Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 21:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Objednal jsem si před 3 týdny z EU skladu jejich model Goblin a k tomu 2 lipolky, v ten samý den objednával to stejné i kamarád. Jemu přišel za 3 dny a já čekám do teď a nemám nic. Ve sledování firmy GLS se objevilo že přijali elektronická data k zásilce a čekají na fyzické předání, to je tam doteď. Jelikož se furt nic nedělo balík nepřišel, tak jsem pro jistotu otevřel spor na Paypalu. Teď mi mi HK tvrdí, že kvůli otevřenému sporu nemohou zjistit co se z balíkem stalo, to mě teda zajímá silně. Dávejte si na ně pozor!

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 21:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Teď se mi order status z "Paypal reversed" změnil na "Complete" zajímavé :lol: Co to je za čachry?

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: stř 04.08.2021 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7121
Bydliště: Vsetín
Na HK mě teď nedávno namíchli taky... Jeden balík jsem byl skrblík a poslal nejlevněji co šlo - no tracking, týden ho balili a další skoro 3 týdny šel, druhý balík, objednaný asi týden po prvním jsem nechal poslat s trackingem, večer objednáno, ráno odesláno a za tři dny zvonil pošťák... Oboje z EU skladu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 7:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Pokud se nekdy dostanete do sporu s cinanem u zasilky placene paypal a otevrete na paypal dispute, cinan vzdy bude tvrdit ze dokud to nezavrete tak nemuze nic delat. Neni to samozrejme pravda. Ale NIKDY to nezavirejte dokud neni spor vyresen, je to jedina moznost jak neprijit o penize, jak to jednou zavrete paypal uz to znovu neotevre. Cinan je pak vysmaty a staci mu nereagovat na vase stiznosti. Paypal dispute je jediny co na ne plati. Toho se boji jak cert krize.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 7:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
To jako každej číňan? Jestli jo, tak už je to fakt vprdeli.

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
kazdej ne. jen ti, co umoznuji na svych eshopech platit Paypalem :-)

resilo se to tu v minulosti vicekrat. ja osobne jsem mel na hobbykingu otevreny dispute protoze mi ztratili zasilku. proste s nimi komunikuj a kdyz mas pocit, ze se to nehybe a kaslou na to, upozorni ze ac nerad, budes nucen otevrit dispute na paypal a to pak uvidis veci - v rakosnikovi hrkne, ve vrbe lupne, hladina rybnicka se rozvlni a vynori se.. bud tvoje zasilka nebo vraceny prachy.

viewtopic.php?f=112&t=52031&p=868859#p868859
a celou komunikaci v mem pripade od ztraceni zasilky do vraceni penez diky paypal popisuji zde a na dalsich strankach viewtopic.php?f=112&t=51365&start=180


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 18:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Jaksi nehrklo, píše:

Hi Vladimir,

Thanks for your answer. We will respect your decision if you're not willing to close the dispute, however, in that case we will not be able to proceed in conducting an investigation for the order and due to the dispute we will not be able also to process a refund since PayPal is holding the payment from us. Though we understand that you already made your decision, we still highly suggest to kindly close the dispute in order for us to proceed in taking the necessary action on our end to help you further in resolving this issue.

We truly understand your worries but we hope you trust in this matter. We'll wait for your final decision. Thank you.

Eugenelyn
Customer Care Team
HobbyKing.com

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 18:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
no, ale ten cinsky chlapec ma pravdu.. oni ti opravdu nevrati penize, kdyz nezavres dispute. Protoze ty penize od tebe NEMAJI, drzi je Paypal - prave proto je paypal dobry, ze kdyby te podvedli, a tys otevrel dispute v dane lhute, nikdy jim paypal penize, ktere tys poslal paypalu na zaplaceni neda. A paypal jim neda penize, dokud nevyresi tvuj problem a ty nepotvrdis, ze ho vyresili.

napsal bych jim toto:

Hi Eugenelyn, im not sure if i understand your position, can you please explain to me in more details? How exactly is preventing paypal dispute to your internal investigation of what happened to my package? Open dispute means you have to communicate with Paypal, investigate wheres the problem and how to fix it. If logistic company lost it, it can happend, you will find out and you can improve your processes and your relationship to logistic. I fully trust you that you will be able to investigate what happend. Deep investigation and credible results will also help you to keep me as loyal customer and that matters, right?

In case package will be found and delivered to me, undamaged and complete, i will inform you immdtly and close the dispute. If package is lost, sorry for that, in that case you dont need to proceed refund because paypal will refund me after you inform them. I will wait for investigation result. In case you have more questions you can contact me anytime.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 20:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2016
Příspěvky: 355
Postoupil jsem problém Paypalu. Potom co mi ten debil znova napsal,že to je standartní postup požadovat zavření sporu po kupujícím, tohle už vážně stačilo!

_________________
Jeti DC-16
F4U Corsair (Saito FG-60R3), Swift 2, VSB-66 Orlice 4,35m, Sopwith Pup 1,35m, Mustang P51


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: čtv 05.08.2021 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
f4u píše:
Postoupil jsem problém Paypalu. Potom co mi ten debil znova napsal,že to je standartní postup požadovat zavření sporu po kupujícím, tohle už vážně stačilo!


poslal jsem ti SZ. hlavne klid. ten cinan ma pravdu, opravdu je to standardni postup. Kdyby nepodvadeli a museli by refundovat opravdu kazdou ztracenou zasilku, stalo by je to dost penez :-) takhle se spousta lidi chytne, zavre to a pak maji na paypal smulu, uz jim nikdo nic nevrati. muzou nadavat ale to je asi tak vsechno.
takze ano, interni standardni postup je dotlacit zakaznika k uzavreni a tech par zakazniku co se neda, jsou holt zapocitani jako problemovi a tem se to vratit musi. Je to uplne stejne jako na aliexpresu a kdekoliv, na jakemkoliv shopu, kde jsou vyuzity (nebo byly vyuzity) nejake globalni platebni systemy jako paypal spocivajici v tom, ze penize prodavajici dostane az dostane kupec svoje zbozi. je to neco jako takova pravni uschova. a cely byznys paypalu a spol stoji a pada na tom, ze krome vydelavani na kurzovych rozdilech vydelavaji na provizi od tech prodavajicich a zaroven si musi udrzovat jejich duveru prave timto - v pripade problemu paypal vraci penize a obchodnik ma smulu. jen to musis stihnout do nejake doby to otevrit a radne zduvodnit.
Obchodnici se samozrejme brani, protoze jsou i podvodnici kteri oteviraji dispute na zbozi co dostali a predstiraji ze nedostali, ale to prave muze obchodnik dokazat z trasovani zasilky. Pokud zasilka zmizela nekde v hlubinach nebo jim to posral jejich logisticky partner, je to sice smula, ale smula hobbykingu, ne tvoje. ty sis objednal zbozi s dodavkou k tobe domu. ne nekam do nejakeho skladu na druhem konci sveta.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: pát 06.08.2021 5:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Byl bych v klidu, on je PP vycvičí, sice to bude pár dní trvat,ale prachy ti vrátí. Já to řešil naposledy v únoru, tam se chytali toho,že zásilka není registrovaná /Non-Trackable [Specific Shipping - DHL Lightweight Parcel Express(Semi Trackable) 1g - 100g] ,skončila na Ruzyní na letišti,tam je totiž taková "černá díra" kde se věci ztrácí. A PP to vrátil a s Čajngajškem se moc nebavil.
Já zaplatil,
on poslal,
kde máš důkaz,že to ten plátce dostal?
Nemáš tak jako sorry.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: pát 06.08.2021 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2008
Příspěvky: 3152
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
Oni to tí hajzlíci (nemyslím teraz HK) majú trochu premakané:

Objednal som taký stolík na notebook. Zaplatil som cez PP cez 30 €, reku ved keby niečo, tak sa mi to vráti.

Balík bol trakovaný, došiel. Ale taký bazmek stojanček na mobil, hodnota 5 € na webe.

Kontaktujem PP, ten kontaktoval predajcu. Ten tvrdil, že zásielka bola doručená, doložil tracking.
PP mi povedal, že nemám nárok, všetko prebehlo ako má. Tak som mu ešte raz napísal, že stolík mal vážiť kilo, a balík mal 150 gramov.
PP spozornel - a požiadal ma, nech teda zásielku vrátim a doložím, že bola doručená.

Stálo ma to 9 Eur, obchodník dodnes zásielku neprevzal, ale PP mi nakoniec moje peniaze vrátil.

Druhý prípad:
Objednal som stanový prístrešok k autu. Zaplatil cez PP, došiel balík, v ňom 4 stanové kolíky vytlačené na 3D tlačiarni.
Nastal podobný proces, predajca tvrdil, že odoslal všetko ako mal, ja som tvrdil, že stan sa do balíku 20x20 cm nevojde. Tak mi PP prikázal ísť na políciu, že som sa stal obeťou podvodu a mal som to nahrať na PP aj s razítkami a podpismi.

Išiel som na políciu, tam mi povedali, že musím kontaktovať políciu v krajine predajcu...

A tak mi PP nevrátil nič.

Od tej doby veľmi rozmýšľam, odkiaľ a čo objednám.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: pát 06.08.2021 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
neni pravda, ze musis kontaktovat policii v krajine prodejce. To, ze si se stal obeti podvodu, muzes klidne nahlasit i na policii u vas. sice vysetri prd a odlozi to a ani se nebudou snazit, ale budes mit od nich ten uredni papir, kde bude napsano co prislo a co melo prijit. proste te odpalkovali protoze se jim to nechtelo sepisovat a meli by nevyreseny pripad, za to nejsou carky, jen prace.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: pát 06.08.2021 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Kuba78 píše:
neni pravda, ze musis kontaktovat policii v krajine prodejce. To, ze si se stal obeti podvodu, muzes klidne nahlasit i na policii u vas. sice vysetri prd a odlozi to a ani se nebudou snazit, ale budes mit od nich ten uredni papir, kde bude napsano co prislo a co melo prijit. proste te odpalkovali protoze se jim to nechtelo sepisovat a meli by nevyreseny pripad, za to nejsou carky, jen prace.
JJ tomu se říká "zatlučený případ", jinak dle zákona a na Slovensku je to stejné, jsou policisté povinni přijmout oznámení par.158/2 tr.z., a je jedno jaké!!!!

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hobbyking podvádí!
PříspěvekNapsal: pát 06.08.2021 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
policie je lina vsude, pokud to neni pripad ktery se da hned vyresit od stolu tak se jim nechce a odrazuji ohlasovatele nebo vubec mu takto nakecaji ze to nejde. Je to svym zpusobem i podvod z jejich strany, ale kde neni zalobce neni soudce.. budiz ti to mior poucenim, ze policii se da verit jen to, co si sam muzes overit nebo to sam vis. Nejdriv te chtel ojebat cinan, potom policie.
Pokud to neni zas tak dlouho, zasel bych na sluzebnu znovu, treba na jinou a ohlasil to. klidne jim rekni ze vis ze to nevysetri (pravda je takova, ze i kdyby se na lokalni sluzebne snazili sebevic, tohle asi fakt nedaji, vysetrovat nejakyho cinana), ze to potrebujres hlavne kvuli papiru na pojistovnu. nebudes prvni ani posledni, u ukradenych aut se to deje bezne. a klidne nahlas, ze jejich kolegove jinde ti nakecali takove bludy.
Pokud se obycejni a slusni lide nebudou aktivne branit bezpravi, mnohy statni zamestnanec a urednik si bude moci delat co chce s pocitem moci sveho uradu. s jidlem roste chut. Teprve kdyz pociti ze by jeho obet mohla neprijemne kousat, tak ho to donuti delat svoji praci poradne. tak to bohuzel je vsude.. Ale nehazej malorazku do obili, nejsou vsichni policajti takovi, je mezi nimi i mnoho schopnych a nadsenych, kteri se to snazi delat poctive.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz