikovi do nemecka balicek (obalku) a neprisla do 2 mesiacov ... no tak som reklamoval na poste, po mesiaci chlapikovi obalka prisla a v ten samy den aj mne list z posty ze reklamacia je neopravnena ... ani naznak ospravedlnenia ze list 1 triedy prisiel po 3 mesiacoch ani ze ho nasli niekde zapotroseny pod stolom ani nic podobne ... inak povedane, skorej verim tej cinskej poste ze to poslala ako nasej ze to nestranila :-P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 11.06.2014 14:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ja zas tej Slovenskej pošte celkom dôverujem. Teda vo vnútroštátnom styku sa mi za posledných 5 rokov iba raz stalo, že listová zásielka I. triedy nedorazila k adresátovi na druhý deň. A vtedy to dosť vadilo, čakali na to 3 dni a už to veľmi súrne potrebovali, tak som to vyrobil znova a poslal zase I. triedou. Tá druhá dorazila na druhý deň a tú prvú som reklamoval. Nakoniec prišla aj tá, ale asi po týždni. Peniaze za poštovné sice vrátili, ale o tom, že som musel tú vec vyrobiť novú, sa odmietali so mnou baviť, lebo sa to nakoniec nestratilo. To, že časové oneskorenie doručenia bolo v tomto prípade rovnocenné strate, ich nezaujímalo. Keby som to dal na súd, tak by som to možno vyhral, ale oni dobre vedeli, že sa súdiť nebudem.
Ale stalo sa mi to len raz asi z 1000 zásielok. To zas nie je až také zlé, však?

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: čtv 12.06.2014 6:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2010
Příspěvky: 323
Bydliště: Hradec Králové
Bohužel podobná zkušenost. Dva balíky přes CN jeden 50 a druhý 55 dní a stále nic... Přestal jsem po obstrukcích nakupovat z HK a zkusil ebay.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Nemůžu to dokázat, ale napadá mě jedniná věc. Taky jsem několikrát kupovat z ebay abez poštovného a trackingu. Tak polovina zásilek nikdy nedorazila. Všechno se rentgenuje na celnici v Praze. Co když tam sedí někdo co pozná o co jde a moc dobře ví, že nelze nijak dokázat, kde a jak se zásilka ztratí?

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hm, nevím... Z HK cca 560 zásilek a vše OK, ebay odhadem 200 a zabloudily snad 2...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 12:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Mne z ebay cca z 10objednavek zabloudilo 5. Uz tam nenakupuji.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: stř 20.08.2014 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
jyrry píše:
Hm, nevím... Z HK cca 560 zásilek a vše OK, ebay odhadem 200 a zabloudily snad 2...

Jseš šťastný člověk. Tak mám prostě smůlu.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Za poslední cca rok cca 100 objednávek z eBay většina od prodejců z Číny a naprostá většina bez sledování. Žádná se neztratila. V minulosti před několika lety se mi jedna nebo dvě zásilky z eBay bez sledování ztratily, ale šlo jen o drobnosti za pár dolarů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztrácí se objednávky z CN
PříspěvekNapsal: pon 25.08.2014 18:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Většinou se to ztrácí na české straně je moje zkušenost. Teď bydlím v Brně již ve čtvrtém bytě. Všude chodily zásilky v pohodě, ale teď na poslední adresu mi dorazí vždy pouze doporučené zásilky, jinak nic. Všechno se ztratí, ať již ze zahraničí či z číny. Naštěstí si můžu nechávat věci posílat do práce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz