Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Dneska jsem byl na poště pro balíček z Hobbykingu ale balíček nemůžou na poště najít výzvu že je na pošte jsem měl ve schránce ale u přepážky mě paní řekla že ho nemůže najít jak postupovat s naší poštou jedná se o balíček z Holanského skladu s poštovným za 2 dolary a cena asi 35 dolarů nějakou radu či zkušenost díky všem za jakoukoliv radu .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
máš smolíka, není to doporučené, ale jako obyč dopis.... nicméně můžeš prudit na vaší poště-stížnost,reklamace atd.
Já stejné poštovné taky používám ovšem pouze pro korunové položky!
Máš poučení pro příště. No v každém případě návštěva vedoucí pošt.pobočky neuškodí-a bejt hodně nepříjemnej je základ.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Mám obavu že nijak. Za tyhle balíčky pošta neručí.
Myslím si že to neztratili, ale někam založili a jelikož to nemá tracking nr, tak to nemůžou najít.

Edit : A co ti poradila paní na přepážce? Že balík nemají a že máš smůlu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
Osobne bych zkusil spise metodu "medu", s nejakym balickem kafe k nejake mile tvarici se pani, zda by se po tom balicku nemohla podivat. Nic lepsiho mne nenapada, bohuzel, jak bylo receno, za obycejne zasilky nelze ziskat zadnou nahradu :-(.

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 18:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Jestli má výzvu o nedoručení tak je na vině pošta a rozhodně bojovat, protože je jasné že ho pošta měla, ale nedoručila a pak ztratila.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
blueangel píše:
Dneska jsem byl na poště pro balíček z Hobbykingu ale balíček nemůžou na poště najít výzvu že je na pošte jsem měl ve schránce ale u přepážky mě paní řekla že ho nemůže najít jak postupovat s naší poštou jedná se o balíček z Holanského skladu s poštovným za 2 dolary a cena asi 35 dolarů nějakou radu či zkušenost díky všem za jakoukoliv radu.

Zkus se na poště poptat ještě v několika dalších dnech. Stává se, že to mají někde zabordelené a za pár dnů to třeba najdou. Pokud to na poště nejpozději cca do dvou týdnů nenajdou pak můžeš nedodání reklamovat u Hobbykingu po přihlášení ke svému účtu na Hobbykingu přes jejich Support Centre případně otevřením sporu pro příslušnou platbu na Paypalu. Pokud se rozhodneš to řešit otevřením sporu pro příslušnou platbu na Paypalu pak je potřeba spor otevřít dříve než uplyne 45 dnů od provedení té platby a další postup je pak popsán včetně nezbytné eskalace sporu k rozhodnutí Paypalem obecně v úvodním příspěvku jiného tématu viz tento odkaz. Pokud Paypal rozhodne ve tvůj prospěch tak ti peníze vrátí a pak už je to věcí odesílatele jak si to z jejich strany přes poštu vyřídí nebo zda to prostě odepíšou jako ztrátu, ale to jim může trvat klidně i několik měsíců než to s poštou vykomunikují a ty díky rozhodnutí Paypalu, které je obvykle celkem rychlé, nebudeš muset čekat jak to dopadne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Pani na přepážce hledala ale po 15 minutách nenašla tak že se ještě zeptá zítra no vedoucí tam nebyla zítra tam zajdu za vedoucí
aspoň ji tam udělám trochu bordel byl jsem na dovolené tak jsem to objednal normálně jinak si to nechávám vozit Gsl no už naší poště nebudu věřit


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 18:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
...jeste, nez se rozhori pripadna diskuze...
Vynatek z Postovnich podminek Ceske posty:

Článek 11
Obyčejná zásilka
1. Podání obyčejné zásilky podnik nestvrzuje. Obyčejnou zásilku dodá podnik bez toho, že by mu příjemce převzetí potvrdil.
2. Za škodu vzniklou ztrátou, poškozením nebo úbytkem obsahu obyčejné zásilky podnik neodpovídá.
......

Článek 11a Obyčejný balík
1. Podání obyčejného balíku podnik nestvrzuje. Obyčejný balík dodá podnik bez toho, že by mu příjemce převzetí potvrdil.
2. Za škodu vzniklou ztrátou, poškozením nebo úbytkem obsahu obyčejného balíku podnik neodpovídá.
....

Rekl bych, ze jedno z toho je uvedena zasilka z HK. Taktez si obcas nechavam takto neco poslat za 1.25 dolaru.

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 19:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
blueangel píše:
Dneska jsem byl na poště pro balíček z Hobbykingu ale balíček nemůžou na poště najít výzvu že je na pošte jsem měl ve schránce ale u přepážky mě paní řekla že ho nemůže najít jak postupovat s naší poštou jedná se o balíček z Holanského skladu s poštovným za 2 dolary a cena asi 35 dolarů nějakou radu či zkušenost díky všem za jakoukoliv radu .


Tohle se mi z Holandska stalo taky, základ je nechtít balíček ale DOPIS (nadměrná zásilka).
Aspoň u nás to mají na jiné hromádce než běžné balíky..

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Díky zítra to zkusím se slušně zeptat na dopis ale paní se udajně koukala i tam no výzva je 1.8 že to je na poště ale měl jsem dovču tak jsem tam šel dneska díky za rady .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 19:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2013
Příspěvky: 1248
Bydliště: Ostrava
mab píše:
...Tohle se mi z Holandska stalo taky, základ je nechtít balíček ale DOPIS... (nadměrná zásilka).


To je fakt, neco podobneho se mi stalo, kdyz sem si vzal z "pipaciho" systemu listecek "vydej baliku" a pani na prepazce mi rekla, ze to je spatne. Vysvetlovala mi, ze kdyz mam na te vyzve cislo zasilky, tak je tam nejake pismeno a podle toho to poznam :-). Nicmene, to neresim, podam ji papir s vyzvou, oni to tam maji poznacene a vedi, co maji hledat. Cili, zda to spravne chapu, tak zasilku nemohou najit ani na zaklade papiru s vyzvou. Takze nevim, zda bude postup s "dopisem" uspesny...

_________________
Xenomorfus
Traxxas,Absima CR4T,Hotwing,Crack Jak-55,150cm Mlok,P-51D,Stuka
Si vis pacem, para bellum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Jen pro zajímavost. Nedávno se mi stalo, že na mě zvonila poštovní doručovatelka, ale než jsem vyšel ven tak už byla u dalšího domu a v poštovní schránce jsem měl malou obálku z Hongkongu a zrovna jsem něco čekal od prodejce z eBay a také z Hongkongu, ale kouknu na obálku a bylo tam jiné jméno i jiná adresa v jiné části města. Prostě to patřilo někomu jinému. Tak jsem dostihl doručovatelku s tím, že mi to nepatří a že to zřejmě omylem dala do mé schránky. Tak mi děkovala, že prý toho má víc a zřejmě se spletla. Pokud by to byl někdo jiný a nechal si to i když mu to nebylo adresováno tak by dotyčný adresát mohl dopadnout podobně jako blueangel. Pokud to na poště nedohledají tak není vyloučeno, že se i v případě blueangela stalo něco podobného tedy, že tu jeho zásilku jejíž doručení se nepotvrzuje prostě doručili omylem někomu úplně jinému v okolí a on si ji prostě nechal. Jinak platí co jsem už uvedl tj. pokud se to na poště nedohledá pak zkusit postup přes Hobbyking případně přes Paypal (pozn. tam je šance na kompenzaci bez ohledu na ty zmíněné poštovní podmínky).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.08.2014 19:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
No právě s vyzvou to nenašly zítra to ješte zkusím s vedoucí .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 6:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 1058
Bydliště: Rakovnik
Nedávno jsem řešil podobný případ s dealextreme.com. Zásilka nedorazila, termín u Paypalu na rozpor jsem prošvihnul (moje blost), zásilka stále nešla, tak jsem po cca 2 měsících napsal do číny na customer support, že zásilku dosud nemám. A k mému překvapení, za dva dny jsem měl nabídku, jestli chci částku u nich ponechat na další jiný nákup nebo přes Paypal refundovat. A za další 2 dny byly USD na účtě. Zatím mám s číňany v podobných případech jen kladné zkušenosti. Je potřeba ale komunikovat.

_________________
Jardah


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.08.2014 8:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Mad_Box píše:
Jestli má výzvu o nedoručení tak je na vině pošta a rozhodně bojovat, protože je jasné že ho pošta měla, ale nedoručila a pak ztratila.


Souhlas, tohle přece není případ, že by se to "ztratilo" někde po cestě mezi HK a adresátem. Kolega dostal do schránky výzvu k vyzvednutí zásilky, takže ta musela projít jeho poštou. Pokud jí tam někde v době mezi tím, kdy u něho byl pošťák a tím, než si jí kolega došel vyzvednout, zašantročili, je chyba jednoznačně na jejich straně. Co se týká jednání na poště, byl bych slušný, ale nekompromisní. Žádné pytlíky kafe, jak tady někdo navrhoval, ale ani na ně štěkat. A hlavně se snažit všechno co nejlépe dokladovat.

Edit: Jinak já mám zkušenost ne se ztraceným, ale s poškozeným balíkem (křídlo přišlo na 3 místech zlomené). Každý mne zrazoval, že reklamace u ČP je ztráta času-nebyla, reklamaci uznali, zaplatili celou cenu. Ale zkoušeli to, ne že ne. Ale jak říkám - pomohlo trvat si na svém (slušně) a vše doložit-včetně obalu a pod.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz