Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 6:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2011
Příspěvky: 768
Bydliště: Odolena Voda
Obrázky: 4
Blog: Zobrazit blog (9)
s Lindingerem taky dobrá zkušenost, ani ne měsíc, balík doma i s informací od přepravce. Ta stavebnice asi šla hodně na dračku, bohužel se na Vás už nedostalo. V e-shopu se dá nastavit hlídání položky s informací na e-mail, potom se může stát, že je to hned pryč, pokud si člověk nepospíší.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 7:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Pěkně jste se do Kose pustili.
To mi řekněte, která banka vám vrátí stejně Kč když platíte v obchodě v € a ty Vám obchod vrátí zpět? ŽÁDNÁ.

Zaplatil 565€ v kurzu pro prodej € a Lindinger poslal zpět 565€ ale to už dostal v kurzu pro nákup €. Takž ztráta cca 800Kč je při této sumě samozřejmá. Možná bude pár korun rozdíl paypal vs banka vs jiná banka.

No a pokud za to můžou mylné informace o stavu na skladu, pak se vůbec nedívím, že je naštvaný.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 7:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Sory, ale i já dostal vratku za nepovedený nákup (zboží se ztratilo po cestě), bylo to asi za třetinu Kosova nákupu, ale rozdíl nebyl v řádech stovek, ale jen korun. Musel bych v bankovnictví dohledat podrobnosti. A poplatky platil kos pay palu, pokud jsem si dobře přečetl jeho nářek. Při internetové platbě kartou žádné poplatky neplatím, je to stejné, jako bych platil v obchodě, a je jedno, zda v tuzemsku či cizozemsku.
Ano, taky naštvalo by mě, pokud si něco objednám jako zboží skladem a obratem by mi řekli, že jim došlo.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 7:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
zdzd píše:
Hele, ale to je tvůj problém. Při platbě PayPalem si volíš práci s kurzem. Buď platíš korunami a PayPal dělá směnu + jejich poplatky, nebo zaplatíš přímo v měně, PayPal nebere nic je to na kurzu použitém tvou bankou.

Jinak řečeno, Lindinger je v tom naprosto nevinně...

Nebyl jsem u toho, píšu jen podle toho co bylo sděleno. Nezaměňuješ náhodou příčinu a následek?
Jádro pudla je v tom, že Lindinger inzeruje a následně potvrdí něco, co nemá. Říká se tomu také klamavá reklama. Následkem je ztráta peněz při převodu. Příčinou ztráty tedy není způsob platby, ale chování prodejce.
Pokud by se to stalo mně, tak bych byl také naštvaný a obchodu bych se příště vyhnul i když byl třeba platil jiným způsobem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 7:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Asi tak jak píše DAF - tohle je prostě blbé nastavení Paypalu a zrovna na tohle je velmi vhodné všechny upozornit i když vše funguje dobře. Pokud se totiž nechá "kurs podle Paypalu", tak je to dost nevýhodné (už i prvotní přepočet při jinak úspěšné platbě, nemusí ani dojít na vrácení). Chce to volbu "podle vydavatele karty", pak je rozdíl u CZK karty pro platbu do EUR jen minimální. Ale popravdě Paypal obvykle vyjde hůře i pro "neEUR" měny.
Mimochodem není pravda (aspoň ne obecně), že je pro platbu a vrácení jednou kurs prodej a jednou koupě, u karet se vesměs užívá jediný kurs, problém je spíš v tom, jak (ne)výhodný ho která banka má...
Ta finanční ztráta je opravdu z dominantní části dána chybným nastavením Paypalu a dá se tomu vyhnout.

Na kritiku Lindingera přirozeně zbýbá možný binec ve skladových zásobách, ale ten popis mi přijde spíš jako individuální chyba a smůla, než jako principiální problém... Nicméně ano, toto nejspíš jejich chyba je, to beru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 7:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2008
Příspěvky: 13
Nemám problém s platbou, ale že při prvním pokusu měli uvedeno datum kdy bude k dodání (cca 5 dnů) to několikrát změnili a nakonec uvedli "neznámý termín dodání"
tak jsem to vzdal. A při druhém pokusu mi na dotaz napsali že je 22 kusů skladem k okamžitému odeslání, jinak bych neobjednával. Objednáno bylo do pěti minut za kterých to vyprodat ani technicky nemohli. € vrátili aniž bych o to žádal, myslel jsem, že objednávku nechám až zase naskladní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 8:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
jio píše:
Nebyl jsem u toho, píšu jen podle toho co bylo sděleno. Nezaměňuješ náhodou příčinu a následek?
Jádro pudla je v tom, že Lindinger inzeruje a následně potvrdí něco, co nemá. Říká se tomu také klamavá reklama. Následkem je ztráta peněz při převodu. Příčinou ztráty tedy není způsob platby, ale chování prodejce.
Pokud by se to stalo mně, tak bych byl také naštvaný a obchodu bych se příště vyhnul i když byl třeba platil jiným způsobem.


S tímhle moc nesouhlasím. Lindinger zpackal info o skladu atd. a je naprosto na místě být nespokojen s tímto a třeba ho i začít ignorovat, v tom souhlas (i když tedy ukažte mi jedinou firmu, která někdy nějaké dodání nezpackala :( ). Ale že tím někomu vznikla nezanedbatelná finanční ztráta je primárně chyba uživatele, blbým nastavením toho Paypal převodu ztrácí na úplně každé platbě, tady to jen bylo více vidět. Lindinger se sice dopustil chyby s tím skladem, ale u vrácení peněz naopak postupoval naprosto korektně podle všech zákonných předpisů, žádná snaha zdržovat atd. a navazující problémy už mají původ jinde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 8:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
tomashr píše:
S tímhle moc nesouhlasím. Lindinger zpackal info o skladu atd. a je naprosto na místě být nespokojen s tímto a třeba ho i začít ignorovat, v tom souhlas (i když tedy ukažte mi jedinou firmu, která někdy nějaké dodání nezpackala :( ). Ale že tím někomu vznikla nezanedbatelná finanční ztráta je primárně chyba uživatele, blbým nastavením toho Paypal převodu ztrácí na úplně každé platbě, tady to jen bylo více vidět. Lindinger se sice dopustil chyby s tím skladem, ale u vrácení peněz naopak postupoval naprosto korektně podle všech zákonných předpisů, žádná snaha zdržovat atd. a navazující problémy už mají původ jinde.

S tímhle zase nesouhlasím já. Způsob platby byl legální (možný) a vratka nebyla vyžádána. Ztrátu způsobil jednoznačně Lindinger svým způsobem (ne)vyřízení objednávky. Opět zdůrazním, že je třeba rozlišovat příčinu a následek. Pokud by Lindinger jednal jak bylo při objednávce sjednáno, tak by cena byla sice (akceptovaně) vyšší než při platbě kartou, ale to je volba toho, kdo objednává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
to, ze inzerujes ze mas na sklade neco, co se ukaze po objednani ze neni pravda, je bohuzel casta taktika mnoha obchodu. a JE to klamava reklama a de facto podvod. Protoze pokud neco mas skladem, je to tvoje vyhoda proti jinym, kteri sice treba jsou o neco levnejsi, ale skladem nemaji. a ten kdo to zbozi chce ted, tak si klidne priplati. ale inzerovat ze mas skladem, prijmout platbu, pak mesic zdrzovat a nakonec priznat ze nemas skladem protoze se ti to nepodarilo zatim sehnat od dodavatele.. a to cele dvakrat je proste podvod. Tato situace byla za posledni rok markantni napriklad u prodeju novych Xbox a Playstation - totalni nedostatek konzoli a nahly vyrazny previs poptavky nad nabidkou zpusobil ze se lide preplaceli a byli ochotni vyrazneji priplatit kdo to mel skladem. a spousta obchodu reagovala tim, ze inzerovali ze maji skladem, pripadne drobnym pismem "skladem u dodavatele" a pak az to nekdo objedna tak se holt posouva datum, posouva.. pocitaji s tim, ze procento tech, kteri budou kverulanti co chteji sve zbozi hned je nejake a procento tech, ktere nachytali a kteri nebudou chit penize zpet s tim "ze uz teda pockaji" neni male. Ale porad je to de facto podvod.

konkretne v tomto pripade - to prvni muze byt treba selhani na sklade, ale to ze to oddalovali a protahovali spise svedci umyslu "nejak to dopadne hlavne ze mame prachy". to druhe, kdyz objednal ihned jak bylo 22 kusu na sklade a pak najednou nebylo, by bylo selhani jen ve chvili, kdyby se mu omluvili a vysvetlili proc to tak zase dopadlo, napriklad "sorry, prijela sem dodavka a vykoupil clovek cely sklad dve minuty po tom co jsme vam rekli ze to mame skladem a tri minuty predtim nez jste to objednal".

takto jak to popisuje Kos souhlasim, ze je to divne, podezrele a vrha to na firmu takovy pohled, ze proste schvalne podvadi. Nepredpokladam, ze clovek co vysoli 600 ecek za letadlo neprezije ztratu par stovek, ale naprosto chapu jeho rozhorceni, protoze nebyt chovani prodejce tak by o ne dvakrat neprisel, i kdyz je to de facto jeho vlastni chyba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tak si ujasněme situaci, nasr...štvalo ho, že chtěl koupit a dopadlo to tak, jak to dopadlo, nebo ho víc naštvalo, že tratil na kurzech? To první jde podle všeho opravdu k tíži prodejce a ztráta na kurzech je pak vedlejší účinek. Pokud ho víc nadzvedla finanční ztráta, je to špatnou volbou způsobu platby, za to prodejce nemůže.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 4778
Bydliště: SK Bratislava
Noooo .... paypal ma nieco ako "vratenie platby" vtedy sa vracaju aj poplatky za prevod. Takto to celkom iste funguje medzi EU a USD, niekolko krat vyskusane. Tiez som mal tu cest sa natahovat s Lindingerom (je to tu niekde v historii v nejakom podobnom vlakne). Nakoniec mi prachy vratili ale ako "platbu" a nie "vratenie" platby. Vzhladom na to ze je euro aj tu aj tam tak ma to nic nestalo, ale ak to urobili v inej mene (CZK) tak je to jasne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 11:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1714
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Tak se tak kókám že někteří nakupují empatii a pokoru ve stejném kvelbu jako je Lindinger.Taky jim někdo něco slíbil ale nic nedostali.Důležité je hlavně najít viníka.Ja oceňuji že takové téma někdo otevřel a podělil se s námi o informace na co si dát pozor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 12:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
DAF píše:
Tak si ujasněme situaci, nasr...štvalo ho, že chtěl koupit a dopadlo to tak, jak to dopadlo, nebo ho víc naštvalo, že tratil na kurzech? To první jde podle všeho opravdu k tíži prodejce a ztráta na kurzech je pak vedlejší účinek. Pokud ho víc nadzvedla finanční ztráta, je to špatnou volbou způsobu platby, za to prodejce nemůže.


to je ale preci jedno. primarni je, ze Lindinger dvakrat rikal ze je skladem neco, co nebylo. To ze prisel o nejake penize pri vratkach kvuli spatne nastavenym podminkam pres paypal je vec jina, za to Lindinger nemuze, ale chapu ze to Kose nastvalo, protoze krome toho, ze nema letadlo, ztratil mesice casu po ktery by to shanel jinde tak navic jeste prisel o dalsi penize timto chovanim Lindingeru. Pricina a nasledek.
Jde o tu ztratu duvery - udelali to dvakrat, co jim brani udelat to potreti? jak se jim da verit? kdyz to ani nevysvetlili? a jak je mozne, ze se jim to stane dvakrat? Jaky je pak rozdil mezi Lindingerem a jakymkoliv cinskym nebo pochybnym eshopem kde to mzue objednat taky? snad jen v tom, ze Lindinger s vetsi pravdepodobnosti vrati penize. ale neda se verit tomu, co je a co neni skladem.

Nepredpokladam, ze skladovy system u tak velkeho prodejce neni nejak rozumne osetren, aby se nevedelo co je a co neni skladem. podle meho nazoru proste Lindinger nekde ocekaval dodavku, ale misto toho aby pockal az mu to prijde na sklad a na webu mel neco jako "ocekavame tehdy a tehdy" tak to soupli rovnou skladem s tim, ze ono to dojde, maximalne zakazniky par dni pozdrzime (viz posouvani datumu poprve). A podruhe to same. To proste neni fer chovani. Mam bud zbozi objednane a na ceste s nejakym ocekavanym datem a pak to mam dat na web, nebo nemam vubec. Takto se nachyta par hejlu, objednaji to.. a pak sedi a cekaji.

pouceni pro priste - neverit vsemu co pisou a davat si pozor na to, jak clovek plati.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono to z počátku spíše vypadalo, že ho víc štve ta finanční ztráta, za kterou může podle něj neserioznost prodejce, proto jsem položil tuto otázku. Nehledě na to, že se vícero diskutujících (i já) zaměřilo právě tímto směrem. Já jsem problémem s objednaným zbožím, jak ho popisuje kos, nesetkal. Problémy, které mě potkaly, byly způsobeny až na cestě od prodejce. Ano, máš pravdu, takový velký prodejce by měl mít skladové hospodářství v cajku a ne v "palubním oleji" (bord-öl). Možná, kdyby kos zvolil jiný způsob platby, kdy by ztráta nebyla tak velká, byl by sice také naštvaný, ale nikoli tak moc nasr...ý.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lindinger už není co býval
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2021 13:17 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
A koho by ta finanční stránka nezajímala? Hodně divná úvaha.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz